Şimdi Ara

ZTE H267A Modem (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
55
Favori
300.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu modemde DNS değiştirmek veya VPN tanımlamak mümkün mü? Netflix US için soruyorum malum bizim ülkedeki database leri çok sınırlı, pc de bedava vpnler artık işlememeye başladı Netflix anlıyor ancak ücretli bir sisteme geçmeyi düşünüyorum ki bunu da modemden yaparsam xbox ile de pc/laptop ile de hatta arkadaş getirdiğinde ps4 ile de yapabilirim. Konsollarda ne yaparsam yapayım SoL dns alıyor zaten ancak belki siz biliyor olabilirsiniz modemden değiştiriliyor mu?
  • Ya da doğrudan Netflix US izlemek için bir yol var mı onu sorayım dolandırmadan daha iyi
  • drwolf1 D kullanıcısına yanıt
    Hocam inat etmeyin :)))... İşimi bile yapmamı engelleyecek kadar sorun yaşarken ZTE sonrası her şey normale döndü. Umarım sizin de düzelir...
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    “ inat etmeyin “ üslubu terbiyesizce olmuş...
    Ben modemin sorunlu olduğunu söylerken kanıtta sundum.( ekran resmi ) . Gerek bu konuda gerekse huawei konusunda çeşitli yöntemler ile fiber şifresini almaya uğraşan insanlar boşuna ugraşıyor o zaman :)
    Tabiki normal kullanıcı için gerek huawei gerekse ZTE nin farkı olmadığını belirtmiştim sorun yaşamamanız da ondan olsa gerek. İyi forumlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba arkadaşlar huawei hg255s kullanıyorum kablolu hızda 24 mbps tam alırken kablosuzda 10 mbps zor görüyorum hg255s ile bu modemi değiştirmek için ne yapmak gerek ?
  • wifi ayarlarını değiştirerek hızını düzeltebilirsin... bant genişliğini 40mhz yap kanalı 13'ten başlayarak değiştir hıza bak... + telefonun android ise wifianalyzerhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr kurup bak en az yada hiç kullanılmayan kanallar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

wifi ayarlarını değiştirerek hızını düzeltebilirsin... bant genişliğini 40mhz yap kanalı 13'ten başlayarak değiştir hıza bak... + telefonun android ise wifianalyzerhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr kurup bak en az yada hiç kullanılmayan kanallar var mı?
    Hocam allah senden razı olsun kaç aydır bu sorunu çözmek için uğraşıyordum umarım eski haline dönmez
  • arada wifianalyzer ile kontrol edersin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Placebo falan değil....! TP-Link vr2600 modem/router cihazım ve kullanıcı adı/şifre'ye sahibim. Ancak ZTE takıldıktan sonra vr2600'ü takmaya gerek görmedim. hgs255s varken routeri köprü moduna alıp interneti vr2600 üzerinden, tv plus'ı hg255s üzerinden alıyordum. Telefonum çalışmıyordu bu durumda. hg255s ile daha önce ayrıntılı olarak anlattığım sorunlar yaşadım. 2. defa aynı cihazla değiştirdiler ancak aynı sorunlar devam etti. ZTE getirip taktılar ve tüm sorunlarım bitti. Kendi vr2600 cihazım yedek olarak kutusunda bekliyor artık. Bireysel ihtiyaçlar için ha ZTE ha hg255s çok fark etmez. Ama profesyonel ihtiyaçlarda durum değişiyor. Mesela hg255s ile Microsoft Outlook üzerinden mail sunucularıma bağlantı sorunu vardı. Mecburen web üzerinden maillerime ulaşıyor ve mail gönderebiliyordum. Bu durum iş akışımda ciddi sorunlara neden oluyordu. ZTE takıldığı andan itibaren her şey normale döndü. 2 defa değiştirilen hg255s ile bu sorunum hiçbir şekilde çözülmemişti. Sorunun temeli ise Microsoft hg255s'in sertifikasını doğrulayamıyordu ve bu nedenle hem Windows hem de Office içinde çeşitli öngörülemez hatalar ortaya çıkıyordu. Bir router'in kalitesi 3 oda öteden çekmesiyle anlaşılmaz. Forumdaki insanlar maalesef bir router evinde kör nokta bırakıyorsa o cihazı hemen leş olarak tanımlıyor. Elektromanyetik dalgalarla ilgili 2-3 açıklama okusalar aslında sorunun doğrudan cihazla ilgili olma olasılığının son derece düşük olduğunun farkına varabilecekler. Ama placebo etkisi domino etkisiyle anlamsız bir ön yargıya dönüşebiliyor.
    hocam ben de superonline'dan internet ve telefon hizmeti alıyorum. köprü modunda kullanmayı düşünüyordum, tv plus yok yine de telefonu kullanamaz mıyım? ya da telefonu ve interneti kullanabileceğim bir router var mıdır elimde kullanıcı adı ve şifre var.
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Maalesef elinizdeki kullanıcı adı ve şifre sadece internet için. Telefon ayarlarındaki sunucu ayarları, kullanıcı adı ve şifre modeme SoL tarafından yükleniyor. Telefon ayarlarını bilmediğiniz sürece başka bir telefon destekli router'da telefon kullanamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Maalesef elinizdeki kullanıcı adı ve şifre sadece internet için. Telefon ayarlarındaki sunucu ayarları, kullanıcı adı ve şifre modeme SoL tarafından yükleniyor. Telefon ayarlarını bilmediğiniz sürece başka bir telefon destekli router'da telefon kullanamazsınız.
    peki hocam elimde airties 5341 modem var. hg255s'e bunu ya da extender vs. bağlasam wireless için, o şekilde telefonu kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 13 Nisan 2019; 20:6:20 >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Sadece HG255s'in bir ethernet portuna bağlayarak bahsettiğiniz cihaza taşıdığınız interneti o cihazdan kablosuz olarak paylaşabilirsiniz. Bir miktar ping artışı ve biraz hız düşüşü görebilirsiniz böyle bir yapılandırmada.
  • Superonline(Fiber)'da Size Verilen Modem Haricinde Modem Kullanma

Dostlar diğer tüm servis sağlayıcılar modem arayüzünde gireceğiniz @fiber, @ttnet, @millenicom, @turknet ile biten kullanıcı adı şifre bilgilerinizi verirken s.online m.h'ni arasanız dahi size bu bilgileri vermiyor ve dolayısıyla farklı modem kullanamıyorsunuz.

İndirilmesi gereken imaj dosyası:https://drive.google.com/uc?id=1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji&export=download

İmajı açabilmeniz için Virtualbox:https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Virtualbox'u kurup açtıktan sonra dosya-imajı içe aktar diyerek indirdiğiniz imaj dosyasını açıyorsunuz. Sandbox'a iki kez tıklayıp üstteki menüden aygıtlar/ağ/ağ ayarları bölümüne girerek görseldeki şekilde ethernet sürücünüzü(dikkat Wi-fi sürücüsü DEĞİL) gösteriyorsunuz ve kablo bağlı yapıyorsunuz. Ardından ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarın ethernet çıkışına bir ucunu modemin WAN girişine takıyorsunuz. Modemi güç tuşundan kapatıp açtığınızda kullanıcı ve şifreniz ekranda görüntüleniyor

Lütfen burada anlatılanları art niyetli şekilde kullanmayınız. Tamamen bilgi amaçlıdır

ZTE H267A ModemZTE H267A Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 14 Nisan 2019; 18:55:39 >
  • Arkadaşlar hg253s kullanıyorum..oyun konsollarım için güzel bir modem,hem dmz hem ayrı port yönlendirebiliyorum..fakat wifi performansı tabiki içler acısı..zte modele geçsem dmz ve port ayarları yapılabiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Superonline(Fiber)'da Size Verilen Modem Haricinde Modem Kullanma

Dostlar diğer tüm servis sağlayıcılar modem arayüzünde gireceğiniz @fiber, @ttnet, @millenicom, @turknet ile biten kullanıcı adı şifre bilgilerinizi verirken s.online m.h'ni arasanız dahi size bu bilgileri vermiyor ve dolayısıyla farklı modem kullanamıyorsunuz.

İndirilmesi gereken imaj dosyası:https://drive.google.com/uc?id=1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji&export=download

İmajı açabilmeniz için Virtualbox:https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Virtualbox'u kurup açtıktan sonra dosya-imajı içe aktar diyerek indirdiğiniz imaj dosyasını açıyorsunuz. Sandbox'a iki kez tıklayıp üstteki menüden aygıtlar/ağ/ağ ayarları bölümüne girerek görseldeki şekilde ethernet sürücünüzü(dikkat Wi-fi sürücüsü DEĞİL) gösteriyorsunuz ve kablo bağlı yapıyorsunuz. Ardından ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarın ethernet çıkışına bir ucunu modemin WAN girişine takıyorsunuz. Modemi güç tuşundan kapatıp açtığınızda kullanıcı ve şifreniz ekranda görüntüleniyor

Lütfen burada anlatılanları art niyetli şekilde kullanmayınız. Tamamen bilgi amaçlıdır

merhaba ustam şu sandbox login kısmına bir şey giriyor muyuz. yoksa hiç bir şeye dokunmuyor muyuz.
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şeye dokunmuyorsunuz bu aşamada her şey ekrana dökülüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Hiçbir şeye dokunmuyorsunuz bu aşamada her şey ekrana dökülüyor
    Ben açıkçası Türk Telekom Fiber modem(Archer c5v 1200mbps) için test amaçlı deniyim dedim. onda hiç bir şey ekrana gelmedi, sanırım sadece vdsl ve turkcell modem için, Türk Telekom fiberinde olmadı bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: habib_723

Ben açıkçası Türk Telekom Fiber modem(Archer c5v 1200mbps) için test amaçlı deniyim dedim. onda hiç bir şey ekrana gelmedi, sanırım sadece vdsl ve turkcell modem için, Türk Telekom fiberinde olmadı bu durum.

Alıntıları Göster
    Arayüzüne girip backup tuşuna basın ve config backup dosyasını indirin. Ardından aşağıdaki programa indirdiğiniz backup dosyasını göstererek şifrenizi görebilirsiniz

Routerpassview:https://www.nirsoft.net/utils/trans/routerpassview_turkish.zip

ZTE H267A Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 16 Nisan 2019; 9:6:20 >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Ustam zip dosyasındaki .ini dosyasını nasıl çalıştırabileceğimi tam anlayamadım ... Kusura bakmayın sizi de meşgul ettim hakkınızı helal edin....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ZTE ZXHN H267A için
    USER END Device bölümüne bakarsanız

V 1.1 varhttps://support.zte.com.cn/support/docmap/00000455/en/product.html?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironman -- 23 Nisan 2019; 11:49:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.