Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar zidoo z9x telefondan bağlanıp torent indirtebiliyor muyuz?

• Filmin adınını girerken Atmos'un önüne "TrueHD" yazmazsak film bilgilerinde "Dolby Atmos" yazısı çıkmıyor değil mı? Ben başka türlü beceremedim. DD.5.1.Atmos(Dolby Digital Plus) olan filmi de "TrueHD.Atmos" diye giriyorum mecburen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ,

Zidoo'dan v6.3.40 sürümü olarak yeni bir yazılım sürümü yayınlandı dün.Bu yazılımla ilgili detayları aşağıda okuyabilirsiniz..

Benim gördüğüm kadarıyla cihazı daha da stabil hale getirmek için yapılan bazı teknik güncellemeleri ve bazı işlevsellik eklemelerini içeriyor bu yazılım.

Mesela CEC bölümüne ses kontrolü eklenmiş , Home Theatre'da özellikle filme ait detay ayrıntılarında ( yani HDR10 , 4K , MKV , Dolby Atmos v.s gibi içeriklerin simgelerle gösterildiği alanda ) yapılan simge değişiklikleri oldukça beğeni almış.Ki zaten bana göre de , detay simgeleri görsel anlamda daha iyi hale gelmiş gözüküyor.

Diğer yandan afiş taramalarının daha stabil haline geldiğinden bahsedilmiş ve Müzik Çalar kapsamında da bayağı iyileştirmeler yapılmış.

Ben bu yazılımla ilgili Zidoo forumdaki birkaç ekran görüntüsü paylaşayım sizlerle...

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Ayrıca bu bölüme eklenen More seçeneğine tıklandığında filme ait tüm detayların ana ekranda çok detaylı bir şekilde görünmesi de olumlu olmuş bence.

Yayınlanan bu yazılımı her zamanki gibi hemen yükledim ve kullanıyorum.Fragman gösterimin sorunsuz çalıştığı ve şu ana kadar bir sorun gözlemlemediğim bir yazılım diyebilirim.

Arzu edenler yükleyip kullanabilirler.

---------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X , Z10 Pro and Z1000 Pro modelleri için yayınlanan v6.3.40 BETA yazılımına ait detaylar şöyle :

New firmware v6.3.40 BETA Version for ZIDOO Z9X , Z10 Pro and Z1000 Pro Release

Changelogs:

since v6.3.40

System :

1. Added ROON Ready support ( Z10 Pro and Z1000 Pro )

2. Added volume control for CEC.

3. Fixed the problem that the color of some special effects subtitles cannot be displayed correctly when outputting Dolby Vision.

4. Fixed the problem that some video files playback will not end automatically.

5. Modified the playback issue that some Dolby Vision films are stuterring.

6. Fixed the problem that upper and bottom black bars of some films are grayish.

Player :

1. Optimized forced subtitles functions.

2. Added masked screen function.

3. Optimized the display of some interfaces.

4. Added the function to display movie info by pressing Left and Right keys for the first time.

5. Fixed the problem that the status of subtitles is abnormal after pressing subtitle shortcuts to choose subtiels.

6. Optimize playback stability.

Quick Setting :

1. Optimized forced subtitle settings.

2. Optimize CEC settings.

Music Player :

1. Optimized interface freeze problem when there are too many music files.

2. Optimized album sorting function.

3. Fixed the problem that SACD album can not skip to next song occasionally.

4. Optimized the display of some interfaces.

5. Fixed the problem that lists of artists and albums don't refresh when scanning.

6. Optimized the sorting function for the current playlist.

7. Optimized the device removal function.

8. Optimized image loading speed and stability.

9. Optimized matching function.

10. Added the loading function for artist list.

11. Optimized CUE parsing.

12. Optimized UPNP data loading speed.

13. Optimized scanning stability.

PosterWall :

1. Added movie info acquisition when scanning.

2. Optimized the information icons on movie details interface.

3. Added more information in movie details interface.

4. Fixed the problem that scanning cannot be completed occasionally.

5. Optimized the loading speed of posters.

6. Optimized the poster display of watching record on the homepage.

7. Added information source on movie details interface.

8. Added function to export export collection picture in NFO.

9. Added local collection picture recognition function.

10. Optimized trailer loading.

11. Optimized custom classification collection.

12. Optimized the scanning stability.

13. Added Dolby Vision category on Widget.

------------------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X , Z10 Pro and Z1000 Pro modelleri için yayınlanan v6.3.40 BETA yazılımını indirebileceğiniz sayfaya ait linkler aşağıda.

------------------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9X için yayınlanan v6.3.40 BETA Yazılımları

Download (Normal Sürüm) : http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.40/Z9X_P_v6.3.40_202109112033_ota-package2.zip
    MD5: 08993D1FDA189F66887967BF7A1D82DF

Download (Yazılıma Google Dahil edilmiş G sürümü) : http://apidl.zidoo.tv/Z9X/v6.3.40/Z9X_P_v6.3.40_G_202109112044_ota-package.zip
    MD5: 0D7D0CE7FB1C8F83F3992D0F7F04D3B6

Zidoo Z10 Pro için yayınlanan v6.3.40 BETA Yazılımını ( G sürümü ) aşağıdaki linkteki sayfadan indirebilir yada OTA'ya yüklenmesini bekleyebilirsiniz.

https://www.mcbluna.net/wp/zidoo-model-overview/zidoo-z10-pro-firmware-download/#v6.3.40

Zidoo Z1000 Pro için yayınlanan v6.3.40 BETA Yazılımlarını ( Normal ve G sürümü olarak ) aşağıdaki linkteki sayfadan indirebilir yada OTA'ya yüklenmesini bekleyebilirsiniz.

https://www.mcbluna.net/wp/zidoo-model-overview/zidoo-z1000-pro-firmware-download/#v6.3.40

Zidoo UHD3000 için yayınlanan v6.3... BETA Yazılımları

Download (Normal Sürüm) :
    MD5:

Download (Yazılıma Google Dahil edilmiş G sürümü) :

MD5:

Yayınlanan bu güncel yazılım sürümlerini verdiğim sayfadaki linklerden indirerek yükleyebilirsiniz.

Ama her zaman dediğim gibi yükleme sonrası karşılaşılacak tüm sorumluluklar kullanıcılara aittir.

Diğer yandan firma tarafından yayınlanan yazılımlar BETA yazılım olabiliyor.Bu yüzden yayınlanan tüm yazılımları öncelikle kendi cihazıma yükleyip belli bir süre kullanıyorum ve sorun yaşamazsam ekliyorum buraya.

ÖNEMLİ: " Cihaza yeni bir yazılım kurduktan sonra cihaz açıldığında yapacağınız ilk şey cihazı fabrika ayarlarına almak ( yani Factory Reset ) olsun.Her ne kadar kurulu uygulamalar silinecek ve ayarlarınız sıfırlanmış olacaksa da ; cihazın sağlıklı ve stabil çalışması için bunun olması gerektiği hep hatırlatıyorlar.Bilginiz olsun..."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Eylül 2021; 15:52:8 >

• Arkadaşlar ufak bir sorunum var. Z9X kullanıcısıyım ve Sony tv kullanıyorum. Film izlerken belli bir zaman sonra tam bilemiyorum 30-45 dk, otomatik olarak tv kapanıyor. Bu arada arka planda Z9X çalışmaya devam ediyor. Bunu sadece bu aleti kullanırken yaşıyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı acaba ? Ve de ayarlarda mı birşeyi atlıyorum acaba.

Teşekkür ederim.

• Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

Çok şık olmuş.
    Yalnız tüm 4K SDR filmleri HDR'lı olarak algılaması sorunu düzelmemiş. 1080p SDR filmlerde ise böyle bir problem yok.
    Bir de eskiden Dolby Atmos ve Dolby Atmos 7.1 şeklinde kanal sayısını belirten bir ek çıkıyordu, şu an sadece Atmos yazıyor.

SDR 4K'yı HDR algılama olayı sizlerde de var mı?

Edit:
    Bu arada ses formatını algılaması için filmin adına "DTS, Dolby" girmenize gerek yok. Bu özelliği çok istiyordum.

Bir edit daha: Bazı 4K filmler ekranın altındaki ve üstündeki siyahlılar crop'landığı için Zidoo o filmleri 2K olarak tanımlıyordu, yeni yazılımla beraber o filmler 1080p olarak tanımlanmaya başlandı. Filmin adına "2160p, UHD, 4K" falan ekledim ama bir şey değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 14 Eylül 2021; 16:4:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mettfrost

Arkadaşlar ufak bir sorunum var. Z9X kullanıcısıyım ve Sony tv kullanıyorum. Film izlerken belli bir zaman sonra tam bilemiyorum 30-45 dk, otomatik olarak tv kapanıyor. Bu arada arka planda Z9X çalışmaya devam ediyor. Bunu sadece bu aleti kullanırken yaşıyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı acaba ? Ve de ayarlarda mı birşeyi atlıyorum acaba.

Teşekkür ederim.

Bende de oluyor ama her zaman değil nadiren. tüm ayarları kontrol ettim bulamadım bir şey. TV ile alakalı bence.

• Bu arada ben sony 75xg9505 kullanıyorum Tv olarak.

• quote:

Arkadaşlar ufak bir sorunum var. Z9X kullanıcısıyım ve Sony tv kullanıyorum. Film izlerken belli bir zaman sonra tam bilemiyorum 30-45 dk, otomatik olarak tv kapanıyor. Bu arada arka planda Z9X çalışmaya devam ediyor. Bunu sadece bu aleti kullanırken yaşıyorum. Benzer bir sorun yaşayan var mı acaba ? Ve de ayarlarda mı birşeyi atlıyorum acaba.

Teşekkür ederim.

muhtemelen tv otomatik kapanma modunda ve zidoodan gelen sinyali algılamıyor tv menüsünü bir kurcalayın derim ya da zidooda hdmi cec varsa açın ki sinyali algılasın tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 14 Eylül 2021; 16:19:27 >
  • Zidoo'nun Z9S modeli yeni çıktığında cihazı TV'nizin eARC girişinden bağladığınız zaman arada bir ekranın görüntüsü gidip geliyordu. TV'nin eARC özelliği olmayan HDMI'ndan bağlayınca sorun düzeliyordu, daha sonra gelen güncellemeyle tüm girişlerden sorunsuz çalıştı.

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt

Home Theater'ın bu tarz logo algılama-ekrana verme farklılıkları hakkında zaman zaman Zidoo forumda da yazılan mesajları görüyor ve okuyorum.

Mesela bu son yazılımla ilgili mesajlarda bir kullanıcı : " mkv formatlı filmlerde Dolby Atmos logosu ekrana geliyor ama ISO ve BDMV formatlı olanlarda ekrana gelmiyor " tarzında birşey yazmış.Yani logoları filmin uzantısı ile alakalı gösterme durumları da var sanırım.

Bir de önceden yazdığım gibi ; ben Zidoo'yu AVR'siz bir sistemde ( yani TV üzerinden Stereo Amfi-Stereo Hoparlör kombinasyonu ile ) kullandığım için bu yeni nesil ses formatları hakkında sizler kadar ilgili olamıyorum.Çünkü indirip seyrettiğim filmin Dolby Atmos , DTS v.s gibi ses formatlarına sahip olması benim için çokta birşey ifade etmiyor seyir esnasında.Çünkü asıl kriterim görüntü ve bu anlamda yüksek kapasiteli filmler indirmeye çalıştığım için indirilen filme ait seste alelade olmuyor haliyle.

Bu yüzden de Home Theatre ekranında gözüken logolara çokta dikkat etmiyorum açıkçası.Sadece sizler yazdıkça yada biryerlerde birşeyler okudukça göz atıyor ve inceliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Home Theater'ın bu tarz logo algılama-ekrana verme farklılıkları hakkında zaman zaman Zidoo forumda da yazılan mesajları görüyor ve okuyorum.

Mesela bu son yazılımla ilgili mesajlarda bir kullanıcı : " mkv formatlı filmlerde Dolby Atmos logosu ekrana geliyor ama ISO ve BDMV formatlı olanlarda ekrana gelmiyor " tarzında birşey yazmış.Yani logoları filmin uzantısı ile alakalı gösterme durumları da var sanırım.

Bir de önceden yazdığım gibi ; ben Zidoo'yu AVR'siz bir sistemde ( yani TV üzerinden Stereo Amfi-Stereo Hoparlör kombinasyonu ile ) kullandığım için bu yeni nesil ses formatları hakkında sizler kadar ilgili olamıyorum.Çünkü indirip seyrettiğim filmin Dolby Atmos , DTS v.s gibi ses formatlarına sahip olması benim için çokta birşey ifade etmiyor seyir esnasında.Çünkü asıl kriterim görüntü ve bu anlamda yüksek kapasiteli filmler indirmeye çalıştığım için indirilen filme ait seste alelade olmuyor haliyle.

Bu yüzden de Home Theatre ekranında gözüken logolara çokta dikkat etmiyorum açıkçası.Sadece sizler yazdıkça yada biryerlerde birşeyler okudukça göz atıyor ve inceliyorum...

bu kadar parayı ne yapıyon arkadaş kefenin cebi yok al bi AVRZidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• Papirus P kullanıcısına yanıt

Çözülmeyecek sorunlar gibi durmuyor. Genel hatlarıyla bakarsak Z9X'den çok memnunum şu anda.

DV'deki sorunların sona ermesine de çok sevindim.

• vahdettinp V kullanıcısına yanıt

Selam dostum. Ben de XH9096 kullanıyorum.

• sadays S kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkür ederim sanırım bundan kaynaklı olabilir. CEC özelliği kapalıydı hatırladığım kadarıyla akşam bakıcam. Dediğiniz gibi sanırım TV, Z9X'in açık olduğunu ve çalıştığını algılayamıyor CEC kapalı diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

bu kadar parayı ne yapıyon arkadaş kefenin cebi yok al bi AVR 

Alıntıları Göster

İşte bende tam onu yapıyor ve " Kefenin cebi yok " diye harcıyorum zaten...Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

• Arkadaşlar ,

Önceki gün Zidoo Z9X modeli için yayınlanan v6.3.40 yazılımı , Zidoo Z10 Pro ve Z1000 Pro modelleri de içinde yayınlanmış.

Gördüğüm kadarıyla bu yazılımla ; her iki modele de Roon Ready desteği gelmiş.Onun haricinde tüm detaylar aynı.

Arzu edenler yazılımın duyurusunu yaptığım üstteki mesajımda bulunan linke tıklayarak açılan sayfadan bu yazılımları hemen indirebilir ya da OTA'ya yüklenmesini bekleyebilir...

• Yayınlanan bu yazılım öncesi Home Theatre afiş ekranındaki simge sıralamaları için bir toplantı yapılmış ve bu toplantıda yazılım geliştirme grubu sıralama konusunda şöyle bir karara varmış :

Çözünürlük / HDR Modu / Video Codec / Ses Codec / Dosya Tipi / Kare Hızı

Kısacası afiş ekranındaki simge sıralamaları bu sıralama mantığında olacakmış arkadaşlar.

Okuduğum bu bilgiyi de paylaşmış olayım sizlerle.Çünkü bazı kullanıcılar " Simge sıralamaları neden böyle ? " diye sorunca Zidoo forumdaki firma yetkililerinden birisi de bu şekilde cevap vermiş.

Son olarak firmanın cihazı daha iyi hale getirmek için verdiği bu yazılım desteği , övgüler almaya devam ediyor kullanıcılar tarafından.

Bilginiz olsun...

• quote:

Selam dostum. Ben de XH9096 kullanıyorum.

ve aleyküm selam. Güle güle kullan dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yayınlanan bu yazılım öncesi Home Theatre afiş ekranındaki simge sıralamaları için bir toplantı yapılmış ve bu toplantıda yazılım geliştirme grubu sıralama konusunda şöyle bir karara varmış :

Çözünürlük / HDR Modu / Video Codec / Ses Codec / Dosya Tipi / Kare Hızı

Kısacası afiş ekranındaki simge sıralamaları bu sıralama mantığında olacakmış arkadaşlar.

Okuduğum bu bilgiyi de paylaşmış olayım sizlerle.Çünkü bazı kullanıcılar " Simge sıralamaları neden böyle ? " diye sorunca Zidoo forumdaki firma yetkililerinden birisi de bu şekilde cevap vermiş.

Son olarak firmanın cihazı daha iyi hale getirmek için verdiği bu yazılım desteği , övgüler almaya devam ediyor kullanıcılar tarafından.

Bilginiz olsun...

Bırakın bu ayakları netflix ve amazon ne oldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.