Şimdi Ara

Zte Nubia Z7 Mini Kullanıcıları Kulübü/Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
8
Favori
6.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son update (5.6.26)' sonrası internal sd card'a ulaşamıyorum, çözümünü bilen var mı?
    teşekkürler..
  • nubia z7 mini kullanıcılarına merhaba

bende bugün aldım 1 adet
    eski tlf dan aktarımlar ve menü ayarları ile uğraşıyorum

içinde v2.5.0 multi rom var.

bakalım hayat burda nasıl olacak göreceğiz :)
  • Herkese merhaba yeni z7 mini kullanıcıları hoşgeldiniz.
    Hala miui kullanıyorum stabil güzel rom ancak youtube'da videolar yüklenmiyor iki sorunumdan biri bu; problemin çözümü için uğraşmadımda.
    Şarj konusuna gelirsek oyunda şarj baya yiyor günlük kullanımda gayet tatmin edici.
    Kamera uygulaması odaklama sıkıntısı var 1.82 sürümünün en sevmediğim yanı bu.
    Miui arayüzü hiç baymıyor kullanımı çok rahat

#endia bende son sürüm 5.7.10 var sd karta nasıl ulaşamıyorsunuz biraz açarsanız belki yardımcı olurum.
  • bu cihaz kullanan arkadaşlardan
    kullandıkları rom ve iyi - kötü yönlerini paylaşmalarını rica etsem

needrom da ve forumlarda farklı rom lar için yorumlar var ama ister istemez lokasyon farkının yanı sıra kişinin tecrübe farkıda etkili.. cihazı kullanım şeklide önemli

ilgilendiğim rom lar official ve miui rom çeşitleri

cm rom ların görselliklerini sevmiyorum ama tabiki rom ve performanslarını kıyaslamak için paylaşabilirseniz iyi olabilir

ben official 2.5.0 versiyonu yüklü olarak oldum. multi rom ama klasik olarak menülerin hepsi Türkçe değil. bazen tamamen ingilizce kullanmanın daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum. çünki tecrcüme kelimleri her zaman tekno karşılığını ifade edemiyor.

kendi tecrübem olarak...
    kullandığım versiyonda root işlemini bu ve diğer forumlardaki apk ler ile yapamadım. çünki root programı sürekli daha yeni versiyon var deyip çalışmadı. dolayısı ile de diğer yazılımlarda fayda etmedi

iroot ile rootladım ama kinguser ı rom un içine gömdü kendisini. fabrika ayarlarıa döndüğümde yeniden yüklü geldi. bide bu tür root yazılımları istemediğim programları yüklüyor ve sürekli de şunuda yüklesene mesajları çıkıyor

kullandığım romda clean master dahili olarak var. doğal olarak da onun içinde de reklam yazılım önerileri mevcut
    dahili dosya yöneticisi çok aşırı dandik ve otg yi görmüyor. fakat başka dosya yöneticileri yükleyince otg yi okuyabiliyor. buda baya büyük bir sorun

irrot ile root ladıktan sonra ve kullanacağım programları yükledikten bir süre sonra program yükleyemez oldum ve yeterli alan yok mesajı çıkmaya başladı.. ilk bölümde yaklaşık 700 mb kalmasına 2. bölümde de +3gb yer olmasına rağmen sürekli bu hatayı verdi.
    ve bir süre sonra da launcher hatası verdi ve cihaz ı açamadım. dolayısı ile fabrika ayarlarına döndüm ve eski yedekleri yüklemek zorunda kaldım

şuan tüm programları yüklemedim ama özellikle bölünmüş dahili bellekden çok canım sıkıldı. navigasyon vs yüklemedim.
    yeni rom arıyorum ama sorunsuz vede tek bölüm şeklinde bana hiç bir şekilde yeterli alan sorunu vermicek bir rom arıyorum
    tercihen android 5 ama official da hala sorunlar bitmemiş gibi... o sebeple de 4.4.x versiyon da olabilir ama tercihen tek bölüm olan.

tecrübelerinizi ekran görüntüleri ile paylaşabilirmisiniz ?

• @XWING
    arkadaşımızın yardımı ile şuan cihazımda güncelleme yapıyorum (android 4.4 den 5 versiyona doğru)

http://smartdigi.gr/nubia-z7-mini-official-android-5-full-installation-pack/

adresinden paketimizi indiriyoruz (1.5gb)

paketimizi açtıca bize aşamaları da kısaca anlatan dizinler çıkıyor

öncelikle yedeklerimizi almış oluyoruz. bu her zaman en önemli sorun arkadaşlar
    bataryanızında TAM DOLU olarak işe başlayın ki herhangi bir aşamada takılma olmasın :)

daha sonra cihazımızı 2.82 versiyona çıkartmamız lazım bunun için ben twrp yi kullandım. unutmayalım ki 2.82 çince ve ingilizce den oluşan bir versiyon. ben otg den kurdum. siz ister dahili bellek ister sd kart isterseniz benim gibi otg den kurulum ayapabilirsiniz.
    twrp için
    https://mega.co.nz/#!uYh1WbhD!aDrX8EV3bPDSw_q97__FXyDqAR_wqXH5Cd4kT1R7tX8

kurulum sorunsuz ve çok hızlı oluyor

bundan sonraki adımlar için ufak bir ek bilgi
    Eğer Android 5 e geçecekseniz dahili bellek bölümünün değiştiğini bilmenizde fayda var. dolayısı ile 5.x den 4.x e dönme adımlarını bilmiyorum ama zaten versiyon yükseltme amaçlarımdan biri olan tek bölüm olduğu için ben araştırmıyorum

Bundan sonraki adımımız 5.x e geçiiş ki bunun için
    4.Official rom folder ı kullanıyoruz
    paket içinden Nubia Updater 1.59 çıkıyor ve çince ister onu ister diğer versiyonlarını tabiki uygun olanı kullanabilirsiniz

burda ufak bir bilgi... Updade işlemini yapmadan önce cihaz açık iken numara çevirici ekranında iken... *#7678# yazıp gelen ekranda hem Factory ve Adb port seçimlerini yapalım

Updater ı açalım ve cihazımızı bağlayalım

Zte Nubia Z7 Mini Kullanıcıları Kulübü/Ana Konu

resimdeki gibi bağlantı portu kırmızı ise usb driver sorunumuz var demektir.
    ben win8.1 de bu aşamayı yapamadım maalesef. ve sanal xp makinemde zte driver larını kurup updater ı da orda çalıştırdım ve sorunsuz resimdeki kırmızı kısım yeşil oldu...
    Ordaki butona basıp yukarda belirttiğim 4. dizini gösterip Begin tuşuna da bastığımız da cihaz disk yapısı silinip yeni bilgileri yükleyeceği için işlem bitene kadar cihaza ve usb bağlantısını dokunmayın
    Bu yükleme işlemi benim cihazımda 6dak 10sn sürdü

çinli arkadaşlarımız kendileri bu kadar sürede yüklemiş. bu tabiki usb portumuz ile de ufak dğeişiklik olur

Şimdi şuna dikkat edin... yükleme %100 bile olsa cihaza dokunmayın. taki android yüklemelerini yapıp kendisi açılana kadar. çünki ben ilk denemem de %100 ü görüp çıkarmıştım. ve açılış ekranında bekledim uzun süre :)
    siz açılış yapmasını bekleyin. yaklaşık 5dak sürmüyor zaten. açılınca normal ingilizce seçip wifi vs ayarlarını yapmanız gerek

cihazımız açıldı...
    ilk önce usb debugger ı aktif edelim bize her zaman lazım
    arkasına cihazımının dil ve klavye kısmında tüm aşamaları ingilizce yapalım aksi halde sürekli çince klavye çıkıyor

yüklediğimiz rom root lu değil
    iroot vb yazılımlar ile ichazımızı root layalım

ister mevcut rom isterseniz
    https://www.facebook.com/cuoco92
    bu elemanın paylaştığı rom u kullanabilirsiniz
    ben onun rom unu indirmiştim zaten ama

recovery ekranımı twrp ye çevirmem lazım
    daha önce sizle uygun twrp linkini verdim. ordaki img dosyasını gösterip yüklemiş idim eski versiyonda
    ama önce cwm yükleyip sonra twrp yükledim
    ub sefer aynısını yapayım dedim ama olmadı

daha önceki çıkan paket içinde 7 dizin var.. ordaki bat dosyayı çalıştırdığınız da cihazı twrp de açıyor

tabiki twrp de açmadan önce paketi cihaza kopyalamış olmanız gerek

install aşamasında herhangi bir bellek silmeden direk yükledim
    yükleme bittikten sonra sistemi yeniden başlatıyorsunuz ve en uzun bekleme sürecine giriyorsunuz

yüklemeler ve kontroller sonrası sisteminiz açılcak ve artık 1 bölüm dahili belleğe ve Android 5 e sahip Türkçesi KIT bir rom unuz var

herkese başarılar

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Ben de 3 saat kadar ugrasmistim.
    Guzel paylasim olmush eline saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :)

kendim yapmış gibi olmayım ama senin yönlendirmen olmasa idi netdeki açıklama ve örnekler ile asla cesaret edip yapamaz idim

saolasın dostum
  • ufak bir detay

önceki 4.4 versiyonda programsız antutu değeri 37k alırken programlardan sonra 36k ya iniş bazen de 35k değerlerinde sonuç veriyor idi

android 5 ve programlar kurulu iken aldığım her 2 deneme de antutu değeri 39k olarak çıktı

tahminimce yıl sonuna kadar 2 veya 3 update daha alır ve bu değerlerde ufak değişiklikler olacaktır

benim açımdan en büyük farklar...
    default dosya yöneticisi ücretli yazılımlar kadar olmasa da güzel bir arayüze sahip olmasının yanı sıra sd kart - otg storage destekleri de var. harici bir yazılıma ihtiyaç duymuyorsunuz
    rom içerisinde bol miktarda benim ihtiyaç duymadığım yazılım vardı ki yaklaşık 10 adet kadar bunları kaldırdım. önceki rom larda bu tür programları silmek baya zor idi.
    bu mevcut rom içinde root yazılımı var ve root isteyen yazılımlara yetki verme imkanı da mevcut

çift tıklama ile ekran uyandırma bunda da aktif
    birsürü fotoğraf action ları eklenmiş. onları birleştirmesini vede ayrı bir sayfa olmasından kurtarmasını bilen varsa paylaşsın lütfen. fotoğraf çekme merakı olan biri değilim. o sebeplede foto action kısayolları için özel bir sayfaya ihtiyacım yok. hepsini bir dizinde birleştirip ekran sayımı azaltmak istiyorum

daha önceki rom içinde update kısmı çalışmıyordu bende.
    bu versiyonda ota updater çalışıyor ve 2.85 versiyon için patch çıkmış 22mb kadar
    indirip update ettirdim. açıklamada yanlış aklımda kalmadı ise kamera ile ilgli değişiklik var idi.

kumpas dediğimiz eklentiyi bulamadım. dolayısı ile de yüklediğim HERE navigasyon yazılımında yön bulma konusunda sorun çekiyorum şuan için. program ı ilk çalıştırdığımda kumpas ayarlarını yapmamı ister ve yapardım. sorunsuz çalışmaya devam ederdi. wifi açık ve gps de aktif edildiği halde kumpas ayarı yapamadığım için programım aktif olmadı. google ın map i sorunsuz çalışıyor

rom içinde çıkan havadurumu eklentisi otomatik yer bilgisi alamadı ve istanbul yazmama rağmen yinede bulamadı.

şimdilik bu kadar

herkese başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 20 Temmuz 2015; 2:05:29 >

• Hann- H kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu yaşadığınız her romda (KitKat)

system/build.prob dosyasını açıp "ro.build.version.release" satırına "4.4" yerine "5.1.1" yapıp sistemi yeniden başlatırsanız sorununuz çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hann-
    #endia bende son sürüm 5.7.10 var sd karta nasıl ulaşamıyorsunuz biraz açarsanız belki yardımcı olurum.

Hann- teşekkürler,
    sorunum, internal memory 16 gb yerine 2.64 gb görünüyor,
    bu arada 5.7.17'e upgrade yaptım ama sorun devam ediyor..

• Cuoco92nin android 5.1.1 romunu kullaniyordum.
    ustune TWRP ile MIUI7 ROM kurdum.
    Kitkat 4.4. Olmasina ragmen telefona tekrar asik oldum resmen.
    kitkat olmasina ragmen Rom bolunmuyor gene 12gb kullanim alaniniz oluyor lolipoptaki gibi.
    Tabi ben lolipoptan gectigim icin boyle.
    Ama rom gercekten cok guzel. Tavsiye ederim.

• Miui 5.9.4 e update yaptım playstore çalışmadı sizde de bu sorun varmı ?

Edit: Wipe data ve cache yapıp http://opengapps.org/ linkteki yerden 4.4 için olan gappsi kurdum sorunum çözüldü.

Bu arada elinde z7 mini sıfır beyaz arka kapak olan varsa aliexpress fiyatına alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hann- -- 10 Eylül 2015; 1:13:18 >
  • miui güncellemeleri ve gps hakkında bazı tecrübelerimi paylaşayım

1. olarak, haftalık gelen full aket veya 30mb civarında tlf unuza gelen paketi mevcut üzerine güncelleyince son 2 haftadır maalesef gapps gidiyor. yeniden yükleseniz bile hesap bilgileriniz uçuyor ve gmail i giremiyorsunuz. bir şekilde bağlantı sorunu oluyor. çözümü ben ya hiç o paketleri update etmemekte yada yedekleyip sonra, sıfır kurulum üzerine yeniden dönmek ile çareyi buluyorum. tekrar tekrar gapps ı yüklemeniz sorunu çözmüyor maalesef

2. bu hafta yeni Türkçe dil dosyası da çıktı. ve sorunsuz Türkçeleştirme yapıp cihaza yüklüyorum. burda yine 2 haftadır olan bir sorun da şu. ingilizce versiyonda olmayabilir ama Türkçeleştirilen de var.. ayarlar daki ek ayarların hemen altında nubia settings var ve oraya girdiğinizde maalesef settings programı kırılıyor. yani double click ile uyandırma işlemini aktif edemiyorsunuz. ne yapabilirsiniz ? önce ingilizce versiyonu yükleyip doucle click i aktif ettikten sonra üzerine de Türkçeleştirdiğinizi yükleyebilirsiniz. eğer verileriniz silinmez ise bu özellik çalışmaya devam edebilir. tabiki sonrasında gapps vs ayarları yaparsınız.

3. ben yedekleri play store daki backup programı ile alıyordum. doğal olarak tüm hesap bilgilerini yeniden girmek zorunda kalıyorum. ama siz kendi yedeklemesi ilealıp bu işlemleri de yaptırabilirsiniz. ne kadar sorunsuz yedek alır bilemiyorum. benden öneri sonuçları paylaşırsınız

gps sorunu yaşıyordum özellikle kendi orjinal veya custom rom larında
    miui de onu şu şekilde sonuçlandırdım.. özellikle açık alan yani etrafda bina verici olmayan bir noktada gps test programı gibi programlar ile uyduları taratın. ama bu işlemi yaparken mobil data transferiniz açık olsun. ve gps i de açmayı unutmayın. bırakın kendisi bulsun. daha sonra hızlı şekilde gps i kullanabilirsiniz.
    kendi rom unda bu işlemi bazen sonuçlandıramıyordum. veya evimde bu işi kaç defa yaparsam yapayım sonuç alamıyordum.. heralde çamlıca tepesinin gölgesi bu tür test ler için uygun değil. en son bu testi boğaz köprüsünden geçerken metrobüs de yaptım. artık sorunsuz gps kullanabiliyorum

cihazın en son miui rom ile aldığı antutu değeri de 37602

bazı rom ve durumlarda 39k yı geçen değerleri aldığını gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 21 Eylül 2015; 9:07:27 >

• Tosuntosun nickli arkadaşa katılıyorum.Miui güncellemeleriyle telefonu berbat hale getirdiler.Her güncellemede bir problem çıkıyor.Bir güncellemede alarm açılmaz ötekisinde telefonun görüşmeyi kapatma butonu işlemez vs...En kısa sürede rom değiştireceğim.Ha pil süresini şuan çok iyi noktaya getirdiler tek iyi yanı bu
  • Hann- H kullanıcısına yanıt
    Alla alla
    Bende nubia settingsin calismamasi disinda bu sorunlar yok.
    Ilginc
    Miui 7 son versiyon kullaniyorum.

• XWING dostum

sanırım cihazların hepsi aynı değil. yani senin kullandığın seri ile benim ki arasında fark var... gibi geliyor.

miui de şunu da farkettim... ve halen kullanıyorum

benim minik infocus m2 tlf umda var. sd400 işlemcili. geçen gün asus tabletimi götürdüm işyerine onla da baktım
    2 sinin de wifi sini açıyorum. ve etrafdaki modem leri tarıyorum. maalesef miui de çok yakında olmadıkça wifi vericileri görmüyor. tablet de 10 tane wifi noktası görebiliyor iken z7 mini de ancak 2-3 adet görebiliyorum

hardware sorunu olduğunu sanmıyorum. çünki 1 ay önceki rom ile kendi odam dan muhasebedeki wifi ile sorunsuz iletişim kurarken 1 hafta önceki ile iletişim kurmak çok aşırı zor olmaya başladı. yarın çıkacak olanı indirip Türkçe'leştirimiyim bilmiyorum.

bu arada infocus m2 de kullandığımda miui rom ve onu da kendim Türkçe leştirdim ama versiyonu miui_InFocus_M2_5.7.22.zip

bu baya hoş çalışıyor. 4pda da 2 versiyon var. ilk yapılan sorunlu. ama 2. si baya rahat... ama elemanlar yeniden güncelleme yapmadı. ve aynı yerde o daha fazla wifi buluyor :) cihaz farkı.. ben ona zaten minik canavar diyom

• wlan gelismis seceneklerinde "avoid poor connections" secenegi var, secili kaldiysa, zayif baglantilari gozardi ediyor olabilir..

• Benin telefonun pili oldu.
    %60a inince cat diye kapaniyor ya da
    %0a kadar takir takir 5dakikada iniyor ve kapaniyor.
    Aliexpressten 3000lik pil siparis ettim bakalim.
    Pilin yorumlari iyiydi insalla guzel cikar.

• Merhaba.

Ben de Miui 7 rom kullanıyorum. Gerçekten çok kullanışlı. MoreLocale ile Türkçe'leştirdim. Gayet güzel oldu. Nubia settingsin çalışmaması dışında sorun yaşamıyorum. Güncellemeleri düzenli alıyor. Playstore da da sorun yok.

Ben ileride lazım olur diyerek;

http://vifocal.com/2380mah-battery-replacement-for-zte-nubia-z7-mini-smartphone.html

buradan orjinal pil aldım. Siz Aliexpresste hangi satıcıdan almıştınız?
  • XWING bende de aynı problem vardı,
    yeni pille sorun çözüldü
    fakat orijinal pil 2380 mAh diye biliyorum, link verebilir misin?
    ben buradan aldım ve sorun yok;
    http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Nubia-z7-mini-battery-Original-2300MAH-Li-ion-Battery-Replacement-accessories-For-ZTE-Nubia-Z7/32247320316.html
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.