Şimdi Ara

Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.670
Cevap
56
Favori
188.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.instagram.com/p/CSxyWujJA21/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt

Kaliteli bir müzik servisi diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 21 Ağustos 2021; 20:30:19 >
  • Roon denilen müzik playere hazır demek

roonda müzik kütüphanesi yoktur sadece çalmak için kullanılır

roon core dediğimiz linux windows mac v.s. müzik kitaplığının olduğu bölümdür

roon ready dediğimiz ise roonun müzik çalacağı audi cihazlardır ayrıca ya core olana kurmak ya da başka bir roon programını kumanda etmek için de alet lazım yani

roon biraz bana göre lüzumsuz ve pahalı ücretsiz deneyebilirsiniz ben bir fark duymadım o yüzden kullanmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Kaliteli bir müzik servisi diye biliyorum.

sadece player

müzik servisi değil

ya kendi kütüphanenizden ya da tidal veya qobuzdan çalmayı sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 21 Ağustos 2021; 20:34:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Bu sabahta sevdiğim bir abimle konuşuyorduk. Zidoo z9x’e ufak fiyat farkı ile dac koysa diyordu. 9038q2m ya da akm dac gibi.
    Ya da pahalı olmayan farklı bir modelde olabilir..
    Daclı modelleri nasıl satacak o zaman?

• sadays S kullanıcısına yanıt

Ara model olabilir belki 350 dolar civarına ama yine bize maliyeti çok olur.

oppo ya bakıyorum da adamlar yıllar önce 205 modeline 9038pro koymuşlar. Zidoo daha yeni neo-x modeline koyuyor. Fiyat 2000eu :)

• Beelink GS King'te ES9018 DAC var, fiyatı Z9X'ten az bir şey yüksek.

Beelink'in ES9018'i ve Topping'in ES9038Q2M'i arasında çok fark var mı?

• Arkadaşlar ,

Zidoo forumdan okuduğum kadarıyla ; OTA'dan geleceği söylenen v6.3.35 sürümüne ait detay bilgilerden " Added Roon Ready support " yani " Roon ready desteği eklendi " satırı silinmiş.

( Gerçi şu an için kontrol ettiğimde bu yazılım sürümü hâlâ OTA'ya gelmemişti )

Roon Ready desteği ile ilgili bu satırı silmelerinin sebebi nedir bilemiyorum ama paylaşmakta fayda var diye düşündüm.

Peki bu detayla ilgili satırın silinmesine şaşırdım mı ? Asla...Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli) 

Çünkü hatırlarsanız daha geçen hafta yazmıştım.Bu firmanın en büyük eksikliği , test ekibinin beceriksiz olması.

Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 22 Ağustos 2021; 20:34:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Roon denilen müzik playere hazır demek

roonda müzik kütüphanesi yoktur sadece çalmak için kullanılır

roon core dediğimiz linux windows mac v.s. müzik kitaplığının olduğu bölümdür

roon ready dediğimiz ise roonun müzik çalacağı audi cihazlardır ayrıca ya core olana kurmak ya da başka bir roon programını kumanda etmek için de alet lazım yani

roon biraz bana göre lüzumsuz ve pahalı ücretsiz deneyebilirsiniz ben bir fark duymadım o yüzden kullanmıyorum

Roon yerine LMS (Logitech Media Server) çok daha mantıklı, işlevsel ve esnek. Dahası ücretsiz, açık kaynak kodlu:

LMS Versiyonları

Forum

Roon Core gibi yerel ağa bağlı herhangi yeni veya eski bir Windows, Linux, MAC bilgisayara kurulabilir. Sonra da server makinedeki arşivinizi yine ağa bağlı herhangi bir player'a (RaspberryPi, Zidoo Z9X, vb.) çaldırabilirsiniz. Hatta film arşivinizi de ağa servis edebilir, Z9X ile hem müzik hem de film arşivinizi play edebilirsiniz. Pek çok Plug-In sayesinde server'a pek çok işlev kazandırabilirsiniz. Spotify, Deezer, Tidal, Qobuz gibi servislerden stream yapabilirsiniz. Odyofil anlamda full optimize edilebilir.

Bence de Roon'a hiç ama hiç gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ion_ -- 22 Ağustos 2021; 21:43:16 >

• Arkadaşlar,

Önceki hafta bahsettiğim v6.3.35 yazılımı OTA'ya geldi.Ben OTA üzerinden yükledim ve sorunsuzca kullanıyorum.

Arzu edenler OTA üzerinden yükleyebilirler...

• Arkadaşlar merhaba
    Aliexpress üzerinden zıdoo yehkililerine yazdım gümrük vergisini neden bu kadar çok ekledikleri ni sordum onlardA bana bu gümrük vergisini aliexpressin koyduğunu onlarla alakalı olmadiklarini söylediler satin almak isterseniz official sitemizden kargo dahil 224 USD alabilecegimizi söylediler. Zidoo Z9X,Z10 Pro Z1000 Pro 4K UHD Media Player Kullanıcıları (Realtek 1619DR Chipsetli)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Eğer öyle ise bence güzel bir haber degilmi benim tek merak ettiğim kredi kartı ile alımlarda taksit yapılabilinir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: gkghçnçö

Arkadaşlar merhaba
    Aliexpress üzerinden zıdoo yehkililerine yazdım gümrük vergisini neden bu kadar çok ekledikleri ni sordum onlardA bana bu gümrük vergisini aliexpressin koyduğunu onlarla alakalı olmadiklarini söylediler satin almak isterseniz official sitemizden kargo dahil 224 USD alabilecegimizi söylediler.

Zidoo'nun sitesinden alınca etikete düşük fiyat yazıyorlar mıymış? Yazmıyorlarsa ürün Türkiye'ye gelince kargo ücreti yine aynı olacaktır.

• Evet onuda sordum ürün bedeline 40 USD yazarmisiniz dedim elbette yazarız dediler
    nakliye ücretini ise ekstra dan 5 USD ödüyoruz
    224 USD x 8.56 kur : 1.917 TL
    Artık Türkiye'de çıkacak gümrük bedeline göre değişkenlik olacak

• Zidoo'nun satışları iyi olacak ki birilerinin dikkatini çekti. Benzer ürünler için böyle bir uygulama yok çünkü.

• ödeme sadece paypal ile mi oluyor?

• CXath1 C kullanıcısına yanıt

PayPal uzun bir süredir Türkiye'de kullanılamıyor ki.Bu yüzden yurtdışı alışverişler normal kredi kartı ile yapılıyor.

Üründeki satış fiyatı ve vergi konusuna gelince :

Az önce AliExpress'teki Zidoo Official Store'dan deneme amacı ile Zidoo Z9X almaya kalktığımda 219.18$'lık ürün fiyatına 87.67$ vergi ekliyor ve fiyat toplamda 306.85$'a çıkıyor.

Yani AliExpress , 87.67$'lık gümrük vergisini alışveriş anında peşin alıyor.Aynı yurtdışındaki Amazon.com sitesindeki alışverişlerde olduğu gibi vergiyi peşin ödüyorsunuz.

Bu vergiyi peşin olarak ödemeden ( yani AliExpress'i devre dışı bırakarak ) ürünü alabilme ve Türkiye'deki vergi memurlarının insafı oranında bir vergi ödeme şansınız hâlâ var mı , işte orasını ben bilemiyorum.

Bilen arkadaşlar varsa paylaşabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Ağustos 2021; 0:42:33 >
  • https://shop.zidoo.tv sitesinden sadece paypall ödeme çıkıyor. o yüzden sormuştum.

• CXath1 C kullanıcısına yanıt

Yazdığım gibi ; benim tespitim Aliexpress üzerinden Zidoo Store alışverişleri için geçerli.

Sizin linkini paylaştığınız Zidoo Shop alışverişleri için ise bir bilgim yok.Tek bildiğim PayPal'ın Türkiye'de kullanılamadığı...

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.