Şimdi Ara

Ziraat Bankası Konut Kredisinde Zorunlu BES + Talimat + Hayat + Kaza Sigortası +Kredi kartı + esnek hesap vs vs vs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
4
Favori
32.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraat bankasından konut kredisi kullandım arkadaşlar . Valla oran da iyiydi 0.88 'e aldım. Ancak kredi ile birlikte her ay 120 TL ödemeli BES+ 1000TL limitli kredi kartı +2500TL limitli esnek hesap + hayat sigotası vs vs birsürü şey yapıldı.

Bunlar arasından Kredi kartını, BES ve Esnek hesabı iptal etmek istiyorum.

Kredi kullandırımım gerçekleşti ve evimi aldım. Bu paketin içindeki ürünlerin cayma bedeli gibi bir şey var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• CAYMA TALEBİNde bulundum çağrı merkezi üzerinden böyle yaparsam herhangi bir şey olur mu diye sordum. Hayır yanıtını aldım.

Şubedeki yetkiliyi aradığımda ise abi sen 3-4 sene unut o parayı boşver felan dedi anlamsız :)
  • Bes ve kredi kartını iptal ettirebilirsin fakat esnek hesap kredi şartlarından olduğu için iptal etmeyebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpiero68

Bes ve kredi kartını iptal ettirebilirsin fakat esnek hesap kredi şartlarından olduğu için iptal etmeyebilirler.

Kredi kartını zaten teslim almadım:D O iyi oldu.

Esnek hesap da -500 olsun dedim lazım olur yani fena olmaz.

BES'ten ise geçen Cuma günü itibariyle caydım bu hafta para yatacakmış hesabıma çektikleri.

Teşekkürler.
  • kostebek kullanıcısına yanıt
    Ben de dün işyeri kredisi çektim Ziraat'ten. BES'ten cayamayacağımı, ama dondurabileceğimi söyledi yetkili. Fakat sözleşmede cayma hakkımız bulunduğu açıkça yazıyor. Niye öyle dedi anlamadım..

Aynı bankadan bir arkadaşım konut kredisi kullandı, ilk taksit ödemesinde 7 lira civarında bir erken ödeme indirimi yazıyor, kendi de şaşırdı.

Bir taksiti ne kadar erken ödeyebiliriz acaba, diyelim 20 gün önceden elime para geçti, ödedim. Ceza keserler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalci79 -- 17 Haziran 2017; 16:28:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayalci79 H kullanıcısına yanıt
    Ziraat mobil uygulamasinda erkeb odediginizde nekadar indirim olduğu yazıyor.benim aylik 2850tl taksidim var.20gun once taksit odedigimde 15 tl kadar bi indurim oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • moon74 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. 3994 liraya 28 gün önce ödemede 13,88 lira indirim veriyor.

• 4 ay öncede ben ev kredisi çektim bana bes ile ilgili birşey demediler ama kredi karti çıkartmışlar aynı gün akşamı müşteri hizmetlerini arayip karti iptal ettirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizden BES için giriş veya çıkışa ertelenmiş giriş aidatı adı altında herhangi bir ücret aldılar mı?

• İki ay içinde cayma hakkı kullanırsanız kesinti olmaz ama bu süre sonunda çıkarsanız girişte alınmamış ise (paket ten pakete değişir) giriş aidatını alırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 24 Temmuz 2017; 21:1:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu yukarıda söylediğim BES KK VE ESNEK hesabı iptal ettim arkadaşlar.

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kostebek

Bu yukarıda söylediğim BES KK VE ESNEK hesabı iptal ettim arkadaşlar.

Teşekkürler,

100 bin lira için en uygun oran ziraat'te diye gittim.
    hesabıma göre aylık 1400 ödeyecektim.
    ama bana 1525 lirayı patlattılar.
    mecburiyetten kabul ettim.

şimdi ben 1-2 ay sonra bu bes'i istemiyorum kardeşim desem
    ve 1400 ödemek istiyorum desem.
    böyle bir hakkım var mı?
  • 1 2 ay beklemeyin cayma sürenizde iptal ettirin yoksa ek ödeme çıkacaktır

• thearsiv T kullanıcısına yanıt
    bankacı bayana sordum cayamazsınız dedi. sadece dondurabilme hakkımız varmış
  • Wesley1010 kullanıcısına yanıt
    Bes için Şube değil müşteri hizmetleri hatta ziraat emeklilik arayarak iptal ettirin ürün ziraat bankasının bir ürünü değil.müşteri temsilcisi hedefi olduğu için iptal etmenizi istemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearsiv -- 23 Eylül 2017; 11:55:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thearsiv

Bes için Şube değil müşteri hizmetleri hatta ziraat emeklilik arayarak iptal ettirin ürün ziraat bankasının bir ürünü değil.müşteri temsilcisi hedefi olduğu için iptal etmenizi istemez

tam olarak böyle :)
  • ay başında ziraatten ev kredisi çektim.eşya sigartası ve hayat sigortası yaptılar.besde vardı ancak aylık 120 tl olduğu için kaydettirmedim.diğer sigortalar yıllık 250 tl tutuyor.ve en önemlisi 1 sene sonra yeniletmeyebiliyorsun.
  • bankada yapılan her işlem için müşteri temsilcisi puan kazanır
    belli bir kotayı geçince de her ay alacağı prim değişir

kredi kullanırken bes yapınca oranı aşağı çekiyorlar ya o yüzden bes i iptal edemeyebilirler
    yine de uğraşın en kötü ihtimalle dondurursunuz

esnek hesap kredi kapanmadan kapatılmaz ve kredi taksitleri ne kadarsa o miktardan daha düşüğe de getirilmez
    atıyorum taksit 1400 ya bu esnek hesap bundan daha düşüğe de çekilmez çünkü taksit gününde ödenmezse
    banka esnek hesaptan parayı çekip kredi taksitini kapatır
    hesap eksi bakiyeye düşünce para yatırana kadar ayrıca faiz işletilir
  • Dün zıraat bankasına konut kredisi için başvurdum. Bes+kredi kartı+ esnek hsb vs. Zorunlu diyor. 0.98 faiz oranı bu ürünler ile berabermiş. İptal edemezsiniz imza alıyoruz dedi. Kkartını ve bes i krediyi çektikten sonra iptal edemezmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

Dün zıraat bankasına konut kredisi için başvurdum. Bes+kredi kartı+ esnek hsb vs. Zorunlu diyor. 0.98 faiz oranı bu ürünler ile berabermiş. İptal edemezsiniz imza alıyoruz dedi. Kkartını ve bes i krediyi çektikten sonra iptal edemezmiyim?
    aynı sorunun cevabını arıyorum. konu sahibi arkadaş iptal ettirdiğini söyledi ama insan yine de şüphe duyuyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.