Şimdi Ara

Zor Geometri Soruları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Zor Geometri Soruları Zor Geometri Soruları Zor Geometri Soruları Zor Geometri Soruları

• 3,13,5kök2,10
  • ilk ve son soru yanlış diğerlerini nasıl yaptın sketchtoydan atar mısın
  • İlk soru
    |ED| arasını çiz. Benzerlikten |ED| = |DK| oluyor. ED=a de. AK=AF=9-a »»» Benzerlikten 2xED=AC. Buradan sonuç 4 geliyor.

İkinci soru
    AD yi üste doğru uzat. B noktasından da bir dikme indir uzattığın doğruya. 45 45 90 üçgeninden kenarları bulduktan sonra 5 12 13 üçgeni geliyor.

Üçüncü soru
    AE=DB=FC=x olsun. Buradan EF= (√25-x²)-x geliyor. İkizkenar üçgenden BF=(√25-x²) ve DF=(√25-x²)+x »»» EF²+DF²=DE² eşitliğinde x'li bulunan değerleri yerine koyunca cevap 5√2

Dördüncü soru
    BDC açısı 135 derece zaten. BD'yi uzatıp C noktasından bir dik indirirsek 45 45 90 üçgeninden 6 geliyor kenar. ve 6 8 10 üçgeninden cevap 10.
  • Son soru cos teodan çıkıyor lakin çözmedin aradaki aaçı 135.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk soruya yanlış bakmışsınız ve son soruda bence doğru dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk soruyu ispatlayabilirim size

• Hem de 2 farklı yerden

• kai96 kullanıcısına yanıt
    3. soruya farklı çözüm olsun.diğerleri çözülmüş
     Zor Geometri Soruları
  • İlk soru 5 degilmi ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilk soruda ed= kd olayini goremiyorum. Hangi ucgenler arasinda benzerlik var yardimci olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooneofus -- 30 Temmuz 2014; 12:49:26 >
  • ispat 1___ iki kenarortayın kesişim noktası ağırlık merkezidir.ortada muhteşem üçlüyü görebildiyseniz eğer 6- 3 oranında paylaşır benzelikten de 3 geliyor ilaveten okuyun gerçek cevappppppppppppppppppppppppppppp
  • çözdüklerimin hepsinden eminim beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut emre koç

ispat 1___ iki kenarortayın kesişim noktası ağırlık merkezidir.ortada muhteşem üçlüyü görebildiyseniz eğer 6- 3 oranında paylaşır benzelikten de 3 geliyor ilaveten okuyun gerçek cevappppppppppppppppppppppppppppp

Hocam yanlisiniz var. Biraz daha dikkatli bakin bence. K noktasi agirlik merkezi değil bana gore

• bu bir kuraldır ancak diğer yoldan anlatayım size e ile d yi birleştirin be nin ba ya oranı 1bölü 2 olur ed ye x acye 2x-3 derseniz x =3 bulacaksınız.ortada bir kelebek çıkacak af= ed ise ak=kd olur kd de 3 e eşittir detaylı yazmaya çalıştım
  • ilaveten sana veya bana göre diyemeyiz ,geometride kesin kurallar vardır geometride başarı sadece kurallara itaatle mümkündür
  • ooneofus O kullanıcısına yanıt
    http://sketchtoy.com/62412257
    sorduğun kısmı gösterdim sadece.yukarda cevap söylenmiş(cevap 4).kolay gelsin
  • quote:

ispat 1___ iki kenarortayın kesişim noktası ağırlık merkezidir.ortada muhteşem üçlüyü görebildiyseniz eğer 6- 3 oranında paylaşır benzelikten de 3 geliyor ilaveten okuyun gerçek cevappppppppppppppppppppppppppppp

Sen ne diysen degisik.
    EC ile kesisim yerinde olsaydi K agirlik merkezi olurdu.

• quote:

ilaveten sana veya bana göre diyemeyiz ,geometride kesin kurallar vardır geometride başarı sadece kurallara itaatle mümkündür

SiIn gibi fazla iddiali konusup yanilmak istemedim hocam ondan bana gore dedim. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalyuvasi

http://sketchtoy.com/62412257
    sorduğun kısmı gösterdim sadece.yukarda cevap söylenmiş(cevap 4).kolay gelsin

Cok teşekkür ederim. Size de kolay gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.