Şimdi Ara

Zorunlu Askerlik hakkında ne düşünüyorsunuz? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Profesyonel orduya geçilmeli. Daha az askere çok daha yüksek düzeyde teknoloji sunulabilir. Ama 5000 lira falan maaş verilmeli ki insanlar asker olmak istesin. Hem zorunlu askerliği kaldırıp hem de adamlara 2000 lira falan verirseniz askersiz kalırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angarya işleri bu insanlara vermek getçekten zaman kaybı askerlikte silah kıllanmaya sıcak catısmaya operasyonlara alıstırılmalı insanlar olası bir savas durumjna bunun dısında gereksiz buluyorum bunlar olmalı ayrıca profesyonel ordular iyidir ama cephe savaslarında sorgulanır bence

• Profesyonele geçerim + olarak yıllık veya 2 yılda bir Herkese 1 haftalık kamp uygularım her 2 yılda bir belli bir yaşa kadar. Silah eğitiminden sporuna kadar, hem herkesin taze kalır bildikleri hemde anında savaşabilecek bir güç bulundururum.
    18 yaşından 50-55 yaşına kadar hastalığını bi sıkıntısı olmayanlara bunu uygularsın hem vatandaş için spor olur macera olur hem elinde bildikleri taze bir askeri güç bulundurursun.
  • Savas tezkeresine iki eliyle evet diyenlerin ogullari askere gitmedikleri surece bende askerlik yapmayacagm kredi ceker bedelli yaparim oh mis madem vatani okadar cok düşünüyorlar vatan icin silah tutsunlar biraz

• Ya zaten 6 ay askerlikte terminator olcak halimiz yok bari süresini azaltsınlar ayda 10 mermiyle ne öğrenicez ki
  • Az önce haberlerden öğrendim.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden Güney Kore'de bile 21 ay zorunlu askerlik var beyler. Adam madalya alarak yırtmış. Başka yolu yok mesela orada.

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/heung-min-son-askerlikten-muaf-oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Az önce haberlerden öğrendim.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden Güney Kore'de bile 21 ay zorunlu askerlik var beyler. Adam madalya alarak yırtmış. Başka yolu yok mesela orada.

3 senelik konuyu nasıl buldunuz ? Bu arada keşke ülkemizdede milli sporcularımız muaf olsa güzel bir uygulama olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Az önce haberlerden öğrendim.

Kardeş 3 senelik konuyu nasıl buldunuz ? Bulmak zor olmadımı ? Bu arada keşke ülkemizdede milli sporcularımız muaf olsa güzel bir uygulama olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel ama zamanı hoş hort olmuş malum bedelli çıkmışken
  • Özel parantezler açılsa zorunlu askerlik olabilir aslında. Ama genel olarak fikrimi soruyorsanız kaldırılmalı derdim herhalde.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.