Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

azgının büyüğü onlar ta o zamanlar kazığı köküne kadar soktukları için gelişmeye ihtiyaç duymadılar bir amfi bir dac 100.000 dolar olur mu ya

• sadays S kullanıcısına yanıt

Müzik kısmında cihazların teknolojisi görüntü tarafındaki kadar demode olmuyor diye demiştim. 40 senelik makinede bile çok güzel müzik dinleniyor ama kısa aralıklarla görüntü teknolojilerinin değişmesi, TV değiştireceğimiz zaman AVR'ların da değişmesi gerekliliği vb... yordu gerçekten.

8K teknolojisi gelince Zidoo, TV, AVR hepsi değişecek mecburen. Ama ömrüm olursa 30 sene sonra da benim Rotel'den müzik dinlemeye devam edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müzik dünyasında işler tam tersi gelişti bir anlamda stream müzik servisleri müziğe erişimi ucuzlattı Raspberry gibi mini pcler uygun fiyatlı ve kabul edilebilir ses kalitesi sundular dolayısıyla on binlerce dolarlık cd çalarlar çöp oldu

gerek hardware gerek software upsampling cihazları

mesela chord m scaler normal 44.1 khzlik cd sesini 768khz yaparak adeta pikapları tarihten sildi herkes pikapları elden çıkardı ölmez denilen aletler öldü

bu sektörde ayakta kalanlar sadece amfi ve hoparlörler oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt

Vallahi o kadar doğru söylüyorsunuz ki... ben de babamdan bana kalan Rotel ile öyle de güzel müzik dinliyorum ki... tam tamına 23 yıl önce almıştı rahmetli.

Özellikle Telarc kayıtlı tonla cd ile cam gibi müzik dinliyorduk. Bu konuştuklarımızın 10'da 1'ini bile yapamazdı herhalde. Gider kaydını alır eve gelir dinlerdi.

Her gün her dakika bir şey çıkıyor, gerçekten "yordu" çok doğru bir argüman benim için de.

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Pahalı CD çalarların yerine yine pahalı aletler gelmemiş en azından.

Bir ara müzikte de çok kanallı ses denemişlerdi, neyse ki o iş tutmadı.

Pikabın nostaljik görseli benim çok hoşuma gidiyor, sırf o yüzden bile satmam.

• aren135 A kullanıcısına yanıt

Bizim rahmetli de bu Simtel'den almıştı. Bunun 40 seneye yakın zamanı var. Her şeyi bunun üzerinde öğrendim. İlk sinema sistemim diyebilirim. Arkasındaki AUX girişten PS1, PS2, DVD Player, VCD vb... bağlamıştım, TV'nin verdiği sese kıyasla çok daha iyiydi tabii.(Fotoğraf alıntıdır.)

Adam ben dünyaya gelene kadar böyle şeylere meraklıydı, daha sonra benim yüzümden illalah etmişti.(Özellikle oyunlar konusunda.) 😁

Mahallede kimsede video yokken bizde vardı(Betamax) zengin falan da değildik, hatta o sırada evde telefon bile yoktu.

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

• Yine konuyu dağıttık Z9x sahipleri fırça kaymadan konuya geri dönelim

Valla bende Z9X yok. Ama buradaki teknoloji muhabbeti hoşuma gittiği için sık sık bu başlığa takılıyorum. Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• Bende de yok ama psikolojik galiba

• @lazzaro, @sadays

Anladımmm , Siz benle takılmayı seviyorsunuz o zaman...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Ekim 2021; 12:58:32 >
  • Evlat olsan sevilmezsin

" Ayı sevdiği yavrusunu hırpalar " atasözü geldi aklıma...Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• "mesela chord m scaler normal 44.1 khzlik cd sesini 768khz yaparak adeta pikapları tarihten sildi herkes pikapları elden çıkardı ölmez denilen aletler öldü"

44.1 kHz örnekleme frekanslı CD sesinin enterpolasyonla, yani kaynakta olmayan sinyali tahmin ederek 768 kHz örnekleme frekansına "yükseltmek" kalitede bir artışa neden olmaz. Olsa olsa dosya şişkinliğine neden olur.

CD'nin DAC'ı bu enterpolasyonu zaten yapar.

• Biraz araştırmanızı tavsiye ederim sizinle tartışmak istemiyorum

• https://www.youtube.com/watch?v=Blc5zsQ_ebw&feature=youtu.be

TV'lerde Bit'in ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir video olmuş.(Philips gibi bir markanın en üst seri Led TV'leri bile 8Bit.)

Xbox oyunlarda Dolby Vision'ı max 8Bit verebiliyormuş, 10Bit HDR10 DV'den bariz daha iyi. Özellikle Outriders'da açıkça belli oluyor.
    Tabii bu adam testi 10Bit TV'de yapmış, iki ekran da 8Bit olsa belki DV daha iyi görünür.
    Bazı TV'ler DV açıkken 120hz görüntüyü kaldıramıyor, demek ki bu DV haybeden bir şey değil. 12Bit destekleyen ekranlar çıkınca esas farkı ortaya çıkacak zaten.

Bit ne kadar yüksek olursa herhangi bir rengin tonları da o kadar çoğalıyor ve tonlar arasındaki geçiş daha yumuşak oluyor.

Benimle tartışmanıza gerek yok.

Bahsettiğiniz işlem mp3'den flac yapmaya benzer.

Giden gitmiştir.

• "Madde, kütle, enerji yoktan var olmaz, var olan yok olmaz" - Lavoisier
  • peki

• Z9x ile ilgili ilginç bir sorun yaşıyorum . Synology nas kullanıyorum ve nas ta bulunan filmleri afislemiyor. Ama nas a usb den bagli hdd deki filmleri afişliyor. Gerçekten ilginç bir durum. Varmi böyle bir sorun yaşayan? Bu arada son yaxilim olan 6.3.41 yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 11 Ekim 2021; 19:18:36 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aykutx kullanıcısına yanıt

Üstad ,

Benim cihazda da son yazılım yüklü ama Asustor 1002t NAS'ta böyle bir sorun yok bende.Gerek NAS'ın içindeki 4 TB'lık dahili HDD'te , gerekse USB'den takılı 2 TB'lık HDD'teki tüm dizi ve filmler sorunsuz afişli ve stabil durumda.

Hatta NAS'ta takılı dahili HDD'e attığım bir film sonrasında Home Theatre'a açarsam hemen aramaya başladığını ve hemen afişi eklediğini görebiliyorum ekranda.

Sorun Synolog'la alakalı olabilir mi , bilemedim...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Papirus ben de bir anlam veremedim bu olaya. 6.3.41 i çıktığından beri kullanıyorum ve bir sorun yoktu. Geçen gün nas a 3 film indirdim baktım afislememis. Ben de tek tek afisleyeyim dedim olmadı. Kaynaklarlardan nas i olduğu gibi kaldırdım ve yeniden tarattim. Bu sefer hiçbir filmi afişlemedi. Nas a usb ile bağlı fimleri afişliyor bu arada.. şimdi işin daha ilginç tarafi.. ayrica nvidia shield pro kullanıyorum. Shield deki kodi ile nas i taradigimda sorun yok gayet güzel afişliyor. Çıkamadım işin içinden:)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.