Şimdi Ara

ZTE ZXHN H168N'den Wi-Fi sinyali alarak Airties Air4452 ile interneti dağıtmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde iki adet modem var. Birisi ana modem olan ZTE ZXHN H168N modeli, diğeri ise salona yerleştirmek istediğim AirTies Air4452. Her ne yaptıysam ana modemden Wi-Fi sinyali alarak internet bağlantısını AirTies Air4452 ile dağıtamadım. Bu konuda tecrübeli olan var mı? Aradaki bağlantıyı nasıl kurarak Air4452'yi internet çoğaltıcı olarak kullanabilirim? (Kablosuz bir şekilde.)

Şimdiden yardımcı olacaklara çok teşekkür ederim.

ZTE teknik özellikler
    AirTies teknik özellikler

Modem arayüzünde WDS modu devre dışı görünüyor. Ancak WDS ayarına erişilebilecek herhangi bir menü bulunmuyor..

ZTE ZXHN H168N'den Wi-Fi sinyali alarak Airties Air4452 ile interneti dağıtmak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekcr -- 21 Şubat 2018; 19:46:41 >

• Air 4452 bağlantıyı kablosuz olarak alabiliyor mu?

Bende 5440 modeli var kablosuz bağlantı alma durumu yok.

bence siz şöyle deneyin; 3-4 metrelik ethernet kablosu alıp. Daha sonra ana modemden diğer modeme ethernet kablosunu takın.

Air modemi daha uygun bir yere yerleştirip öyle şansınızı deneyin.

Ya da sanırım sizin aradığınız sey, repeater özelliği olan bir router alacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 21 Şubat 2018; 22:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • capslocksmith C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Ethernet kablosu ile denedim, çalışıyor. (Hiç bir ayar yapmadan üstelik.) Ancak ana modemin bulunduğu konum ile salon arasında oldukça uzun bir mesafe var. Dolayısı ile kablo kirliliğinin önüne geçmek adına modemin ana modemden Wi-Fi sinyali alıp etrafa internetli bir şekilde sinyal vermesini istiyorum.

Air4452'nin modem arayüzünde MESH diye bir bölümü var. Bu bölümden tarama yapıldığında etraftaki Wi-Fi'ları gösteriyor. Ana modemin MAC adresi bu şekilde ekleniyor. Kullanım kitapçığında da MESH ile repeater özelliğinin olduğu belirtilmiş. Ama beceremedim.. :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.