Şimdi Ara

ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞMAK İSTEMEYİNCE 'OO BEYİMİZ RAHAT İŞ ARIYOR' MUAMELESİ GÖRMEK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
6
Favori
19.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
180 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke buralarda da asgari ücretli iş bulunabilse.
  • İmzanda ki sistem kaç asgari ücrete eş değer, onları alıpta oyun oynamaktan başka ne yaptın?

İnternette o kadar sınırsız bilgi ve kaynak varken neden kendini yetiştirmedin, yazılımcı veya herhangi bir İnternetle ilgili uzmanlık gerektiren işte çalışanlar havada kapılıyor ve sadece Türkiye sınırlarında çalışmak zorunda da değilsin, remote yani uzaktan dünyanın her yerinde çalışabilirdin.
  • Ülkenin en büyük sorunu bu yüksek çalışma saati düşük ücret

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizde çalışma şartları kötü kabul etmek lazım. Ancak iş beğenmeyen kesimde var. İlk girilen tecrübe edilen işte biraz zorluk çekilir gayet normaldir bu. Üniversite okumuş da olsa çalışmamış kisi tecrübesizdir ve işi öğrenmek için gayret göstermesi gerekir. Az paraya tamah etmesi gerekir. Yaptığı işte uzmanlaştığı takdirde şirkete faydalı olacak zamanla maaşı ve saygınlığı artacaktır. Şimdi bakıyorsun kimse zora gelemiyor iki laf söylüyorsun alınıyor zoruna gidiyor. Eskilerin dediği gibi çatal görünmeden usta olunmaz.
  • Sen çalışmassan başkası cümlesi, sen çalışmazisen göçmen var oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Müsiümanlar iş konusunda haklarını aramıyorlar. Çünkü islam dini hep şükret der. Dinle alakalı bir konu. 12 saat çalışıyorsan 4 günden fazla çalışamazsın. Eğer çalıştırırsa 45 saati geçiyor ve fazla çalıştırmaya giriyor. Bu durumda asgari ücretten fazla vermek zorunda. Böyle durumlarda korkusuz olun. Çalışma bakanlığına şikayet edin. Dava açın. Bak nasıl haklarınızı alıyorsunuz. Yasa sizden yana. Korkmayın, cesur olun. O adam suç işliyor. Emek hırsızlığı var orda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 5 Aralık 2019; 13:30:5 >
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Bu sorun aslında sadece erkeklerin sorunu. Sen bir de git kadınlara verilen paralara bak. 7-8 saat çalışıp günlük en az 150 tl para alıyorlar. Günde 10-12 saat çalışıp , mobbinge uğrayan ve gün sonunda 60-70 tl alan erkeklerdir sadece. Malesef acı, ama gerçek bu.

• En onemli nokta şudur. 2000 liraya mesela kasiyersindir. Kasiyerlik yaparsin isin zorluklari vardir ama mesai saati vs bellidir.
    Haklarinizi aşan size mobing yapilan islerde calismayin mumkun oldugunca yapmayin.
    Gecen yaz bir akrabam markete calismaya basvurdu isletme mezunu ve tanidik sokarak bu işe basvurmustu. (Referanssiz bi bok yenmiyor ulkede zaten) Bunu aldilar fatura girisi yapacak. Sabah 8 de basliyor aksam 10 a kadar. Ve mobing var. Baska yerde bir iş bosta kaldimi (mesela mal gelecek) hemen hadi sen hamal oldun o işi yap gel.

Hoş gerci bende öğretmenim kendi işimden cok bu tip işler yapiyorum. İlçenin ilin projesi vardir onu yap. Bir ogretmen duramamistir kendisi bisi uydurmustur onu yap. Ulkede tek onemli bayramlari okullar kutlar onlara hazirlan.

• hak aramak mümkün değil bu ülkede. anında totocu damgası yersin. olmadı yaka paça gözaltına alınırsın. malesef coğrafya kaderdir!

• xxxkingdom kullanıcısına yanıt
    İstersen tekstil atölyelerini gezelim, ne dersin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ylcn123

o kölelerin bile temel barınma sağlık koşulları karşılanıyormuş. Kölenin evi garanti yani şimdi 20 senede yemeden içmeden çalış yine ev alamazsın :D
    Tabi canim kolelere mustakil villa veriyorlarmis
    İcinde hamami olan bahceli deniz manzarali

• Çok haklısın kanka sırf bu kafa yüzünden bosta kalmamak icin mezun olana kadar Vatan Bilgisayar'a girdim. Kötü degil hatta pek cok yere göre daha iyi ama okuduğum bölümle alakasız bir işte çalışmak insanin motivasyonu bozuyor..

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    İş kanunu gereği günde en fazla 3 saat mesai (11) yapılabilir. Hatta bir yılda 90 günden fazla (270 saat) mesai yapabilir.

Bu arkadaş iş isyanında haklı. Ancak para verilse dahi kanunlar böyle. Ha çok para verirler SGK olmadan anlaşmalı şekilde çalışırsın o ayrı. Bahsettiği durumda (insanların işlere bakış açısı) haklı ancak ben 72 saat çalışıp 2000₺ aldığına kesinlikle inanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu çalışma koşullarını savunan ne varsa bence ar ve namusu yoktur! Bir insan nasıl günde 12 saat çalışabilir? Sabah 7 akşam 7, bu adam evden 6 da çıksa eve de muhtemelen 8 de varacak. O yorgunluğun üstüne geriye 10 saati kalıyor, bu adam ailesiyle vakit mi geçirsin uyusun mu ne yapsın bu adam? Bir amele de bir kamyon un indirip 2000 tl alır, öbürü ofiste çay dağıtır o da 2000 tl alır. Açıkça adaletsizlik. Asgari ücret işe göre değişmelidir. Gerçi artık asgari ücrete bile iş bulunamıyor. Arsız namussuz zihniyet günlük 50 tl ye çalıştırma ( aylık 1500) derdinde. Utanmsa haftada 7 gün çalış diyecek. BUNA KARŞI ÇIKILMALI!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ne kadar özel sektöre kızsakta çalışma saatleri sigortasızlık yada karşılığında verilen paraya. Devletimiz hep memurları düşünüyor onlara düzenlemeler yapıyor. Özel sektörün sadecd işveren yanını düşünüyor. İşçiyi düşünen maalesef yok.

Tamam işverende kendince haklı ; 2020 lira ödenen bir işçinin işverene maaliyeti yemeği dahil 3.500’ü buluyor. Ee bordroya baktığımızda 1000 küsürünü devlet alıyor. İşveren napsın?

Devletimiz bir an önce işçinin sırtından, işverenin cebinden elini biraz olsun çekmesi gerek diye düşünüyorum.

Yoksa işverene kalsa bizi 24 saatte çalıştırmak ister. Devlet işvereni koruduğu gibi işçiyi de korumalı.

Not: çift iş yapıyorum yine de geçinemiyorum. Börekçide 8 saat, pizza şirketinde 4.5 saat çalışıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sen git tek başına gez. Ben neyin ne olduğunu biliyorum. Ha sırf muhalefet olmak için muhalefet oluyorum diyorsan, istediğin propagandayı yapmakta özgürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 5 Aralık 2019; 13:33:27 >
  • Kardeş demek istediği tekstil atölyelerinde kadınlar da sömürülüyor uzun çalışma saatleri düşük ücret ile.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.