Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zidoo X9S'teki yaşanan sıkıntının ana nedeni kullanılan Realtek chipset olabilir.

Çünkü MS1980 chipsetli Zidoo X9 modelinde , birkaç yazılım güncellemesi sonrası altyazılar rayına oturmuş ve ne karakter kaybolması , ne de başka bir sıkıntı yaşanmıştı.

Ama bu cihazdaki altyazılar , istenildiği gibi rayına oturmadı henüz.Sanıyorum kullanılan Realtek chipset , müdahale anlamında firmayı oldukça zorluyor.Belki de bu yüzden " Altyazı konusunda önemli bir kaynak yatırımı yaptık , yakında güzel gelişmeler olacak " diye açıklama yapıyor firma.

Ben bu tarz altyazı sıkıntılarının yakında normale döneceğini düşünüyorum.Çünkü yeni çıkartacakları Zidoo X10 modeli de aynı chipsete sahip ve bu tarz sıkıntıları biran önce aşmak zorunda firma.Bu da bizim gibi X9S ve X8 kullanıcıları için bir avantajdır sonuçta...
  • Bütün sıkıntılarına rağmen dün akşam Allied'i seyrettim yaşlanıyoruz mu güzel film mi bilmiyorum iki gündür hala etkisindeyim tavsiye ederim blurayi arşivlenecek filmler listeme ekleyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 28 Şubat 2017; 23:56:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Bütün sıkıntılarına rağmen dün akşam Allied'i seyrettim yaşlanıyoruz mu güzel film mi bilmiyorum iki gündür hala etkisindeyim tavsiye ederim blurayi arşivlenecek filmler listeme ekleyeyim

Kız güzel :)

• quote:

Bütün sıkıntılarına rağmen dün akşam Allied'i seyrettim yaşlanıyoruz mu güzel film mi bilmiyorum iki gündür hala etkisindeyim tavsiye ederim blurayi arşivlenecek filmler listeme ekleyeyim

Siz gercek bir flim adamisiniz ustad.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad bluray mi mkv mi izlediğin dosya.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yaşlanıyorsun...

Şaka bir yana aynı duyguyu bende Predestination filminde yaşamış ve bu filmi çok beğenmiştim.Film severlere kesinlikle tavsiye ederim.
    http://m.imdb.com/title/tt2397535/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 1 Mart 2017; 10:1:0 >
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt
    bluray remux 25gb

• sadays S kullanıcısına yanıt
    12 gb mkv versiyonunu ben de 2 gün önce izledim. Cast seçimini devre dışı bıraksak film ne kadar izlenir tartışılır kanaatindeyim. Yine de eşimle birlikte keyifle izledik, haliyle içinde aşk olunca :)

Bu arada ekipmanlarınız arasında bluray player olduğunu görüyorum. 25 gb bluray olarak filmi nereden izlediniz? Zidoo üzerinden mi? Öyle ise bu boyutlarda bluray filmlere hangi kaynaktan ulaştığınızı paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

12 gb mkv versiyonunu ben de 2 gün önce izledim. Cast seçimini devre dışı bıraksak film ne kadar izlenir tartışılır kanaatindeyim. Yine de eşimle birlikte keyifle izledik, haliyle içinde aşk olunca :)

Bu arada ekipmanlarınız arasında bluray player olduğunu görüyorum. 25 gb bluray olarak filmi nereden izlediniz? Zidoo üzerinden mi? Öyle ise bu boyutlarda bluray filmlere hangi kaynaktan ulaştığınızı paylaşır mısınız?

Remuxlar özel davetye ile üye olunup

İndirildiğiniz kadar upload yapmanız gereken torrent sitelerinde var

• Realtek 1295 chipset kullanan firmalar kervanına MeLE'de katıldı ve V9 adı ile bir cihaz sürdü piyasaya.

Fakat işin garibi firmanın kendi sayfasında böyle bir ürüne rastlamadım.Sadece Aliexpres'te satıldığını farkettim ve bazı internet sitelerindeki reklamlarını gördüm.

Ama gördüğüm kadarıyla Zidoo'nun yeni çıkartacağı X10 modeli ile nerdeyse birebir aynı özelliklere sahip.Yani 3,5" HDD takılabilir bir model.

https://tr.aliexpress.com/store/product/MeLE-V9-Android-6-0-Mini-PC-TV-Box-4K-HDR-HDMI-Media-Player-Realtek-RTD1295/715968_32795683177.html?spm=2114.12010611.0.0.Djhefl&aff_platform=promotion&cpt=1488374668980&sk=AqrBIUF6I&aff_trace_key=18d9ff731cd6459fbc73c6d88eae7522-1488374668980-02462-AqrBIUF6I

https://androidtvbox.eu/mele-v9-tv-box-hdmi-in-fan-3-5-sata-hdd-bay-powered-realtek-rtd1295-now-149-25/

• usb type c var adamlar aşmış mele kalitesi belli bir cihazdır belli kalitenin altına hiç düşmediler arayüz de netflix filan var bir denemek lazım

• spinmaster kullanıcısına yanıt
    eraycelikin dediği gibi indirdim ama konteyner olarak mkv kullanılmış remuxlar normal bluraylerin yarı bitrateinde oluyor açıkçası görüntü olarak ben daha aşağısına razı olmuyorum ses olarak ta dts hdma veya dolby atmos veya true hd oluyor

2d ve 3d blurayleri ise full menülü gösterme özelliğinden dolayı pioneer bluray pkayerimde izliyorum

• quote:

usb type c var adamlar aşmış mele kalitesi belli bir cihazdır belli kalitenin altına hiç düşmediler arayüz de netflix filan var bir denemek lazım

Adamlar aşmasına aşmış olabilir ama gelde güven bakalım.

Yahu satışa koyulan yeni bir ürünü kendi web sayfasında göstermez mi insan ?

Bakın firmanın kendi web sayfası aşağıda. Bırakın V9 modelinin resmini görmeyi , hakkında hâlâ tek bir satır dahi yok sitesinde.Bir garip işler...
    http://en.mele.cn/index.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 2 Mart 2017; 9:1:26 >
  • Mele'nin sitesini biraz inceledim. Daha önce de sormuş olduğum ve bir çok kullanıcının istemiş olduğu sadece media player olan ürünleri var. Hmc-bm03r kodlu ürününü inceledim ve teknik özellikleri iyi gibi görünüyor. Satış yapan herhangi bir yakın kaynak bulamadım ama işi sadece media player olan bir ürün uzun süredir görmemiştim.
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    MeLE sadece medya oynatıcı yapmıyor.Mesela çıkardığı Air Mouse'larıyla da bayağı popülerdir.

Sitedeki aksesuar bölümüne bakabilirsin...
  • quote:

Mele'nin sitesini biraz inceledim. Daha önce de sormuş olduğum ve bir çok kullanıcının istemiş olduğu sadece media player olan ürünleri var. Hmc-bm03r kodlu ürününü inceledim ve teknik özellikleri iyi gibi görünüyor. Satış yapan herhangi bir yakın kaynak bulamadım ama işi sadece media player olan bir ürün uzun süredir görmemiştim.

sadece altyazı sorunu olmasa zidoo'nun çıkardığı 12 yazılımın ne kadar boş olduğunu gösterir..
  • Realtek 1295 chipsetli ürünler çoğalıyor piyasada ve bunlardan biri de QINTEX firmasına ait QINTAIX R1 Mini modeli.

https://www.amazon.com/QINTAIX-Android6-0-Recording-function-playback/dp/B01N0NF55C/ref=lp_14163358011_1_2?srs=14163358011&ie=UTF8&qid=1488434545&sr=8-2

Bu tarz farklı ürünlerin çıkması rekabet açısından iyidir ama farkettiyseniz belli bir fiyatın altına inemiyor bu chipsete sahip ürünler.Çünkü Realtek chipsetinden kaynaklanan bir maliyet var işin ucunda.

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Yalnış mı anlıyorum, bu cihazlarda altyazı sorunu var diyorsunuz sanırım. Yine Zidoo en iyisi galiba...
  • quote:

Yalnış mı anlıyorum, bu cihazlarda altyazı sorunu var diyorsunuz sanırım. Yine Zidoo en iyisi galiba...

yok hocam yanlış anlattım sanırım,zidoo'da var bu sorun,1.si altyazıyı her seferinden 2 kademe aşağı kaydırmak zorunda kalıyorum,2.si bazen altyazı sapıtıyor değişik karekterlere bürünüyor,bildiğimiz 3-4 altyazı türünden bazılarını hiç düzgün açmıyor..
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.