Şimdi Ara

Zorlu Holding, telefon ve nikel üretim fabrikalarının açılışını yaptı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
5.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Vestel'i Samsung gibi tiröst bir firma olarak hayal etmiyorum.

Bize lazım olan teknojiler belli yapmamız gereken belli

Ekran ve batarya geliştirebilir zor ama imkansız değil yılmamak lazım örnek önümüzde duruyor.

Örneğin Aselsan işlemci konusunda çalışıyor bellek alanına da el atsa güzel olmaz mı?

Mütevazi Qualcomm ve Samsung çıkarabilirsek bu ülkeye olan bakış nasıl değişir? Beyinlerimizin çalışmak için oluşturduklari listelere zirveden girmezler mi?

Elektronik devi olmalarına gerek yok her yıl yarı iletken pazarında 2 milyar dolar ciro (net kar değil) yapsalar neler değişir bu ülkede?

Zor ama imkansız değil

Imkansız değil ama zaman alacak şeyler. Ülke olarak o konularda herhangi bir arge çalışmamız yok. Arge yapabilmek için önce satışları arttırıp fazla ciro yapacaklar ki gelen parayı argeye yatırabilsinler. Dünyada işlemci geliştiren kaç firma var bir avuç onların çoğuda aynı ülkede. Eğer ucuz bir şekilde ihtiyacını karşılıyorsan rekabete girmeye gerek yok çünkü Amerikayı yeniden keşfetmek çok pahalı bir çok lisans patent parası ödemek gerekecek.

Aselsanın pasif durduğuna bakmayın sağlam üretim yapıyor ve millet güveniyor. Hisselerine bakın uzun vadede hiç düşüş yok. Arge yapabilecek bol kaynakları var ama vestel öyle değil. Çakma ve dandik ürünler yapıyor pazarı çok geniş değil. Üretim bandı yok tamamen montaj bandı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En azından bir samsung olabilirse destekleriz. Fakat tüm parçaları diğer ülkelerden ithal edip burda birleştirince milli telefon derse o iş yemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

Umarım dışardan al-monte et değil, gerçek bir üretim tesisi olur ve ülkemize katma değer katar.

Zorlu'nun zihniyeti belli.

Yerli Xiaomi çıkmayacak o tesislerden.

Samsung gibi piyasayı kasası soyulan, güncelleme almayan çöplerle dolduracaklar.

A101, BİM dünden hazır zaten.

Site yönetimine sesleniyorum...
    Şu Eksi olayını yeniden geri getirin lütfen. Facebook gibi sadece beğen butonu olmasın.
    Aksi bir buton da olsun ki zihniyeti çöp, karakter zaafiyeti geçiren kişilerin yorumları gizlensin bu nedenle.
    Madem site bu tarz kişilere açık o halde Eksi olayı da tekrar geri gelsin lütfen...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zorlu'nun zihniyeti belli.

Yine inşallahçı maşallahçı tayfa ön saflarda yer almış.

Birileri haber veriyor sanki bunlara.

Aşağıdaki yorumlarda kim İNŞALLAH , MAŞALLAH demiş? Hem dese ne olacak. Sen Türkiye'de bir şey yapılmasını istemeyen düşman devletlerin evlatlarından biri misin? Donanımhaber eksi puan vermeyi geri getirin lütfen.

Ön saflar demişim, aşağıda diyorsun.

Düşman evlatlar? Kafalar güzel.

Ne olduğunu biliyorsun o da güzel. Kullandığın emojilere bakınca kimin kafası güzel daha rahat görünüyor zaten. Adamlar fabrika kurmuş sevineceğine köstek olma derdine düşmüşsün. Dediğim gibi keşke eksi puan geri gelse.

Tamam tamam. Savaş çıkınca en önde gidersin umarım.

Senin gibi kaçıp saklanacak halimiz yok zaten. Senin gibileri korumaya değmez ama vatan işte seçemiyorsun koruyacağın insanları.
    Bizden sana tavsiye sevmiyorsan sevdiğin devletlere sığınabilirsin. Yunanistan, Ermenistan, israil, avusturya, fransa, almanya daha bir sürü ülke var seni almak isteyecek.

Onlar da açmış kollarını beni bekliyordu zaten.

Vatan tapulu malındı ya zaten istediğini kov tabi.

Yalnız sana bir tavsiye vereyim perde kurşun geçiriyor.

Suç sende değil senin gibi askerlik bile yapmamış liseli bebelere cevap yazanda. Zaten bizimki tavsiye idi. Kimsenin kimseyi kovduğu yok. İstemiyorsan çekemiyorsan Türkiye'yi zorla kimse tutmuyor onu dedim.

Onlar korlarını açmış vatan hainlerini bekliyor eğer kendini onlardan görüyorsan zaten bu ülkenin ekmeğini daha fazla yeme. Kesin alırlar merak etme adamlar vatan haini arıyor zaten.

Önceki mesajlarında kovan sen değildin yani? Yavaş dön ümmet.

Evet, bilimin sanayinin öncüsü adamlar hain arıyor.

Evlenme çağında adamım yahu, ne liselisi.

Yazık olmuş sana ne diyeyim. Emojilerinle mutluluklar. Bu kafayla devam et.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Bu kafayla anlasan ne anlamasan ne.

Batmış bir devrin temsilcisi ayakta, sen de haklısın.

Yorma kafanı senin gibi gizli artıklar da denize dökülecek zamanı gelince.
  • Ülkemize hayırlısı olur inşallah.

• bence operatörle anlaşıp lifecell benzeri bir hizmetle gsm vergisi olmadan cihaz vergileri de almayan şekilde bir politika izlenmesi gerekiyor bununla bile en az yüzde 30-40 indirim sağlanmış olur. yalnız fiyatı vestel (veya operatör) belirlememeli maliyete göre taban fiyat hesaplanmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

6 sistem o para kardeş.

Konudan bağımsız ama Savunma Sanayii Müsteşarlığı belli bir fiyata kadar yerli sanayimizi gelistirmek için yüksek meblağa katlanıyor.

Fiyat olarak yabancı ürünlerin üzerinde de olsa sanayimiz için mantıklı olduğu(%40 sınır) kanaatindeyim zira ilk alımda maliyetli olan bir ürün gelistikce kullandikca avantaja gecmeye başlıyor.

(Gerek yerli ürün olduğu için tamir konusundaki rahatımız, istediğimiz gibi geliştirebilme ve üretebilme özgürlüğümüz)

örnek Aselsan Sarp (hani israil kopyası dediğiniz dünyada bircok emsali bulunan) ilk başta rakiplerinden pahali iken üretim miktarı arttıkça ve farklı versiyonları ile yurt dışına ihraç edilince ucuzladı.

Her ürettiğimiz ürüne israil kopyası demek doğru değildir dünyada bunları tek bir ülke üretmiyor.

sarpin sistemi zaten israil Rhyteon muydu adindan emin olmadigin sistemin uzerinde calisiyor. almanlardan aldigin hidrolik sistemler ile yapilmakta. nesi yenilik bunun ? asel flir 300 vs gece gorus sistemi hollandadan, mercekler ingiltereden.

daha mercegini bile uretemiyorsun.

bu yuzden atak`i bilmem hangi arap a ve koreye satamadin ! amerika `hoyt ulan cekil kenara` dedi. pisa pisa cekildin ... bu kadar basit. istedigini anlat ama gercekler acidir malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebulabado

quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

quote:

Orijinalden alıntı: Marikcan

Fiyatlarla ilgili 5 katına mal edildiğine dair kaynak gösterir misiniz ?

israilden lisanslanan aslinad 20 yillik cop proje olan irq 5 lerdi sanirim ... israil versiyonunun da motoru avusturya yani bayraktardaki ayni motor.

Zorlu Holding, telefon ve nikel üretim fabrikalarının açılışını yaptı

6 İHA için 36 milyon 77 bin dolar ödenmiş. denilmis. predator mq1 daha iyi iken nasil 4 milyona geliyor da %100 yerli uretim iha`in %50 daha pahaliya geliyor ? mantik bunun neresinde ?

http://www.kokpit.aero/abd-ordusunun-havadaki-gozu-emekliye-ayriliyor

360 adet için birim fiyatı 5 milyon dolar.
    Vestelin 6 adet için birim fiyat 6 milyon dolar. Bence fiyat çok iyi.

Not:ABD 21 sene kullanmış emekli ediyor.

bundan iki uc ay kadar once tayyip , abd de trump ile gorustugunde bu emekliye ayrilacak mq1 lerden istemisti.

hatta gecen haftalarda bir adet mq1 topraklarimizda dustu.

demek ki trump vermis ama kullanimi amerikada. eee senin damadinin 6 milyondan ulkeye sapladigi dronelar ise yaramadi mi yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Katalikitci

quote:

quote:

israilden lisanslanan aslinad 20 yillik cop proje olan irq 5 lerdi sanirim ... israil versiyonunun da motoru avusturya yani bayraktardaki ayni motor.

6 İHA için 36 milyon 77 bin dolar ödenmiş. denilmis. predator mq1 daha iyi iken nasil 4 milyona geliyor da %100 yerli uretim iha`in %50 daha pahaliya geliyor ? mantik bunun neresinde ?

Resimdekinin ismi g-star, israil tayland projesi

g-star uav ve bayraktar tb2 diye aratın, farkı görün ona buna b*k atmayın.

gercek proje adi irq 5 idi sanirim. amerika ve israilin ortak denedigi ama amerika tarafindan yeterli bulunmayan cop sistem.

damat bu copu lisanslayip, adetini 6 milyondan bu ulkeye sapladi :D

bir halta yaramadiklari icin tayyip, trumptan mq1 istedi ve birkac hafta once 1 adet mq1 dusmustu topraklarimizda.

senin damadinin sapladiklari bir ise yaramiyor yani.

• vestel'i gram sevmem ama ülkemiz adına iyi bir haber. kör olsun topal olsun ama bizim olsun.

• Telefonu ekran kapalı olacak şekilde kullanın

• Böyle şeylerle gelin işte.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isakoc

Ülkem kalben vatan düşmanları ile mi donatılmış yoksa üçbeş vatan düşmanı tüm işini gücünü bırakıp ne kadar moral bozucu, biz yapamayızcı yorum yapmak için tüm hayatını internette çıkan böyle haberlere olumsuz yorum yapmak içinmi adamış anlayabilmiş değilim.

Ulan üretime katkın olacak bir fikrin varsa söyle, yoksa gak gak gak diye ötüp durma. Sanki parasını sen cebinden veripte o fabrikayı kurmuşlar gibi konuşma. Başarsalar sana ne başarmasalar sana ne. Toplayıcı olsalar sana ne tamamen kendileri üretse sana ne????

Anlıyorum.

orantısız zeka uyguluyorsun ayıp oluyor ama

• quote:

quote:

quote:

quote:

gercek proje adi irq 5 idi sanirim. amerika ve israilin ortak denedigi ama amerika tarafindan yeterli bulunmayan cop sistem.

bir halta yaramadiklari icin tayyip, trumptan mq1 istedi ve birkac hafta once 1 adet mq1 dusmustu topraklarimizda.

Kaynak belirtmeden size kimsenin inanmasını beklemeyin araştırmama rağmen böyle birşeye hiç rastlamadım.

6 milyon gayet normal bir rakam. Adamlar kimse istememesine rağmen bayraktar tb2yi silahlandırdı ve şu an doğuda aktif rol oynamaktalar. Eğer Selçuk bayraktarın son zamanki sözlerine bakarsanız başka bir projenin üstünde çalıştıklarını da görebilirsiniz. Bütün bu işler arge ister, para olmadan bu işler yürümez.

Yok efendim yabancıların x ihası 5 milyon bu 6 milyon o zaman bu bizimkisi çöptür kafasında iseniz yanlış yoldasınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak belirtmeden size kimsenin inanmasını beklemeyin araştırmama rağmen böyle birşeye hiç rastlamadım.

6 milyon gayet normal bir rakam. Adamlar kimse istememesine rağmen bayraktar tb2yi silahlandırdı ve şu an doğuda aktif rol oynamaktalar. Eğer Selçuk bayraktarın son zamanki sözlerine bakarsanız başka bir projenin üstünde çalıştıklarını da görebilirsiniz. Bütün bu işler arge ister, para olmadan bu işler yürümez.

Yok efendim yabancıların x ihası 5 milyon bu 6 milyon o zaman bu bizimkisi çöptür kafasında iseniz yanlış yoldasınız.

evett 2015 yilinda avrupanin yaptigi projeyi senin damat yine gidip %100 yerli diye alip bu sefer devlete adeti 10 milyondan saplayacaktir :)

siz masallara inanin. 4000 pkkli olduruldu akpye gore son 1,5 senede. lakin daha sehit haberlerini bile yayinlatmiyor ayni akp`en.

ben net bir vurus videosu gormedim ... muhtemelen bir mq1 uzerinden ateslenen ir-seeker ile vuruyorlar.

damadin siha`si

lan tezlerini bile turkiyedeki hocalara yaptiran adamlar bunlar. baba forsu ve para ile buyuk unilere girmislerdir.

ben acikcasi bayraktar gibi birinin ant antolog. yazilim tabani gelistirebilecegine bile %1 ihtimal vermiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evett 2015 yilinda avrupanin yaptigi projeyi senin damat yine gidip %100 yerli diye alip bu sefer devlete adeti 10 milyondan saplayacaktir :)

siz masallara inanin. 4000 pkkli olduruldu akpye gore son 1,5 senede. lakin daha sehit haberlerini bile yayinlatmiyor ayni akp`en.

ben net bir vurus videosu gormedim ... muhtemelen bir mq1 uzerinden ateslenen ir-seeker ile vuruyorlar.

damadin siha`si

lan tezlerini bile turkiyedeki hocalara yaptiran adamlar bunlar. baba forsu ve para ile buyuk unilere girmislerdir.

ben acikcasi bayraktar gibi birinin ant antolog. yazilim tabani gelistirebilecegine bile %1 ihtimal vermiyorum.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Neye inanıyorsan ona inanmaya devam edebilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkesine yapılan yatırımlardan bile rahatsız olan vatansızları okudukça gerçekten üzülüyorum.

Ne yaptılar size, nedir bu sevgisizlik, bu nefret.
    Yazık gerçekten.
  • They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Abartma istersen, Vestel gö*ünü yırtsa bir Apple olamaz. Haaa anca dediğin gibi bir xaomi veya One plus olabilir (veya o muadil) Apple başkalarına yaptırıyor olabilir telefonu ama her şeyini kendi tasarlıyor, Projelediriyor en önemlisi işlemcisini kendisi tasarlıyor ve yaptırıyor, onun için milyon dolarlık belki de milyar dolarlık arge harcıyor (sırf işlemci için) İlaveten Apple kendi işletim sistemini yaptı ve kullanıyor o öyle kolay bir şey değil. Bu sektörde yıllarca emek ve para harcamış olan Microsoft beceremedi de vestel mi becerecek bu işi? Bugün Apple’ın tasarladığı işlemcilerden daha hızlı daha iyi daha güçlü ve daha stabil çalışan bir tane işlemci göster. Dünyada yok böyle bir şey. O yüzden uçma İstersen ayakların yere basın.

• Gurur verici sırf bu yüzden yerli telefon alırken Vestel tercih edilebilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.