Şimdi Ara

Zotac'dan overclock'lu Fermi'ler geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.nordichardware.com/en/component/content/article/71-graphics/363-zotac-planning-geforce-gtx-480-amp-version.html

%15 hızlı denmiş de anlayabildiğim kadarıyla sadece bi örnek olarak verilmiş, %15 diye bir şey yok yani. Olsa süper olurdu tabi

edit: Dolaşan söylentilere göre ilk etaptaki kart sayısı Charlie'nin iddia ettiği gibi 5.000 değil 60.000 olacakmış!!! Yani belki de satın alabileceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 12 Mart 2010; 10:25:30 >

• Bi de, burdan görülebildiği kadarıyla Fermi'de acayip micro-stuttering var, tek kartla bile, tabi doğruysa.

edit: KOBB düzeltti sağolsun, stuttering sahibi kart Fermi değil 5870'miş. O stuttering'in sebebi ise kartın RAM'ının dolması olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 12 Mart 2010; 13:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Bi de, burdan görülebildiği kadarıyla Fermi'de acayip micro-stuttering var, tek kartla bile, tabi doğruysa.

boyle bisi varsa cok kotu ya bu kadar bosuna beklemis olmayalim
  • hangi programla bu diagramı yapmışlar bende kullanmak istiyorum. Microstutter ölçen her ne ise o programı yani .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 12 Mart 2010; 10:14:52 >
  • fraps
  • Fermi'de micro stuttering hemde daha fazla bellek bant genişliğine rağmen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 12 Mart 2010; 10:16:51 >
  • Az kaldı. Yakında her şey netleşecek.
    Grafikteki micro-stuttering sürücü sorunu gibi görünüyor.
    Yoksa bu kadar istikrarlı bir dalgalanma olmazdı.
    Yeni sürücüler ile düzeltilebilir.
  • quote:

fraps

bunun nasil olculebilecegine dair bir tutorial felan var mi bir yerde
  • gerek yok, benchmark'ta frame time'ları da kaydet diye bi seçenek var, oradan kaydediyor, sonra istersen excel'den grafik yaparsın.
  • quote:

gerek yok, benchmark'ta frame time'ları da kaydet diye bi seçenek var, oradan kaydediyor, sonra istersen excel'den grafik yaparsın.

guzel oldu bu bilgilendirme

artik microstuttering testleridee yapariz :D

bu arada tek gpu lu olan bu kartta boyle bir sonuc cikacagina ben pek ihtimal vermiyorum
  • eğer kart %15 daha hızlı olursa(normal versiyondan) fiyatının da ona yansıtılacağından bahsetmiş.yani tahmin var sadece.60bine bile tr den bu kartı-3-5 kişi anca alabilir demedi demeyin tabi bu mc de doğruysa kimse almaz o da ayrı konu. kartı almak için gönüllüler gerekecek gibi duruyor ama bizim forumdan çok çıkar böyle babayiğit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 12 Mart 2010; 12:52:44 >
  • Yukarıdaki test grafiğinde iki kart birbirine karışmış. Oradaki 5870 sonuçları GTX 4x0'in, GTX 4x0 sonuçları ise 5870'in olacak. Testi yapan uzakdoğulu PHK isimli birisi

Şuradan bakın: http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?p=2202859#post2202859

Artık çok az kaldı. Bence GTX 400 ile ilgili çıkan hiçbir söylentiye (kartların bulunabilirliği, gerçek fiyat, gerçek performans, gerçek güç tüketimi, gerçek saat hızları, asıl inceleme sürücüleri vs...) kulak asmayın. Sırf piyasayı karıştırmak için, hazır kartlar çıkmamışken ortalığı bulandıralım maksatıyla bir sürü şey yazılıp çiziliyor yabancı forumlarda.

Zaten bu testlerin de geçerliliği şüpheli. Ortada en son sürücüler gibi, en son saat hızları gibi değişebilecek bir sürü etken varken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobb -- 12 Mart 2010; 13:04:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

eğer kart %15 daha hızlı olursa(normal versiyondan) fiyatının da ona yansıtılacağından bahsetmiş.yani tahmin var sadece.60bine bile tr den bu kartı-3-5 kişi anca alabilir demedi demeyin tabi bu mc de doğruysa kimse almaz o da ayrı konu. kartı almak için gönüllüler gerekecek gibi duruyor ama bizim forumdan çok çıkar böyle babayiğit

bi gaz kokusu alıyorum sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenophabia

quote:

eğer kart %15 daha hızlı olursa(normal versiyondan) fiyatının da ona yansıtılacağından bahsetmiş.yani tahmin var sadece.60bine bile tr den bu kartı-3-5 kişi anca alabilir demedi demeyin tabi bu mc de doğruysa kimse almaz o da ayrı konu. kartı almak için gönüllüler gerekecek gibi duruyor ama bizim forumdan çok çıkar böyle babayiğit

birileri kendini forum için feda etmeli değil miama yok donanımhaber numunelerden bir tane belki önceden alırsa kartı inceler sonra ona göre alır millet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 12 Mart 2010; 13:10:07 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xenophabia

quote:

birileri kendini forum için feda etmeli değil miama yok donanımhaber numunelerden bir tane belki önceden alırsa kartı inceler sonra ona göre alır millet

Hani ben kendimi gözü kara biri bilirim ama ben bile cesaret etmem böle birşeye merakla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Bi de, burdan görülebildiği kadarıyla Fermi'de acayip micro-stuttering var, tek kartla bile, tabi doğruysa.

boyle bisi varsa cok kotu ya bu kadar bosuna beklemis olmayalim

muhtemelen sürücü sorunu gibi ama doğruysa sli cf yapmak artık mübah olacak ha bide bunun x2 si var...

• quote:

bu sürücüyle düzeltilir sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

bu sürücüyle düzeltilir sanırım

kobb'un yukarıdaki mesajına bak, sorunlu olan kart fermi değil 5870 imiş
  • ilk ss de 5870 mc li gösteriliyor.ikincisinde 480.yani onlarda ne yapacağını şaşırmışlar 5870 te mc olsa şimdiye kadar heralde bi müslüman ortaya koyardı.bu forumda onca 5870 sahibi var mc vardı da koyulmadıysa da bu kartı kullananların suçu hatta anni sende de 5850 var senin de suçun sayılabilir belki de onda da vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 12 Mart 2010; 14:43:55 >
  • quote:

ilk ss de 5870 mc li gösteriliyor.ikincisinde 480.yani onlarda ne yapacağını şaşırmışlar 5870 te mc olsa şimdiye kadar heralde bi müslüman ortaya koyardı

5870'de hayvan gibi MS var, XS'de cenova'nın testlerini kaynak göstererek açtığım forumda defalarca kanıtlandı, 5970 kadar var neredeyse.

Ama sadece 5870'e mi özgün bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.