Şimdi Ara

Zindan gibi gezen radar arabalarına dikkat.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gündür uzun yoldayım gezici radarların hepsi zindan gibi filmlenmiş kangoo connect doblo tarzı araçlar fink atıyor hele birisiyle 10 km önlü arkalı geldik devlete çok para lazım anlaşılan beyaz zindan gibi filmlenmiş araç görürseniz dikkat edin derim bu aralar çok can yakacaklar gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Siz kurallara uyarsanız hiç bir sıkıntı olmaz . Kurallara uymayanin ise cezasını çekmesi gerekir . Yabancı ülkelerde radar bile yok çünkü adamlar da kurallara uyma bilinci var. Bizim millet gibi sahtekar , üç kağıtçı , kuralsız değiller. Dediğim gibi kurallara uyun yoksa bedelini ödersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Siz kurallara uyarsanız hiç bir sıkıntı olmaz . Kurallara uymayanin ise cezasını çekmesi gerekir . Yabancı ülkelerde radar bile yok çünkü adamlar da kurallara uyma bilinci var. Bizim millet gibi sahtekar , üç kağıtçı , kuralsız değiller. Dediğim gibi kurallara uyun yoksa bedelini ödersiniz.
    Sen kaldırıma park ettim cezaya itiraz edicem artık her görüdüğümü şikayet edicem demiyormuydun geçen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

Sen kaldırıma park ettim cezaya itiraz edicem artık her görüdüğümü şikayet edicem demiyormuydun geçen?

Alıntıları Göster
    O farklıydı benim orada şikayet ettiğim bir dünya kaldirama park etmiş araç varken sadece benimkini çekmeleriydi. Onun dışında beni buradan vuramazsınız. Ben her zaman kurallara uyan örnek bir vatandaş olmuşumdur. O gün otopark dolu olmayıp acil işim olmasa kaldirama asla park etmezdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kurallara uyalım.
    da sorun kuralların uyulamayacak!!! kadar kötü olması. şehrin dışına doğru çevre yolu gibi bir yere hız sınırı 60 koymuşlar, arada bir 70 le gidene ceza geliyor.

bir cihaz al eline oraya geç bir günde 5 bin araba geçiyorsa 4995 tanesi 80 ve üzeri hızla geçiyor, hatta bazıları 120 ve üzeri. NE ANLADIK
    öyle boş bir yola 60 diye hız sınırı mı olur ? üstelik ikide bir de yaya geçidi 50 ve 30 diye tabelalar var. otoban gibi yol yaw. NE YAPALIM YANİ OTOBAN GİBİ YOLDA 60 LA MI GİDELİM ?
  • Zaten belli ediyor radarlar kendilerine, özellikle gezicilerde önünde veya arkasında uzunca bir anten oluyor ordan tanıyabilirsiniz.Hatta silivride gezen var bir tane, arka camında RADAR ARACI diye led tabela var.Böyle radara can kurban
  • Aracınızla kusurlu olarak bir kazaya karışırsanız zorunlu trafik sigortası yenileme fiyatınız fahiş oranda artıyor. Benzeri uygulamanın trafik cezalarını da kapsaması gerektiğini düşünüyorum. Trafik kurallarını ihlal ederek ceza kesilen vatandaşın "kazaya karışma" ihtimali diğer sürücülerden daha fazla oluyor. Bunun da kasko ve sigorta fiyatlarını etkilemesi gerekir. Sonraki yıllarda da hasarsızlık indirimi gibi, cezasızlık indirimi uygulanabilir.

200 lira trafik cezası kesilen vatandaş bunu 15 gün içinde 150 lira olarak ödeyip unutuyor. Bunun trafik sigortası yenilerken karşısına +500 olarak çıkacağını bilse hayatta unutmaz :)
  • çoğalmaları dileğiyle
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    quote:

Siz kurallara uyarsanız hiç bir sıkıntı olmaz . Kurallara uymayanin ise cezasını çekmesi gerekir . Yabancı ülkelerde radar bile yok çünkü adamlar da kurallara uyma bilinci var. Bizim millet gibi sahtekar , üç kağıtçı , kuralsız değiller. Dediğim gibi kurallara uyun yoksa bedelini ödersiniz.

Bir önceki cevabınla kendi kendine yanıt vermişsin zaten boş yere tatava yapıyorsun. Kurallara uysaydın da ceza yemeseydin.

Konu ile ilgili olarak da öncelikle yollarımızdaki hız sınırları düzenlenmeli. Özellikle Çankırı-Samsun arasındaki güzergahın baştan aşağıya düzenlenmesi gerekir. Çift şerit bölünmüş yolda hız sınırı 110 km/h ile seyir ederken bir anda köy sınırından geçiyorsun ve hız sınırı 50 km/h oluyor. Tabi devletimiz durur mu 200 metre ilerisine de bir kamera yerleştiriyor Bu şekilde en az 20 nokta var dediğim yolda.

Bu yolları zaten yeni yaptılar, ne diye yerleşim yerlerinin içinden geçirirler hiç anlamıyorum. Gereksiz yere yakıt ve balata israfı oluşturuyorlar.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Hangi yabancı ülke mesela? Ben Almanya' dayım ve çok fazla radar var burada. Radara karşı değilim kim kurala uymuyorsa cezasını ödesin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.