Şimdi Ara

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyatlar belli oldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
2
Favori
6.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaçıncı basamak olduğumuzu nasıl öğreniyoruz ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: acabuco

31 aralık a kadarmis sadece, 2018 de ne olacak ?

Çok fena iteleyecekler 2018 de...
    Acısı fena çıkacak
  • Ulan gss ödüyoruz af geliyo borç ödüyoruz düzenleme geliyo sigorta yapıyoruz indirim geliyor. Kurallara uyan borcuna sadık adamı okşuyorlar sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasım ayında 650tl olan sigortam 335tl çıkıyor. Nesini beğenmediniz bunun anlamadım!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geriye dönük poliçe iptali (mükerrer poliçe) yapılmayacağı için herhangi bir iade söz konusu olmayacak. (trafik poliçe vadesi 12 nisan itibariyle başlamamış olanlar hariç)

işin özeti şu : yaklaşık 15 aydır % 200 hatta % 300 zamla poliçelerini yaptıran arkadaşlara geçmiş ola.
    Hatta düne kadar sigortalarını yaptıran arkadaşlara geçmiş ola. 15 aydır söğüşlendik maalesef , 200 tl ye kesilen otomobil trf poliçeleri 800 900 tl den kestik , 900 tl'ye kesilen kamyonetleri 2000 tl den kestik ,2500 tl olan kamyonların poliçelerini 6000 tl den kestik, araç sahipleri bilir.
    Bunu sigorta şirketleri kendi kafalarına göre yapmadılar tabi ki devlet destekledi.

Herkes iadelerini alcak dendi ya.. alın bakalım hanginiz alabiliyosunuz iadenizi..

Getirip referandum öncesi bi kaç gün kala böyle bir fiyatlandırmayı sıkıştırıp gene milletin aklıyla dalga geçiliyor.

herzaman olduğu gibi vergisini zamanında ödeyen vatandaş kaybetti..

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahercc

trafik sigortasını geçen hafta cuma yaptırdım 1200 tl den. bügün 807 tl çıkıyor ama ne iptal edebiliyorum ne de geriye dönük fark alabiliyorum. araç devir yapıp üzerine almanında hiç bir karı kalmıyor. insanın zoruna gidiyor.

sadece aracın satışı yapıp, satış sözleşmenle sigortanı iptal edebilirsin. sonra tekrar aracı üzerine alıp yeni bir trf sigortası yapabilirsin. bunun da sana pek bi getirisi olmayacak satış masraflarından dolayı.
  • Anadolu sigortadan 339 tl'ye aldığım teklif Ankara sigortdan 275 tl'ye almış bulunmaktayım. Motosiklet için tabi ki bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben_gibi

quote:

Orijinalden alıntı: emrahercc

trafik sigortasını geçen hafta cuma yaptırdım 1200 tl den. bügün 807 tl çıkıyor ama ne iptal edebiliyorum ne de geriye dönük fark alabiliyorum. araç devir yapıp üzerine almanında hiç bir karı kalmıyor. insanın zoruna gidiyor.

sadece aracın satışı yapıp, satış sözleşmenle sigortanı iptal edebilirsin. sonra tekrar aracı üzerine alıp yeni bir trf sigortası yapabilirsin. bunun da sana pek bi getirisi olmayacak satış masraflarından dolayı.

evet malesef hiç çıkar yol yok. sabah sigortacımı baya bi sıkıştırdım ama bir şey çıkmadı.
  • İndirim mindirim yok.
    2 yıl önce fiyatları yükselttiler, yükselttikleri fiyata iyi diyorsunuz.

Kendimden örnek vereyim.
    yaklaşık 20 yıldır araç kullanıyorum. Hiç kazaya karışmadım. 2 yıl öncesine kadar 170 ila 190 lira arası teklif alıyordum zorunlu trafik sigortası için (34 plaka).

Ne olduysa son iki yıldır 450 ödemeye başladım. Şimdi de tavan fiyat 470 diyor. Son dilim indirimdeki bana 250 liraya sigorta yaparlar mı? HAYIR..

Herkerse tavan fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 12 Nisan 2017; 14:16:59 >
  • Başımızı devlet tutacak demekki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Kasım ayında 650tl olan sigortam 335tl çıkıyor. Nesini beğenmediniz bunun anlamadım!

nasıl nesini beğenmedik ya ?? düzgün oku şu mesajları , zaten fiyatlar uçmuştu , normale dönmüş , 2-3 sene önce o fiyatlardan yapardın zaten sigortayı , noldu da fiyatlar arttı , sigortacılığı bu kadar etkileyecek ne zammı oldu ki ? hem o 335 fiyatı da geçiciymiş demiş bakan , yani bir sonraki sene belki 900 olacak , senin indirim yalan olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Kasım ayında 650tl olan sigortam 335tl çıkıyor. Nesini beğenmediniz bunun anlamadım!

nasıl nesini beğenmedik ya ?? düzgün oku şu mesajları , zaten fiyatlar uçmuştu , normale dönmüş , 2-3 sene önce o fiyatlardan yapardın zaten sigortayı , noldu da fiyatlar arttı , sigortacılığı bu kadar etkileyecek ne zammı oldu ki ? hem o 335 fiyatı da geçiciymiş demiş bakan , yani bir sonraki sene belki 900 olacak , senin indirim yalan olacak

Ya ben süper oldu demiyorum ama eskisinden bir farkı yok diyenler var onlara lafım yoksa sana katılıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Ya ben süper oldu demiyorum ama eskisinden bir farkı yok diyenler var onlara lafım yoksa sana katılıyorum

işte eskisinden kasıt ne? şu son aylardakine göre tabiki iyi, ama ölümü gösterip sıtmaya razı etme mevzusu... gereksiz aşırı zamlanmıştı , normalin biraz üstüne geldi şimdi fiyatlar, daha da düşmesi gerek

• dün 466 liraya sigorta yaptırdı. daha fazla düşmeyip bugun yükseleceğini bildiğim için.
    bugun baktığımda 500 küsür lira fiyat çıkıyor. yani kardayım şuanda
  • Sadece fiyatlarda düzenleme yapılıyor maalesef.
  • Kabul etmeliyiz ki istanbulda arac kullanmak diğer illere göre çoook riskli..Bu düzenleme istanbul araclarina yarar sigorta sirketleri istanbul zararini baska bazi illere ufak ufak yayar ve zarar etmez...

Bu sekliyle tavan fiyat uygulamasi yanlistir kazasiz sürücülerin hakkini yiyecektir...

• 10 kere kazan yapanda , 3 kere kazan yapanda en üst sınırdan ödeyecek , pek bi adaleti yok bu işin.
    Ayrıca 1 basamak yükseldiğinde 128 TL daha az ödüyorsun , ama 1 basamak düştüğün zaman aradaki fark 400 küsür TL , nerde yine bu işteki adalet ?
  • Genelge burada meraklısı inceleyebilir.http://www.tsb.org.tr/images/Documents/2017-1%20Genrlgr.pdf

• ocak ayında yaklaşık 900 tl ye yaptırdım indirimden dolayı geri ödeme yapılacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mllm

İndirim mindirim yok.
    2 yıl önce fiyatları yükselttiler, yükselttikleri fiyata iyi diyorsunuz.

Kendimden örnek vereyim.
    yaklaşık 20 yıldır araç kullanıyorum. Hiç kazaya karışmadım. 2 yıl öncesine kadar 170 ila 190 lira arası teklif alıyordum zorunlu trafik sigortası için (34 plaka).

Ne olduysa son iki yıldır 450 ödemeye başladım. Şimdi de tavan fiyat 470 diyor. Son dilim indirimdeki bana 250 liraya sigorta yaparlar mı? HAYIR..

Herkerse tavan fiyat.

Aynı sıkıntı benimde başımda var. Hiç kaza yapmadığım ve yıllardır 34 plakalı aynı aracı kullandığım için trafik sigortam 250 lirayı geçmezdi ama geçen sene 500 civarı ödedim. Birde bunun yanında kasko yapıyorum araba kapıda yatsa senelik gideri 5000 lira oldu. Çok saçma sapan bir zamanda yaşar olduk.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.