Şimdi Ara

ZOOM Marka ADSL modem alayımmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 gün 14 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • hoDoo (2 mesaj) toygun (1 mesaj) kemalhirca 1905 (1 mesaj) Prudencio (1 mesaj) tunasilah (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> ZOOM Marka ADSL modem alayımmı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    166 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Zoom adsl modem almayı düşünüyorum.Almama gerektiğini savunanlar varsa niçin olduğuyla birlikte cevap dönebilirlermi.Bir ne tavsiye ettiklerini.

|
    |
  • Yüzbaşı
    371 Mesaj
    şiddetle tavsiye ederim zoom x4 aldım 6 ay oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım ....
    |
    |
  • Binbaşı
    1201 Mesaj
    kardeş teşkilat olarak şiddete karşıyız bize ters gelir..ama sen şu modemin fiyatını biliyorsan veya piyasayı biliyorsan bir yardımcı oluver bizde almayı düşünüyoruzda...sağolasınnn[clvr][dkkat][dont][dont][ngt][baris][stop][stmd][drctr]
    |
    |
  • Yüzbaşı
    567 Mesaj
    bende zoom x5 almayı düşünüyorum ama forumlarda çoğu kişi hep x4 hakkında x4 ü tavsiye ediyor yoksa x4 mü alayım?
    |
    |
  • Yarbay
    3221 Mesaj
    valla şöyle söyleyeyyim şu anda şirkette 1adet alcatel 510 1 tanede zoom x4 var ben alcatel e kıl oldum kulanıyoum zoom super bir alet
    tek kötü yani ayar cektiginizde modemi resetlemeniz...alcatelde böyle birşey yok ama yaptıgınız ayarları flash la madıgı için kapatınca gidiyor...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    371 Mesaj
    zoom x4 110$ + kdv diye biliyorum zoom x4 ile x5(140$+kdv x5 alıcagına birde 8 portlu switch alabilirsin aradaki farkla) arasındaki tek fark oda birisinde fazladan 4 tane ethernet portu olması tek basına kullanacaksan x4 al ha bide x5 te su telefonun ayrı bağlandı zımbırtı yok splitterdi galiba o yuzden telefonunu bağlayamıyorsun ev kullanıcıları için kotu o yuzden ama x4 te direk ustunde kabloyu takıyorsun tel calısıyor ...
    |
    |
  • Yarbay
    4152 Mesaj
    Beyler, izninizle 50+ yaşındaki bir elektronik mühendisi ve uzun yıllardır sadece teknik bazda değil ithalat ve ticaret bazında da "işlerin içinde olan" (ve hiçbir PC veya yan donanım ithalatçısı ile de uzaktan yakından bir ilişkisi olmayan) birisi olarak fikrimi beyan edeyim: ZOOM alın! Cihazların (tüm markalı modemlerin) özellikleri ve performansı, bir noktadan sonra 2. derecede önemli; esasen hemen tüm ADSL modemler aynı standartlara göre üretilmek zorundalar ve bu nedenle tüm ürünler "yoktur birbirimizden farkımız..." şarkısını söylemek durumundalar. Daha önemli olan, ithalatçı Firma'nın ürünlerinin ne denli arkasında olup olmadığı (veya <i>olup olamadığı</i>...). Ben şahsen kısa bir süre önce ADSL'li olabildim ve hemen bir Zoom X5 aldım. (X4 almadım zira switch kullanarak şimdilik evimde 3, gelecekte belki de 4 PC/laptop'a dağıtım yapmayı gereksiz bulduğumdan... Yoksa X4 alabilirdim.) Fiyat/miyat fazla takmayın ancak cadde üzeri bayi fiyatlarıyla Ideefix, Hepsiburada gibi mail-order sitelerinin fiyatlarını ve/veya taksit koşullarını dikketlice karşılaştırın...) Ve gördüm ki Zoom'un ithalatçı firması gerçekten ürünün/markanın arkasında. Zoom ürünleri de Alcatel ürünleri de çeşitli satış kanallarında bulunuyor; bir problem çıkarsa Alcatel'de ne oluyor deneyebilmiş değilim amma Zoom'da direk ithalatçı Firma Oluşum Ltd.'e telefon ediyorsunuz (ama telefonları genelde biraz meşgul...) veya E-mail atıyorsunuz VE DE <u><i>HEMEN</i></u> SİZİNLE İLGİLENEN birilerini buluyorsunuz. Zira bu firmanın tek bir uğraş konusu var: Zoom ve Hayes modemlerini ithal etmek ve de pazarlamak; öyle daldan dala konmaya çalışan bir ithalatçı değiller. (Bildiğim kadarı ile Alcatel ve sair diğer ADSL modem ithalatçılarının daha başka uğraş alanları vardır...) Keşke Zoom'un kablosuz ürünleri de olsaydı...

Sağlıcakla kalınız.
    |
    |

• Yarbay
    3166 Mesaj
    zoom x4 ev kullanıcısı için ideal.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj
    7 ay oldu hiç kapanmadan tıkır tıkır çalışıyor,süper bir alet şiddetle tavsiye ederim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj
    alma
    |
    |
  • Yüzbaşı
    679 Mesaj
    zoom mükemmel ben 5510 modelini kullanıyorum zoom al
    |
    |
  • Yarbay
    3456 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by sihirb</i>
    <br />bende zoom x5 almayı düşünüyorum ama forumlarda çoğu kişi hep x4 hakkında x4 ü tavsiye ediyor yoksa x4 mü alayım?
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    aradaki tek fark x5 in fazladan 3 girişinin daha olması tek kullanacaksan x5 almanın anlamı yok
    |
    |
  • Er
    11 Mesaj
    Ben bilgisayar firmasında çalışıyorum Zoom modemlerin satışınıda yapıyoruz ayretten işyerindede kullanıyorum x5 i gayet iyi ve güzzel ayarını birkere yap bir ömür sana gider :) evde tek başına kullanıcaksan x4 almanı tavsiye edebilirim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    323 Mesaj
    Bende 5510 (harici USB)var ve çok memnunum, fakat bugünkü aklım olsaydı x4 alırdım. Sebebi ise eğer yarın öbürgün linux kurmaya kalkarsanız mutlaka x4 veya x5 gerekiyor ve ayrıca internete eternet üzerinden bağlanmak daha sağlıklı imiş.
    |
    |
  • Teğmen
    111 Mesaj
    Telekom adsl de çözüm ortaklığı ile devam kararı aldı ve anlaşmaları imzaladı. Peki bu çözüm ortakları arasında neden oluşum yok???
    Peki Kimler VAR?
    ELKOTEK
    DATATEKNİK
    SENTİM

ELKOTEK;
    İletişim çözümleri sunan bir firma, tek işi iletişim. ADSL bunlardan biri, bu xDSL deniyor çünkü DSL in versiyonları, farklı hızlarda çalışan bölümleri var. Elkotek TDM, PBX, Wireless,vs tüm data ve ses iletişim konusunda çok tecrübeli. PC satmıyor, çevre birimleri satmıyor. Ne satıyor?
    İletişim Ürünleri
    Alcatel, Thomson, Allied Data, Siemens,vs.
    Niye? konuyu dağıtmıyor, iletişimde her türlü destek verebiliyor.

Datateknik;
    Kendi ithalatını yaptığı çeşitli ürünleri var, mevcut sağlam bir bayi ağı var, Destek Var.

Sentim;
    DELL markasını Türkiye'ye getiriyor, Adsl in bir başlangıç olduğunun farkında

Biz ise Elkotek firmasının iş ortağıyız, iletişimde her konuda varız.

Biz deriz ki Alcatel Thomson en iyisidir, NEDEN
    Sorunsuz ürün, (tabiki 0 sorun diil)
    kolay kullanılan ürün,
    ithalatçısı ve ana dağıtıcıları destek veriyor,
    ürün arızaları 1 e 1 değişimle gideriliyor.
    İş iletişim
    |
    |

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    ben x3 kullanıyorum. Çok memnunum fakat tek eksiği 2. bir pc için switch falanla ağ kurup nete bağlanması(kablo kargaşası yoksa 254 pc ye kadar destekliyor)
    |
    |
  • Çavuş
    54 Mesaj
    Zoom un Kablosuz modeli Ocak ayi civarinda piyasaya verilecek sanirim...
    |
    |
  • Yarbay
    2064 Mesaj
    ya benimde aynı sorunum var ancak "admin le aynı modem" olayında biraz zorlandık sizce de x5 bizi kesermi
    not:adsl hubtan paylaşıtırlactır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PNR05 -- 25 Kasım 2004, 16:54:33 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    310 Mesaj
    Zoom x4 kullaniyorum ve çok memnunum yeni alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla bu modemi alabilirsiniz ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılıyor....Saygilar..Zoom x5 de çok iyi bir modem paranız varsa onu alın derim...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    557 Mesaj
    Zoom X4
    sorunsuz...

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
bankacılar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.