Şimdi Ara

Ziraat Bankası Vakifbank Halk Bankasi ve Sekerbank Konut Kredi Faizlerini indirdi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
609
Cevap
28
Favori
38.701
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bizimcity

Yapılandırma için olumlu cevap alabilen yok sanırım.

Yine de üzerine giden oldu mu? ( Şikayet, avukatla görüşme gibi)
    0.98 sadece sifirdan basvuru yapip ev alacaklar icin gecerli. Eski borcunu yapilandiranlar veya x bankasindan 1.21 den kullandigi krediyi transfer etmek isteyenler icin gecerli degil.

Sikayet etmeniz veya avukat vs bir ise yaramayacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

YalnıZ bu hesap 300bin tl si cebinde olan adam icin. Kredi cekip ev alacak icin degil.

Alıntıları Göster
    Hesabı başka başka şekillerde yapabilirsiniz. Hatta kredi çekerseniz bu örneğe göre durum daha felaket. Çünkü 300.000tl lik ev size gelecek 400.000tl ye. Kira carpani dahada saçma hal alacak.

Yada ters senaryo, bir pesinatiniz olmalı en azından. 80.000 mi var. Tamam işte bu peşinat bile bankaya koysan neredeyse senin faizi ile 400.000 eden evinin kirasını çıkartır. O zaman almaya gerek var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pacasi_camurlu

peki bu verdiğiniz örnekte 300 000 tl ilerleyen süreçte neye uğrayacak.

parayı bankaya yatırdığımız taktirde 3-4 bin arası bi faiz getirisi oluyor bununla alabileceğimiz evden daha iyi bi evde oturabiliriz dediğiniz gibi. peki bu 5 sene içinde bu 300 000 lira ne olmuş olacak. o da değerini kaybedecek ev almak varken onu da alamayacağız.

Bu konu kafamda ciddi sorun teşkil ediyor fikri olanlar yardımcı olabilir mi

şu an hali hazırda 400 000 nakit var . 200-300 daha kredi çekip bi eve girmek mi. yoksa 400 000 ü bankaya yatırıp faizi ile kirada durmak mı . bu süre içinde o 400 000 bin ne olacak . Banka 4-5 bin faiz verdiğine göre para günden güne değerini kaybediyor demek ki
    Üstadım parana ve kendine yazık etme.

1- 300.000 TL ninüstüne banka mevduat ekliyor. Ne olacak demişsiniz 5 yıl sonunda değer kaybedecek??3500 her ay üstüne ekleyecek 1000tl kira duş her ay 2500 üstüne ekler. Peki sizce ev üstüne ekleyecek mi? Değer yapacak mı? Kesin mi? Son verilere bakın. Emlak değer yapmıyor yapmayacak fikrimce

2- ben zaten mevduat önermiyorum ki. Hiç bişey bilmiyorsan bunu yap dedim. Yahu o paranı dolar yapsaydın iki ayda 60.000 TL kazanmıştın. İki ayda 60.000 değer yapan taşınmaz gordunmu sen hiç. Bir haftada 10.000tl bıraktı senin paran. Dolarda kalsaydı. O parayı dolar yapsaydın alacağın evin bir odası belesti. 2 ayda bir oda beleşse eğer. 5 yıl sonunda belki beleş küçük bir ev demek neden olmasın? Yanlış mantikmi olur?

3- . Ben bunları yazarken dolar 4,50 bandını kırdı. Artık elindeki paran veya karsiligindaki evin daha az dolar ediyor.

4- yatırım sizin kendi kararlarinizdir yinede tavsiye olarak algılamayın. . Altın euro dolae sepeti yapmak şahsi kanaatimce doğrudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halkçı2013 -- 21 Mayıs 2018; 8:1:32 >

• Doları bir türlü yakalayamadık ki. 4.2 de bile yüksel alsak düşer diyordum şimdi 4.5 geçti halen biliyorum ki alsam çakılır.korkuyoruz doları nereden yakalamak lazım bilmiyorum bu arada para pul oldu. Bizim buralarda da evlerin yüzüne kimse bakmaz oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

2010 yılında 60 bin liraya bir ev aldım. 60 bin kredi çektim geriye 96 bin ödedim. Bu ay evi 140 bine sattım.

140 bini peşinat yapıp üzerine 135 daha verip daha büyük bir ev alıyorum. 160 bin kredi çekiyorum. Geriye 275 civarı ödeyeceğim. Ama 10 sene sonra bu ev en az 500 bin olacak.

Ben size tavsiye kredi her zaman kiradan daha avantajlıdır. Burası Türkiye...

Bu arada Ziraat bankası 10 gündür krediyi veremedi bana çok ağır işliyor. Kredi onaylandı exper baktı sonra tekrar onaylandı imzalar alında ama bir türlü paraya kavuşamadık süreç çok yavaş.
    2010 yılı nere 2018 yılı nere

8 yıl geçmiş.

Son dönemlerin emlak değerlenmesi oranlarına bakın.

Tahminden hissiyattan öteye geçin. Madem sayısal konuşacağız sayısal verilerle destekleyin hissiyatla değil.

Ama eviniz hayırlı olsun Allah güle güle oturmayı nasip etsin. Bu ayrı mevzu. Oturacağın ev sevdiğin beğendiğin ev olmalı tutarı, getirisi mühim değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Yeni bina ise evin gerçek değeri ise evet. Ancak dublekslerde çatı katı proje hilafı yapılaşma var ise eksik çıkar.

Alıntıları Göster
    Yeni bina ve evet terasın biri kapalı görünüyor o da bir tarafından merdiven gidiyor toplam 15m2 felan

Yani ev tapuda dubleks olarak geçiyor kat olarak da 4+çatı yazıyor arsa payı olarak 105/1154 geçiyor toplam arsa yüzölçüm 328 m2 bağımsız bölüm sayısı ise toplam 5

• Ben cimere bile yazdım boş... yapılandırma yok, oysaki 2 ay önce çekmiştim krediyi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Ben cimere bile yazdım boş... yapılandırma yok, oysaki 2 ay önce çekmiştim krediyi :(
    Benim durumumda aynı aylık 350 totalde 50 bin lira zarar dayım

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Ofis almak mantikli midir? Yaklasik 500 bin nakit var diyelim gunumuz ekonomisinde nasil degerlendirebiliriz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

Nankörlük diz boyu
    kime nankörlük yapılıyor?
    bunu hükümet cebinden değil devletin kasasından yapıyor kardeş aç biraz araştır

imar barışı + kredi faiz indirimi dahil en az 50 bin temiz kar olacak ama yinede 1000 tane oyum olsa 1 tanesini bile vermem bunlara. devletin hazinesini kullanıp bana cebinden veriyormuş gibi lütufmuş gibi davranmasın kimse, yemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

Ofis almak mantikli midir? Yaklasik 500 bin nakit var diyelim gunumuz ekonomisinde nasil degerlendirebiliriz?
    Yatırım kararları gelecek beklentileri ile şekillenir, gelecek beklentiside kişinin bakış açısına göre farklılık gösterir o yüzdende birileri daha karlı yatıtımlar yaparken diğerleri daha az kazanırlar. Ekonomik koşulların normal seyrettiği durumlarda bu tür yönlendirmeler/tavsiyeler kolaydır ama şu anda saniyeler içinde çok fazla değişim yaşanıyor ve bu ortamda çok fazla risk olduğu gibi çok fazla fırsatta var. Ben nacizane likitte kalmanızı kendi risk algınıza ve gelecek öngörünüze göre bir likit enstrüman seçmenizi kısa vade de tavsiye ederim (döviz, repo, altın v.b)

• Hatırlatmakta fayda var: Bu faiz oranı sadece sıfır evlerde geçerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Hatırlatmakta fayda var: Bu faiz oranı sadece sıfır evlerde geçerlidir.
    İkinci el konutlarda faiz oranlarında değişiklik mi var? Sıfıra 0,98 ikinci ele 1.21 gibi?

• needacar kullanıcısına yanıt
    Yeni yapılan evlerden bahsediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ev almak için elimizde ev parasının ortalama yüzde kaçı olması lazım?
  • Arkadaşlar 0.98 oran sizce seçim sonuçlanınca hemen artar mı? yoksa Ekim 2018'e kadar sürecek haberleri var sizce bu tarihe kadar bu oranlar devam eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the flying dutchman

Hatırlatmakta fayda var: Bu faiz oranı sadece sıfır evlerde geçerlidir.
    0.98 sıfır ve 2. el her türlü ev alımında geçerli. Yeni çektim 2.el ev için
  • 0.98 sıfır veya ikinci el hepsi için geçerli

• Bugün krediyi kullandım. Ziraat bütün ürünlerini şart koşmuş. Sırayla yazıyorum masrafı

%0.05 Dosya Masrafı 160 bin kredi de 800 TL

Expertiz ücreti 696 TL

İpotek Tesis ücreti 130 TL

Hayat Sigortası 172.63 yıllık

Eşya sigortası 79 TL

Konut sigortası 235 TL

Dask 260 TL

Toplamda 2375 falan yapıyor.

Ayrıca 160 bin tapu değerine 4800 harç 414 döner sermaye ödedim.

Daha eve girmeden hava civa yaptığım masraf. Abonelikler falan ayvayı yedik.

• ,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 22 Mayıs 2018; 2:21:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.