Şimdi Ara

ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA GTX 780 Tİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mesele yapacak bir şey yok, ben arkadaşa soruyorum ve geneli tarif ediyorum.

Ne yapayım fotosunu yahu...

Arkadaşlarında var diye arkadaşa Titan mı al diyelim şimdi? Mevzu arkadaşa mı yardımcı olmak yoksa 4K monitörlerinizi gösterecek yer mi arıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 5 Mayıs 2014; 6:50:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: devil77

elimde bir tane gtx 770 var bu yuzden satmak istemiyorum ama gtx 780 ti daha performanslı diyorlar merak ettim bu konuyu

Slı ikinci ekran kartının sadece yarısını kullanabilir, gtx 770 slı ,gtx 780 ti göre çok düşük kalabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Mesele yapacak bir şey yok, ben arkadaşa soruyorum ve geneli tarif ediyorum.

Ne yapayım fotosunu yahu...

Arkadaşlarında var diye arkadaşa Titan mı al diyelim şimdi? Mevzu arkadaşa mı yardımcı olmak yoksa 4K monitörlerinizi gösterecek yer mi arıyorsunuz?

Evet aylardır foto atcak yer arıyorum bu konu tam yeri

Bu arada yazıya istinaden ki kimsede 4 k monitör yok dimi? Cevap bunun içindi

Forumda titan kullanan sayısı bellidir 780ti de
    Geforce4 bile alsa bani baglamaz ben tavsiyemi ederim
    Birde biz kullanmıyoruz bizde yok diye genelide bilemeyiz kimsenin evinde ne var bilemeyiz herkesde ne kullandıgını yazmaz genelde olanlar yazmıyor zaten boş beleş tayfa yazar kullanmadığı kartı kötülemeyi seven ****

• quote:

Orijinalden alıntı: XepA.EmiR

quote:

Orijinalden alıntı: devil77

elimde bir tane gtx 770 var bu yuzden satmak istemiyorum ama gtx 780 ti daha performanslı diyorlar merak ettim bu konuyu

Slı ikinci ekran kartının sadece yarısını kullanabilir, gtx 770 slı ,gtx 780 ti göre çok düşük kalabilir...

3930k ile SLI dan oc ile tam verim alır niye yarısını kullansın 3930k 770 slıyı besleyemeyecekse hangi cpu besleyecek değil mi?Gtx 770 SLI performansını verebilen tek gpulu kart şu an piyasada yok olmasınada müsade etmezler ancak alır 780 ti classfieldi basarsın ocyi sıvı soğutma altında o zaman 770 slıya yaklaşır ama 770 slı her koşulda yine üstünlüğünü korur ama SLI yapacak kişi sıcaklık-işlemci hızı gibi faktörlere epey uğraş vermeli iyi bir kasa soğutma optimizasyonu sağlamalı sadece iki kartı takmak ile iş bitmiyor malesef daha çok uğraşı olacaktır sonradan.
  • Tek kart candır, gerisi ya CF ya da SLI

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Hocam al bir 780Ti bak keyfine. 4K monitörün yoksa (ki kimsede yok) Titan - Black son derece gereksiz

780Ti en yüksek ayarlarda dahi sana oyun keyfi için yeterli FPS'yi sağlayacak; SLI gereksiz güç tüketimi ve kasa içi ısı ve gürültüden başka bir şeye yaramaz. 2 kartın üreteceği ısı ve gürültüyüde hesapla.

Şöyle bakacaksın; 60 fps ile 70fps'nin hiç bir farkı yok. Her ikiside sana yeterli oyun keyfini veriyor. 20fps ile 30fps farkediyor ama, oyun keyfi düşer. 780Ti bu anlamda çoğu oyunda en yüksek ayarlarda sana 50-60fps'den aşağıya düşürmez. 50 dediğimde Crysis 3 gibi bir oyun (O da 2K oynadığında) Geri kalanlarda çok daha yüksek.

Ben Crysis 3'ü Ultra ayalarda 2k (2560 x 1440) oynuyorum. Daha ne yapsın. 1080p'de uçuyor zaten.

780ti oyun için sınırlarda bir kart olsaydı SLI al derdim. Sınırların çok üstünde zaten.

İmzamda incelemesi var.

2K ile alınmış değerler;

ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ

Misal: 1080p - 1440p (Bu bölüm ekran kartlarının en fazla zorlandığı yer)

ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ

Şimdi bir 780 gtx ti kullanıcısı olarak arkadaşın söylediklerine katılıyorum.

Aslında duruma bakasan senin elindeki 770 bile bence işini görür.

Burda elinde birden fazla seçenek var. Aslında hangisi yaparsan yap illaki bir faydası dokunacak sana. Önemli olan hangisinin daha fazla senin ihtiyacını karşıladığı.

1- Elindeki 770 ile devam edersin. Buraya aktarıcağın para cebinde kalır. Ya farklı bir parça ya da yeni çıkan farklı bir ekran kartında kullanırsın. 8xx serisi gibi. sonuşta suana kadar hangi oyunu açmaya çalıştında açamadın ?? Hee polomikteki gibi 4k monitorun varsa yoksa bilemem :D

2- Gider bir kart daha lıp sli yaparsın ki yukardaki yoruma katılıyorum. Aynılarını pmden bende yazdım.. Gürültüsü, poweri, oyun desteği vs falan derken uğraştırır. Ve ne olursa olsun çift gpu tek gpu gibi hiç bir zaman olamıyor. Ben 690 gtx kullanırken Alone in The Dark oynayamadım 1 ay.. Yani çift gpu. Destek yoktu : )

3- 780 Ti OC alırsın. üstüne cebinden bir kart parası daha çıkar. Tek gpu da sorunsuz her oyunu min 60 fps (vsync kapattığında 120fpslere kadar çıkar) de oynarsın. Crysis 35 40 gibi değişiyor denediğim oyunlar içinde. Bununda faydası tek gpu daha az enerji ihtiyacı.

Aslında değişen birşey yok. Seni az çok tanıyorum keyif için parça alıyorsun. Hangisi içine sinerse onu al..

Titan ve Gtx 780 Ti arasında ise. Ben kartımı demircibudan aldım. O zamanda konuştuk. Ti daha üstün bir kart. Ama titanın 6gb ram olması öne çıkarıyor. İkisini kullananlara denıştım. 4k monitor harıcı kesınlıkle 780 ti diyorlar..

Hayırlı aksamlar herkese.

Polemik yapmadan sakin sakin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAKAZLI -- 5 Mayıs 2014; 20:19:19 >
  • hala mı 4k monitör muhabbeti?fiyatından haberi olan var mı?4K monitör alan zaten 3-5 tane 780ti sli yapar fiyatına bakar mı?
    şimdi asıl meseleye gelinecek olursa sli-cf de yapılır yanlız 2 adet 770 fiyatı 1 780ti ile aynı ise yapılmamalı ve sli-cf driver hala oturtulamadığı için %100 2 kartın verdiği performansı alamıyorsunuz , böyle olmasaydı bende gider 2 tane ucuz yollu powercolor r9 280x alır cf yapardım ama amd nin cf driveri nvidiadanda berbat :) yoksa 280x cf ile 780ti haşamat edip çok daha az para verebilmek var bir inceleme var bakalım hemen
    http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1300
  • Onu nerden dutduysnız yanlış bilgi hocam önce onu belirteyim. Tek kart her zaman rahatlıktır bence satıp 780ti almalısınız yoksa bunun hava sirkülasyonu var soğutması ayrı bi dert bazı oyunlar sli desteklemiyor falan yazılımsal sorunlar derken çok uğraşırsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcin 4xxx serisi değilse SLI yapma 200 fps'de görüntüye kesik atar. Tek 780 al. Ben denedim. 680 SLI'de 4820k işlemci alınca kesiklikler gitti.
    Ti'ye bile gerek yok 780 OC alsan yeter.
  • Monitör 60Hz ise ikisinede gerek yok.
    Ancak 120Hz veya 144Hz bir monitör mevcutsa 4GB GTX770 SLI efsane olacaktır.
  • Öncelikle herkeze tesekkür ederim yardımlarınız icin.
    ilk baska monitor konusunu söyleyim evet 60 hz monitorum ama Aoc G2460PQU alacagım
    kart konusuna gelince sli den vazgectim ve ilan actım satmaya karar verdim ve gtx 780 ti alacagım...
  • yeni trend oluşmaya başladı 60hz monitörün varsa onu almaaa :) , piyasadaki kullanıcıların %90 60hz kullanıyor vsync kapat ve devam et
  • 780 Ti al, monitörüde OC yap, keyfine bak :)

Misal ben 85hz kullanıyorum;

ZOTAC GTX 770 4GB SLİ Mİ YOKSA  GTX 780 Tİ

Her monitörde olmayabilir tabi, şans. Ben Display Port ile bağlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 6 Mayıs 2014; 1:42:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

yeni trend oluşmaya başladı 60hz monitörün varsa onu almaaa :) , piyasadaki kullanıcıların %90 60hz kullanıyor vsync kapat ve devam et

Doğru tespit
    Son dönemde darboğaz lafından sonra bu başladı..
    3d yapcak
    Surround yapcak
    Bunlarda fps kayıpları var yüzde50

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.