Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne kadar her dediğimiz , her ilettiğimiz yapılmıyor , yapılamıyor yada yazdıklarımız tam olarak anlaşılamıyor olsa da yazılım desteği açısından diğer firmalardan önde bir firmadır Zidoo.

Sıcağı sıcağına bir örnek vereyim :

Bildiğiniz gibi Zidoo X9S'te Netflix sorunsuz çalışıyor ama mevcut yazılımla yani cihazın kumandası ile Netflix menülerinde gezinebilmek mümkün değil.Muhakkak klavye bağlayıpta kullanmak zorundasınız menülerde gezinebilmek için. Bende sırf Netflix için : mecburen Nvidia Shield TV veya Amazon Fire TV Stick'ten birisini açıp kullanıyorum evde

İşte bu yüzden yaklaşık 40-45 dk. önce firmaya bir mail yazdım ve " Cihazın kumandası ile Netflix menülerinde gezinebilmek mümkün değil , planlarınızda Netflix için bir güncelleme var mı ? " diye sordum.

Anında cevap vermiş firma yetkilisi ve " Netflix'i düzeltmek için bugün bir güncelleme yayınlayacağız " demiş.

Bu güncelleme yeterli olur yada olmaz bilemem ama en azından bir çaba var ortada ve takdir etmek lazım.

Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 24 Şubat 2017; 10:23:21 >

• Değerli bilgiler için teşekkür ederim. İngilizcem yeterince iyi değil, acaba klasörün içine konan fotoğrafın, menü de poster olarak görünme özelliğinin gelip gelmeyeceğini sorabilir misiniz?

Netflix kullanmayı düşünmediğim için sorun yok,zaten Netflix destekli konsolum var. WD TV kumandası bile bana yetiyor, herhâlde ki Zidoo'nun kumandası da yeterli olacaktır.

Aslında bu Android olayını, telefon ve tabletler dışında gereksiz bulan biriyim(TV'ler, uydu alıcıları dahil.) HDD'ye attığım filmi düzgün bir şekilde oynatması ve menü de filmlerin posterlerinin görünmesi benim açımdan kâfidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 24 Şubat 2017; 19:22:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Değerli bilgiler için teşekkür ederim. İngilizcem yeterince iyi değil, acaba klasörün içine konan fotoğrafın, menü de poster olarak görünme özelliğinin gelip gelmeyeceğini sorabilir misiniz?

Netflix kullanmayı düşünmediğim için sorun yok,zaten Netflix destekli konsolum var. WD TV kumandası bile bana yetiyor, herhâlde ki Zidoo'nun kumandası da yeterli olacaktır.

Aslında bu Android olayını, telefon ve tabletler dışında gereksiz bulan biriyim(TV'ler, uydu alıcıları dahil.) HDD'ye attığım filmi düzgün bir şekilde oynatması ve menü de filmlerin posterlerinin görünmesi benim açımdan kâfidir.

Malesef WD deki o basit ama sade ve güzel poster (afis) özelliği yok zidoo da.

Aslinda firmaya yazilsa boyle bir ozellik koyulamazmi yeni bir yazilimla acaba?

Klasorun icine fotografi koy afis olarak gorunsun ne guzeldir WD nin bu ozelligi.isteseler yapabilirler bunun onemi vurgulansa yaparlar.

KODİ demeyin bana sevemedim.

Papirus hocam bi el at be bi zahmet.Firmaya bu konuyla ilgili bir yazi yazsan guzel ingilizcenle konunun onemine binaen.

Basit gibi gorunen bu ozelligin cihazin satisini katliyacagini vurgulasan,calisir yapar o keciler.

edit:Atlamışım önceki mesajlardan birinde papirus Home Theatre Afişleme uygulaması özelliğinden bahsetmiş ama hazır değil demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Kong İstanbulda -- 25 Şubat 2017; 8:42:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kodi varken gerisi sadece teferruat ama zidoo da degil

• Altyazı karakter saçmalıkları devam ediyor son yazılımla da,doğru gösteren karakterler daha sonra eciş cücüş oluyor..
  • Yeni güncelleme çıkmış.

http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-firmware-v1-2-12-for-zidoo-x9s-released.4278/

quote:

Version 1.2.12 of Zidoo X9S
    Updatelist:
    1,Fix accidental audio drop issue in youtube
    2,Fix the Amazon video unable to play
    3,Fix the Netflix popup error when play
    4,Remove the Android statusbar on the HDMI-IN record interface
    5,Fix some DVD-ISOs compatible problem(Support popup menu)
    6,Make the Hybrid multi partition u-disk identifiable
    7,Fix some subtitles display unnecessary tags
    8,Replaced the music player with a new one
    9,Fix HDMI downmix option don't save itself after restart box
    10,Add a switch to allow save AP after restart box

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Çıktığını biliyorum ve ben yükledim ama biraz kullanıp öyle paylaşacağım burada...
  • youtube kullanımı biraz daha konforlu olmuş

ama external subtitle seçili olduğu halde hem türkçe hem de ingilizce altyazıyı birlikte gösteriyor bazen o sorun çözülmemiş

bir de youtube ayarlarında ses ayarı yok dts veya dd ses alamıyorum hep stereo
  • Zidoo X9S için duyurusu yapılan yeni yazılım versiyonu ile ilgili yorumları okuduğumda ; Amazon TV ve Youtube ile ilgili olumlu görüş yazanlar da var , altyazı da sıkıntı yaşayanlarda.Fakat ben Cumartesi'den beri kullanıyorum ve bir sorun görmedim şu ana kadar.

Ama complete_ nickli arkadaşımız " ... doğru gösteren karakterler daha sonra eciş cücüş oluyor " demiş ama ben seyrettiğim dizi bölümünde öyle bir sıkıntı yaşamadım , o yaşadığında haklı da olsa ben kullandığım dönemde görmediğim için bilemiyorum.

Yazılımın benim açımdan kötü tarafı şu : Netflix için yazdığım sıkıntı olduğu gibi duruyor.Birşeyler düzeltmiş olabilirler ama Netflix'i kumanda ile hâlâ yönetemiyorum arkadaş.Bugün gün içinde resimleri ile birlikte tekrar ileteceğim.Hep yazdığım gibi ; ya ben derdimi anlatamıyorum ya bu adamlar anlamıyor.

Bunun haricinde Sadays Üstad " Youtube kullanımı biraz daha konforlu olmuş " demiş ama bence aynı sıkıntı onda da var.Yani cihazın kumandası ile Youtube'un her seçeneğinde rahatlıkla gezinemiyorsun.Video seçenekleri arasında rahat rahat atlayamıyorsun kumanda ile.

Açıyorum Nvidia'yı , açıyorum Amazon Fire Tv Stick'i , açıyorum Mi BOX'ı ; hepsinin kumandası ile gerek Netflix'te , gerekse Youtube'ta v.b uygulamalarda şakır şakır gezinebiliyorum.

Kaçarı yok , yine bildireceğim firmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 27 Şubat 2017; 9:50:6 >

• Altyazı konusunda bende bir sıkıntı yaşamadım. Sadece kodi uygulaması önceki sürümlerde doğru olan bazı filmleri yanlış buldu. Manuel aradığımda da doğru afiş ve doğru film çıkmıyor.
  • O tarz bir afişleme mantığı ile uğraşmaz Zidoo.Çünkü seninde sonradan hatırladığı gibi ; Home Theatre gibi bir uygulamayı rayına oturtmaya çalışıyor ve bunun için zaman harcıyor zaten.

Diğer taraftan erayçelik80'nin yazdığı gibi ; afişleme için KODI arkadaş , gerisi yalan.Hatta ( şu anki mevcut durumu ile ) Home Theatre bile yalan.

Ama önyargılı olmayın KODI'ye karşı.

İlk başta klasör tanıtma , taratma ayarı gibi seçenekleri sadece bir kez yapıyorsunuz ve sonra filmlerinizi aynı klasöre atıyorsunuz.Dikkat etmeniz gereken sadece klasöre attığınız film adı gibi bir iki detay.Hiçbir zorluğu yok inanın.

Üstelik Zidoo'nun ZDMC dediği kendi KODI uygulamasında afişlemeyi KODI yapıyor ama oynatma işi yine dahili medya oynatıcıya ait...

• Zidoo X9'teki altyazı konusuna değineyim kısaca :

Firma Realtek 1195 chipsetli Zidoo X9S modelinde ; altyazı menüsünü komple değiştirdi ve herşeyi sil baştan ele aldı.Çünkü kullanılan chipset farklıydı ve yazılımlar yeni chipsete göre yazılmak zorundaydı.

İşte bu yüzden Realtek chipseti bayağı bir uğraştırdı Zidoo'yu ama sonuçta altyazıları daha iyi bir hale getirmek için de çabalıyorlar gerçekten.

Son mesajlarımdan birinde yazdığım gibi " Altyazılar için önemli bir kaynak yatırımı yaptıklarından bahsettiler ve altyazılarda büyük bir gelişme olacak " diyorlar forum sayfalarında.

" Bu değişiklikleri ne zaman göreceğiz " diye sorulan bir soruya da " 15-20 gün sürer " dediklerini okudum hafta sonunda.Bekleyip göreceğiz...
  • Zidoo X9S için yayınlanmış güncel yazılım versiyonu : v1.2.12'yi indirmek için...

Full_OTA_Package:

Mediafire mirror:http://www.mediafire.com/file/2qiefy8v2pktobc/ZIDOO_X9S_OTA_v1.2.12.zip

Amazon mirror:http://ota-cloudfront.zidoo.tv/X9S/OTA/ZIDOO_X9S_OTA_v1.2.12.zip

MD5 : dd16a733e5b4cc107a4f3a75618089cb

How to upgrade :http://www.zidoo.tv/Support/guide/guide_target/7kv1voas1D1KKmVViAFMcQ%3D%3D/guide_faq/CN6lY0XMyIg%3D/faq_page/9nCdOWqz%2Bdw%3D.html

Yayınlanma Tarihi : 24.02.2017

İşte bu yazılıma ait detaylar...

Model : Zidoo X9S

Version 1.2.12

Updatelist :

1 - Fix accidental audio drop issue in youtube

2 - Fix the Amazon video unable to play

3 - Fix the Netflix popup error when play

4 - Remove the Android statusbar on the HDMI-IN record interface

5 - Fix some DVD-ISOs compatible problem(Support popup menu)

6 - Make the Hybrid multi partition u-disk identifiable

7 - Fix some subtitles display unnecessary tags

8 - Replaced the music player with a new one

9 - Fix HDMI downmix option don't save itself after restart box

10 - Add a switch to allow save AP after restart box

• FW konusunun yanlışlıkla silindiğini yazmışlar :)
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle papirus hocam,aynı filmi kodi'de açtığımda sıkıntı yok altyazıda,sorun genellikle altyazı ayarlarına girip altyazıyı aşağıya kaydırdığım zaman oluyor genelde,ne oynuyorsun ayarlarla der gibi trip atıyor makina banaişin garibi aynı cihaz,aynı yazılım makinalarda başka başka sorunlar çıkıyor,mikrofon uzatılan amcanın biri bir duruma şaş kaldım demişti,bende şaş kaldım..
  • Maalesef bu çin malı cihazlar asla dogru düzgün uygulama çalıştırmıyor film oynatıyorsa dua edeceksin

Şu nvidia 3d işini halletse dakika durmam cihazı satarım

• Evet gerçekten de altyazılarda bir sorun var yine

"şimdi konuşmalıyız ve gülmeliyiz"

"ş imdi konuşmalıyız ve gülmeliyiz" yapıyor hem de filmin 13üncü dakikasına kadar 4 kere yaptı birisi de ö harfini o diye yazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 28 Şubat 2017; 1:26:5 >
  • Az önce bir saçmalık daha farkettim 2 usbde usb 3.0 olanda hdd usb 2.0 olanda usb bellek var içinde müzikler olan

hdden filmi oynatıp bittikten sonra otomatik müzik çalmaya başlıyor hayret ki hayret
  • Zidoo X9S'de v1.2.12'yi yükleme sonrasında karşılaştığınız sıkıntıları not alıyorum arkadaşlar.

Netflix ile ilgili sıkıntıyı tekrar bildirirken bu yazılımdaki tespitlerinizi de bildireceğim...
  • Konuyla ilgili takibim devam ediyor. Hala alıp almama konusunda karar verememişken, basit bir film oynatıcısı olarak kullanacak olmama rağmen altyazılarda yeni yazılımla sorunlar ortaya çıktıysa zaman içinde bu cihaz beni de delirtebilir. Takibe devam ediyorum ama kafam iyice karışmaya başladı, gözünü seveyim dark'ın, eskidi vesaire ama takıyorsun çalıştırıyor arkadaş. Bu konuya her gün mutlaka bir kaç kez bakıyorum, izlemeye devam...
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.