Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
62
Favori
456.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün arabayı aldığım yerin sigortasıyla konuştum. Geçen sene ufak bir kaza olmuştu ve % 100 karşı taraf suçlu olduğu halde bana hasar fiyatı vermişler. Sigortayı arayıp durumu düzelttiler ve 1045'e düştü. Hatta dışardan daha uygununu bulabilirdim belki. İnternetten aldığım sigorta daha başlamamış ve para çekilmemiş. Ben de onlara yaptırdım. İnternettekileri aradım, durumu anlattım, iptalini istedim. ''İlgili departmana yönlendirdik.'' dediler. İkindiye doğru 1670 lira hesaptan çektiler. Tekrar aradım, tamam düzelteceğiz dediler, bekliyorum bakalım.
  • 2002 seat a hasarsız 520 ye yaptırdım geçen senekinin 2 katı yüksek çıktı fakat istanbulda en uygunu bu galiba
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    başımdan geçen olayı anlatayım; sigortamnet i aradım. bilgileri verdim arkadan sürekli,oleey evet işte bu arkadaşlar hep böylee diye sesler geliyor.birileri birilerini tebrik ediyor. içimden bu nasıl şirket lan adam evden çalışıyor herhalde falan diyorum. sonra telefondaki adam 2002 model arabaya 1700 tl sigorta istedi.istemsizce oha dedim :) daha ucuzu yok mu yaa bu ne dedim. beyfeendii gerçketen size en uygun fiyatı veriyorum ben kendi pirimimden keserek size bu fiyatı verdim demeye başladı.bende telefonu suratına kapattım. yani orada bir düzen kurmuşlar. ne kadar yüksek fiyata çakarsa o kadar pirim alıyor. sorsan herkesin kazandığı helal anasını satayım.milleti kandırmak nasıl helal oluyorsa.

bu konu tüketiciye düşüyor. bende internetten yaptırdım,onun öncesinde sigortamnet,koalay gibi reklamı dönen firmaları aradım. ardından üç acenteye gittim. herkes aynı fiyattan verdi. bir tek sigortamnet den bu arkadaşa verdikleri gibi saçma bir fiyat verdiler (2002 model arabaya 1700 müydü neydi.) ben koalay dan 700 e yaptırdım. gittiğim 3 acenteden ikisi 700 verirken mapfree olan 900 verdi ona yaptırmadım tabi ki.

ayrıca sözleşmede yazıyor. 7 gün içinde o sözleşmeden cayılıyor.daha ucuzunu bulursanız cayarsınız gider.

biz birlik olmazsak bu çakallar bizi donumuza kadar soyar. birleşin, bilgi paylaşın. paranızı hırsızlara kaptırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 6 Mayıs 2016; 11:30:35 >

• ilteber1326 İ kullanıcısına yanıt
    sözleşmede yazıyor. 7 gün içinde o sözleşmeden cayılıyor.daha ucuzunu bulursanız cayarsınız gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

başımdan geçen olayı anlatayım; sigortamnet i aradım. bilgileri verdim arkadan sürekli,oleey evet işte bu arkadaşlar hep böylee diye sesler geliyor.birileri birilerini tebrik ediyor. içimden bu nasıl şirket lan adam evden çalışıyor herhalde falan diyorum. sonra telefondaki adam 2002 model arabaya 1700 tl sigorta istedi.istemsizce oha dedim :) daha ucuzu yok mu yaa bu ne dedim. beyfeendii gerçketen size en uygun fiyatı veriyorum ben kendi pirimimden keserek size bu fiyatı verdim demeye başladı.bende telefonu suratına kapattım. yani orada bir düzen kurmuşlar. ne kadar yüksek fiyata çakarsa o kadar pirim alıyor. sorsan herkesin kazandığı helal anasını satayım.milleti kandırmak nasıl helal oluyorsa.

bu konu tüketiciye düşüyor. bende internetten yaptırdım,onun öncesinde sigortamnet,koalay gibi reklamı dönen firmaları aradım. ardından üç acenteye gittim. herkes aynı fiyattan verdi. bir tek sigortamnet den bu arkadaşa verdikleri gibi saçma bir fiyat verdiler (2002 model arabaya 1700 müydü neydi.) ben koalay dan 700 e yaptırdım. gittiğim 3 acenteden ikisi 700 verirken mapfree olan 900 verdi ona yaptırmadım tabi ki.

ayrıca sözleşmede yazıyor. 7 gün içinde o sözleşmeden cayılıyor.daha ucuzunu bulursanız cayarsınız gider.

biz birlik olmazsak bu çakallar bizi donumuza kadar soyar. birleşin, bilgi paylaşın. paranızı hırsızlara kaptırmayın.

Düşünsenize, adamlar eskiden 200TL üzerinden %10 alıyordu şimdi 2000TL üzerinden %10, sevinç çığlıkları atması normal.

Şu 'primimden feragat ettim' yalanına da ayar oluyorum. Adamlar prim sistemi üzerinden kazanç sağlıyor, niye pimini kessin? Hayrına çalışıyor galiba!

(Primler firmaya göre farklılık gösteriyor)

• Devlet başkanlık sistemiyle oyalanırken halk her geçen gün daha çok soyuluyor, kimse de dur demiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hdplus

Devlet başkanlık sistemiyle oyalanırken halk her geçen gün daha çok soyuluyor, kimse de dur demiyor

dur demenin yolu sandıktan geçer. memnun değilseniz oy vermeyin,giderler. millet bir birini soyarak para kazandığı için bu soyguncu düzenini çok seviyor %50 yi basıyor. çok net bir gözlemimi aktarayım.sokakta gezen adamın %90 ı birbirini dolandırmak için geziyor. eli ,gözü her yerde nere bir şeyi bedavalasam,kimin malını ölülesem millet komple pislik oldu. ahir zaman diyorlar ya hani,öyle bir şey midir nedir. küçükken ne güzeldi lan dünyamız.
  • quote:

quote:

Devlet başkanlık sistemiyle oyalanırken halk her geçen gün daha çok soyuluyor, kimse de dur demiyor

dur demenin yolu sandıktan geçer. memnun değilseniz oy vermeyin,giderler. millet bir birini soyarak para kazandığı için bu soyguncu düzenini çok seviyor %50 yi basıyor. çok net bir gözlemimi aktarayım.sokakta gezen adamın %90 ı birbirini dolandırmak için geziyor. eli ,gözü her yerde nere bir şeyi bedavalasam,kimin malını ölülesem millet komple pislik oldu. ahir zaman diyorlar ya hani,öyle bir şey midir nedir. küçükken ne güzeldi lan dünyamız.

Hiçbir seçimde sandığa gitmedim. Ben dur diyorum ama kalan kararsız %49 ile aynı yönetimin altında yaşamak rahatsız ediyor. Kararsız diyorum çünkü onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. İlk seçimde oy vermeyip 2. sinde veriyorlar, kararsızlar. Onların kararsızlıkları yüzünden bende soyuluyorum. Neyse konuyu siyasete çekmeyelim yeri burası değil şikayet gelir.

• quote:

quote:

quote:

Hiçbir seçimde sandığa gitmedim. Ben dur diyorum ama kalan kararsız %49 ile aynı yönetimin altında yaşamak rahatsız ediyor. Kararsız diyorum çünkü onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar. İlk seçimde oy vermeyip 2. sinde veriyorlar, kararsızlar. Onların kararsızlıkları yüzünden bende soyuluyorum. Neyse konuyu siyasete çekmeyelim yeri burası değil şikayet gelir.

siyasete çeken ben değilim sensin. başkanlık sistemi falan filan bir sürü laf karıştırdın biz de cevap verdik.

• bana da en düşük 1700 fiyat çıkardılar...

neymiş hasar kaydı açılmışmış...

açılmış dediği hasar kaydı da 1000 lira..

bileydik açmazdık...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

siyasete çeken ben değilim sensin. başkanlık sistemi falan filan bir sürü laf karıştırdın biz de cevap verdik.

Yanlış anlaşıldı sanırım, size birşey demek istememiştim, neyse

• Fiyatlar o kadar yükseldi ki, 5-10 yıl hiç kazası olmayan adama bile 1000 li rakamlar çıkmaya başladı. Babamın adına ufak motosikletim var 15 yıllık, değeri ancak 800 lira, neredeyse değeri kadar sigorta çıkıyor, bu nasıl iştir arkadaş motoru satıp, elektrikli almak en iyi çözüm galiba.
  • berkenarjen B kullanıcısına yanıt
    Benimki 260Tl hasar kaydı ve hayatımda ilk defa trafik sigortası kullandım 20 senedir ehliyetim var ve 1700TL mi hacıladılar.
  • Benimki geçen sene 275TL idi bu sene 683TL olmuş. Hiç kazam yok.
  • ülkede bir sürü suriyeli var. it gibi enikliyorlar,bunlara bedava sağlık hizmeti,ceplerine harçlık nasıl verilecek.bizim gibi enayiler sayesinde işte. benim hakkımı kim yiyorsa zehir zıkkım olsun.
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    Aynı firma, ben yine de isim vermek istemedim. Ömer Bey diye biriyle konuştuk, anlaştık. ''Daha ucuzunu bulursan iptal ettirirsin, bugünkü kotamı dolduramadığım için % 5 indirim yapıyorum, kendi payımdan feragat ediyorum.'' dedi. Ben de tamam dedim. Sabah arabayı aldığım bayiye gittim, sigortacısıyla görüştüm. Daha sigorta yapılmadığını söyledi. Ben de sigortam.neti aradım, sigorta yapmayın dedim, ''İlgili departmana yönlendiriyoruz.'' dediler ve bayiye sigorta yaptırdım. İkindi vakti hesabımdan parayı çektiler ve mükerrer sigorta yapmışlar.. Aradım, ''Tamam, düzelteceğiz.'' dediler. Düzelmedi, tekrar aradım, bu sefer de ''Yaptırdığınız sigortanın fotoğrafını gönderin.'' dediler. (Halbuki sigortayı görebiliyorlarmış.) Gönderdim. Tekrar aradım, ''Biz ilgilenmiyoruz, müşteri hizmetleri ilgileniyor.'' dediler. Oraya yönlendirdiler, oradaki eleman ''Tamam, ben not aldım. Halledeceğiz.'' dedi. Yapmadılar. Tekrar aradım, yine müşteri hizmetlerine yönlendirdiler, müşteri hizmetleri ''Siz işlemi Ömer Bey'le yapmışsınız, o iptal edebilir.'' deyip Ömer Bey'e yönlendirdiler, Ömer Bey değil, başka birisi çıktı, ''Ömer Bey'in işi var, haber vereceğim, size dönecek.'' dedi. Dönmedi. Tekrar aradım, her defasında başka biri çıkıyor ve durumu tekrar baştan anlatıyorum. Hep aynı muhabbet ''Müşteri hizmetleri ilgileniyor, oraya yönlendiriyorum.'', oradaki vatandaş da hiçbir şey yapmıyor, geri satış departmanına yönlendirmeye çalışıyor. En son cuma akşamüstü aradım, eleman tamam ''Tamam, kullanılmayan günleri hesaplayıp 3 iş günü içerisinde paranızı iade edeceğiz.'' dedi. Ben de ''Ne kullanılmayan günü, ben poliçe başlamadan iptalini istedim, kendi hatanız yüzünden mükerrer sigorta türettiniz. Bir de kullanmaktan mı bahsediyorsunuz?'' dedim. Eleman, ''Hesaplanır paranız, tamamıyle iade edilir.'' dedi ama ben bunlara hiç güvenmiyorum. Tüketici haklarını başvuracağım, gerekirse savcılığa kadar gideceğim.

• ilteber1326 İ kullanıcısına yanıt
    geç abi kotasını dolduramamış da bilmem ne alayı yalan bunların. sorsan herkes helal kazanıyor. bu da dolandırıcılığın bir türü işte. senin işini hakem heyeti iki günde çözer. sana bir tavsiye de vereyim.böyle internetten telefondan alışveriş yaparken sanal kart kullan.kartın limitini, kaç lira dedilerse ayarla.fazlasını çekemezler. baktın para çekilmemiş ,kart limitini iptal edersin,mal gibi kalır ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 8 Mayıs 2016; 20:48:40 >
  • Selamın aleyküm. Benim yaş 22 ehliyet yok (yazıldım) Peugeot 106 quicksilver almayı düşünüyorum sizce sigorta bana ne kadar çıkar?

• 2014 yılından önce sigorta ücretlerinin hesaplamasını hazine yapıyordu, sonra bu hesaplamayı sigorta şirketlerine bıraktı amaç rekabetin artıp fiyatın daha da ucuzlaması idi, fakat öyle olmadı, Rekabet kurumu 34 sigorta şirketinin anlaşarak fiyat yükseltmesi üzerine en son soruşturma başlatmıştı. Sonucu bekleyip görmek lazım, Acaba ne zaman sonuçlanır? Bizim lehimize bir şey çıkar mı, bunu gerçekten merak ediyorum.??
  • bu hafta sigorta sürem dolacak. geçen sene 200 TL ye yaptırmıştım zorunlu sigortayı, 3 acenteye sordum bu sene en ucuz 511 TL fiyat çıkardılar. Acaba internet üzerinden fiyat alsam daha ucuz bulabilir miyim? İnternetteki fiyatlar nasıl, araştıran oldu mu aranızda?
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.