Şimdi Ara

Ziraat bankası/PTT den sigortayaptıran varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bildiğiniz üzzere ptt ziraat bankasından trafik sigortası yapılabiliyormuş hemde çok uygun fiyatlara
    benim merak ettiğim kısım buradan sigorta yaptırıp sorun yaşayan varmı muhattab bulamamak gibi yada kaza sonrası işlemlerde sorun yaşayan varmı.

• malesef bu zamanların şehir efsanesi ziraat sigorta ve ptt. birisi sosyal medyada 301tl lik poliçe resmi paylaştı (sonradan bu taşıtın otomobil değil motorsiklet olduğu ortaya çıktı o ayrı) , ve efsane başladı. herkes ziraat ta 300 tl ye sigorta yapılıyormuş diye birbirine söyledi. kendim yakın zamanda ziraatten teklif aldım kendi sigortacım ziraatin verdiğinden 90 tl daha uygun teklif verdi ve yaptırdım. risk durumunuza hasar geçmişinize, araçın geçmişine göre tüm sigorta şirketleri gibi bir algoritmadan teklif veriyorlar. yani diğer sigorta şirketlerinden bir farkları yok. kimine yüksek kimine normal çıkıyor ama kesinlikle ucuz değil.

ptt ise dışarıdaki acentelerden farsız birkaç sigorta şirketiyle anlaşmalı poliçe satıyor. hangileri olduğunu tam bilemiyorum doğrusu.

kaza sonrası ziraat gibi banka ortaklıkları olan firmaların ödeme sıkıntısı olması çok beklenmez. Fakat her kaza ve olayın kendi başına değerlendirilmesi gereken kendine has değişkenleri vardır ki, birinin problem yaşamaması bir başkasının yaşamayacağı anlamına gelmez diye düşünüyorum...

• Ben en uygun Halk Bankasından yaptırdım.Hatta memur herkes teklif alıyor ama yüksek çıktığı için yaptırmadan gidiyorlar demişti.Ama benimki nasıl olduysa Halk Bankasında düşük çıktı. 2011 model araba.Değeri 32-35 bin TL. arası. Sigortası 424 TL.
    Bankalarda daha düşükmüş söylentileri yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi make up -- 9 Eylül 2016; 16:21:33 >
  • Ben yaptırdım sigortacı en ucuz 2100 lira gibi bişey çıkarmıştı,ziraat sigortadan 550 ye mi 600 e mi ne yaptırmıştım.
  • Sigorta şirketlerinden ortalama 2100-2200 fiyat almıştım, ziraatten 1522 tl ye yaptırdım. 24 yaş ilk aracım için.
  • ziraatte 660 lira çıkan sigorta dışarıda 575 yapıldı. öyle herkese süper indirimler yok. kendilerine göre belirledikleri bir müşteri profili var ve sadece bunlara indirim uygulanıyor. tabi bu bile şirketlere ciddi bir gözdağı oldu. yoksa bu fiyatlara bile inmezlerdi. ziraat normalde trafik poliçesi kesmiyormuş. mevcut durum nedeniyle bir süre devam edip bırakacağı şeklinde bilgi var.
  • Subsie kullanıcısına yanıt
    Sigortacı derken kac yerden fiyat almistiniz? 1 2 yerden alip ziraata mi gittiniz yoksa 5 10 yerden fiyat aldinizmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibrahim0674 İ kullanıcısına yanıt
    Kac yerden diyat aldiniz acaba?

• arfcmr A kullanıcısına yanıt
    2-3 tane yerden fiyat almistim ayrica su interneete sigortam netten de almistim hep pahaliydi fiyatlar ziraat sigorta en guzeli en ucuzu

• quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

Kac yerden diyat aldiniz acaba?

Hocam 5 6 yerden fiyat almıştım. yüksek çıkacağını biliyordum ama en uygunu ziraat oldu benim için.

unico - 1750 tl
    anadolu - 2100 tl
    axa - 2150 tl
    allianz - 2250 tl
    generali - 3750 tl
    bi tanesi 13 milyat felan çıkardı buralardan fiyat teklifi aldım sadece.
  • ibrahim0674 İ kullanıcısına yanıt
    u fiyatlara göre ziraat 1522 ile güzel fiyat vermiş önceden 100 tl uygun olan yeri arardık şimdi 500-1000 i arar olduk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arfcmr -- 10 Eylül 2016; 14:08:56 >
  • ptt ve ziraatta ucuz değil tamamen şehir efsanesi hatta 100-150 lira daha pahalı .. sampo japan fiyat olarak iyi gibi
  • Şehir efsanesi diyorsunuz burda kullanicilar aldiklari fiyati yaziyor cok cok az olani da var fazla olanida sehir efsanesi diyorsunuz bu adamlar yalancimi? Degilse sehir efsanesi degil belkide

• ziraat sigorta için konuşuyorum piyasada fiyatları aşağı çekmek için mayıs ,haziran ve temmuz aylarında en düşük ziraat sigortadan çıkıyordu artık
    öyle değil diğer firmalar fiyatları ziraat sigortanın fiyatlarına yakın seviyeye çektiler
    şu anda bireysel kullanıcıların yenimele poliçelerinde düşük fiyat çıkarıyor ziraat sigorta
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    tanıdığım eş,dost,arkadaş 20 kişiden biliyorum çünkü. gidip hem ziraata hem ptt ye sorup teklif aldılar diğerlerinden az bi miktar pahalı dahi çıktı sigortalar,
    ortada dolaşanlar tamamen asparagas bilgi kirliliği,yok yarı yarıya ucuzmuş vs vs .. kimseye yalancı dediğimiz yok
  • 5 6 firmadan fiyat alip ziraate yaptirdim bende. 250 300 lira uygun cikti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.