Şimdi Ara

Zoom X5 Modem Bağlantı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır kullandığım Zoom X5 (554) modemimde nedenini anlamadığım bir şekilde arıza oluştu.
    yardımlarınız için olayı detaylı bir şekilde anlatıcam.
    winxp pro kullanıyorum. bilgisayarıma VMware adlı programla sanal bir tane winxp pro kurdum.
    daha sonra bunların birbirleriyle remote desktop ile bağlanıp bağlanmadıklarını öğrenmek için port açmak
    üzere sanal xpnin içindeyken explorera 10.0.0.2 yazarak modemin içine girdim. ve 3389 nolu portu TCP ve UDP olarak açtım. modeme bunları kaydettim ve reboot ettim. işte olan o an oldu.
    modem açıldığı zaman internet bağlantısı gelmedi. 10.0.0.2 yazarak modemin içine girmeye çalıştığımda
    şifreyi kabul etmedi. arkasında ufak reset deliğinden defalarca resetlememe rağmen fabrika ayarlarına
    geri dönmedi. fabrika ayarlarında kullanıcı adı "admin" şifrede "zoomadsl"dir. bunları da defalarca denedim.
    gene olmadı gene olmadı. sonra sanal xpyi kaldırdım. VMware programını kaldırdım. spybotla ve adaware
    programlarıyla trojen taraması yaptırdım temiz çıktı. norton antivirusle tarama yaptırdım o da temiz çıktı.
    bilgisayarı defalarca kapatıp açtım yine olmadı. yani ne internete girebiliyorum ne de modeme.
    modemi servise gönderip geri gelmesi en az 15 gün. o arada boşuna telekoma para ödüycez.
    yardımcı olmaya çalışanlardan şimdiden Allah razı olsun.

• yokmu buna cevap verecek bilgili biri burda ya. hayret bişey valla. ne zaman yazdık bir kişi bile cevap vermedi.
  • yapılacakları yapmışsın modemi başka bir pc de dene belki senin pc de browseri engelleyen zaralı bir yazılım olabilir başka pc de aynı olayı yaparsa modemini servise vermekten başka çaren yok
  • Modemi resetlerken arkadan bir sefer basıp bırakıyorsan sıfırlanmıyor.Sıfılamak için resete 10-15 saniye basılı tutacaksın.Birde böyle dene.İnşallah hallolur.Saygılar.
  • Selam Modeminin Büyük ihtimalle kendi ağrızası yazılımında bozulma olmuş olabilir büyük ihtimalle içindeki yazılım zara görmüştür bence çok fazla kurcalama garanti varsa garantiye ver onlar baksın :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.