Şimdi Ara

ZORUNLU ASKERLİK İÇİN BULDUĞUM ÇÖZÜM..[YENİ MEZUNLAR İÇERİ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

Para vermek zorunda değilsiniz ki. Gidin doğru düzgün yapıp gelin.. Ben 18 ay askerlik yaptım ne oldu öldüm mü? Gittim görevim neyse yaptım geldim. Bu kadar korkulacak bir şey değil. Gidip yapıp gelin dert etmeyin bu kadar.

Gerçi bana kalsa askeriyenin böyle askere gitmek istemeyen mıymıy ortada dolaşan tipleri askere almaması yönünde. Doğru düzgün askerlik görevini icra eden insanlara da ayak bağı oluyor böyle kişilker çünkü. Yok ben silah tutamam ay yok ben koşamam ay ben kan görürsem bayılırım filan. Ne bu arkadaş.. Bizim gencimiz ne ara bu hale geldi ?

Alıntıları Göster
    Tamam onlarda yapsın o zaman, bana askerliğini yap diyeceğine 3-5 gecede bu parayı harcayanları söyle. Yada çeksinler bedelli ücretini 5-6 bin liraya asgari ücretli fakir vatandaşta yararlansın.

Yine askere gitmek istemeyen mıy mıylanan demişsin. Bir bak bakalım şehit olanların evlerine, yaşadıkları semtlere. Benim yaşadığım gibi evlerde yaşıyor hepsi. Ben hiç rezidans şehidi görmedim/ya da millet vekili çocuğu. Yok kan tutar, silah tutamazlar demişsin de emin ol zaten bu semtlerde yaşayan çocuklar zaten kan ve kavgaya büyüyor. Bana göstereceğin tepkiyi onlara göster. Ben askerliği 5 senede yaparım hiç sorun değil. Ama ben askerde canımı ortaya koyarken benim yaşındaki birinin sırf parası var diye askere gitmeyip her gece başka eskorta gitmesi böyle adaletinde, sisteminde çarkına tükürtür.

Yanlış anlaşılmasın kimin ne yaptığı beni bağlamaz. İster eskorta gider ister travestiye/ ister alkol alır isterse haplanır. Beni bağlamaz.ama o sırf parası var diye vatandaşlık görevi diye tanımlanan görevden muaf sayılacaksa bunada razı olamam ben. Ya adaletli bir biçimde gelire oranla şartlar konacak ya da o da benim gibi paşa paşa yapacak askerliğini. Yok öyle onun parası var ölmesin onun parası yok ölsün. Kimse aynı şartlarda yaşamıyor bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 14 Mart 2019; 15:26:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: steganography

Tamam onlarda yapsın o zaman, bana askerliğini yap diyeceğine 3-5 gecede bu parayı harcayanları söyle. Yada çeksinler bedelli ücretini 5-6 bin liraya asgari ücretli fakir vatandaşta yararlansın.

Yine askere gitmek istemeyen mıy mıylanan demişsin. Bir bak bakalım şehit olanların evlerine, yaşadıkları semtlere. Benim yaşadığım gibi evlerde yaşıyor hepsi. Ben hiç rezidans şehidi görmedim/ya da millet vekili çocuğu. Yok kan tutar, silah tutamazlar demişsin de emin ol zaten bu semtlerde yaşayan çocuklar zaten kan ve kavgaya büyüyor. Bana göstereceğin tepkiyi onlara göster. Ben askerliği 5 senede yaparım hiç sorun değil. Ama ben askerde canımı ortaya koyarken benim yaşındaki birinin sırf parası var diye askere gitmeyip her gece başka eskorta gitmesi böyle adaletinde, sisteminde çarkına tükürtür.

Yanlış anlaşılmasın kimin ne yaptığı beni bağlamaz. İster eskorta gider ister travestiye/ ister alkol alır isterse haplanır. Beni bağlamaz.ama o sırf parası var diye vatandaşlık görevi diye tanımlanan görevden muaf sayılacaksa bunada razı olamam ben. Ya adaletli bir biçimde gelire oranla şartlar konacak ya da o da benim gibi paşa paşa yapacak askerliğini. Yok öyle onun parası var ölmesin onun parası yok ölsün. Kimse aynı şartlarda yaşamıyor bu ülkede.

Alıntıları Göster
    O konuda hemfikiriz zaten ben ücretli askerliği tamamen adaletsizlik ve aşağılık bir durum olarak görüyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Zaman geciyor dunya degisiyor hocam siz baya geride kalmissiniz. Insan gucune dayali askerlik bitti artik. Devir teknoloji devri. Hicbir ise yaramayacak olan binlerce kisiyi 6 ay hapiste tutmanin patates soydurup tuvalet temizletmenin bir anlami yok.
    Kim sana askere gidince önüne gelene patates soyduruyorlar dedi ki? Ben askerde yediğim yemeğin içindeki pişmiş patates dışına patates görmedim mesela
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Herkes sizin gibi bazookayla helikopterden helikoptere atlarken sarjor degistirmio hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Valla o dediğini bende yapmadım ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • devlet zaten maaşının üçte birine hatta belkide daha fazlasına ömür boyu ortak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Valla o dediğini bende yapmadım ;)
    Hocam benden duymus olmayinda sizi askere aliyoruz diye kandirmislar ozaman
  • 6 ay askerlik yapmaktan korkuyor musun?
    Biz enayimiyiz hayatımızın 6 ayını askerde geçirdik?
    32 bin değilde 50-60 bin civarı olsaydı tadından yenmezdi.

• Maaş almaya başla devlet yarısını vergilerle otomatik alacak zaten. 31000 sana fazla gelmiş ama bana göre daha fazla olması lazım. Zenginle fakir şöyle bir ayrılsın iyice. Ülkede zengin adaleti var ve yasa ona göre düzenlenmeli. Biz burada askerliğin bedeli olmaz derken birileri lö lö lö diyordu. Derdinize yanın şimdi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

6 ay askerlik yapmaktan korkuyor musun?
    Biz enayimiyiz hayatımızın 6 ayını askerde geçirdik?
    32 bin değilde 50-60 bin civarı olsaydı tadından yenmezdi.
    Uykusuzluk sorun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 23:18:26 >
  • 31 bin TL çok diyorsunuz da, devlet askerliğe bir aydan sonra devam edenlere subay maaşı verecek. Brüt subay maaşı ne kadar, devlette bu kadar para yok, bunun parasını devletin bir yerden çıkarması lazım. Birinden alıp birine verecek. Ha bu sistem devlete gelir kapısı olur mu, onu şu aşamada bilemeyiz.

NOT: Bu arada Konu yanlış yerde. Forumda askerlik bölümü mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

Uykusuzluk sorun...

Alıntıları Göster
    Birader ben el bebek gül bebek büyüdüm.yediğim önümde yemediğim arkamdaydı.buna rağmen paşa paşa yaptım askerliğimi.bu kadar süt kuzusu olmayın,hayat kolay değil.

• ben bu ülke için askerlik yapmak istemiyorum kardeşim, bu kadar basit.
    ölünce ne oluyor bu ülke için? devletin başındaki adamların umurunda değil. halk facebook'tan 1 fotoğrafımı paylaşacak, haberlerde ''eisenmate hain pkklılar tarafından şehit edildi. sıradaki haber demet akalın ve eski sevgilisi'' densin diye mi ölmeliyim?

askerlik yapmak İSTEMİYORUM. bu kadar basit.

edit: ne zaman benim/senin/ahmetin/mehmetin canını ve onların ailesinin emeğini hakedecek bir halk olur, o zaman ölürüz. bu devirde BU HALK için ölmem!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eisenmate -- 16 Mart 2019; 14:14:21 >
  • Git yap gel.lagaluga yapma.zaten içerisi sandığın gibi bi yer değil.gayet keyfin yerinde olacak...

Sadece bağlı bulunduğunuz bölüğün bakım onarım ve temizliğinden sorumlu olacaksınız(sabah kahvaltıdan sonra 1 saat).arada da nöbet.gündüz eğitim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 16 Mart 2019; 14:21:21 >
  • Amaaann 3-5 kuruşun lafını yapmayın .s

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • steganography kullanıcısına yanıt
    Adalet ve eşitlik kavramlarını bir araştırın derim

• Bomboş yazı. Hayatımdan çaldığın 2 dakikamı geri ver.

• şu dünyayı hiç anlamıyorum dünya içinde yaşanıcak 67.ülkeyiz tabi böyle oluruz çok geri kafalı, baskıcı yapıda hayat koşullarında yaşıyoruz yurt dışında bi çok ülkede askerlik yok varsa bile kaçak yollardan torpille onla bunla gitmeden bi güzel geçiştiriyolar iş desek para birimleri harika 5 bin -10 bin $ maaşı alıyolar fıstık gibi villa'larda yaşıyolar cidden ölmüşüz ya üni sınavı kazanamamışım lise de 1 sene kalmasaydım şimdi üni 2'ydim neymiş sınavlı geçişmiş zamanında böyle saçma sapan bişey getirdiler 7 puanla kaçırdım 2 senelik barajı şimdi iş arasanda bulamıyosun keşke Amerika'da yaşabilme fırsatım olsaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eisenmate

ben bu ülke için askerlik yapmak istemiyorum kardeşim, bu kadar basit.
    ölünce ne oluyor bu ülke için? devletin başındaki adamların umurunda değil. halk facebook'tan 1 fotoğrafımı paylaşacak, haberlerde ''eisenmate hain pkklılar tarafından şehit edildi. sıradaki haber demet akalın ve eski sevgilisi'' densin diye mi ölmeliyim?

askerlik yapmak İSTEMİYORUM. bu kadar basit.

edit: ne zaman benim/senin/ahmetin/mehmetin canını ve onların ailesinin emeğini hakedecek bir halk olur, o zaman ölürüz. bu devirde BU HALK için ölmem!
    Hocam zaten biz Atatürk 'ün ve şehitlerimizin aziz hatırası ve onlara karşı olan borcumuzu ödemek için askerlik yapıyoruz benim askerliğimin hükümete bir faydası olmayacak vicdanımız rahat etsin önemli olan. 1 yıl süre iyiydi 6 ay göz açıp eğitimde sürünürken biter zaten.

Halk için de onlar şehitlerimizin emaneti düşüncesi ne olursa olsun onlara bir faydası olmayacak tıpkı inanç meselesi gibi. Ayrıca terör bitti eskidendi artık o. Şimdi askerlikte kalmak isteyen terörle mücadele ediyor. Yani bu ülkenin cesur vatandaşları. Biz sürünüp şınav mekik barfiks çekip geliyoruz ben bunları yapmak için spor salonuna para veriyorudum bunun için.

• Çözüm : gidip askerliğini yapıyorsun artık 12 ay mı olur 15 ay mı olur neyse yani

Bedelli için 30 bin de çok çok az en az 200-300 civarı olmalı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.