Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurt dışında bu cihaz hakkında olumsuz yapılan yorumların ortak noktası stabil olmayan firmware konusu. Sağlam çalışan cihaz yeni firmware ile adam gibi çalışmaz oldu genel yapılan şikayetlerden. Sizlerde böyle bir durum oluştumu, şu an stabil çalışan bir firmware var mı ?
  • casparza C kullanıcısına yanıt
    Abartmışlar durumu.

Çünkü bizim gibi kullanıcılar için adam gibi çalışmama durumu söz konusu değil cihazda.

Tamam , yayınlanan firmwarelerde bazı sıkıntılar çıkabiliyor ve birşeyi düzeltirken bazı şeyleri gözden kaçırabiliyorlar.Ona bende katılıyorum.

Ama Zidoo'nun bu handikapını en başından beri yazıyoruz zaten ve cihazı almayı engelleyecek boyutta değil bu tarz sıkıntılar...

Ben yazılım gurubunun bu cihaza kattığı artıların hesabını yapıyorum.

Cihaz Şakır şakır herşeyi oynatıyor mu , oynatıyor.

Emsalleri arasında rakipsiz bir altyazı menüsüne sahip mi , sahip.

Blu-Ray ISO ( 3D Dahil ) menülü oynatım var mı , var.

4K Blu-Ray menülü oynatıyor mu , belkide oynatan ilk cihaz şu anda.

Bunlarda cihazı almam ve başkalarına tavsiye etmem için yeterli sebepler , gerisi teferruat...
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    Haklı olabilir ama bende kendi tecrübemi aktarayım.

Bendeki IPTV linkini hem Zidoo X9S'te , hem Zidoo H6 Pro'da , hemde Amazon Fire Tv Sitc'kte denedim.Üçü arasında hiçbiri cam gibi görüntü vermiyor.

Çünkü aldığım server'ın kalitesi belli ve yayınların çözünürlüğü düşük.Orası aşikar.

Çünkü aynı görüntü cep telefonunda çok daha net ve deyim yerindeyse cam gibi.

Dolayısıyla görüntüdeki farkta , aldığınız yayının kalitesi de önemli bir etken bence...
  • iptv yi izlediğiniz tv nin yada monitörün çözünürlüğü de önemli diğer bir deyişle. Genelde 720p ve nadiren 1080p çözünürlükte yayınlar var iptv de.

Aynı yayını 720p hd ready bir ekranda izlediğinizde, 4k bir tv ye göre çok daha net ve güzel gelecek size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

iptv yi izlediğiniz tv nin yada monitörün çözünürlüğü de önemli diğer bir deyişle. Genelde 720p ve nadiren 1080p çözünürlükte yayınlar var iptv de.

Aynı yayını 720p hd ready bir ekranda izlediğinizde, 4k bir tv ye göre çok daha net ve güzel gelecek size.

Bu durumda, 4k değil de full hd led bir tv'de ip tv'yi daha net izlemek için zidoo üzerinden de görüntü ayarlarına müdahele etmek mi gerekir? Film izlerken herşey auto olarak ayarlı ama ip tv'de başka bir seçenek mi ayarlanmalı?
  • spinmaster kullanıcısına yanıt
    Yazdığım genel bir bilgi.

x9s ten bağımsız. Onda ince ayar yapabilirsiniz.

Benim anlatmak istediğim, görüntü kaynağının çözünürlüğü ile, onu işleyecek ve yansıtacak olanın uyumu sadece...

Bu şeye benzer. 1920 1080p bir yayını full HD bir tv mi daha iyi gösterir yoksa 4k bir tv mi? Kesinlikle full HD olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 24 Kasım 2017; 17:15:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

quote:

iptv yi izlediğiniz tv nin yada monitörün çözünürlüğü de önemli diğer bir deyişle. Genelde 720p ve nadiren 1080p çözünürlükte yayınlar var iptv de.

Bu durumda, 4k değil de full hd led bir tv'de ip tv'yi daha net izlemek için zidoo üzerinden de görüntü ayarlarına müdahele etmek mi gerekir? Film izlerken herşey auto olarak ayarlı ama ip tv'de başka bir seçenek mi ayarlanmalı?

İp tv ye 100 lira 200 lira veriyorsan bi beklenti girme

Ama 300 500 veriyorsan yıllık iyi server alırsın ufak defek sıkıntılar dışında sorun olmaz tv ye yeter görüntü

• quote:

Yazdığım genel bir bilgi.

x9s ten bağımsız. Onda ince ayar yapabilirsiniz.

Benim anlatmak istediğim, görüntü kaynağının çözünürlüğü ile, onu işleyecek ve yansıtacak olanın uyumu sadece...

Bu şeye benzer. 1920 1080p bir yayını full HD bir tv mi daha iyi gösterir yoksa 4k bir tv mi? Kesinlikle full HD olan.

Aynen biz de 3 mt perdeyi doldurmak icin mecbur 4k tercih ediyoruz

Yada 1080 p kullanacak sak madvr ile 4k upscale ediyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Zidoo'nun kendi sitesinde Black Friday indiriminden bahsedilmiş ama fiyat yine de çok cazip değil bence.

Mesela Zidoo X9S modeli için indirim sonrası 129$'lık bir fiyat etiketi gözüküyor Amazon'da.Ama hâlâ Türkiye'ye teslimat yapılamıyor diye ikaz veriyor site.

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli )

Oysa Geekbuying'te yapılan Black Friday indirimi daha mantıklı ve aynı Zidoo X9S modeli 120$'a satışta.

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli )

Ona göre değerlendirin durumu...

ben de baktım ama üztü çizilen bir fiyat yok sanki daha başlamamış gibi duruyor ara ara takip edin eğer bu fiyattan %40 olursa kargo ve vergi dahil 120 doların altına gelebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinc305

Merhaba Arkadaşlar,

Cihazı kumandadan kapatıyorum, bir dak. sonra kendi kendine açılıyor. Herhangi bir zaman ayarlaması vs.. yok kapattğım ekranda, hepsi sıfır kontrol ettim. Bilgisi olan yardımcı olabilecek biri var mı?

ayarlardan ask me? seçin aksi taktirde ya hiç açılmıyor ya da kendiliğinden açılıyor yani kapatırken sorsun siz seçin power offu

maalesef bu menüsünde bir bug var gibi

bir de elektirkler kesilip geldiğinde kendiliğinden açılır bunu çözemediler hemen hemen tüm androidler böyle
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, makul bir cevap.
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu bende yaşamıştım.

Çözümü hdmi cec açıksa kapatmak,

ondan sonra hiç kendiliğinden açılmadı.

Zidoo ile Tv cec üzerinde anlaşamadılar bir türlü.
  • https://www.geekbuying.com/item/Bundle-ZIDOO-X9S-RTD1295-Android-TV-BOX-ZIDOO-V6-Wireless-Keyboard-385895.html?pmrm=ems-item-similar-emspd

fiyat 5 dolar düşmüş.114,99 olmuş, black cuma da indirim yapmadılar,bitince küçük bir indirim yapmışlar,erayın dediği gibi bu cihaz 110-120 dolar arası oynuyor sürekli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 25 Kasım 2017; 12:5:54 >
  • Son 100 sayfayı okudum sanırım. Anlamadığım bir nokta var. Aslında bahsedilmiş yorumlarda da tam çözemedim.

Şimdi bende LG 4k TV, Lg Ev sinema sistemi var. Zidoo X9S aldım. Ama bunları nasıl birbirine bağlamayım.

Anladığım kadar ile Zidooyu televizyona 4K destekleyen bir HDMI kablo ile bağlıyoruz.
    Peki ses sistemine nasıl bağlıyacağız Optik kablo ile mi?

Bu ara ses sistemim:http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-BH7530TW

Ses Formatları
    Dobly Digital Plus Var
    Dobly TrueHD Var
    DTS-HD High Resolution Audio Var
    DTS-HD Master Audio Essential Var
    MPEG 1/2 L2 Var
    MP3 Var
    ID3 Tag Var
    WMA Var
    AAC Var
    FLAC Var
    Video & Uygunluk
    3D / 2D Var
    2D -> 3D Çevirisi (Video) Var
    Çözünürlük Yükseltme 1080p24/61Hz'a kadar
    LG Apps Var
    Full Browser (Flash 10 / HTML 5 destekli) Var
    USB Plus (Müzik, Resim, Video) Var
    USB Üzerinden Harici HDD Oynatma Var
    Otomatik Ses Seviyesi Var
    Ağ Üzerinden Otomatik Yazılım Güncelleme Var
    Kablosuz Teknolojiler
    Ethernet Var
    Dahili Wi-Fi Var
    Wi-Fi Direct Var
    Wi-Fi Display Var
    Miracast Var
    DLNA (DMP/ DMR) Var
    Akıllı Telefon Üzerinden Mobil Stream Var
    AV Biçimi
    Video - MPEG4 AVC(H.264) Var
    Video - DivX HD Var
    Video - MKV Var
    Video - AVC HD Var
    Video - WMV Var
    Video - FLV Var
    Video - MPEG2 Var

• EtYiyenBitki kullanıcısına yanıt
    Optikle hd sesleri alamazsınız

Hdmi takarsamiz 4k desteği yoksa lg nin 4k görüntü alamazsınız

• İkisinden birinden vazgeçmek zorundasınız ya da o ses sistemini değiştirip düzgün bir sistem almak zorundasınız

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

İkisinden birinden vazgeçmek zorundasınız ya da o ses sistemini değiştirip düzgün bir sistem almak zorundasınız

Hocam k. bakmayın da anlamadım. Biraz daha açıklayabilir misiniz?
  • Bu arada TV de 55LA970V LG

Ekran boyutu (inç) 55
    Çözünürlük 3840x2160
    Ekran tipi FULL LED
    Dinamik MCI (Motion Clarity Index) MCI 1000Hz
    Micro Pixel Control (Local Dimming) Var
    LG Smart TV Var
    LG Cinema 3D Var
    LG Cinema Screen Var
    Dahili Uydu Alıcısı Var
    SES
    Mono/Stereo/Dual (MTS/SAP) Var
    Dolby Digital Decoder Var
    DTS Decoder Var
    Hoparlör Sistemi 3 yollu 7 Hoparlör (4.1 Hoparlör)
    Subwoofer Var
    Ses Çıkışı 10W + 10W + 10W + 10W + 10W
    Surround Ses Özelliği Virtual Surround Plus
    Net Ses II Var
    Ses Modu 6 mod (Standart, Müzik, Sinema, Spor, Oyun, Kullanıcı Ayarı)
    Smart Sound Modu Var
    Ses Ayarlayıcı 3 mod (Normal, Duvara Asılı, Ayaklık Üzerinde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EtYiyenBitki

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

İkisinden birinden vazgeçmek zorundasınız ya da o ses sistemini değiştirip düzgün bir sistem almak zorundasınız

Hocam k. bakmayın da anlamadım. Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Bakın zidoo dan hdmi çıkışı tv ye baglar sesi tv den optikle çıkarsanız Dts ve dolby ses alırsınız böyle film de kalmadi dts hd ma ve dolby truhd sesleri alamaz siniz

Zidoodan çıkan hdmi kabloyu ses sistemine çıkarsanız

Dts hd ma dolby true hd gibi sesleri alırsınız fakat ses sisteminden hdmi kabloyu tv ye vereceğiniz icin ses sisteminiz de 4k desteği olmadığı icin bu sefer de 4k yayını izleyemeyecek siniz

Yeriniz de olsam Amazon.de den

Denon 1400 modeli avr alıp 5.1 herhangi hoplarlar setine baglar dolby atmos dtx x dolby truhd Dts hd ma gibi en üst seviye sesleri alırken 4k film leri de izleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: EtYiyenBitki

Bu arada TV de 55LA970V LG

Ekran boyutu (inç) 55
    Çözünürlük 3840x2160
    Ekran tipi FULL LED
    Dinamik MCI (Motion Clarity Index) MCI 1000Hz
    Micro Pixel Control (Local Dimming) Var
    LG Smart TV Var
    LG Cinema 3D Var
    LG Cinema Screen Var
    Dahili Uydu Alıcısı Var
    SES
    Mono/Stereo/Dual (MTS/SAP) Var
    Dolby Digital Decoder Var
    DTS Decoder Var
    Hoparlör Sistemi 3 yollu 7 Hoparlör (4.1 Hoparlör)
    Subwoofer Var
    Ses Çıkışı 10W + 10W + 10W + 10W + 10W
    Surround Ses Özelliği Virtual Surround Plus
    Net Ses II Var
    Ses Modu 6 mod (Standart, Müzik, Sinema, Spor, Oyun, Kullanıcı Ayarı)
    Smart Sound Modu Var
    Ses Ayarlayıcı 3 mod (Normal, Duvara Asılı, Ayaklık Üzerinde)

Tv nizi inceledim de tv de ne hdr ne dolby vision var bunlar yoksa 4k nin da hic bir anlamı Yok

Su an a kadar 80 kadar film çıktı 4k tamamı hdr bt2020 bunları sizin televizyon bu sekli ile izleyemez siniz

Bu sebeple avr almanıza gerek Yok zidoo yu ses sistemi ne hdmi kablo ile bağlayın tüm sesleri alın Dts x le dolby atmos alamayacaksınız onuda önemi Yok su an

Görüntü de 1080 de kalacak Buda yeterli

4k ya şimdilik heves etmeyin biraz otursun piyasa su an cok erken.

Yeni bi alım yaparsınız aldığınız tv gibi sıkıntı yapar

Biraz sabır 4k icin

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.