Şimdi Ara

Zotac Gtx 690 İlginç FPS düşüşü (yardım lütfen) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frozensoul

Arkadaslar sorun bugün itibari ile çözülmüştür.

Sorun düşündüğüm gibi karttaymış, Ya biosu bozuk düzgün clocklayamıyor performansta aşırı düşük, ya da herhangi bir devresinde bozukluk vardi.

Bugun Asus Gtx 690 ile değişim yaptım. Şimdi fpsler olmasi gerektiği gibi.

Kafa yoran yorum atan herkese sevgiler :)

Hocam geçmiş olsun valla ben rahatladım burdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

quote:

Sorun düşündüğüm gibi karttaymış, Ya biosu bozuk düzgün clocklayamıyor performansta aşırı düşük, ya da herhangi bir devresinde bozukluk vardi.

Gecmis olsun hocam,aradaki fiyat farkini verip mi asus aldiniz?

Evet hocam, 208 tl fark verdim asus aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybarone

quote:

Hocam geçmiş olsun valla ben rahatladım burdan

teşekkürler dostum sagolasin :=)
  • Hadi gecmis olsun bendede zotec var 690 sorun yapmas insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

Hadi gecmis olsun bendede zotec var 690 sorun yapmas insallah

Umarım sorun yaşamazsın dostum.

Zotac Gtx 690 İlginç FPS düşüşü (yardım lütfen)

https://store.donanimhaber.com/8f/99/4b/8f994be14b7d441161e6a8e6dd2d76ef.jpg

Gtx 690 Sli Mode: On

Tüm ayarlar full 16x Msaa
  • quote:

quote:

quote:

Gecmis olsun hocam,aradaki fiyat farkini verip mi asus aldiniz?

Evet hocam, 208 tl fark verdim asus aldım

Peki zotac ile asus arasinda en ufakta olsa bir fark sezebildiniz mi?

• Yok dostum iki kartta aynı. Zaten kartın bileşiğinde hiçbir fark yok ekran kartlarında saat hızları aynı olduğu sürece değişmez performans. Kartın bozuk çıkması tamamen insan faktörü ile ilgili. Asusta da birçok hatalı ürün çıkıyor kendim bizzat yaşadım.

Asus garanti ve kapsam yönünden artı bir değere sahip olduğu için, yüksek meblağ ödeyip aldigim bu kartta çıkabilecek olası sorunlara karşı alabileceğim hizmetin kalitesini 200 tl civarında artırdım.

Hepsi bu :)
  • Hocam aynı PSU yu kullanıyoruz 1AD 8 pın pCI E 6 pın donusturuculu ve 1AD normal 6 pın PCI E kablosu var bendekının yanı toplamda 2 AD 6 pın Ekran kartı kablosu var 690 slı nasıl yaptınız molextenmı aldınız PSU 690 SLI kaldırıyomu ben 560tı slı yapmadım kaldırmaz dıye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Hocam aynı PSU yu kullanıyoruz 1AD 8 pın pCI E 6 pın donusturuculu ve 1AD normal 6 pın PCI E kablosu var bendekının yanı toplamda 2 AD 6 pın Ekran kartı kablosu var 690 slı nasıl yaptınız molextenmı aldınız PSU 690 SLI kaldırıyomu ben 560tı slı yapmadım kaldırmaz dıye

Psu yu değiştirdim dostum yazmayı unuttum, Thermaltake 1050 W Grand aldım sli için.

Output+3.3V@25A, +5V@25A, +12V1@40A, +12V2@80A, -12V@0.8A, +5VSB@6A +12v1 ve +12v2 çıkışları çok güçlü bunlara dikkat edilmesi lazım

700w Thermaltake toughpower da 1 adet 8 pin mevcut zaten, diğerini ekran kartından çıkan dönüştürücüyü kullanmıştım. +12 girişleri 26A falandı galiba tam hatırlamıyorum.

670 sli bile rahat kaldırır toughpower 700w problem yaratacağını sanmıyorum ancak 690 sli asla kaldırmaz.
  • Bende şaşırdım okuyunca bendekı baya ıyı gecenlerde evde elektırık o kadar dustukı odanın lambası yanıp yanıp sonuyor ben bılgısayarı kapatana kadar yanıp sonmeler devam ettı sıstemı kapattım bılgısyar kendı res atmadı çok şaşırdım satın aldıktan sonra bı kac yerde TT kalıteyı bozdu dıye okudum acaba yanlısmı yaptım tt alarak dıye dusunurken anlattıgım olay basıma geldı sıstem kapanmadı bıle kalıte oldunu bırıncı elden ıspatladı psu
  • quote:

Yok dostum iki kartta aynı. Zaten kartın bileşiğinde hiçbir fark yok ekran kartlarında saat hızları aynı olduğu sürece değişmez performans. Kartın bozuk çıkması tamamen insan faktörü ile ilgili. Asusta da birçok hatalı ürün çıkıyor kendim bizzat yaşadım.

Asus garanti ve kapsam yönünden artı bir değere sahip olduğu için, yüksek meblağ ödeyip aldigim bu kartta çıkabilecek olası sorunlara karşı alabileceğim hizmetin kalitesini 200 tl civarında artırdım.

Kullanilan bilesenler farkli lakin siz bir fark sezememissiniz neyse.

• quote:

quote:

Yok dostum iki kartta aynı. Zaten kartın bileşiğinde hiçbir fark yok ekran kartlarında saat hızları aynı olduğu sürece değişmez performans. Kartın bozuk çıkması tamamen insan faktörü ile ilgili. Asusta da birçok hatalı ürün çıkıyor kendim bizzat yaşadım.

Kullanilan bilesenler farkli lakin siz bir fark sezememissiniz neyse.

Bilesenler değişmez. Hepsi current olarak çıkar, sadece üzerine konan fanlar, kartın görsel tasarımı ve yazılımsal içerik değişebilir.

Bir Stok modelin diğer bir stok modelden hiçbir farklı bileşeni olamaz. Kim diyor bunları ? Bilmediğimiz üretimler de mi var yoksa :=)

Ama X kartın Y uzantılı modeli ile, X kartın ve Z kartın referans modeli bileşenleri arasında farklılık olabilir.

Sonuç olarak aynı model kartlarda görsel tasarım ve yazılımsal farkliliklar dışında hiçbir değişim söz konusu olamaz.

Varsa öyle bir değişim biz de görmek isteriz tabi :)
  • sağlam bilgisayara benziyor umarım donanımsal birşeyi yoktur o kadar para vermişsiniz
  • quote:

Bilesenler değişmez. Hepsi current olarak çıkar, sadece üzerine konan fanlar, kartın görsel tasarımı ve yazılımsal içerik değişebilir.

Bir Stok modelin diğer bir stok modelden hiçbir farklı bileşeni olamaz. Kim diyor bunları ? Bilmediğimiz üretimler de mi var yoksa :=)

Ama X kartın Y uzantılı modeli ile, X kartın ve Z kartın referans modeli bileşenleri arasında farklılık olabilir.

Sonuç olarak aynı model kartlarda görsel tasarım ve yazılımsal farkliliklar dışında hiçbir değişim söz konusu olamaz.

Nvidia/Ati sadece tasarımları firmalara gönderir,üretici firmalar bileşenleri kendileri üretir veya ortaklarından alır yani Nvidia/Ati üreticilere kondansatör/kapasitör/direnç yollamaz firmalar kendileri temin eder,ama sizin anlayamadığınız nokta bileşenlerin modelinin aynı olup üreticisine bağlı olarak kalitesinin değişebileceği.Ben de size bileşenlerin kalitesini hissedip hissedemediğinizi sordum ki bunu anlayacak düzeyde değilmişsiniz demek ki.Görmek istediğinizi umarım görmüşsünüzdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inuh -- 8 Nisan 2013; 20:50:01 >
  • quote:

quote:

Nvidia/Ati sadece tasarımları firmalara gönderir,üretici firmalar bileşenleri kendileri üretir veya ortaklarından alır yani Nvidia/Ati üreticilere kondansatör/kapasitör/direnç yollamaz firmalar kendileri temin eder,ama sizin anlayamadığınız nokta bileşenlerin modelinin aynı olup üreticisine bağlı olarak kalitesinin değişebileceği.Ben de size bileşenlerin kalitesini hissedip hissedemediğinizi sordum ki bunu anlayacak düzeyde değilmişsiniz demek ki.Görmek istediğinizi umarım görmüşsünüzdür.

Yapılırken gördünüzmü hayırdır. Asusta mı çaılışıyorsunuz? Değişmez diyorum fark ta etmez. Herkes prof olmuş haberimiz yok :D

Google + karşıt görüş için birkaç kelime + bulunan parça isimleri + nasada mühendis edaları + nedeni belirsiz bir mutluluk

Türkiyemizin büyük problemlerinden biri bu ne yazıkki olmayanı sözde var edip üzerinden politika yapmak.

O farkı anladigimiz için de yasanilan probleme DVI problemi diyoruz zaten. Hayır en azından dürüst olsanız konusmayacaktim ama neyse.

Yas büyüdükçe düzelir belki.

Daha cevap yazmayacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 8 Nisan 2013; 21:29:50 >
  • quote:

quote:

quote:

Yapılırken gördünüzmü hayırdır. Asusta mı çaılışıyorsunuz? Değişmez diyorum fark ta etmez. Herkes prof olmuş haberimiz yok :D

Google + karşıt görüş için birkaç kelime + bulunan parça isimleri + nasada mühendis edaları + nedeni belirsiz bir mutluluk

Türkiyemizin büyük problemlerinden biri bu ne yazıkki olmayanı sözde var edip üzerinden politika yapmak.

O farkı anladigimiz için de yasanilan probleme DVI problemi diyoruz zaten. Hayır en azından dürüst olsanız konusmayacaktim ama neyse.

Yas büyüdükçe düzelir belki.

Daha cevap yazmayacagim

O zaman bütün dünya boşuna bas bas evga diyor. Markayı marka yapan zaten malzeme kalitesi kullandığı sarf malzeme ve kompanentler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Nimbus -- 8 Nisan 2013; 21:35:05 >
  • Zotacla asus aynı kartı alın, aradaki fps ya da her nasıl mili algoritma ile ayırt edebiliyorsa büyük zihinleriniz farkları saptayın ve paylaşın da biz de görelim...
  • Biz kartın bileşenlerinden bahsediyoruz siz hala performans diyorsunuz neyse iyi forumlar.
  • quote:

Zotacla asus aynı kartı alın, aradaki fps ya da her nasıl mili algoritma ile ayırt edebiliyorsa büyük zihinleriniz farkları saptayın ve paylaşın da biz de görelim...

Zehir gibi kafa,dikkat et de kendini zehirleme bu kafayla.
  • quote:

quote:

Zotacla asus aynı kartı alın, aradaki fps ya da her nasıl mili algoritma ile ayırt edebiliyorsa büyük zihinleriniz farkları saptayın ve paylaşın da biz de görelim...

Zehir gibi kafa,dikkat et de kendini zehirleme bu kafayla.

Shamansınız ondan aradaki farklı sezilerle anlıyorsunuz siz anladım :)

Gtx 690 ların düz modellerinin hiçbirinde fark bulunmamaktadır.

Card bileşenleri + görsel nitelik de değişmez.

Aradaki farkı elime alıp 10mg daha agirmis diye anlayamadım kusura bakmayin

Bundan sonraki mesajda konuşmak yerine ''Fiili Delil ile gelin, az kelime çok iş yapın'' iyi akşamlar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.