Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
62
Favori
456.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecen sene 370 olan sigortaya acenteden en uygun 1005 lira cikti ziraatten 793 lira cikti ordan yaptirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaş 28 2. yıl corsa 99 model euroka sigorta 740 tlye yaptırdım. Sivas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amenofis580 -- 28 Mayıs 2016; 13:53:34 >
  • Aveo 1.3 2013 model geçen sene 200 mart ayinda 350 tlye yaptırdım yer canakkale hiç vukatim yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araçta 21bin hasar kaydı var değişen yok boyalı parça ise sol ön çamurluk. Herhangi bir motor sorunu da çıkarmamış araştırdım. Şimdi sigortadan bu adam para için böyle yapıyor tamam aldın parayı sigorta zarar etti de, devlet niye suçlu olarak bizi görüyor ben buraya takıldım.

• Hocam merhaba, bende sizin gibi ziraat sigortaya zorunlu trafik sigortamı yaptırayım diyorum. Konuda yazan arkadaşların demesi üzerine,

* Sompojapan `a baktım, 1.043 tl. çıktı.
    * Ziraat Sigorta, 758 tl. çıktı.
    * Anadolu Sigorta, 1324 tl. çıktı.
    * Generali 948 tl. çıktı.
    * en uygun `a bakayım dedim, arayacağız çıktı.

Kısaca, tc, mc ne varsa uygun fiyat bulalım diye dağıttım durdum :/

Bu noktada yukarıdaki tablodan da görüleceği üzere en uygunu Ziraat Sigorta çıktı. Siz ve dahilinizde diğer forumdaşlara sormak istediğim,

* bu farklar neden kaynaklanıyor ? Poliçelerde kelime farkı mı var (kasko değil biliyorum, örnek vermesi açısından yazıyorum, bir poliçede yangın var, sel var diğerinde yok gibi bişi mi var acaba poliçelerde), okuyorum ama sigortacam az, anlayamıyorum. Keşke ingilizce falan olsaydı, anlardım 3-5. :)

* en iyi fiyat, en iyi yer midir ? Nelere dikkat edilmesi gerekir poliçe yaptırılır iken ?

* Zorunlu trafik sigortalarında kapsam hepsinde aynı mıdır ? İlk maddede dediğim gibi firmadan firmaya poliçelerde kelime farkı oluyor mu ?

* Aracım ruhsatta 7 koltuklu yazıyor. Bir poliçe teklifinde 5 koltuk yazıyor, başka bir poliçe teklifinde 7 koltuk. Pasif olarak geliyor, değiştiremiyorum. Fiyatları bu da etkiliyor olabilir mi? (Ziraat 5, Sompojapan 7)

Forumdan bu konular hakkında bilgi, tecrübesi olan arkadaşlar konuyu aydınlatabilir ise ben dahil eminim bir çok arkadaşın aklındaki acabaları ortadan kaldırırlar. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkkrsy -- 29 Mayıs 2016; 8:02:03 >

• Hocam bu trafik sigortasi kaza aninda eger kusurlu bizsek karsi tarafin hasarini karsilamada ise yarayan bir sey o yuzden en uygunu hangisiyse onu yaptirmakta fayda var.Ben ziraatten yaptirdim teminatlarinda ayrica lastik patlamasi durumunda degisimi,kaza aninda ucretsiz cekici hizmeti gibi teminatlari var kendi aracimiz icin bu arada acele etmenizde fayda var ne kadar beklerseniz fiyat da o kadar artar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Adamlar rekor kar açıkladılar bayram ediyor şuan sigorta şirketleri,olan yine vatandaşa oluyor

Hangi firmalar? Nerede açıkladı rekor karlarını?
    Yani hangi kaynaktan aldınız bilgiyi?

Not: gerçekten merak ettiğim için soruyorum?
    Çünkü yakın bir zamanda sigortacılıkta çalışan bir tanıdığım uluslararası sigorta şirketlerinin Türkiyede zarar ettiğini söyledi.
    Bu yüzden kafam karıştı

• 2010 mazda 3
    Yer : istanbul
    Geçen yıl sigortayı kullanmadım.

Fiyat:700 lira
    Geçen yıl ödenen: 234 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: ugo

quote:

Adamlar rekor kar açıkladılar bayram ediyor şuan sigorta şirketleri,olan yine vatandaşa oluyor

Çünkü yakın bir zamanda sigortacılıkta çalışan bir tanıdığım uluslararası sigorta şirketlerinin Türkiyede zarar ettiğini söyledi.
    Bu yüzden kafam karıştı

https://youtu.be/znqREMdxwZE?t=3410

https://youtu.be/ugbVLkHgP6U?t=2494

https://youtu.be/wKmXsGpsG4w?t=397

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 1 Haziran 2016; 8:58:28 >

• quote:

quote:

Bu yüzden kafam karıştı

Bikaç gün önce internette okudum yılın ilk 5 ayında yüksek primlerden dolayı rekor kar elde etmişler ve bundan sonra kademe kademe indirim yapabilirler yazıyordu...

• quote:

quote:

quote:

Bu yüzden kafam karıştı

Bikaç gün önce internette okudum yılın ilk 5 ayında yüksek primlerden dolayı rekor kar elde etmişler ve bundan sonra kademe kademe indirim yapabilirler yazıyordu...

O aradaki farkı, sigorta şirketlerini ve kendilerini zengin eden siyasiler yer. O... çocukları.

• 34 plaka yaş 30 ikamet istanbul 7. kademe (sicil temiz) 560 TL bugün ziraatten yaptırdım
    internette saçma sapan şeyler çıkıyor. 670 den 1500 tl ye kadar teklif veren vardı. (geçen yıl 230 a yaptırmıştım)
    acenteden de makul teklif alamadım
  • 34 plaka, yaş 29, bir tane ufak sürtme var geçen yıldan. 1700 liraya yaptırdım 2500 bile çıkaran oldu.

• Trafik sigortalarının geçmiş yıllarda aşırı zarar etmesinin sebebi düzmece kaza tutanaklarıdır. Yani trafik sigortaı kasko gibi kullanılıyor. Adam gidiyor tek taraflı kaza yapıyor, sonra bir tanıdığının aracıyla kaza yapmış gibi tutanak düzenleyip onun trafik sigortasından ödeme alıyor.
    Maddi hasarlı kazalarda eskisi gibi trafik polisinin kaza tutanağı düzenlediği sisteme geçilmediği sürece trafik sigortası fiyatlarının eski seviyelerine gelmesi mümkün değil.

Geçen yıla kadar trafik sigortası primlerini hazine belirliyordu ancak sigorta şirketlerinin rekor seviyeye ulaşan zararları ve bu zararları diğer sigorta branşlarından elde edilen karlar bile kapatamaz olunca sigorta şirketleri ya primleri serbest bırakın, yada trafik sigortası kesmeyelim bunu devlet bünyesinde oluşturulacak bir kamu sigorta şirketi kessin diyerek hükümete rest çekti. 1 yılda 2.1 milyar TL eski parayla 2.1 katrilyon olan ve hergün daha da artan zararı tabii ki devlet de çekmek istemedi ve mecburen sigorta fiyatlarını serbest bıraktı. Sigorta fiyatlarının serbest bırakılması sonrası özellikle fazla kaza yapan veya trafikte yoğun olarak bulunan ticari araçların, taksilerin dolmuşların vs primleri uçtu gitti. 12.000 TL trafik poliçesi çıkan taksi 19.000 TL trafik sigortası poliçesi çıkan dolmuşlar vardı. Bu araç sahiplerinden aşırı yükselen tepkiler üzerine hükümet trafik sigortası poliçelerine tavan fiyat uygulaması getirdi. Bunun üzerine sigorta şirketleri zararlarını herkesin üzerine yaymaya başladılar. Siz 10 yıldır düzenli poliçe yaptırıyor olsanız ve hiç kaza yapmamış olsanız bile bir yıl önce 180 TL'ye yaptırdığınız poliçe 600 TL'yi geçti. Buna sebep tavan fiyat uygulamasından dolayı sigorta şirketlerinin çok kaza yapıp hasar ödemesi yaptırtanlardan gerekli primi alamamasıdır.

Kısaca hükümet yine yapacağını yaptı ve aynı elektrikteki kayıp kaçak bedeli gibi trafik sigortasında da çok kaza yapanların verdiği zararı tavan fiyat uygulaması getirerek hiç kaza yapmayan araç sahiplerine ödetmeye başladı.

• Kimsenin zarar ettiği falan yok, hatta kar öyle boyutlara ulaştı ki herkes birbirini ekarte edip tamamına konmak istiyor bu karın.

Acenteler Torba yasanın çıkması sürecinde şirketleri desteklediler, primler artıp 3 katına çıkınca komisyonda 3 katına çıkacaktı ama mapfre ceo'su çıktı size komisyon vereceğime internete veririm iki keçiye yaptırırım tüm işi örnekleri var dedi hatta aldığınız komisyonu poliçede yazarım vatandaşa anlatırsın az mı çok mu deyiverdihttps://youtu.be/b7UWGSaYpFE?t=138

Acenteler müşteriyi doğrudan şirkete kaptırmamak için poliçeye kişisel bilgileri bilerek yanlış giriyor, şirketlerse poliçede tahrifat yaparsanız sözleşmeyi fesihle tehtid ediyor.

Acentenin işvereni ve patronu şirkettir bizler sadece portföyde birer rakamız, komisyonunu belirleyende istediğinde ekranını kapatanda dolayısıyla son sözü söyleyende firmalardır. Acente için bizlerin yeri dolar ama kaybedilen firma geri gelmez.

Acenteler düşmanımız değiller ama dostta sayılmayız, içinden alacakları 1 birim komisyon için fiyatların 10 birim artmasına sessiz kalıyorlar, bakın talepleri nelermiş!
    *Trafik sigortası tek kullanımlık olsun her kazadan sonra yeniden poliçe keselim diyorlar, şuan süresi bitene kadar her kazanızda yeniden kullanabiliyorsunuz teminatınızı.
    *Poliçeler ehliyete kesilsin istiyorlar, tabiki primler artacak.
    *Sene başındaki ufak teminat artışlarından zeyil yapılsın istiyorlar(29.000>31.000tl)
    Ama demiyorlarki ödenen ortalama 1000tl primin karşılığı mıdır 31.000tl teminat, tek kullanımlık olmasını savunurken, şu teminatlarda en az bir 150.000tl olsun vatandaş rahat etsin 31.000 kime neye yeter demiyorlar çünkü patron kapının önüne koyar o zaman!

Firmalar artık merkezden de poliçe kesiyor, acentenin size indirimli 800tl olur dediğine, şirketi arayın 600tl'ye yaparız diyorlar ama yinede mektepli bir acenteden kesilmesi taraftarıyım poliçenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 1 Haziran 2016; 9:33:33 >

• Sigorta acenteleri iki yıl önce 150 TL'lik poliçeden kazandıkları rakamla şimdi 800 TL'lik poliçeden kazandıkları rakamın aynı olmasından şikayetçi.
  • Sigortaların zarar ettiği falan külliyen yalan.

Uzun yıllardır Sigorta Bölge Müdürlüğü yapan bir akrabam var, ne zaman görsem hep yurtdışında, ciks mekanlarda firma kutlaması v.s yapılıyor.
    Bu mu zarar etmiş halleri? Şu an ise her çalışana iPhone6 falan dağıtıyorlar ödül olarak.

Biz de hala bekleyelim 200 lira düşer mi diye...

Lanet olsun bu ülkenin düzenine.
  • Sigorta şirketlerinin trafik poliçelerinden son 5 yılda uğradıklarını iddia ettikleri zarar 7 milyardı!

Yeni yönetmelik sonrası 2016 ilk çeyrek karı 2.8 milyar, sene sonu kar beklentisi 7 milyar.

Sonuç: Zarar 1 yılda telafi edildi, seneye hayrına keserler artık
  • Aracımı sattım kurtuldum, belki ülkede bu kadar araç satılmasa, insanlar biraz protesto etse bunları yapamazlar..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 3 Haziran 2016; 16:23:18 >

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.