Şimdi Ara

Ziraat bankası İnternet bankacılığı dolandırıcılığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
11.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 16.12.2017 01.15 tarihinde instagram uygulamasında ziraat bankasının reklam linkine tıkladım ve ziraat bankası internet bankacılığı açılmış olup müşteri numaramı ve gelen şifreyi girdim ancak sayfa açılmadı daha sonra mobil internet bankacılığı hesabıma girdiğimde benim bilgim dışında bilmediğim bir hesaba bu hesap “PAYTR ÖDEME PAYTRE ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş Ziraat mobil telefon havale” olarak 16.12.2017 tarihinde 1400 TL gönderilmiştir. Tüm bu işlemler yapılırken tarafımdan herhangi bir onay yapılmamış ve telefona herhangi bir onay kodu sms olarak gelmemiştir. Sonuç nasıl olur arkadaşlar buna benzer yaşayanlar varsa ulaşabilir mi ne gibi yol izlediniz teşekkürler.

• instegram da zıraat bankasının reklamının işi yok. sistem şöyle işler. ziraat bankasının kopyası yapılır instegrama yada facebooka lınkı koyulur ve sponsor reklamlık alınır. bunu da ellerındekı calıntı kredı kartlarıyla yaparlar. sende burda reklamı var dıye gerçek banka reklamı sanarsın. actıgın ekran fake sitedir. gerçek zıraata gırdıgını sanarken tum bılgılerını verırsın ve sıteyı kuran sahtekarlar gerçegıne girer aynı anda. sahte sıte sahipleri senden kod ısterler o kodu sahtekar sıteye gırersın onlarda vakit kaybetmeden hakıkısıne gırer. ve bı banka kartına havale yaparlar ve gıder cekerler. 3d yi şu an bu yöntemle geçiyorlar. sitenın sahte oldugu anlaşılınca ınstegram veya facebook o haberı hesabı fılanı kaldırır. sonra baska hesapla baska sıteyle yıne yollarına devam ederler. senın gıbı günde yüzlerce kişi buna yem oluyor. gunluk 5 - 6 trilyon dolandırıyorlar. itiraz ediyorsun ve paranı alıyorsun merak etme ama 3 veya 6 ayını alır senın. ne kadar paran var dı? eğer 15 bın lıran olsaydı 4 - 5 ayrı hesaba gönderirlerdi cunku gunluk cekım lımıtı 3 bın lıra fılan banka hesaplarının. geçmiş olsun
  • instegram da zıraat bankasının reklamının işi yok. sistem şöyle işler. ziraat bankasının kopyası yapılır instegrama yada facebooka lınkı koyulur ve sponsor reklamlık alınır. bunu da ellerındekı calıntı kredı kartlarıyla yaparlar. sende burda reklamı var dıye gerçek banka reklamı sanarsın. actıgın ekran fake sitedir. gerçek zıraata gırdıgını sanarken tum bılgılerını verırsın ve sıteyı kuran sahtekarlar gerçegıne girer aynı anda. sahte sıte sahipleri senden kod ısterler o kodu sahtekar sıteye gırersın onlarda vakit kaybetmeden hakıkısıne gırer. ve bı banka kartına havale yaparlar ve gıder cekerler. 3d yi şu an bu yöntemle geçiyorlar. sitenın sahte oldugu anlaşılınca ınstegram veya facebook o haberı hesabı fılanı kaldırır. sonra baska hesapla baska sıteyle yıne yollarına devam ederler. senın gıbı günde yüzlerce kişi buna yem oluyor. gunluk 5 - 6 trilyon dolandırıyorlar. itiraz ediyorsun ve paranı alıyorsun merak etme ama 3 veya 6 ayını alır senın. ne kadar paran var dı? eğer 15 bın lıran olsaydı 4 - 5 ayrı hesaba gönderirlerdi cunku gunluk cekım lımıtı 3 bın lıra fılan banka hesaplarının. geçmiş olsun

• Bankanın linkine niye tıklıyorsun?

Yüksek faiz mi vaadediyor reklamda?

Mobil şube de varsa telefonunda, neden linkten açıyorsun ki? Ne anlamı var?

Sahte banka sitesine bilgilerini girmişsin.

Yine de mesaj onay kodu girmeden para gönderme olmaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Bankanın linkine niye tıklıyorsun?

Yüksek faiz mi vaadediyor reklamda?

Mobil şube de varsa telefonunda, neden linkten açıyorsun ki? Ne anlamı var?

Sahte banka sitesine bilgilerini girmişsin.

Yine de mesaj onay kodu girmeden para gönderme olmaması lazım.

oluyor hocam bizzat....
  • Ya normalde hani herhangi bir yere para attığında dahi şifre gelmesi gerekirken bunda niye gelmiyo onu anlamış değilim neyse arkadaşlar bunun için ne gibi yol izlemem gerek yardımcı olur musunuz

• gryp2100 G kullanıcısına yanıt
    1400 TL çektiler hesapta hemen 5 6 dk içinde hesabi bloke ettirdim değişen bir şey olur mu yardımcı olur musunuz teşekkürler

• karekodu ıle şifresiz para çekebılıyorsun. kare kodu ıle 1400 tl çekılebılıyor zaten. sen para atmamıssın kare kod ıle para cekmıssın. şubendekı karekodunun resmını cekıp atm basına gıdıp para çekmişler. olay bu.
  • 24 saat içinde iptal ettırmen guzel olmus. o paranı zaten alacaksın. ama 3-6 ay sürer. hemen bankaya ıtıraz etmen lazım.
    Yok öyle değil sanırım ya paytr ile onu da arastiridm sanal pos diyo ordan havale yapmışlar o şekilde kare kod filan değil

• quote:

Orijinalden alıntı: levangar11

Senden ricam müsaitseniz eğer 05376228503 bu benim numaram ararmisinz birkaç bişey sorcam

SANAL pos ise daha güzel geri almanız daha kolaylaşır.
    Şu şekilde fotoğraflarini atım

• geri almatyı ödeme ıtırazı deneyın 24 saatiniz var sanal ortam harcamaları ıcın . fatura kesılmemıstır cunku. hemen bankayı arayıp harcamaya ıtıraz edın adamlara düşse bile kendılerının cekmesı 24 48 saaati bluyor
  • Çok özür dileyerek konuyu herkesin duyması adına hortlatiyorum. Zira kardeşim de bunların tuzağına düşmüş.

• Az once bende tuzağa düşüyordum.yanlış şifre yazarak kurtuldum.Adamların ipsi elime geçti.Hatalı şifre ile girmeye denedikleri için ipsi sisteme giriyor yarin sabah bimere ve ziraata yazmak olucaktir

• levangar11 L kullanıcısına yanıt
    Hocam işleyiş şöyle siz siteye tc ve şifre girince dolandırıcıya gidiyor.Dolandırıcı direk ziraata giriş yapıyor ve size sms kodu gelir.Sizde sms kodunu fake siteye yazınca o kod da adama gidiyor sonra dolandırıcı kodu yazarak hesaba erişiyor

• Google ile bile girme. Yanlışlıkla fake reklamlara tıklayabilirsin. direkt adres satırına bankanızın adresini giriniz veya android uygulamadan. Çok basit yemler bunlar.
  • Arkadaşlar bu oltaya bir dalgınlıkla geldim. Ama dakikasında şifreyi değiştirdim. Birkaç dakikalığına da olsa hesaba erişmişler. Fakar bir şey yapamadılar. Şimdi bu adamlar bundan sonra birşey yapabilirler mi? NE GİBİ ÖNLEMLER ALINABİLİR?
  • Hocam aynı durum benimde başıma geldi , ne oluyor sonunda , para iadesi oldu mu ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.