Şimdi Ara

ZORETANİN tedavisi günlüğüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
2
Favori
89.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enyalios54

acnegen kullanmıştım ben 6 ay boyunca. inan süreç zorlu geçecek o bahsettiğin kuruluklarla, burun kanamasıyla vs sık sık karşılaşacaksın. ama şu da bir gerçek ki tedavin bittiğinde yüzüne bakıp "vay be!" diyeceksin ve o anki mutluluğunu hiçbir şeye değişmeyeceksin. umarım en az hasarla atlatırsın süreci. kolay gelsin.

eyvallah kardeşim sağolasın. bu burun kanaması beni çok korkutuyor valla :) burundan ameliyat olmuştum hassaslık vardır o yüzden. acaba kanadıktan sonra kabuk oluyor mu? o kabuk da nefes almayı zorlaştırıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

quote:

Orijinalden alıntı: mrt__gl

benimde yarın randevum var bu ilactan isteyecegım.
    şimdi şey sivilce ve kepek çok oluyor kafamı yıkıyorum 1 saat sonra kepek çıkıyor kepegede iyi gelir mi ?

aynen bak değindiğin iyi oldu kullandığımdan beri kepek hiç yok yağ düzenin normalleşiyor . suratındaki yağlanma azalıyor , saçlar eskisinden daha az yağlı oluyor . bırakalı 2 ay oldu saçlar da ne şiddetli yağlanma ne de kar gibi yağan kepek var

şimdi kadın bu ilacı vermeyebilir mi, daha önce başka doktor verdi ben almadım normal krem verdi ama birşeye yaramadı
    bızden test falan istiyor mu gramını neye gore belirliyor
    18 yaşın içinde olsakda veli onayı lazım mı ?
    nu kanamalar nasıl oluyor oluk oluk mu kan akıyor nerem kanıyor ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

quote:

benimde yarın randevum var bu ilactan isteyecegım.
    şimdi şey sivilce ve kepek çok oluyor kafamı yıkıyorum 1 saat sonra kepek çıkıyor kepegede iyi gelir mi ?

aynen bak değindiğin iyi oldu kullandığımdan beri kepek hiç yok yağ düzenin normalleşiyor . suratındaki yağlanma azalıyor , saçlar eskisinden daha az yağlı oluyor . bırakalı 2 ay oldu saçlar da ne şiddetli yağlanma ne de kar gibi yağan kepek var

şimdi kadın bu ilacı vermeyebilir mi, daha önce başka doktor verdi ben almadım normal krem verdi ama birşeye yaramadı
    bızden test falan istiyor mu gramını neye gore belirliyor
    18 yaşın içinde olsakda veli onayı lazım mı ?
    nu kanamalar nasıl oluyor oluk oluk mu kan akıyor nerem kanıyor ?

ben gittiğimde , bıktım bu sivilcelerden en çabuk nasıl geçecekse onu uygulayalım dedim . doktor büyüteci alıp sivilceye baktı durumum iyi değildi zaten çok sivilce vardı . sana roaccutane yazayım dedi ben de öyle kullandım . doktora derdini iyi anlatırsan mutlaka verir . önce kan tahlili olursun zaten benim doktor koy gitsin kafasındaydı 1 kere tahlil oldum . gram olayı ise kilo başına 0,5 veya 1mg doz olarak verir zaten kilonu sorar. benim kilom 70 küsurdu önce 40 mg ile başladık sonra kendini iyi hissediyorsan yükseltelim mi diye sordu , bende zaten sivilce yüzünden sinirliydim isterse 100 yazsın umurum da değildi 60mg yazdı bazılarına 80 yazdığı oluyordu ama gerçekten doz artınca göğüs kafesim nefes alırken müthiş ağrıordu geçti . eğer yıl olarak 18 isen tek senin imzan yeterli oluyor . kan burundan geliyor ama benim tedavimde pek olmadı ara sıra uyanınca damladan dahi az ufak bir kan oluyordu o da zaten burnumda kuruyordu öyle hissediyordum . benimle bir arkadaş daha kullanıyordu o derdi işte çok kanadı diye ama ben biraz fazla yağlı yediğim için ilaç yan etkisini daha az gösteriyordu . kurumalarda çok olduğu için dışarı çıkınca mutlaka krem götürmen gerekiyor , benim gibi sallarsan dudak ortadan yarılıyor yemeği ağır çekimde yersin sonra.

• BuralarBenim kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim öyle oluk oluk akmıyor. kabuk bağlayabilir ama acı vereceğini ya da nefes almanı zorlaştıracağını sanmıyorum. tek sorunu aniden kanaması. ne zaman kanayacağını kestiremiyorsun.
  • Kepeği azaltıyor demişsiniz ama ben 2. ayımdayım eskiden kepek yoktu şimdi ilaçtan sonra kepek oluşmaya başladı.
  • tahlil oldum şimdi sonucları verdim geldim recete verdi ama bana kilo falan sormadı birtek yaşı sordu

konuyu tekrar okurken kıılo soruruyor demişsiniz bana sormadı gidip niye sormadın diye sorayım mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt__gl -- 15 Ağustos 2013; 11:17:28 >
  • quote:

tahlil oldum şimdi sonucları verdim geldim recete verdi ama bana kilo falan sormadı birtek yaşı sordu

konuyu tekrar okurken kıılo soruruyor demişsiniz bana sormadı gidip niye sormadın diye sorayım mı ?

dış görünüşünden zaten anlamıştır diye düşünüyorum dostum. Yani zaten yıllardır bu işi yaptıkları için anlıyorlardır bakarak zaten. bir de reçete'de zoretanin ve dudak nemlendiricisi dışında ne verdi doktor sana? bir de ne kadara patladı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtostopçuRıfkı

3 sene boyunca yuzumden sivilce eksik olmadi okulun en.sivilcelisi bendim. Herkes dalga gecerdi onune gelen tavsiye verirdi. En son care bu ilaci denedim 1 yila sivilceden eser kalmadi gercekten cok etkili bir ilac. Butun yuzu kurutuyor yaninda islak mendille gezmeni oneririm.

bende o tedaviyi yeni bitirdim ama ilacı bırakır bırakmaz minik minik sivilceler çıkmaya başladı şimdi ne olacak
  • ben roaccutane 4.ayı bitirdim yüzümde sivilce kalmadı ama sivilce izleri var kırmızı lekeler şeklinde(o delik şeklindeki izlerden yok) doktor büyük ihtimalle bu son ayın olur demişti 4.ayın başında yarın tekrar gidicem kan vermeye tahliller için inşallah biter bu ay cildimi ve de özellikle dudaklarımı aşırı yordu.
    benden ilacı kullanmayı düşünenlere tavsiye ilaca kasımda ve ya ekimde başlayın ve havalar ısınmadan güneş tepeye çıkmadan bitirirsiniz.
    ben mayısta başladım ilaca tamamı yaz aylarına denk geldi ve güneş ciddi ciddi rahatsız etti kollarımı tahriş olmuş gibi sürekli kaşınıyordu.
    işte böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuralarBenim

quote:

tahlil oldum şimdi sonucları verdim geldim recete verdi ama bana kilo falan sormadı birtek yaşı sordu

dış görünüşünden zaten anlamıştır diye düşünüyorum dostum. Yani zaten yıllardır bu işi yaptıkları için anlıyorlardır bakarak zaten. bir de reçete'de zoretanin ve dudak nemlendiricisi dışında ne verdi doktor sana? bir de ne kadara patladı?

şimdi ilacın kutusuna bakarken fark ettım ilacın üzerinde aknetrent yazıyor galiba roaccutane denk gelen bir ilaç (tahminime göre roaccutane ı devlet karşılamıyor aknetrenti karşıladıgı için bunu yazmış)

aknetrent 20mg
    konazol 100 ml
    beklazon 50 ml
    hametan 30g

bunların tamamı 20 tl

• quote:

quote:

quote:

şimdi ilacın kutusuna bakarken fark ettım ilacın üzerinde aknetrent yazıyor galiba roaccutane denk gelen bir ilaç (tahminime göre roaccutane ı devlet karşılamıyor aknetrenti karşıladıgı için bunu yazmış)

aknetrent 20mg
    konazol 100 ml
    beklazon 50 ml
    hametan 30g

bunların tamamı 20 tl

Hmm zoretanin vermedi yani... zoretanin'in bir kısmını devlet karşılıyor ama gene de üstüne 40 TL ücret ödüyorsun.. Sana baya ucuza patlamış fakat benim aldığım yardımcı tedavi ürünleri oldukça tuzluydu. Biri 75 Tl öbürü 40 Tl falandı. Baya ucuza getirtmişsin umarım ikimiz de istediğimiz sonuca kavuşuruz tedavi sonunda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

aknetrent 20mg
    konazol 100 ml
    beklazon 50 ml
    hametan 30g

bunların tamamı 20 tl

Hmm zoretanin vermedi yani... zoretanin'in bir kısmını devlet karşılıyor ama gene de üstüne 40 TL ücret ödüyorsun.. Sana baya ucuza patlamış fakat benim aldığım yardımcı tedavi ürünleri oldukça tuzluydu. Biri 75 Tl öbürü 40 Tl falandı. Baya ucuza getirtmişsin umarım ikimiz de istediğimiz sonuca kavuşuruz tedavi sonunda.

bana sadece yaglı şeyler yeme , alkol kullanma , a vitamını tüketme dedi

hastanede sormak aklıma gelmedi kola içemiyor muyuz
    bide a vitamını içeren şeyler yesek ne oluyor bilgin var mı ?

• Benim 4 ay 10 gün doldu. Hiç sivilce kalmadı ama yüzüm kızarık ve kırmızı kırmızı izlerle dolu. Bunlar geçer mi acaba şu bikaç ay içinde?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aknetrent 20mg
    konazol 100 ml
    beklazon 50 ml
    hametan 30g

bunların tamamı 20 tl

dostum 4.aydayım yardımcı olayım bilgim kadarıyla sana
    ilaç bolca a vitamini içeriyor havuc falan kesinlikle yemiyorsun zaten bedenine inanılmaz zarar veriyor her ilaç gibi a vitamini falan alırsan sakata gelirsin
    2.si alkol kullanma dedi bana doktor ayda 1 bira izin veriyorum dedi vodka falan 1 bardak bile yok dedi bu ay 7 tane bira içtim bişey olmadı ama olabilirde karacigeri
    zorlarsan gümler ona göre haberin olsun 1-2 birayı geçme
    3.sü bolca su içmen şart hem vucudunu sulandırmış olursun hemde böbreklerini çabuk temizler
    4.sü dudakların ve yüzün hep kuruyacak bepanthen al hep yanında olsun benim suan önümde 5-10 dakikada bir dudagıma sürerim yoksa dudagın yarılır
    bidahada kolay kolay düzelmez yemek bile yiyemezsin gülerken bile açılır
    5.yaz ayına getirmişsin benim gibi büyük talihsizlik güneşe mümkünse cıkma cıkarsanda özel acne için güneş kremi var ondan alman lazım bana yazdı beyaz bişi hayatta sürmüyorum
    güneşede cıkmıyorum
    6.kilo kaybın olucak yemeğe 2 kat dikkat et ben 4.aydayım 4 kilo verdim 62 oldum alamıyorum
    7.bel ağrısı vs yazıyor ilacın kagıdında bende olmadı düzenli spor yaparım sanırım ondan hissetmedim
    8.burnun kanar diyorlar kuzenimin kanıyor bende sadece peçeteye sildigimde 1 damladan daha az geliyor
    9.yaklaşık 7 ay kullanmak zorundasın bırakırsan denge bozuldugu için artabilir
    10.sadece sivilceleri geçirir izleri geçirmez benim yüzümde 2 tane kaldı onlarcaydı korkunctu inan şuan izleri facia olarak suratımda fondaten falan kullanıyorum
    ilk önce burun ve çevresi dairesel biçimde iyileşmeye baslıcak 4.aydayım biraz cildimde düzelme var tabi eylül gibi yani 5.ayda daha cok farkı görücekmişim
    birdee unutmadan intahar mevzusu şu yüzden deniyor ilacın 2-3-4 aylarında bi anda kusturma yapması var yani tüm sivilceleri cıkarıyor sonra bitiriyor o cıktıgı dönem
    insan aynaya bakamaz hale geliyormus şansımı seviyim bende olmadı umarım olmazda geri kalan hersey cok güzel başla ama bol su ve dudaklarını nemlendirmeyi unutma
    herseyi yazdım baska sorcagın varsa yardım ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: berhan?

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

aknetrent 20mg
    konazol 100 ml
    beklazon 50 ml
    hametan 30g

bunların tamamı 20 tl

dostum 4.aydayım yardımcı olayım bilgim kadarıyla sana
    ilaç bolca a vitamini içeriyor havuc falan kesinlikle yemiyorsun zaten bedenine inanılmaz zarar veriyor her ilaç gibi a vitamini falan alırsan sakata gelirsin
    2.si alkol kullanma dedi bana doktor ayda 1 bira izin veriyorum dedi vodka falan 1 bardak bile yok dedi bu ay 7 tane bira içtim bişey olmadı ama olabilirde karacigeri
    zorlarsan gümler ona göre haberin olsun 1-2 birayı geçme
    3.sü bolca su içmen şart hem vucudunu sulandırmış olursun hemde böbreklerini çabuk temizler
    4.sü dudakların ve yüzün hep kuruyacak bepanthen al hep yanında olsun benim suan önümde 5-10 dakikada bir dudagıma sürerim yoksa dudagın yarılır
    bidahada kolay kolay düzelmez yemek bile yiyemezsin gülerken bile açılır
    5.yaz ayına getirmişsin benim gibi büyük talihsizlik güneşe mümkünse cıkma cıkarsanda özel acne için güneş kremi var ondan alman lazım bana yazdı beyaz bişi hayatta sürmüyorum
    güneşede cıkmıyorum
    6.kilo kaybın olucak yemeğe 2 kat dikkat et ben 4.aydayım 4 kilo verdim 62 oldum alamıyorum
    7.bel ağrısı vs yazıyor ilacın kagıdında bende olmadı düzenli spor yaparım sanırım ondan hissetmedim
    8.burnun kanar diyorlar kuzenimin kanıyor bende sadece peçeteye sildigimde 1 damladan daha az geliyor
    9.yaklaşık 7 ay kullanmak zorundasın bırakırsan denge bozuldugu için artabilir
    10.sadece sivilceleri geçirir izleri geçirmez benim yüzümde 2 tane kaldı onlarcaydı korkunctu inan şuan izleri facia olarak suratımda fondaten falan kullanıyorum
    ilk önce burun ve çevresi dairesel biçimde iyileşmeye baslıcak 4.aydayım biraz cildimde düzelme var tabi eylül gibi yani 5.ayda daha cok farkı görücekmişim
    birdee unutmadan intahar mevzusu şu yüzden deniyor ilacın 2-3-4 aylarında bi anda kusturma yapması var yani tüm sivilceleri cıkarıyor sonra bitiriyor o cıktıgı dönem
    insan aynaya bakamaz hale geliyormus şansımı seviyim bende olmadı umarım olmazda geri kalan hersey cok güzel başla ama bol su ve dudaklarını nemlendirmeyi unutma
    herseyi yazdım baska sorcagın varsa yardım ederim

kola içebiliyor muyuz ?

• sağlık bölümünde roaccutane ana konusunda her türlü bilgi mevcut ve kirpi adlı üye doktor ona her türlü soruyu sorabilirsiniz.

2 sene önce bende kullandım bundan. artık dayanamıyordum bayağı araştırdım ve karar verdim. Kan tahlili yaptırdım falan başladım kullanmaya.ilk 2 hafta alevlenme dönemi. sivilce üstüne sivilce çıktığı dönemdir. sivilceleriniz %30-%50 civarı artar ve büyük ve acıtır. 2 hafta sonra sönme dönemi alevlenme döneminde ki sivilceler ile normal sivilceleriniz yavaşça geçmeye başlar. ilk 1 ayı atlatmak çok zordur. ama tavsiyem ilaç kullanırken kafanıza takmayın sivilceyi zaten 3-4ay kullanıp bırakıcaz diye düşünün. ben günde 60mg kullanıyordum 6 ay sürdü. 5 ay falan dudak nemlendiricisi ile gezdim. tedavi süresi biraz zahmetli ama inanın değiyor. şuan yüzüm çoğu insanınkinden kat ve kat güzel oldu.

• Konu güncellendi.
  • BuralarBenim kullanıcısına yanıt
    yüzüm sivilce doluydu sivilce üzerine sivilce çıkıyordu 2 yıl öyle dolaştım okulda hep dalga geçerlerdi geçen sene 3 ay roaccutane kullandım 3 ay sonra yüzüm temizlenince bıraktım zaten ilacı çok yan etkisi vardı bu ilacın yanında sporda yapıyordum taekwondo hemen geçti ve ilaca 50 civarı para vermiştim
    normal de tedavi süresi 5 ay bende erken bitince doktara danıştım ve bıraktım şuan yüzüm temiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majardoma

yüzüm sivilce doluydu sivilce üzerine sivilce çıkıyordu 2 yıl öyle dolaştım okulda hep dalga geçerlerdi geçen sene 3 ay roaccutane kullandım 3 ay sonra yüzüm temizlenince bıraktım zaten ilacı çok yan etkisi vardı bu ilacın yanında sporda yapıyordum taekwondo hemen geçti ve ilaca 50 civarı para vermiştim
    normal de tedavi süresi 5 ay bende erken bitince doktara danıştım ve bıraktım şuan yüzüm temiz

Geçmiş olsun sevindim. genelde 3 ayda geçse bile 6 aya tamamlarlar tedaviyi. Çünkü nüksetme durumu olabiliyormuş. Anlaşılan sende nüksetmemiş senin gibi ben de iyileşme umuduyla başladım bakalım :) İlk haftayla beraber her tarafım sivilce doldu yemek yemek için ağzımı açınca bile dudak çevresi sivilceler sebebiyle canım yanıyor :))

• Bende 2 ay önce 14 haziranda tedaviye başlamıştım. Doktor bana da zoretanin verdi. Birde bepanthol nemlendirici merhem, burun kanama önleyici merhem, dudak losyonu (özel karışım 290 TL). Ama benim zoretanin 55 tl tuttu bende resmi sigortalıyım aile üstünden. Senin niye o kadar tuttu?
    Benim tedavi yavaş yavaş etkilerini gösteriyor. 2 veya 3 haftada eskiden sivilce bölgesi olup sonradan sönen yerlerde etki etmeye başlıyor ve kabuk atıyor. Sonra burun kanamaları başlıyor günde en az 3 kere. 2. ayda değişen bir şey yok aynı. Ben 3. ayıma gireceğim. Benim 20 mg sabah akşam. Birde aç karnına sakın içme baş, sırt ve böbrek ağrısı yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRambo -- 19 Ağustos 2013; 21:43:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.