Şimdi Ara

Zoom modem neden bu kadar tutuluyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hehe Bende Asus kullanayım.Arkadaşlar cidden ADSL modemlerde performanslar çok yakın.Başka elektronik malzemelerde tartışmak,önermek belki anlamlı ama bu konuda hiç germeyelim birbirimizi.Hangisi kesenize uygunsa ve teknik destek sağlıyorsa onu alın.SEVELİM,SEVİLELİM,BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ
  • Beyler Zoom Modemin Kalitesi, İyiler Piyasada Yokken İyiydi... Ama Şimdi Çok İyi Rakipleri Var... Her An Piyasada Bulunabiliyor....
  • quote:

bbasoglu
    Yüzbaşı

20 Aralık 2004, 22:16:11

--------------------------------------------------------------------------------

zoom diyenlerin hepsi bundan 1 yıl öncesine kadar başka marka olmadığı için mecburiyetten alan insanlar.
    piyasada şu anda onlarca adsl modem var. birçoğu zoomu katlar atar.
    linksys mesala cisco'nun ürünü.
    wire ve wireless olarak enfes çözümler sunuyor.
    hemde gayet ucuza.
    düşünmekte fayda var.

Şu zoomu katlamayı bir anlatsan da bizde öğrensek kardeş,
    arkadaşlar adsl modemler zaten aynı performansı gösteriyor zira bi çoğumuz 256 ve 512 kbps kullanıcılarıyız hani 2048 kullansakda performans farkını anlasak neyse diyecem,
    adsl modemde önemli olan sağlamlığı,voltaj düşmelerinden etkilenmemesi,misal ilk adsl modemim apacheydi voltaj azıcık oynasın hattan düşüyordu,
    linksys wireless mevzusuna gelince cisconun yan sanayii olabilir ama bende sorun çıkardı sürekli diğer bilglerle bağlantısı kopuyordu ayrıca sinyal kuvvetide zayıftı,
    Demem o ki öyle bilip bilmeden yorum yapmayalım insanlarıda yanlış yönlendirmeyelim.
    Saygılar.

• Zoomun tutulmasi sadece iyi bir pazarlama stratejisi.Cünkü Adsl ilk ciktigi günlerde adamlar iyi calismis,ve baya satmislar.
    Onun icin herkes ZOOM diyor.Yoksa bence kalite yönden hicbir farki yok,cogu modem ayni CIPI kullaniyor.

Ben mesala ASUS-6010 aldim ve ZOOMun x4 ile ayni özeiliklere sahip,ama fiyat yönünden ZOOM 20 dollar daha pahali idi.
    Bende gittim ASUS aldim.Ne olsa bilinmis marka.
  • sorunsuz olması nedeniyle popüler
  • ZoomX4 kesinlikel sorunsuz bir modem 2 ay boyunca hiç kapanmadan çalisti bir kere bile sorun çıkarmadi. ethernetten kullanirsan ayarlari sadece 1 kere yapiyorsun. Onun dişinda bilgisayara format attıktan sonra bile ayar yapip zoom u tanıtmana bile gerek yok sadece ethernet fişini takip kullaniyorsun. Bu sebeple kullanimi inanilmaz kolay en buyuk tercih sebebi bu olsa gerek. Fakat Usb den kullanirken cd nin içinden çikan driver win 98 le uyumlu degildi onuda şimdi sitesinde yeni bir driverle duzelttiler.Bunun dişinda hiç bir sorunu yok.
  • 8 aydır kullanıyorum bir kere bile hattan koptuğunu hatırlamıyorum. 512K kullanıyorum speedteste 56.7KB/s verdi. Daha fazlasını başka modemle alabilen varsa yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corporal -- 27 Ocak 2005, 13:44:58 >
  • ABİ BENCE KURULUMU DOLAYISIYLA GAYET İYİ BİR MODEM AMA KOLAYLIKTA ORIGO ÜZERİNE TANIMAM O KADAAAARRRRRRRR
  • Pahalıdır vardır bir hikmeti deyip millet en iyisi zoom diyor. Ben gezz marka kullanıyorum. Çoğu kimse bilmez hiç bir sorun yaşamadım.
  • zoomun neresi hesaplı yaw
  • ilk modem cipsetini yapan haves firmasinin markasidir Zoom
  • adamlar sadece türkiye'de iyi reklamını yapmış zoom un o kadar, Türkiye piyasasına ilk girenlerden olduğu için tutuluyor. Zoom da iyi dir tamam ama, niye fazladan para vereyim, 4 portlu geez kullanıyorum, 7/24 açık, kurulumu çoçuk oyuncağı, hiç bir sorunum olmadı bu modemle, hız sorunum yok. belki zoom da da yoktur tamam da, reklam için niye fazladan 70 ytl vereyim arkadaş? ama artık cnet, zoomu alaşağı ederse şaşırmayın, fazla para verip kendimi tatmin için uğraşamam, fiyatı iyi olan da iyidir, mantığı artık çooook gerilerde, şimdi herkes en iyisini en ucuza almaya uğraşıyor. hemen hepsi iyi gibi işde bu adsl modemlerin, fazla para vermek isteyen de, ne yapalım versin, bize nee, size nee
  • nedenmi zoom,sadece modemin flash bellegine bir kere sifreini ve protokolunu giriyorsun ve aninda internet,ethernetten surucuymus drivermis yokkk baska bi ayarmis hic biri yok..aslinda tartismanin zoom kotu robotics iyi diye acilmasi yanlis,sonucta hepsi uzak dogu mali bahse girerimki entegreleride aynidir,bence su tartisilmali ethernetli modemlermi iyi usb baglantili modemlermi
  • Zoom diyince diğer modemlere ezici bir üstünlük kurduğu yok ama sorunsuz bir modem olduğu için tercih ediliyor.
  • Bende zoom 5510 var.. amerikaya gittigimde 35 dolara görünce hemen almıştım şimdi de gayet güzel iş görüyor.. türkiyede pazarlama stratejisini iyi uygulayan firmalardan biri..ayrıca teknik desteği de iyi.. ama bu demek değilki diğerleri kötü.. önemli olan işinizi görecek olanı seçmek.. tek kullanıcının x4-x5 secmesi gereksiz..yani fiyat performans..
  • Zoom u Kumu bilmem gittim en ucuzu olan hicomm diye bi marka aldım swiç ile apartmanda 7 kişi 256 k adsl yi paylaşıyoruz 8 aydırda hiç bağlantımız kopmadı(TT den kaynaklı sebepler dışında)
  • arkadaslar baska markalarda denedim fakat kurulumu ve icindekilere kolay hukmedebilme acısından en cok zoom u begendim birde tek kullanıcıysanız hem fiyat hem peformans olarak onixion u tavsiye ederim cok kolay kuruluyor kolay baglanıyor diger marka ullananlara kotu demiyorum (speedcom haric) sadece kullanıcı acısından kullanımı en kolay olan zoom diye soyluyorum (tabi bu benim fikrim..
    aslında iyi kotu kavramı tartısılır zaten hepsinde mantık aynı sadece fark kullanım kolaylıgı modeminizi sorunsuz bagladıysanız explorera tıklayınca nete giriyorsa (tt sorunları haric) gerisi hikaye uzun lafın kısası spedcom dısında denediklerim cebinizdeki paraya gore alınabilir markalar sadece speedcomu begenmedim
  • ewet yaa bu speedcom u bende beğenmedim... ayrıca piyasadaki modemlerin büyük çoğunluğu conexant chipsetli.. yani aynı (zoom dahil)
    tek fark kullanıcı arayüzü.. hatta büyük çoğunluğunda o bile aynı..
    demem o ki kullandığımız bu band genişliğinde iyi modem kötü modem kıyaslaması yapılamaz.. çünkü hiç bi zaman tam bant genişliğinde kullanamıyoruz.. o yüzden kasmayın bence.... servise.. desteğe.. garantiye dikkat edin..

modem işi de sana yağ ve selpak olayına dönüyo galiba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qnefe -- 29 Ocak 2005, 15:30:49 >
  • 256 k da hiç farketmiyor ne kullanırsan kullan
  • reklamını en iyi yapan firma
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.