Şimdi Ara

Zotac AMP 8800GT 512MB video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
33.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı piyasası özellikle DX10 ile büyük bir hareketlilik kazandı. Son zamanlarda ise yeni çıkan DX10 destekli oyunlar bu hareketliliğin daha da artmasına neden oldu. Bu videomuzda kullanıcıların bir çoğunun merakla beklediği ve fiyat / performans konusunda oldukça iddialı bir ekran kartı olan 8800GT'yi inceleyeceğiz. Video konuğumuz ekran kartı arenasında yeni bir marka olmasına rağmen arkasındaki güçle hızlı ilerleyen Zotac'ın fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak gelen AMP serisi ailesinden 8800GT 512MB.

Ekran kartının performansı fiyatından beklenenin çok üzerinde. nVidia 8800GT ile fiyat /performans konusunda şu anki ekran kartları baz alındığında lider bir ürün yapmış. Zotac'ın AMP serisi ise fabrika çıkışı hız aşırtılmış gelmesi sayesinde fiyat / performans oranıyla rakipsiz bir ürün olmuş.

Teknik özellikleri :

Ürün Adı:

Nvidia 8800GT

ZOTAC GeForce 8800GT AMP!

ZOTAC GeForce 8800GT

Chipset:

Standart Değerler

NVIDIA GeForce 8800GT

Çekirdek Saat Hızı:

600 MHz

700 MHz

660 MHz

Bellek Saat Hızı:

1800MHz

2000 MHz

1800 MHz

Shader Saat Hızı:

1500MHz

1700 MHz

1600 MHz

Bellek

256MB / 512MB

512 MB GDDR3

Bellek arayüzü:

256-bit

Soğutma:

Tek-Slot aktif Soğutma

DirectX Verisyonu:

DirectX 10, Shader Model 4.0

Diğer Donanımsal Özellikler:

Dual Dual-link DVI,  HDCP,
    NVIDIA® Lumenex Engine,
    Quantum Effects Technology

HDCP:

Evet

HD formatları:

H.264, VC-1, WMV HD

Yazılım:

nView® Multi-Display
    NVIDIA® PureVideo HD Technology

Kutu içeriği :

• Zotac 8800GT AMP 512MB
    • Zotac Sürücü CD'si ve kullanım klavuzu
    • HD kompanent adaptörü, DVI-VGA dönüştürücü, Moleksden PCIe güç soketi dönüştürücüsü

Fiyat ve daha fazla bilgi için :

Sayfanın Linki : http://www.zotac.com

• önce Teşekkür edeyim sonra videoyu izleyeyim

şöyle birde sigara yakıp arkama yaslansam ayıp etmem dimi

----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 1 Kasım 2007; 0:43:58 >
  • tşkler hocam.
  • Penta sanırım bu kartı getiriyor teşekkürler inceleme için.

Edit:Tamam test güzel hoş da burada sunumu yapan kişinin bazı kelimere ve telaffuza dikkat etmesi lazım.Bir arkadaş daha demişti mesela anlatabileceklerim bu kadarlar vs boyle hız aşırtılmış demesi bile kendi başına bir macera telaffuza biraz daha dikkat ederse bence daha güzel bir sunum olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labrodorit -- 1 Kasım 2007; 0:37:29 >
  • bu test iyi oldu zotac(sapphire) bakalım canlı olarak neler yapmış birde ozel soğutmalı modelleri çıksa bence süper olacak
  • teşekkürler Mesut bey.

video incelemelerinizi hayranlıkla izliyorum, yeni videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

teşekkürler Mesut bey.

video incelemelerinizi hayranlıkla izliyorum, yeni videolarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Sen eksik kal
  • Teşekkürler bakalım nasılmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: enderc

teşekkürler Mesut bey.

Sen eksik kal

• daha detaylı testler yapabilirdiniz , forumda kullanıcı incelemeri cok daha iyi olacaktır
  • Call of juarez'in fps leri beni hiç tatmin etmedi en azından 30fps olsaydı daha iyi olurdu
  • elinize saglık geriye yaslanıp izledim ve agladım resmen bir 8800gts sahibi olarak
  • Mesut bey overclock araçları piyasaya sürülünce yapacağınız bir hız aşırtılmış DX10 - 8800GT vs 8800 ultra testi olay yaratacaktır.Merakla bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FxmaN -- 1 Kasım 2007; 0:42:41 >
  • evet tekrar teşekkürler güzel bir inceleme olmuş ama bir kaç sorum var

cpu hızı kaçtı ?

fps değerleri AVG değerlerimi temsil ediyor ?

crysis avg sonucunu gpu_benchmark ilemi aldınız ?

ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum, nvidia nTune ile gpu ve bellek hızaşırtılırken paralel olarak shader üniteleride zaten artıyor ama bu oran nedir bilemiyorum eğer standart ise Ultrada gpu ve memory 10 mhz artırınca shader 25 mhz artıyor, diğer kartlarda da aynı oran var ise shader hızaşırtması bulunabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 1 Kasım 2007; 0:44:40 >
  • Vay anasını yaw ,gerçekten dedikleri kadar varmış,kasım ayı güzel geçecek ekram kartı piyasası açısından
  • Çok yerinde, hızlı, önemli bir inceleme olmuş. Emeğinize sağlık. Eminim birçok kullanıcı bu testi bekliyodu. Ayrıca en çok hız aşırtılmış modellerden biri olan Zotac 8800GT AMP nin incelenmesi çok iyi olmuş.
  • Bekleyen arkadaşlar için iyi bir ineceleme olmuş etkileyici sonuçlar
  • beklenen sonuçlar.Hem en az enerji tüketen kart hem en performanslı kart....

Fan ne kadar sessiz çalışıyor acaba ?

İnceleme için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 1 Kasım 2007; 0:56:39 >
  • İnceleme icin teşekkürler.
    Acaba fiyat konusunda net bir bilgi varmı ?
  • Birde test sonuçlarını tablolar halinde ekliyebilir misiniz malum kotalı arakdaşlar da var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.