Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kodi'nin DV destekli resmi olmayan sürümünü indirirseniz DV olan tüm filmleri Shield TV Pro ile izleyebilirsiniz. Mevcut Kodi üzerine değil ayrı bir uygulama olarak kuruyor (Sitede soldaki Kodi Matrix v19.4, sağdaki Nexus v20)

https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=cat&item=Binary%20(arm64-v8a)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba arkadaşlar yazlık evde 1080p tv ye taktım z9x cihazı,görmedi. Diğer evde 4k tv özelikleri ayarlı,sanırım bu sebepten,bende kürdan yolu ile reset atmak istedim, cihazda hello yazısı ile kalıyor,ekranda zidoo yazısı var, açılmıyor,tekrar denedim yine aynı, nasıl düzeltirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _ion_ _ kullanıcısına yanıt
    @erdote

Sen oku diye alıntı yaptım

ion kardeşimizin de başına gelmiş aynı şekilde kurtarırsınız canınızı sıkmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, İstanbul dönünce denetim..

• Zidoo marka adı olarak ne anlama geliyor, bir anlamı var mı ve varsa nedir bilen var mı ?

• erdote kullanıcısına yanıt

Telefon ile Zidoo controllerden görüyorsa, oradan hdmi cikisi 1080p yapmak lazim veya önce controllerden fabrika ayarina getirip sonra hdmi cıkısı 1080p ayarlayın

• TV değişikliğinde cihazın açılış modunda kalması garip bir durum gerçekten.

Hiç başıma gelmedi ama panel değişikliğinde böyle kalıcı bir açılmama durumunun olmaması lazım.

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi cep telefonu üzerinde Zidoo uygulaması ile ayar değişikliğini bir deneyin bakalım ne olacak...

• Z9S'de yaşamıştım ben de. HDCP ayarının 2.2'de kalmasıyla alakalı bence, 11-12 senelik TV'lerde bu özellik yok çünkü.

• 4k ayarlı ise 1080p tv de görüntü gelmiyor. Çok kez başıma geldi😁

• HattiHitit kullanıcısına yanıt

Hafta sonuna kadar evde değilim hafta sonu dener sonucu yazarım, çok teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekürler.
    İstanbul ,a döndüm ve 4ktv ye taktım cihazı, sorunsuz açıldı.
    Kurdan yöntemi ile açılış yapmaya çalışmam demekki işlem yapmamış,herşey yerli yerinde,silinen resetlenen bir şey yok.
    Yanlız sony DN 1080 avrde sadece dijital sesler pcm olarak görünüyor avr de ,ama sesler gerçek 5+1 gibi çıkıyor,avr ye bakmasan anlayamazsın pcm olduğunu.
    Diğer sesler dts ve atmos da sorun yok ,onlar olması gerektiği gibi.
    Zidoo üzerinde audio ayarları raw seçili, sebebini anlayamadım...

• erdote kullanıcısına yanıt
    Cihazın normale dönmesine sevindim, iyi günlerde kullanın...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar zidoo z9s Dolby vision filmleri oynatabiliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tylan kullanıcısına yanıt
    Hayır, Dolby Vision filmleri seyretmek için Z9X yada aynı chipsete sahip modellerden birini almak zorundasınız...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Yukarda bir arkadaş kodi üzerinden izleyebilirsiniz yazmış emin olmak için sordum açıkçası.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tylan kullanıcısına yanıt

Hocam arkadaş elimde DV desteklemeyen Zidoo z9s ve Shield var demiş. Ben DV destekli Kodi sürümlerini Shield için önerdim..

• Home Theatre 4.0 için tamamladığımız Türkçe çeviri de bazı eksik satırlar olduğunu yazmıştım önceden.

Zidoo firması Transifex uygulamasını tekrar güncellemiş ve önceden tamamını çevirdiğimiz toplamdaki 586 satır sayısı 621'e çıkmış durumda.Yani bu demek oluyor ki Home Theatre ekranında görülen ama Transifex'te bulunmayan yeni satırlar çeviriye dahil edilmiş.

Kısacası yeni ilave edilen 35 satırı daha Türkçe'ye çevireceğiz ama öncelikle bu satırların İngilizce'ye çevrilmesi lazım.Şu anda hâlâ Çin'ce gözüküyorlar ve beklemedeyiz.

Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Mayıs 2022; 16:37:1 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt

Çinceden Türkçeye çevirilmiyor mu?

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Tabii ki çevriliyor hatta bazı açılardan daha avantajlı bile olabiliyor orjinal metinden okumak.Mesela önceki çeviride bazı İngilizce çeviri satırlarını anlamamış ve Çincesine göz atmıştık.

Ama yine de İngilizce çevirisini görmekte fayda var diye düşünüyorum.Çünkü ilave edilen yeni satırlar zaten çoğu dilde çevrilmemiş durumda şu an için ve çeviri için zamanımız var gözüküyor...

• Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Herkese iyi bayramlar diliyorum. 🇹🇷

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.