Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
5.594
Cevap
53
Favori
219.904
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> ZTE >> ★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2371 Mesaj
      12 Kasım 2018 12:06:06
      quote:

Orijinalden alıntı: panorama_ömer16

Üçüncü gün oldu. Pil konusunda birçok kişinin olduğu gibi beklentim olumsuzdu ama Nougat'tan pek fark hissetmedim, aynı gibi. Hatta birkaç saat Asphalt 9 oynadım Nougat'ta olduğu gibi pil çabuk tükenmedi. Daha sonra Ekran süresini paylaşırım. Ek güncellemelerle pili biraz daha stabil haline getirirlerse çok iyi olur aslında.
      Hocam özel mesaj attım, XDA da vb yerlerde link buldum ama güvenip yükleyemiyorum, yükleyen kişi içine kendi casus yazılımını eklemiş olabilir mi ? sizin güvenip yüklediğiniz linki burdan veya özelden atabilir misiniz ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      12 Kasım 2018 16:48:36
      Destek bilişime batarya değişim ücretini sordum. 150 ila 180 TL arası bir ücreti var dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2371 Mesaj
      12 Kasım 2018 18:06:45
      panorama_ömer16 kardeşinde yardımıyla oreo kurdum, ilk izlenim olarak beğendim, görünüm tamamen değişmiş güzel olmuş, hızı çok güzel, pil için 2-3 gün sonra yorum yazabilirim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      520 Mesaj
      12 Kasım 2018 19:35:05
      Kulaklık sesi hakkında bilgi verebilecek olan yok mu oreoda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kaliteli mobil müzik dinletisi:1.stüdyo kaydının kalitesi 2.sıkıştırma kalitesi 3.oynatıcı cihaz kalitesi 4. kulaklık monitör kalitesi 5.kulaklık kablo kalitesi 6.kulaklık ucu kalitesi 7.kulaklığın kulağa yerleştirilme kalitesi 8.dinleme ortamının kalitesi
    • Yarbay
      2371 Mesaj
      12 Kasım 2018 19:48:12
      quote:

Orijinalden alıntı: baraka77

Kulaklık sesi hakkında bilgi verebilecek olan yok mu oreoda?
      Hocam çok müzik dinleyen biri olmadığım için eski ile yeniyi ayırt edemem.
      |
      |

• Binbaşı
      1768 Mesaj
      12 Kasım 2018 20:25:17

dostum kulaklık sesi bi tık sanki daha iyi gibi. spoty dinliyorum daha ayrıntılı geldi. arada belirgin fark yok. dinlediğim parçaları tekrar dinlediğimde daha anlaşılır olduğunu farkettim.
      kesinlikle oreoda daha kötü değil.
      ama sanki bu sürüm daha basit , arkadaşın dediği gibi saf andiroide daha yakın gibi. fazla ayrıntıya boğmadıklarından sese etki etmiş olabilir.
      arayüzü daha akıcı ve sade buldum. mifavor yoktu. rehbere çağrı engelleme gelmiş onu beğendim. sanki bi tık fazla pil harcıyor gibi geldi. ama zaten benim pil iyi durumda sorun olmuyor.
      tam türkçe stock çıkarsa onu yüklemeyi düşünüyorum.
      |
      |
      baraka77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TF NİC POLICE
    • Yarbay
      2371 Mesaj
      13 Kasım 2018 05:13:26
      7.1 de ekranı kilitle kısa yol widgeti vardı, sadece bilgil onu arıyorum, 8 de bu uygulama yok maalesef, çok kullanıyordum.

|
      |

• Teğmen
      177 Mesaj
      13 Kasım 2018 13:04:43
      quote:

Orijinalden alıntı: szr1907

Destek bilişime batarya değişim ücretini sordum. 150 ila 180 TL arası bir ücreti var dediler.
      Gayet iyi bence

• Yarbay
      2371 Mesaj
      13 Kasım 2018 13:23:25
      Oreo ile nougat arasında pil süresi olarak bir fark göremedim, hemen hemen aynı.

|
      |

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      13 Kasım 2018 16:37:28

Eski Mx4 telefonuma batarya ayarlayıp Axon7 yi servise göndereceğim 10. Ayda bitmiş benim cihazın garantisi. Umarım cihaza zarar vermezler. Sadece batarya değişimi mi olur yoksa orjinal romu yükleyip mi gönderirler? Deneyip göreceğiz

|
      |
      smudger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      177 Mesaj
      13 Kasım 2018 16:52:39
      quote:

Orijinalden alıntı: szr1907

Eski Mx4 telefonuma batarya ayarlayıp Axon7 yi servise göndereceğim 10. Ayda bitmiş benim cihazın garantisi. Umarım cihaza zarar vermezler. Sadece batarya değişimi mi olur yoksa orjinal romu yükleyip mi gönderirler? Deneyip göreceğiz
      Bence yazılımı değiştirmezler gerçi servis bu belli olmaz. Senden gelecek habere göre burada bataryasını değiştirecek insanlar olacaktır.
      |
      |

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      13 Kasım 2018 20:14:44
      İnternette samsung cihazlarda garanti süresi içerisinde 1 kerelik ücretsiz pil değişimi yapıldığı şeklinde bişeyler okuduğumu hatırlıyorum. (Gömülü pil olan modellerde).

Benzer bişey bizde de olabilir mi acaba. Değişim düşünen arkadaşların teknik servise sormasında fayda var.

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      13 Kasım 2018 21:28:19
      Merhabalar ağustos gibi zte axon 7 telefonum artık şarj tutmamaya başlamıştı. Telefonu şarjdan çıkarır çıkarmaz şarj hemen yüzde 90'dan sıfıra düşüyordu. Telefonu mediamarkttan almıştım garanti süresi dolmadan oraya götürüp verdim. Yaklaşık iki hafta sonra telefonun bataryası ve anakartı yenilenmiş olarak elime ulaştı. Bu sayede iki yıl daha kazanmış oldum.
      |
      |

• Binbaşı
      1768 Mesaj
      14 Kasım 2018 12:03:35
      sanırım oreo ile geldi, geliştirici seçeneklerinde bluetooth ile ilgili çok detaylı ayar eklenmiş. bt ile araçta veya başka cihazda müzik dinleyenler bi baksa iyi olur. ses konusunda çok ayar var.. bende aracımdaki bt ile sorun yaşıyordum. şimdi çalışıyor oreo ile sorun çözüldü gibi görünüyor. ama bu ayarları elleyemiyorum tekrar bozulacak diye :)

TF NİC POLICE
    • Yüzbaşı
      269 Mesaj
      14 Kasım 2018 16:34:16

Ben baktım ama ordaki bazı özellikler Axon 7'nin desteklemediği özellikler. Mesela bluetooth "aptx ve aptx" teknolojisi telefonda olmamasına rağmen geliştirici seçeneklerine eklemişler. Koymuşlar ama pratikte çalışması önemli. Eğer o özellikler yazılımsal olarak çalışabiliyorsa müthiş bir şey olur. Çünkü artık kablolu kulakların yerini yavaş yavaş kablosuz bluetooth kulaklıklar almaya başladı ve kablosuz kulaklıklardan en iyi deneyimi almak için de bluetooth "Aptx veya Apt HD" teknolojisinin olması şart. Malum, kimse kayıpsız ses formatlarının yerine standart "mp3" kalitesi veren kulaklıklardan almak istemez. Umarım bu teknolojiler yazılımla sağlanabilen özelliklerdir ama pek sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panorama_ömer16 -- 14 Kasım 2018; 16:35:3 >
      |
      |
      gokayozyer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      34 Mesaj
      14 Kasım 2018 21:35:32
      OTA metodu ile yükleme yapan arkadaşlara sormak istediğim birkaç şey var aslında.

Bu zip dosyasını dahili belleğe mi yoksa SD karta mı yükleme yaparak güncellemeyi kuruyoruz?

Herhangi bir Nougat sürümünde olmamaız gerekiyor mu?Mesela ben şu anda 7.1 sürümündeyim.

USB hata ayıklama ve TWRP kilidi açma gibi spesifik şeylere giriyor muyuz OTA yüklemesinde?

Şİmdiden herkese teşekkür ederim.

• Binbaşı
      1768 Mesaj
      14 Kasım 2018 23:39:17

ayarlardan seçsek bile çıkınca eski haline dönüyor desteklemeyen özellik olduğu için sanırım. oreo ile gelen bi özellik ve destekleyen telefonlarda ayar değiştirmek için olmalı.deneme yanılma yolu ile en kaliteli ayarları bulmak lazım yada defaultta kalsın.
      |
      |
      panorama_ömer16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TF NİC POLICE
    • Binbaşı
      1768 Mesaj
      14 Kasım 2018 23:42:34
      quote:

Orijinalden alıntı: tugrulbora

OTA metodu ile yükleme yapan arkadaşlara sormak istediğim birkaç şey var aslında.

Bu zip dosyasını dahili belleğe mi yoksa SD karta mı yükleme yaparak güncellemeyi kuruyoruz?

Herhangi bir Nougat sürümünde olmamaız gerekiyor mu?Mesela ben şu anda 7.1 sürümündeyim.

USB hata ayıklama ve TWRP kilidi açma gibi spesifik şeylere giriyor muyuz OTA yüklemesinde?

Şİmdiden herkese teşekkür ederim.
      tr sürümü otadan gelmedi sanırım. ben tam türkçe olmayan sürümü mfilashtan yükledim. diğer arkadaşlarda bu yöntemi kullandı sanırım. ama root atmadan yaptım işi. tam tr sürümü çıkarsa onu atacağım beklemedeyim..
      buarada arkadaşlar telefon no kaydedemiyorum bi bakarmısınız sizdede öylemi ?..

TF NİC POLICE

• Yüzbaşı
      598 Mesaj
      14 Kasım 2018 23:54:26

Hocam bir kaç sayfa önce yazdım. Kişiler uygulamasını yükleyip sorunu çözdüm. Standart uygulama da sıkıntı var.

|
      |
      gokayozyer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1768 Mesaj
      15 Kasım 2018 00:13:21

teşekkürler dostum. hemen deniyorum.
      |
      |
      szr1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TF NİC POLICE
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.