Şimdi Ara

zyxel denen modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya kullanıcıların dediğine bakarak bende 660R model bir modem aldım herşeyi yapıyorum ama şu testleri bir türlü geçemiyorum delirecem yardım lütfen

• modemem ayarlarını yenden yap olmazsa santralde bir sorun wardır.
  • ayarları nasıl yaptığını anlatırsan yanlışlık varmı anlayabiliriz.
  • ayarları kılavuzdakinin aynısını yaptım yani ne dendiysa yaptım galiba benim modem bozuk bide fazladan para verdim iyisini alcam diye iyihalt ettim
  • tam 6 saatir bununla uğraşıyorum ayarları belki 10 kez yeniden yaptım
  • arkadaşım zyxel iyi modemdir.ayarları tam yapamazsan evet biraz uğraştırır.kılavuzdaki ayarların aynısını yapmamışsın ki olmamış(gerçi çok ta fazla karışık bi ayarı yok)neden olmadığını anlayabilmemiz için ayarlarda neler yaptın daha detaylı anlatman lazım.
  • modemi resetle ayarları yeniden yap.modem şifresini değiştirdikten sonra;sadece adsl kullanıcı adını ve şifreni yazıyorsun zaten başka bi ayara dokunma..
  • ha bide modeme ping attım istek zaman aşımına uğradı diyor yani sayısal değer yok bozuk olduğunu da burdan çıkarttım
  • ilgin için teşekkür ederim ne yaptığımı tek tek anlatayım öyleyse öncelikle eternet kablosunu taktım sonra telefon hattını taktım yerel ağ bağlantısı açık gözüküyor
  • sonra ıp adresini yazdım 192.168.1.33 sonra dns sunucularını yazdım gerçi bunları otomatik al diyede denedim sonra exploreri açtım 192.168.1.1 yazdım ve adrese gittim şifremi yazıp değiştirdim sonra çıkan ekranda sırasıyla routing pppoe LLC 8 35 seçtim service name i boş bıraktımkullanıcı adımı ve parolamı yazdım obtain an automatically seçtim connect on demand seçtim max idle 0 SUa only seçtim ve next ile diğer ekrana geçtim
  • bence sen bırak o modemi Airties modem al hiç sorun vermiyor ve ucuz
    ısınmada fazla yok 24 saat açık bırakabilirisin üstelik modemin kurulumuda 40 sn ni almaz
  • bilgileri kontrol ettim save ettim start diagnose ye bastım en 1 ve 3 sekmedilerin başarılı olması gerektiği yazıyor ama bende dördüde fail ve bunu defalarca denedim ya ben bahtsız bedeviyim yada bu zyxel dediğiniz kadar iyi değil
  • 100 milyon para verdim arkadaşım ne yapayım atayım mı şimdi bu modemi keşke karar aşamasında dahada düşünseydim
  • ileride pişman olacaksın bu söylediklerine
    şimdi anladığım kadarı ile internet bağlantın var,sadece testleri geçemiyorsun?
  • iş işten geçti şimdide bu modemin mağdurlarını okuyorum başka forumlarda modemi alalı daha bir hafta oldu şimdi servise versem 1 aylık sınırsız hakkım dolacak...
  • ben hiç rastlamadım o mağdurlara,ama kendim de dahil kurulum-ayar esnasında problemle karşılaştım ve karşalaşanlar var..
  • hayır testleri geçemeden bağlanamıyosun zaten internete su an dial up ile bağlıyım
  • dostum bende modemimin bozuk olmasını istemem keşke haklı olsan ama ping yapıyorum ondan sayısal değer alamıyorum peki buna ne diyeceksin keşke ben kurulumu yapamamış olsaydım yanlış yaptığım bir yer varsa söylermisin
  • sakın senin santral pppoa kullanıyor olmasın.bir de öle dene bence.
  • senin belki modemine hat gelmiyor bozulmuş olabilir veya hat kablosundada problem olabir modemin vpi 8 vci 35 ayarını yaptınmı bide protokol ayarı PPPoA veya e yaptınmı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.