Şimdi Ara

ZTE ZXHN H298A sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
6
Favori
39.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam modemin marka modeli bu telekom verdi bana..kiralik olarak..

ZTE ZXHN H298A sorunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazılım versinyonunuzu da yazarsanız

Benim versiyonum:

TTN.12T1_181219

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu router yerine eliniz de başka router var ise onu kullanabilirsiniz....

Bunu 2 şekilde yapabilirsiniz.

örnek 1: ben önceden hipernet vdsl2 kullanıcısıydım yine türk telekomum verdigi modem canımı sıkmışdı 800 lira verip TP link archer VR2800 satın aldım....

Ftth gpon sistem evime gelince Türk telekom bana zorla zte zxhn h298A router verdi dediler bundan başka router çalışma diye...

neyse sinirlenip zte router söktüm direkt taktım tp link archer vr2800 ü ont nin wan portundan vr2800 ün wan portuna cat kablo yu taktım aynı zte modem i kurar gibi

sonrasında modem arayüzüme girerek vr2800 ü dsl modem-router modundan kablosuz router moduna alıp. internet kullanıcı adımı girip- şifremi girip vland id 35 bunları girip kaydı tamamlıyıp internet e direkt bağlandım....

sonuç ? bana kullanamazsın dedikleri cihazı kullanıyorum!!!

örnek 2: Başka bir router ım daha var NETGEAR XR500 nighthawk serisi router bunu kullanmak için öncelikle türk telekomun veya vr2800 ü bridge mod a alıp oda şu şekilde internet ayarlarını yaptıgımız arayüz sayfası var ya orada yönlendirme yi köprü moduna alıyorum ok diyorum sonrasında zte veya vr2800 hangisi takacaksam onun wan portundan 4 numaralı port oluyor genel de veya arayüz de yazar NETGEAR XR500 ün wan portuna ethernet kablosunu takıyorum sonra netgear ın arayüzünden türk telekom kullanıcı adımı - şifremi girerek ip alıyorum :)))

bu şekilde kullanıyorum....

eliniz de ZTE e den kaliteli router lar var ise örnegin geçmişte hipernet kullanıcısıydınız x marka dışarıdan para verip router modem satın aldınız gpon a geçtiniz diye kullanamıyorsanız bu anlattıgım şekilde 2 yol ile de kullana bilirsiniz...

• Mertcanoa kullanıcısına yanıt

Ek olarak bahsettiğiniz modemlerde mac clonlama da mevcut. Güncel bir çok router'da mevcut aslında. TT'nin verdiği modemin MAC adresini klonlayarak da kullanabilirsiniz. TT'nin verdiği modemi köprü yapmaya gerek kalmaz.

• Bu modemi alsam vdsl olan modeme ethernet kablosuyla bağlanıp accest point olarak kullanabilir miyim, 5ghz hızı alabilir miyim? hattım Türknet 75gb

• Türk telekomun verdi zte H168A marka modemde 2.4 ghz ile bağlı cihazlarda 2-3 saatte bir bağlı internet yok problemi yaşıyorum. Cihazlara sabit ip aradım yine aynı. 5ghz ile bağlı olanda kopma yokken 2.4 olan kopuyor. Bu problem neden olur acaba?

• apollonm A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aynı sorunu LG Smart TV deki Puhu TV ve Smart IP TV Uygulamasında yaşıyorum. Daha önceden kullandığım Tılgın ve TP Link modemlerde bu sorun yoktu. Ama Türk Telekom un yeni taktığı ZTE H298A Modelde bu problem var.

Smart IP TV Uygulamasına girerken ya da Kanallar arasında geçiş yaparken bile 10-15 saniye bekliyor.

Çözümünü bilen var mı, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetolgun1971@gmail.com -- 21 Aralık 2020; 17:3:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetolgun1971@gmail.com

Merhaba, aynı sorunu LG Smart TV deki Puhu TV ve Smart IP TV Uygulamasında yaşıyorum. Daha önceden kullandığım Tılgın ve TP Link modemlerde bu sorun yoktu. Ama Türk Telekom un yeni taktığı ZTE H298A Modelde bu problem var.

Smart IP TV Uygulamasına girerken ya da Kanallar arasında geçiş yaparken bile 10-15 saniye bekliyor.

Çözümünü bilen var mı, teşekkür ederim.

aynen 24mbit tilgin kullanırken smart tv ucuyordu 100mbit zte geçtim rezil oldum. modemi değişmeden çare bilen var mı ? yayın donuyor çok geç açıyor bein ssport vs..

• darkcald kullanıcısına yanıt
    Sorunu şimdilik şöyle çözdüm: TV ile Modemin Kablolu bağlantısını söktüm. Cep Telefonunu WiFi ile Modeme bağladım, TV yi de Cep Telefonuna WiFi ile bağladım. Smart IPTV bu şekilde sorunsuz, gecikmesiz kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetolgun1971@gmail.com

Sorunu şimdilik şöyle çözdüm: TV ile Modemin Kablolu bağlantısını söktüm. Cep Telefonunu WiFi ile Modeme bağladım, TV yi de Cep Telefonuna WiFi ile bağladım. Smart IPTV bu şekilde sorunsuz, gecikmesiz kullanılabiliyor.

tv yi nasıl cep telefonuna bağladınız ? 4g paylaşım oluyor wifi de oluyor mu ?

ben ssport ile görüştüm tv dns 1.0.0.1 yaptım faydası oldu veya 1.1.1.1 yapın dedi

Evet. Telefonun Mobil Verisi kapalı durumdayken Modemin WiFi sine bağlanıp, Cep Telefonun Bağlantı Noktasını açarak TV yi bu bağlantı noktasına WiFi ile bağladım. Bu şekilde mükemmel çalışıyor.
  • onu bende deniyeyim .isterseniz lg tv ise dns deneyin isterseniz 1.0.0.1 iş gördü donma kopma bitti. zte de başka sorunum kablo ile 93mbit wifi ile aynı odada 25mbit hız alıyorum. mh 40 defa aradım derdimi anlatamadım acaba buna da modem ayarlarında bir çözüm var mıdır ?

• Aynı modem bende de var.

Millenicom kullanıyorum.

1-2 haftadır yavaşlama ve vifi kopma sorunu oluyor.

• HUAWEI G253s bundan iyi midir yoksa ikisi de aynı ayarda mı?

Ondan da şikayetler var bundan da!

• ben millenicom müşterisiyim ve kiraladığım router bu cihaz v1.0 sürümü ve 1000/1000 hali (kısıtlanmış olanları varmış galiba), millenicom un 109liralık 100mbps paketini aldım ve 5ghz de herhangi bir sorun yaşamadım ancak 2.4ghz bandında ne yaparsam yapayım hangi cihazdan girersem gireyim 40mbit i aşamadım. Televizyondan dahi hız testi yapıyorum herhangi bir değişiklik yok. müşteri hizmetleri ile kobuştuğumda bana kablolu test yapmamı söylediler ama benim herhangi bir bilgisayarım yok, bu dırumu açıklafığımda kablolu teat yapamazsam bana yardımcı olmayacaklarını söylediler. Bu arada belirli saatlerde muazzam bir ping sorunu yaşıyorum(19 ila 23 arası) ve baya bir hız düşüşü var ama benim altyapım ftth bu nasıl olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Televizyonum LG Smart TV. Bahsettiğiniz gibi DNS ayarını 8.8.8.8 yaptım sorun kalmadı. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetolgun1971@gmail.com -- 24 Mart 2021; 21:30:24 >
  • Arada modemi resetlemek ve dinlendirmek gerekir modemin sağlığı için. Bende şuan zte h298a router kullanıyorum turknet İnternetimle hiç öyle sorun yaşamıyorum.
  • mehmetolgun1971@gmail.com M kullanıcısına yanıt

Modele göre değişiklik gösterebilir bağlantı dan gelişmiş ayarlara giriş yaptım

• Yıldıray sırkıntı Y kullanıcısına yanıt

Yalan söylüyor lar ben laptop da 93mbit zte wifi ile 25 aliyorum hiç birşey yapmıyorlar tüketici hakem heyeti ne gideceğim yarin

• zte zxhn h298a modem kullanıyorum. 2.4ghz ayarlarında istediğim kanalı seçiyorum ama hiçbir zaman 40mhz seçilmiyor. 5ghz de böyle bir sıkıntı yok istediğim ayarı seçebiliyorum. Ama ben 2.4ghz de kanal 13 genişlik 40mhz istiyorum olmuyor. İstediğim kanal oluyor ama hep 20mhz çalışıyor. Bu nasıl bir saçmalık anlamadım yardımcı olur musunuz? TTNet verdi bunu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.