Şimdi Ara

zift çıkartma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kapı altlarında marşpiyerlerde ve tamponların alt kısımlarda bakalitlerde zift var
    bunlar nasıl çıkartılır ve araca zararı varmıdır çıkartma işlemlerinin ?

• gazyagı ve bez yardımıyla cıkarabilirsin! gazyagı manyagı yapmazsan arabayı boyaya hicbir zararı dokunmaz!
  • gazyağı,mazotla çıkarabilirsin.ayrıca duyduğuma göre margarin de çıkarıyormuş,hemde boyaya zarar vermeden
  • gazyağı sürüp de bastırırsan boyası çıkıyo

önce margarinle dene sonra çıkmazsa gazyağı sür sabırlı yumuşak yumuşak

• benzin de işini görür
  • quote:

Orjinalden alıntı: can_247

gazyağı sürüp de bastırırsan boyası çıkıyo

önce margarinle dene sonra çıkmazsa gazyağı sür sabırlı yumuşak yumuşak

peki kıştan önce araca bakım neler yapılır ?
    mesela pasta cila atmak boyayı kış şartlarında korurmu mantıklımıdır mantıksızmıdır

• pasta cila aracı her zaman korur. koruyucu bi tabaka olarak düşün. pisliklerden bile daha uzun süre korur. araban daha geç kirlenir.

kaliteli bi pasta cila ve araba başında geçirilen 2 ila 5 saat yıkama dahil hem araba hem sizin için iyidir.
  • pasta boyanı inceltir unutma koruma sağlamaz en iyisi git boya koruma yaptır sağlam biryerden

pastanın boyayı koruduğunu ilk defa duydum aksine zararı var
  • Benzinle,gazla,tinerle uğraşma boyaya zarar verirsin.
    Sonax'ın zift çıkarmak için bir ürünü var.. onu dene tam sonuç alırsın..
  • al eline sana yağını bütün zifti temizler
    boyanıda besler
  • Motorin en iyisidir dostum..Tabi abartmadan ve ardından deterjanla yıkamak koşuluyla..Hatta kurumuş damla sıçrama şeklindeyse cam jileti yada aparatından sökülmüş falçata ile kabasını kazırsan fazla uğraşmassın..Tabi bastırmadan.....
  • SONAX ÜRÜNÜNDEN BAHSETMİŞ ARKADAŞ...35 YTL OLUR KENDİLERİ..NE GEREĞİ VAR..ZIFT MANYAĞI DEĞİLSEN YANI HER GUN BULAŞMIYOSA BU MERET KLASIK MEDODLARA BASVURMAK MANTIKLI...
  • gaz yagı ucuz ve temiz ben denedim sonuc iyi sonrasında ise arabayı yıkamak yeterlı oluyor...
  • Bir iki damlayı cam jiletiyle kazıyıver demiş arkadaş..
    Adamın aracının altı komple zift olmuş. falçata ile boyaya zarar vermeden hangi birini kazıyacan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadirgurece

benzin de işini görür

Güzel soru..
  • gittim bi kutu spray sonax aldım bakalım yarın uygularım
  • benim geçen sene başıma gelmişti.gece yarısı şehirler arası yolda gidiordum ve ziftli yola girmiştim
    aracın her yeri zift olmustu. oto yıkamacıya götürdüm.Mazotla temizlemişti her yerini.
  • evt arkadaşlar sonax falan hikaye
    uyguladım çıkartıyo ama gri bakalitlerin rengini beyazlaştırıyor biraz
    o bitti gaz yağıyla devam ettim çok daha etkili ve tamponlarada bişey yapmıyor
    olay gaz yağıymış yani herkeslere tesekurler
  • becel kullan kalbinle dost
  • kokusu bayıltmıştır bende gazyağı ile çıkartmıştım 1 hafta araba gaz yağı koktu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.