Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

v6.4.05 olarak yeni bir BETA yazılım gelmişti Zidoo Z9X için ve bende saatler öncesinde bu mesajımda paylaşmıştım ama gün içerisinde bu yazılım sürümüne hızlı bir güncelleme geldi ve Zidoo Z9X/Z10 Pro/Z1000 Pro/UHD3000 modellerine v6.4.06 , Zidoo Neo X ve Neo S modellerine ise v6.4.07 olarak tüm modellere yayınlandı yazılımlar.Ve bende haliyle bu mesajımı güncellemek zorunda kaldım.

Yayınlanan bu güncel yazılımlara OTA üzerinden ulaşabiliyorsunuz.Bunun için yapmanız gereken şey ; ana ekrandaki Update bölümünden Receive the beta versiyon seçeneğini aktif etmek ve Online Update'e tıklamak.

Yayınlanan bu sürümle ilgili detaylar aşağıda.Arzu eden arkadaşlar bu BETA yazılım versiyonuna ait detayları aşağıda okuyabilir ve OTA'dan yükleyebilir.Ben güncellenmiş bu yeni versiyonu da hemen OTA'dan yükledim ve kullanmaya başladım.

Gördüğüm bir iki şeyi yazarsam ;

• İlk söylemem gereken şey ; fragmanlar maalesef yine oynatılamıyor.Bu konuda Zidoo forumdaki eleştiriler gerçekten çok fazla ama yazılım ekibinin elini kolu bağlayan birşeyler var sanırım.Çünkü ilk başlarda sorunsuzca oynatılan fragmanlar şimdi oynatılamıyorsa bunun sadece yazılım ekibi ile alakalı olduğunu düşünmek hiç mantıklı değil.Tabii ki bu benim kişisel görüşüm ve işin içyüzünü bilemiyorum.

• Ekran menüsündeki Widget ve Kategori seçeneklerini 2 satıra çıkartabiliyorsunuz. Yani aşağıdaki resimdeki gibi Widget satırını yada Kategori satırını artırabiliyorsunuz.

Tüm bunları ; Home Theatre - Poster View - Main interface style : Custom layout - ITEM adresinden yapabilirsiniz

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

---------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X / Z10 Pro / Z1000 Pro ve UHD3000 modelleri için v6.4.06 ; Zidoo NEO S ve NEO X modelleri için ise v6.4.07 olarak yayınlanan bu BETA yazılımlara ait detaylar şöyle :

Changelogs :

Since v6.4.05

System

1. Added the global information key to display HDR mode information.

Music Player

1. Fixed the problem of repeated album data.

2. Modified some English translations.

3. Fixed the problem that some album folders could not be scanned.

4. Fixed the problem that the album files are not sorted correctly.

Since v6.3.98

System

1. Optimized sound delay problem when video is paused and replay for HDMI RAW output.

2. Fixed the problem that the HDMI IN will be disconnected when the HDMI output is disconnected.

3. When the display device does not support Dolby Vision and HDR is set to Auto, the VS10 engine is used by default to play Dolby

Vision movies.

4. Added prompt function for CEC volume control.

5. Optimized system stability.

Music Player

1. Fixed the list removing error when playing songs in the search user interface.

2. Fixed the problem that the focus on status bar of the search interface cannot be moved.

3. Optimized the acquisition of song fingerprint id and the matching rate.

4. Fixed the problem that the album is not displayed after restoring the backup.

5. Optimized playlist data loading speed.

6. Fixed the problem that the number of playlists is displayed incorrectly.

7. Optimized album image loading.

8. Added paging load list data.

9. Fixed autoplay failing problem when booting up.

10. Optimized playback stability.

Poster Wall

1. Optimized clearlogo local image loading.

2. Modified some translations fr, hu, es, tr.

3. Fixed uploading errors when trakt TV series finish playback.

4. Fixed the problem that some trakt videos cannot upload the record.

5. Added 2 sets of widgets and classification functions on the main interface.

6. Optimized the display of some interfaces.

7. Fixed the problem that the application exits occasionally after clicking the actor icon in the details interface.

8. Optimized scanning stability.

DLNA

1. Optimized DLNA playback stability.

2. Fixed the problem that Audirvana failed to streaming.

3. Optimized album image loading.

4. Fixed the problem that the icon in the upper right corner is displayed abnormally after exiting by pressing the Home button .

Local Player

1. Optimized the display of SUB subtitles.

2. Added SUB subtitle settings.

3. Added the transparency setting of text subtitles.

4. Several colors are added to the file subtitles by default.

5. Optimize UI display for 2.35 compressed (GUI) output.

6. Optimized the automatic subtitles loading function.

7. Fixed the abnormal fast-forward issue when downloading subtitles through colorful shortcut keys occasionally.

Blu-ray Menu

1. Optimized UI display for 2.35 compressed (GUI) output.

2. Added subtitle setting function through shortcut keys.

3. Fixed the problem that subtitles cannot be set for some videos.

4. Fixed the problem that some videos cannot disable subtitles by default.

File Manager

1.Fixed the problem that some data cannot be diaplayed on UPNP device list.

Since v6.3.92

System

1.Optimized the system CEC function.

2.Fixed the audio stuttering problem when it is output through USB.

Poster Wall

1. Added Trakt playback record synchronization function.

2. Optimized imdb scanning function.

3. Fixed the problem that the information is displayed incorrectly in the poster list mode.

4. Fixed the problem failing to get Rotten Tomatoes score.

Local Player

1. Fixed the problem of missing SUB subtitles individually.

2. Fixed the problem that online videos cannot automatically load subtitles.

3. Fixed the problem that manually added SUP subtitles cannot be loaded automatically.

Music Player

1. Optimized the problem of occasional lag for some CUE audio playback.

2. Optimized the UI display for some interfaces.

3. Optimized the music scanning speed.

File Manager

1. Fixed the problem that some UPNP servers could not obtain data.

Download: Check the online update, should enable "Receive the beta version" option.

------------------------------------------------------------------------------------------

Yayınlanan bu güncel yazılım sürümlerini OTA'dan yükleyebilirsiniz.Ama her zaman dediğim gibi yükleme sonrası karşılaşılacak tüm sorumluluklar kullanıcılara aittir.

Diğer yandan firma tarafından paylaşılan bu tür yazılımlar BETA yazılım.Ama benim gibi birçok kullanıcı bir an önce kullanmak ve denemek amacıyla korkusuzca yükleyip kullanıyor fakat tabii ki karşılaşabileceği tüm riskleri kabul etmek şartıyla.

Eğer ki siz stabil olan yani kararlı bir yazılım sürümü kullanmak isterseniz ; firmanın aşağıdaki linkini verdiğim kendi Web sitesinden Download bölümüne eklediği yazılımlardan birini de indirip kullanabilirsiniz.

Firmanın cihaz modelleri bazında stabil olarak kabul ettiği ve sitesine yüklediği yazılımlara ulaşmak için :

https://www.zidoo.tv/Support/downloads.html

ÖNEMLİ: " Cihaza yeni bir yazılım kurmadan önce ve kurduktan sonra cihazda yapacağınız ilk şey cihazı fabrika ayarlarına almak ( yani Factory Reset atmak ) olsun.Yani hem kurulum öncesi, hem de kurulum sonrası.Bu işlem sonrasında her ne kadar cihazda kurulu uygulamalarınız silinecek ve tüm ayarlarınız sıfırlanmış olacaksa da ; cihazın sağlıklı ve stabil çalışması için bunun böyle yapılması gerektiğini forum sayfalarında hep hatırlatıyorlar.Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 21 Mayıs 2022; 15:37:57 >

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt

Üstad,

Mesajına gecikmiş olarak cevap vermiş olsam da ;

Ulu Önderimiz Atatürk'ün öncelikle gençliğe ve sonrasında tüm yurda armağan ettiği bu eşsiz bayramı bende can-ı gönülden kutluyorum.

Daha iyi , daha sağlıklı , daha huzurlu , daha keyifli ve daha yaşanabilir bir Türkiye'de bunun gibi nice bayramlarımız olsun...Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. 🙏🏻

Hep beraber inşallah. 👍🏼

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çok teşekkür ediyorum, elinize sağlıkZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) . Ne yazık ki sizin de belirttiğiniz gibi fragman konusu için hala beklemede kalacağız gibi, hayırlısı artık.

Sağlıklı günler dilerim.

• Fragmanların çalıştığı eski sürüm var mı ?

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Bu konuda anlamadığım olay şu : Eski sürümde çatır çatır çalışan fragmanlar ; ilk başlarda 2-3 dk'lık uzun bir sürede açılır oldu, sonrasında ise tamamen açılmaz hale geldi.Ne değişti ki ?

Açılan fragmanların açılmama sorunu yazılımsal bir sıkıntıdan kaynaklı olsa inci-boncuk işlere çözümler üretebilen yazılım ekibinin bu fragman işini çok rahat çözebilmesi lazım.( Ki çözemeyecek kadar kapasitesiz olduklarını zaten düşünmüyorum )

Bu fragman oynatamama işi benim aklıma bir türlü yatmıyor yahu.İşin içinde fragman siteleri ile ilgili ; lisans, oynatma izni alma v.s gibi konularla alakalı farklı sorunlar olmasın.Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Ama oluyorsa da bu resmen Zidoo'nun ayıbıdır , onda hemfikirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 21 Mayıs 2022; 23:56:37 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt

Hafta sonu matrix 19.4 varyantı indirdim ve tv de dolby vision ibaresi göründü teşekkür ederim.

Bende z9s var yaklaşık 7-8 ay önce yanlış hatırlamıyorsam 2.3.80 nolu yazılımda fragmanlar gayet güzel çalışıyordu ve aylarca çalıştı sonrasında önce hava durumu sonra da fragmanlar hiç bir müdahalem olmadan çalışmamaya başladı. Yani sorun yazımla ilgi değil bence de, sonra çıkan güncellemeler hava durumunu düzeltti ama fragmanlar halen çalışmıyor bende de.

• YouTube, kendi altyapısında bir şeyleri değiştiriyor büyük ihtimal.

• İşin ilginci kodi de hiç bir zaman sorun yok fragmanlarda.

Bunu takip etmek gerçekten zor.Çünkü hangi sürümün fragmanları oynattığını düzenli olarak not almak lazım sanırım.Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Ama bununla ilgili Zidoo forumda ; v6.3.60 sürümünden beri fragmanların çalışmadığını yazmış birisi.Eğer bu doğruysa " Bu sürümden önceki yazılımlar fragmanları oynatıyordu " denilebilir...

• Benim tahminim bu durum Youtube'un diğer uygulamaların kendi arşivine erişebilmesi için bir "Api Key" zorunluluğu getirmiş olmasından kaynaklanıyor. Kodi Play Store'de bulunan bir uygulama olduğu için bir organizasyon olarak bu "Api Key"'i almış olabilir. Zidoo uygulamaları resmi olarak Play Store'den yüklenen uygulamalar değil ve bu nedenle alamıyor olabilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • HattiHitit kullanıcısına yanıt
    Üstad,

Yazılımların G versiyonlarını kurduğumuzda Google Play Store açılıyor ve oradan uygulama yükleyebiliyoruz diye biliyorum.

Mesela bu son yazılımda değil ama önceki yazılımlardan birinde Play Store'dan Spotify'ı yüklemiştim Zidoo'ya.Yani Play Store'dan yüklenebiliyor uygulamalar.Ama bu konuda son durum nedir günümüzde orasını bilemiyorum.

Diğer yandan Zidoo'nun Play Store'dan indirilebilen resmi bir uzaktan kumanda uygulaması var.Yani Zidoo ile Google arasında bir sürtüşme olsa ; Google Zidoo'ya ait bu uygulamanın Play Store'da bulunmasına bile izin vermezdi bence.

Yine de Youtube kaynaklı bir engelleme yada kısıtlama durumu olabilir dediğiniz gibi.Veya Zidoo bu konuda üzerine düşeni yapmıyor da olabilir.Firma tarafında net birşey söyleyen de yok ki bilelim...

Ben de özel olarak Google'ın belli bir firma ile uğraştığını zannetmiyorum. Kendi ağına dahil olmayanları zorlamak için bir yöntem olabilir. Özellikle Çin'li firmalar Çin pazarı için yaptığı üretimlerde bu ağa dahil olmak istemiyor. Bunun bir devlet politikası olduğunu zannediyorum.

Geçenlerde Kodi'ye youtube eklentisini yüklemek için epey bir uğraştım. Google hesabımdan yabancı bir sitedeki talimatları takip ederek her biri uzunca üç tane key aldım. Alması bir dert bu keyleri eklentiye girmek ayrı bir dert. Eskiden böyle bir sorun yokmuş. Google kendi uygulamalarına yenilerde koymuş bu key alma şartını. Yönergeleri takip ederken alınan key bir organizasyon için mi? bireysel mi? diye bir seçenek dikkatimi çekti. Buna dayanarak böyle bir sorun olabileceğini düşündüm.

Son yazılımda google play çalıştırabildiniz mi?

Normalde Google Play Store ile hiç işim olmaz Zidoo'da.Çünkü uygulamaların kullanımı zordur kumanda ile.Fakat sizin için az önce tekrar uğraştım ama maalesef çalıştıramadım.

GSF ID kodunu da aktif ettim sorun yok gözüküyor ama Play Store'dan bir uygulama yüklemeye kalktığımda " Bu Google hesabı henüz herhangi bir cihazla ilişkilendirilmedi.. " şeklinde bir ikaz çıkıyor.Böyle de bir rezillik yani...

• Ağam bizimle eğleniyyZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• sadays S kullanıcısına yanıt

Aynen öyle...Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Hep yazdığım gibi ; Zidoo'yu film izleme haricinde kullanmaya niyet bile etmeyeceksin arkadaş.

Ne fragmanları doğru dürüst oynatır , ne Google Play Store yüklemeleri doğru dürüst çalışır , ne de YouTube oynatımı randıman verir.

Ama iş film oynatmaya gelince görüntü kalitesinde coşar.Bu yüzden açacaksın cihazını ve HDD'ten seçtiğin filmi harika bir görüntü eşliğinde seyreceksin.Bu kadar , gerisi hikaye.Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Son olarak yayınlanan bu son yazılımın oldukça iyi bir BETA yazılım olduğunu yazanlar var ve geri dönüşler genelde olumlu yönde.

Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 24 Mayıs 2022; 14:7:13 >

• Bu arada Zidoo'daki Trakt.tv uygulaması gerçekten çok iyi oldu.Bunun sebebini de hemen söyleyeyim :

Diyelim Apple TV'deki Infuse uygulaması üzerinden bir dizi yada film seyrediyorsunuz.Ama bir yerde mola verip evden çıkmanız icap etti.Eve dönüp bu sefer Infuse'u değilde Zidoo'yu açtığınızda, Infuse'da yarım bıraktığınız dizi yada film Zidoo ekranında da gözüküyor ve başlat dediğinizde Infuse'da kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Çünkü seyredilenler Trakt.tv uygulamasında kayıt altına alındığı için ( ve de en önemlisi Trakt.tv ; hem Infuse'da, hemde Zidoo'da aktif olduğu için ) cihazlar arasındaki bu izleme uyumluluğu ve senkronizasyon aşırı güzel oldu.

Kesinlikle tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 24 Mayıs 2022; 14:32:33 >
  • ben genelde lazım olan programları apk şeklinde diğer sitelerden indiriyorum ve hdd ye atıp öyle kuruyorum. google play kurmaya yada oradan program indirmeye gerek kalmıyor.

• 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.