Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
62
Favori
456.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koalay.com dan fiyat alabilirsiniz fikriniz olur.ben oraya yaptırmadım ama orda çıkan en düşük fiyata yaptırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yıl 260 TL (Anadolu Sig.)

Bu yıl 540 TL (Doğa Sig.)

Doğa sigorta aslında 100 TL üyelik ücreti ile 540 TL yaptı, üyelik ücreti 1 kez alınıyor, eğer önümüzdeki yıl zam gelmez ise

440 TL Doğa 'ya tekrar yaptırırız , plaka 07,

Aynı sigorta şirketi , aynı gün içinde farklı bayilere farklı fiyat verebiliyor, geçen yıl yaptırdığım sigortacı

Doğa sigortadan 580 tl fiyat verdi , başka bir sigortacıya aynı gün 540 TL ye yine Doğa' ya yaptırdım ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayBaba -- 10 Mayıs 2016; 13:00:05 >
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Boşuna uğraşma daha fazla düşmez,geçen yıl 179tl ye Yaptırdığım sgortayi 1hafta evel 522tlye yaptırdım.

• Geçen yıl 154 TL

Bu yıl 560 TL

7. Basamak / Plaka 44 / ikame 01
    2003 model
  • Geçen sene 250 liraya yaptırdığım sigorta en düşük 570. Aradaki farkı kim yiyorsa, ki yiyen kavaslar belli, burunlarından fitil fitil gelsin haram zıkkım olsun.
  • Geçen yıl motosikletime 158 Tl çıktı, bu yıl %10 indirime rağmen 470 tl çıktı. Bu farkı kim yiyorsa Allah'ın gazabı üzerine olsun, Zıkkım zehir olsun.
  • Yer Ankara , geçen sene 250tl bu sene 688 tl

• Bunca sene batıyor muydu sigorta şirketleri eski fiyatlarla? Zam dediğin %10 olur 20 olur hadi 50 olur. 2014 ten sonra bu hale gelmesine izin verildi. Hükümet bu soygunu niye bile bile durdurmuyor? Vatandaşın küfrettiği ve kendisine oy kaybettirecek bir işe niye izin verir bir fikir yürütün? Haram zıkkım olsun aldığınız paralar. Allah belanızı versin.
  • Bunca senedir batmadılarda asgari ücret 1300 lira olunca mı batmaya başladılar, Bütün akbabalar alınan 300 liranın üstüne üşüşmeye başladı. Haram olsun.
  • Valla korkuyorum Ekim ayında ayvayı yedik...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün sigortayı yeniletirken (%100 zamlı) sigortacı , fiyatların bu denli yükselmesini , 28 Ekim 2105 tarihinde uygulama geçen , ticari araçlara

üst limit uygulamasının devreye girmesiyle arttığını söyledi, daha önce 8-10 bin tl ye minibüs/taksi yaptıkları sigortayı 3 bin tl yaptıklarını

aradaki farkında vatandaşara paylaştırıdığını söyledi, uygulamaya konulan üst limitler aşağıda, çoğu taksi şehir içinde 24 saat yollarda,

kaç kez kazaya karışıyordur, bazıları taksiyi çarpışan araba gibi kullanıyor,

Araç Türleri Azami Brüt Prim
    Kamyon 6.000 TL
    Kamyonet 2.000 TL
    Minibüs 3.300 TL
    Otobüs ( sürücü dahil 18 - 30 koltuk ) 5.700 TL
    Otobüs ( sürücü dahil 31 ve üstü koltuk ) 17.700 TL
    Taksi 5.400 TL
  • 0 motor almayı düübüyorum 2015 veya 2016 125 cc 65 yaşında ehliyeti olayan birine yaptırabilirimiyim yaptırırsam kaç tl çıkar sigorta
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirt

Bunca sene batıyor muydu sigorta şirketleri eski fiyatlarla? Zam dediğin %10 olur 20 olur hadi 50 olur. 2014 ten sonra bu hale gelmesine izin verildi. Hükümet bu soygunu niye bile bile durdurmuyor? Vatandaşın küfrettiği ve kendisine oy kaybettirecek bir işe niye izin verir bir fikir yürütün? Haram zıkkım olsun aldığınız paralar. Allah belanızı versin.

hehe hükümet soygunun bir diğer ayağı be hocam

kendine oy veren trafik canavarı ticarilere üst sınır getirdi, onların yaptığı kazayı da biz ödüyoruz.

daha dur, birde bu miktar arttıkça aldıkları vergi de artıyor, üstüne ssk payı da cepte ohhhh.
  • 500 tlye yaptırdım sampo japan
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayBaba

Geçen gün sigortayı yeniletirken (%100 zamlı) sigortacı , fiyatların bu denli yükselmesini , 28 Ekim 2105 tarihinde uygulama geçen , ticari araçlara

üst limit uygulamasının devreye girmesiyle arttığını söyledi, daha önce 8-10 bin tl ye minibüs/taksi yaptıkları sigortayı 3 bin tl yaptıklarını

aradaki farkında vatandaşara paylaştırıdığını söyledi, uygulamaya konulan üst limitler aşağıda, çoğu taksi şehir içinde 24 saat yollarda,

kaç kez kazaya karışıyordur, bazıları taksiyi çarpışan araba gibi kullanıyor,

Araç Türleri Azami Brüt Prim
    Kamyon 6.000 TL
    Kamyonet 2.000 TL
    Minibüs 3.300 TL
    Otobüs ( sürücü dahil 18 - 30 koltuk ) 5.700 TL
    Otobüs ( sürücü dahil 31 ve üstü koltuk ) 17.700 TL
    Taksi 5.400 TL

Artışların ana sebeplerinden birisi de budur.

Bir heyecanla ilk defa araba alan adam 1.000-2.000TL(daha da abuk fiyatlar çıkıyor) sigorta altında eziliyor.

Olan millete oluyor.

• ülke kümes gibi tilkiye emanet edilirse, olacağı buydu. ölüyü, diriyi derken sıra uçan kuşlara kadar geldi. ama bir gün öyle bir intikam alacaz ki... voyvodanın kazıkları bile bunlara diken gibi gelecek.
  • Arkadaşlar, arabanın kaskosu var, zorunlu trafik sigortası yaptırmasam, trafikte ceza yemek dışında bana bir zararı olur mu?
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Çekerler hocam arabayı. Çıkarmak için çok para ödersin. Sebep olduğunuz yaralanmalı ölümlü kazalarda çıkan tazminatı kendiniz karşılarsınız. Muayene yapılmaz.. Satış yapılmaz. En önemliside katlayarak alırlar ama orasını kesin bilmiyorum. Devletin sende parası kalmaz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK
    Arkadaşlar, arabanın kaskosu var, zorunlu trafik sigortası yaptırmasam, trafikte ceza yemek dışında bana bir zararı olur mu?

Ceza dışında sorun olmaz diye düşünüyorum (aracın çekilir o an yapmak zorunda kalırsın), Fakat ölümlü veya yaralanmalı kazada sıkıntı yaşayabilirsin. Öte yandan muayene zamanı mecburen yine sigorta yaptırman gerekecek, yaptırdığın zamanda %50 surprim (bindirim) uygulanacak atıyorum normal trafik sigortan 1000 lira çıkacaksa o zaman cezasıyla birlikte 1500 lira olacak. Tabi ki eğer o zaman sigortalarda bir indirim olursa suprime rağmen yine de karda olabilirsin. Maliyet/Fayda ve Risk/Şans faktörlerini değerlendirmen gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 12 Mayıs 2016; 11:56:34 >

• Muayene süresi sorun değil, araç zaten 1 senelik, satışa da gerek yok. Allah korusun o ölümlü ya da yaralanmalı kazalarda kaskonun ödemesi lazım tazminatı, acaba ödemiyor mu?

Bu arada güzel bir haber olur da, inşallah indirim gelir
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.