Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir abimiz aldı ama henüz geri dönüşü olmadı:)

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Bir abimiz aldı ama henüz geri dönüşü olmadı:)

Maşallah. Araba parası yatıyor orada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi güzel de abimiz satıcı mı? yoksa içici mi?Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

oppo 205 varken 203e gerek yok neden ikisi birden var

• Birini de yatak odasına koymuştur belki. Çok param olsa yapardım şahsen. :)

• para var huzur varZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• Geçenlerde içimden dua ettim rabbim bu tarz hobileri olanlara çok para versin😁

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Geçenlerde içimden dua ettim rabbim bu tarz hobileri olanlara çok para versin😁

Çok para yerine ekonomi düzelsin diye dua ederseniz bir batı ülkesindeki orta direk vatandaş gibi kolayca ulaşabiliriz bu ürünlere. Yurt dışında arkadaşım var, burada en az 10 bin birime alabileceği bir Vizio TV'ye 400 birim ödediği için "pahalı bile" dedi. Geçen gün de Frigidaire'in gökdelen gibi buzdolabını aldı, ona da 600 birim ödedi. O ayarda bir buzdolabı Türkiye en Az 12 bin liradır. Ekonomi düzelsin, herkes sahip olsun bunlara. Biz fakirleştiğimiz için lüks olmayan şeyleri lüks sanmaya başladık. Adamlar oralarda Mustang'e Tofaş muamelesi yapıp, kullanana da "kıro" gözüyle bakıyorlar. Onların "kıro arabası" dediği araçla bizim zenginler Bağdat Caddesi'nde hava satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 30 Eylül 2021; 20:36:37 >

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt

haklısın hocam. Hem dolar yükseliyor hemde paramız fazlasıyla değer kaybediyor. Alım gücümüzde düşüyor.

Selamlar. Ben de en son resmi sürüm olan 6.3.35'i yükledikten sonra Qbittorent ile müthiş bir yavaşlama görüyorum. 100 mbit kullanıyorum bu arada. Diğer uygulamalarda veya evin genelinde hız testlerinde hiçbir sorun yok. Özellikle bu sürüm sonrasında bir sorun oluştu bence de.

Şu anda 6.3.40'ı yüklüyorum.

Yine düzelmez ise app'i silip tekrar kurmak ile sorun çözüldü mü sizde ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aren135

Selamlar. Ben de en son resmi sürüm olan 6.3.35'i yükledikten sonra Qbittorent ile müthiş bir yavaşlama görüyorum. 100 mbit kullanıyorum bu arada. Diğer uygulamalarda veya evin genelinde hız testlerinde hiçbir sorun yok. Özellikle bu sürüm sonrasında bir sorun oluştu bence de.

Şu anda 6.3.40'ı yüklüyorum.

Yine düzelmez ise app'i silip tekrar kurmak ile sorun çözüldü mü sizde ?

Merhaba. Ben Zidoo'ya torrent kurmadım, PC'ye Qbittorrent kurdum ve sorun yaşadım, silip tekrar yükledim değişen bir şey olmadı. Demek ki PC veya Android fark etmeden sorun çıkarıyor bu uygulama.( UTorrent ve BitTorrent'de de aynı sorunlar var.) Şu an BitComet kullanıyorum hiçbir sorun yok.

Şimdi baktım, BitComet Android'de de varmış, bir onu deneyin bakalım ne olacak.

Ok deneyeceğim teşekkürler. Bu arada laptop ve pc'de utorrent kullanıyorum, bende de herhangi bir sorun yok bu uygulamada.

Ancak Zidoo'da çalışmıyordu o yüzden aylardır qbittorrent ile Zidoo ara yüzünde tüm film ve dizileri rahatlıkla indirebiliyordum. Her ne oldu ise 10-15 kb ile iniyor artık...

BitComet deneyeceğim bakalım.

• aren135 A kullanıcısına yanıt

Rica ederim.

Sizinki de mi KabloNet?

• aren135 A kullanıcısına yanıt

QBittorent'te "Alternative Rate Limits" açık unutulmuş olabilir mi? Hız ikonu sola doğru değil sağa doğru olacak.

Hayır benimki Turkcell Superonline.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt

Buna da bakayım tabi ama hiç değiştirmediğim ayarlar açıkçası. Aylardır kullanıyordum. Hız limitleri hep "0" olarak kayıtlıydı.

Ama bu dediğiniz yere de ayrıca bakacağım.

• HattiHitit kullanıcısına yanıt

Öyle bile olsa silip tekrar kurunca normal hâline dönmez mi?

Benim NAS'da kurulu ve bir problem yaşamıyorum. Hızı ise diğer torrent uygulamalarıyla hemen hemen aynı. Her şeyiyle siliyorsa, kurup yükleyince

sıfırlaması gerekir. Bazı uygulamalar silinse bile ayarları tutabiliyor. Denemek lazım.

Dürüst olacağım ama Papirus arkadaşımızın dediği gibi fabrika ayarlarına dönüp yeni sürümü yükleyip, sonrasında Qbittorrent'i yüklemeye yüreğim el vermedi ne yalan söyleyeyim.

Laptop'tan yüklüyorum, sonrasında da HDD'ye atıyorum şu anda. Yeniden yükleyince yine çalışmadı çünkü.

Zaten her gün yüklediğim falan bir durum da yok. Haftada 2 film izlesem kendime kar sayıyorum bu iş yoğunluğunda.

Fabrika ayarları + yeniden yükleme tam çözüm mü bilmiyorum ama resmi forumdan da belki çözüm araştırılabilir.

Ya da burada Zidoo arayüzünde benim gibi torrent uygulaması kullanan yok mu ki ?

• Zidoo'da her yazılım öncesi ve sonrası fabrika ayarlarına dönülmesini ; özellikle kurulan uygulamaların artıkları kalmasın ve iyice silinsin diye tavsiye ediyorlar zaten.Ama bu firmanın olmazsa olmaz bir talimatı değil.Tecrübe eden kullanıcılar ve Beta Tester'lar tavsiye ediyor bu yöntemi.

Fakat bu yöntem sorun çıkartan her uygulamayı normale döndürecek diye kesin birşey de yok ortada.Stabil çalışmayan bir uygulamanız fabrika ayarlarına dönmeniz sonrasında hâlâ stabil çalışmayabilir.Çünkü sorun belki başka birşey kaynaklıdır.

Bu fabrika ayarlarına dönme konusu benim için hiçbir zaman elzem olmuyor, çünkü cihazımda sadece Home Theatre aktif olarak kullanıldığı için sadece onun yedeğini alıyorum ve bana yetiyor.Onun haricinde ikinci bir uygulama bile yüklü değil benim Zidoo'da.Yani sadece dizi ve film arşivimi seyrettiğim sade bir medya oynatıcı olarak kullanıyorum.

Ama bazı arkadaşlar Android tabanlı bir cihaz olduğu için Zidoo'larına farklı uygulamalar kurabiliyorlar cihazlarına ve haliyle fabrika ayarlarına dönme sonrası tüm bu işlemler için epey bir vakit ayırmak gerekebiliyor.O yüzden de cihazlarını her yazılım öncesi ve sonrası sıfırlamayabiliyorlar.Onlara diyecek bir sözümüz yok zaten.

Torrent indirme mevzusuna gelirsek ; ilk başlarda PC yerine bende Zidoo üzerinden indiriyordum Torrent linklerini ama NAS aldığımda beri ( çok daha konforlu olduğu için ) tüm Torrent indirme işlerini NAS üzerinden yapıyorum artık ve Zidoo ile Torrent indirme işini bıraktım...

• Tüplü TV ve DVD player zamanları iyiydi; ne HDR, ne de Dolby Vision vardı, çözünürlük ise standarttı, aldığımız TV'yi yıllarca kullanırdık, TV'ler arasında şu anki kadar büyük farklar yoktu, DVD Player olarak da Onkyo veya Pioneer'ın üst düzey serilerinden birini de aldınız mı kafanız rahat ederdi.

AVR'lara da HDMI kazığı henüz girmemişti, 20 sene de kullansanız demode olmazdı. Daha iyisini de görmediğimiz için(Cehalet mutluluktur) kaliteden memnunduk. Bazen o günleri özlüyorum.

Dev ekran(32") tüplü 90 kiloydu ama hareketli sahnelerde çok daha başarılıydı, input-lag sıfırdı, ölü piksel veya ekran yanması derdi yoktu. O yıllarda LG ve Samsung bu kadar ön planda değildi; TV'lerin tüplerini üreten Philips ile birlikte Sony, JVC, Panasonic, Toshiba gibi Japonların egemenliği vardı, parası olana da Alman Löewe. (Projeksiyon TV'ler o zamanlar için bile çöptü bence.)

Neyise ki bu işin müzik tarafı görüntü tarafı kadar azgın değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 5 Ekim 2021; 17:41:38 >

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.