Şimdi Ara

ZTE H267A Modem (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.403
Cevap
55
Favori
301.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Prens

200 mbit internet bende de var. m4 almayı düşünüyorum. Ne dersiniz tavsiye ve önerileriniz nasıl olur?

Alıntıları Göster

Kusura bakma biraz geç olmuş ama pek bakmıyorum foruma.Ben iki adet deco olarak satın aldım ve ikisini de kablolu olarak modeme bağladım.Genel olarak evin çoğu noktasından 200 mbit hız alıyorum.Ancak birinden ethernet kablosunu çıkarıp o şekilde kullanamaya kalktığımda hızım bariz şekilde düşüyor.Aylarını tam yapamamış olabilme ihtimalini de göz ardı etmemek gerek sanırım.Ben kendi kullanımım açısından sorun yaşamadığım için çok fazla kurcalamadım ayarları.Benim ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı.Yaklaşık olarak 10 15 cihaz bağlı olmasına karşın herhangi bir takılma veya yavaşlama olmuyor internetle alakalı olarak.Salondan diğer deconun olduğu odaya geçiş yaptığımda herhangi bir kopma vs. bir şey olmuyor.Ben memnunum kısacası ama f/p ürünü olarak başka cihazlarda tercih edilir mi bilemedim.Tek kabloyla bağlayıp diğer decoyu ona bağlayacaksan iyi aratırmanı tavsiye ederim.Bu şekilde kullanan varsa ona danışman daha sağlıklı olur sanırım.Benim gibi kullanacaksan yani ikiside kablolu olacaksa sorun yok ama 200 ü tertemiz kullanırsın.

• melek12345 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

10 ile başlayan ev türü IP olduğu sürece bu modemde veya başka bir modemde port açamazsanız. CGN denen havuzdan çıkmanız gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar merhaba... TP LiNK archer modem satın aldım..Wan şifresini de öğrendim..fakat modemi taktığım vakit DSL ışığı bile gelmiyor...Modem GPON a bağlı acaba bundan dolayı olabilirmi yoksa süperonline engelliyormu başka modem kullanmayı...yöntemi yokmu başka modem kullanmanın...kalabalık olmasın diye router felan uğraşmak yerine direk bu modemle internete çıkmayı bu verdikleri ZTE modemi kaldırmak istiyorum..

• bioyilmaz kullanıcısına yanıt

tamam peki asus ax55 alsam vatandan hg255s i çıkarıp yerine kullanabilir miyim. yoksa hg255s in arkasına bağlayıp ax55i öle kullanabilir miyim? hg255s e bağlı kullanırsam yalnız ax55 kullanmayla aynı olay olur mu? wifi6 802.11ax kullanabilir miyim normal şekilde?

lütfen kim görürse buna cevap verirse sevinirim çok önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

tamam peki asus ax55 alsam vatandan hg255s i çıkarıp yerine kullanabilir miyim. yoksa hg255s in arkasına bağlayıp ax55i öle kullanabilir miyim? hg255s e bağlı kullanırsam yalnız ax55 kullanmayla aynı olay olur mu? wifi6 802.11ax kullanabilir miyim normal şekilde?

lütfen kim görürse buna cevap verirse sevinirim çok önemli

Her zaman en ideali direk kullanmak. Şifrenizi forumdaki yöntemle alın, direk bağlayın.

• nofearl N kullanıcısına yanıt

sizden ricam link alsam. bir de kesin alabilecek miyim acaba. çift internet kartı falan deniyordu emin deilim.. bilgisayar imzamda zaten.

• melek12345 kullanıcısına yanıt
  • nofearl N kullanıcısına yanıt

teşekkürler umarım hg255simle alabilirim

• Arladaşlar ps4ümü açtığım an telefonumda wifi hızı 0-1 mbps arası oluyor bunu nasıl çözebilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PlayStation 4 e kablolu bağlanıyorum. Ama online bir oyun oynuyorum ve hep bir gecikme var.tuş gecikmesi, genel bir ağırlık..ping değerleri ps4 tarayıcıdan ölçünce 30-50 arası..telefondan kablosuz ölçünce 18ms..

Kullandığım paket 50mb download 20 mb upload fiber..

Benim sormak istediğim, modemden herhangi bir ayar bu gecikmeyle alakalı olabilir mi..

Oyun sırasında WiFi 2.4 5ghz seçeneklerini kapatıyorum.

Bir arkadaş başka bir konuda "ps4 için hat açacağım " demiş..o ne demek..nasıl yapılır. Ne işe yarar..

Yardımcı olacak olan varsa şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

59:20 dk. da anlatmaya başlıyor. Yorumlarda bizde de oluyor diyenler var.

Bende burada bahsedilen sorunu kullandığım 2 samsung cihazda da yaşıyorum. Telefon bağlı ama youtube yüklenmiyor, whatsappta mesaj atıyorum 1 dk sonra gidiyor. Aynı şekilde bilgisayarımda kablo ile bağlıyım onda hiç sıkıntı yok. Wifi kanalınıda manuel ayarladım otomatik değiştirmeden dolayı oluyorsa diye ama çözemedim, çok sinir bozucu bir durum.

• Aynı modem bende de var, daha doğrusu H268A var ama anakartı aynı. Çekimde büyük sıkıntı çekiyorum. Youtube'da buralara anten takıp çekimi artırdığını söyleyen bi arkadaş gördüm. Benim sorum şu; bu dört girişten hangisi 2.4 ghz hangisi 5ghz anteni öğrenebilir miyiz? Ben sadece 2.4 veya sadece 5 ghz ye anten takmak istiyorum maliyetten dolayı.

Bahsettiğim video :

Edit:Hatta şimdi içini açtım fotosu bu:

Sağda ve altta bakır anten var, solda ve altta demir anten var toplam 4 anten var ve her birine de anten giriş slotu koymuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sauths -- 31 Ekim 2020; 13:30:16 >

• Arkadaşlar huawei hg255s taktılar geçen hafta. Zte yok mu dedim isterseniz getiririz falan dediler neyse uğraşmayın dedim.

5ghz, 2 birbirine dik kapı arasından geçmiyor (kapılar açık). Ayrıca hataları da görüyorsunuz. Lan2 kablo bağlantılı tv+ zaten.

Ayrıca whatsappdan yazarken wifi bağlı olduğu halde mesajların gitmemesi, ağın donması vs. Sorunlarıyla da karşılaşıyorum. Zte'yi öven de var söven de. Ama aşağıdaki hataları görünce değiştirsem mi diye düşünmeye başladım.

• Herkese merhaba, iki gündür ZTE H267Av2 modelini kullanıyorum. Öncesinde Huawei HGS255s vardı. Superonline 18:00-06:00 arası 100Mbps fiber tarifesini kullanıyorum. Modem 5Ghz bandında çalışırken veri trafiğinde tiz bir ses çıkartıyor. Bu durum eski modelde de vardı ancak bu daha yüksek. Bir de ethernet bağlantı yaklaşık 100Mbps verirken, 5Ghz bandında hız testi sonuçlarım modemin dibinde iken 40Mbps download olarak sınırlı kalıyor. Hem telefon hem de ac destekli olduğunu bildiğim diz üstü bilgisayarım için durum böyle. Gündüz kablolu 50Mbps alırken, 5Ghz bağlantı 25Mbps olarak kalıyor. Huawei kullanırken 5Ghz bandında 75Mbps'a kadar ölçüm alabiliyordum. Sorum, bu ZTE model için yukarıda belirttiğim tiz ses ve kablosuz bağlantı düşük performansı normal mi yoksa kullandığım cihaz mı arızalı? Zira yorumlarda çok memnun olduğunu söyleyen kullanıcıları gördükten sonra cihazın arızalı olabileceğini düşündüm. Ürün sıfır veya en azından sıfırından farksız bir görünümde. Bilgi ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatar88 -- 9 Kasım 2020; 17:17:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Avatar88

Herkese merhaba, iki gündür ZTE H267Av2 modelini kullanıyorum. Öncesinde Huawei HGS255s vardı. Superonline 18:00-06:00 arası 100Mbps fiber tarifesini kullanıyorum. Modem 5Ghz bandında çalışırken veri trafiğinde tiz bir ses çıkartıyor. Bu durum eski modelde de vardı ancak bu daha yüksek. Bir de ethernet bağlantı yaklaşık 100Mbps verirken, 5Ghz bandında hız testi sonuçlarım modemin dibinde iken 40Mbps download olarak sınırlı kalıyor. Hem telefon hem de ac destekli olduğunu bildiğim diz üstü bilgisayarım için durum böyle. Gündüz kablolu 50Mbps alırken, 5Ghz bağlantı 25Mbps olarak kalıyor. Huawei kullanırken 5Ghz bandında 75Mbps'a kadar ölçüm alabiliyordum. Sorum, bu ZTE model için yukarıda belirttiğim tiz ses ve kablosuz bağlantı düşük performansı normal mi yoksa kullandığım cihaz mı arızalı? Zira yorumlarda çok memnun olduğunu söyleyen kullanıcıları gördükten sonra cihazın arızalı olabileceğini düşündüm. Ürün sıfır veya en azından sıfırından farksız bir görünümde. Bilgi ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler.

aynı modemi kullanıyoruz hatta kendi modemimi de denedim hız olarak değişen bir şey olmadı tekrar zte modemi taktım wifi kanalları otamatikten çıkartın 2.4 ghz 1,6,11 kanallardan birine alın 5 ghz 44 kanala alın yine sorun devam ederse arıza kaydı oluşturun.bende ethernet hızı neyse wifi hızıda aynı salonda (60m2) en uzak noktada 5 mbps fark ediyor

microsoft store den wifi analyzer indirin hanki kanalın yoğun olduğunu ordanda görebilirsiniz

• @onurkarakas94 @cocainer

Bu kada zaman sonra yanıt gelir mi bilmiyorum ama, (youtube chrome, apple tv) cast işini nasıl çözdünüz hocam tam olarak?

Router alıp modemi ve cihazları routera mı bağladınız? Anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 11 Kasım 2020; 18:13:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

@onurkarakas94 @cocainer

Bu kada zaman sonra yanıt gelir mi bilmiyorum ama, (youtube chrome, apple tv) cast işini nasıl çözdünüz hocam tam olarak?

Router alıp modemi ve cihazları routera mı bağladınız? Anlayamadım.

Cİhazların birbirini görmemesi problemi için diyorsanız gecenlerde yine bi arkadasa yazmıştım ordan kopyaladım;

Superonline'ı arayıp durumu anlattım, başka marka modem talep ettim. Teknik servis hem aynısından hemde Huawei (HG255s) modem getirdi önce ZTE yi denedik yine aynı sorun oldu, sonra Huawei modem denedik ve sorun çözüldü, hiç ücret almadılar ve memnun kalmıştım o dönem.. Şimdi Vodafone fiber kullanıyorum yine Huawei (HG255s) modem var ve sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

Cİhazların birbirini görmemesi problemi için diyorsanız gecenlerde yine bi arkadasa yazmıştım ordan kopyaladım;

Superonline'ı arayıp durumu anlattım, başka marka modem talep ettim. Teknik servis hem aynısından hemde Huawei (HG255s) modem getirdi önce ZTE yi denedik yine aynı sorun oldu, sonra Huawei modem denedik ve sorun çözüldü, hiç ücret almadılar ve memnun kalmıştım o dönem.. Şimdi Vodafone fiber kullanıyorum yine Huawei (HG255s) modem var ve sorun yok.

Alıntıları Göster

Hocam hg255'i verip zte taktırdım. Ellerinde 0 huawei yok, gelen modemim de anteni bozuktu 1 bayta karşılık 1.5 bayt da hatalı veri gönderiyordu. Ayrıca 5g inanılmaz iyileşti zte'de. Bilmşyorum huaweinin anteni bozuk olduğu için mi ama.

Zte'nin modeminde bu iletişimi sağlayan protokol yokmuş. Ondan kaynaklanıyor. Arkadaşlar bir şekilde çözmüş onu.

• 7 yıldır kullandığım Huawei HG255s marka modem arka odalardan çekmemeye başlamasından dolayı talep oluşturdum. Değişim yaptılar ve Zte ZXHN H267A modelini taktılar.

Cihaz eskimiş olabilir çekim kalitesi hemen hemen aynıdır ama bunu deneyin dediler sıkıntı olursa tekrar değişim yaparız dediler. 0 modem taktıklarını da belirttiler.

5G'yi direkt kapattırdım, 5G sadece aynı odadan çeker dedi, normal bağlantı olacak.

Bakalım umarım sıkıntısız kullanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marutan

7 yıldır kullandığım Huawei HG255s marka modem arka odalardan çekmemeye başlamasından dolayı talep oluşturdum. Değişim yaptılar ve Zte ZXHN H267A modelini taktılar.

Cihaz eskimiş olabilir çekim kalitesi hemen hemen aynıdır ama bunu deneyin dediler sıkıntı olursa tekrar değişim yaparız dediler. 0 modem taktıklarını da belirttiler.

5G'yi direkt kapattırdım, 5G sadece aynı odadan çeker dedi, normal bağlantı olacak.

Bakalım umarım sıkıntısız kullanırım.

Nasıl cihaz memnun kaldınızmı

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.