Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam daha önce bir kaç kez yazmıştım hatırlarsan aşağıdaki sorunu.

v1.4.12'de size bahsetmiş olduğum DD5.1 Audio Transcoding sorunu var. Yani ses sistemi sadece dolby destekliyorsa ses ayarlarında RAW seçili olsa dahi Zidoo X9S DTS veya AAC ses codeclerini Dolby'e çevirmiyor. Bir önceki sürümde bu sorun yokmuş.
    http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/problem-firmware-1-4-12-regarding-dd5-1-audio-transcoding.5853/

Zidoo forum sayfasında yazılmışsa bakılır demiştiniz ama yeni firmware üzerinde de aynı sorun var. Değişen bir şey olmamış. Bu sorunu bir de siz bildirseniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

zdmc 17.6'yı 17.4'ün üzerine kurmaya çalıştığımda güncelleme yapılamadı dedi bende 17.4'ü kaldırıp 17.6'yı sıfırdan kurup arşivi taradım 4 film hariç hepsini arşivledi sorunsuzca. Şimdilik bir sorun görünmüyor. 17.4 sürümünde bir kaç sefer hata verdiği olmuştu umarım bu sürümde düzeltilmiştir de karşılaşmayız aynı sorunla.

Bu beyinsiz android mimarisi böyle ne yaparsan yap resetlersen sen çok iyi sonuç alıyorsun eğer resetlemez sen illaki ilerde problemler çıkabiliyor bir programı güncellemek androidde hata sileceksin kaldıracaksın tekrar yükleyeceksin

Ben öyle yapıyorum mutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle...

Resetleme yapmak gerek uygulamalarda , gerekse yazılım yüklemelerinde çok önemli bir detay...
  • Selamlar, uzun süredir minix x8hplus kullanıyorum, artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum sanırım en iyi alternatiflerden biri x9s gibi.
    Bir kaç sorum olacak, şimdiden teşekkürler.

* x10 almaya değer mi,özetle 80-90 USd fark vermeye değermi ? x9s daha iyi bir tasarıma sahip ayrıca.
    * geekbuying sanaırım en uygun yer almak için, burada almanya vs. avrupa stoğunu seçmenin hızlı/sorunsuz gelmesi açısından bir faydası olur mu ?
    * denon 3400 kullanıyorum dd/dts hdmi üzerinden passthrough da bir sıkıntı yaşayan oldumu hiç? Bazı sorunlar varmış sanırım ses ile ilgili.

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casparza

Selamlar, uzun süredir minix x8hplus kullanıyorum, artık değiştirme zamanı geldi diye düşünüyorum sanırım en iyi alternatiflerden biri x9s gibi.
    Bir kaç sorum olacak, şimdiden teşekkürler.

* x10 almaya değer mi,özetle 80-90 USd fark vermeye değermi ? x9s daha iyi bir tasarıma sahip ayrıca.
    * geekbuying sanaırım en uygun yer almak için, burada almanya vs. avrupa stoğunu seçmenin hızlı/sorunsuz gelmesi açısından bir faydası olur mu ?
    * denon 3400 kullanıyorum dd/dts hdmi üzerinden passthrough da bir sıkıntı yaşayan oldumu hiç? Bazı sorunlar varmış sanırım ses ile ilgili.

Tekrar teşekkürler.

3.5 hdd varsa elinizde usb ara birimi olmayan sadede disk

X10 alınabilir icine disk koyuluyor bunun dışında en ufak bir artısı Yok

Genelde geekbuy dan alıyoruz daha sıkıntı çıkmadı 15 günde normal kargo ile gümrüğe takılmadan geliyor

Dhl gibi hızlı kargo seçerseniz direk gümrüğe takılıyor ödeyip yüzde 20 ürünü alıyorsunuz hızlı alayım derken iyice uğraş çıkıyor

Avrupa stoğun dan bugüne kadar tr ye gönderim olmadı şansınızı deneyin ama göndermeyecek ekranda bu bilgi çıkacak size de

Bu Çinliler yeni teknoloji icin cihazı adam akıllı günceller ken eski teknoloji leri bozuyorlar

Cihaz Dts Dts hdmi dolby truhd dolby atmos Dts x

De dahil hic bir formatta

4k da hdr de hic bir alan da sorunu yok

Dolby ses te ne olur bilmem biz o tarz pek kullanmıyoruz

Denememi istediğiniz bir dosya varsa link yada tam isim verin

Deneyeyim

Diğer arkadaşın ses sistemi cok eski model sikiti o sizin cihaz yeni sizde problem olmaz

• Mevcut dolby filmler e baktim şimdi de herhangi bir sorun yok

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Filmleri genellikle mkv olarak indiriyorum. Boyut olarak 10-15 gb arası, 1080p x264 DTS destekli olanlarını indiriyorum. Arşivimdeki tüm filmleri amfi'm açıyor. Yeni olarak indirdiğim ve eski cihazımın çalıştırmadığı tüm filmleri de cihaz açıyor. Bu hafta sonu ilk defa yeni filmlerden birini izledik. Dark media cihazıma göre arada bariz bir görüntü kalite farkı var ve akıcılık konusunda zaten cihaz uçup gidiyor.

Arayüz benim için son derece kolay ve basit. Bir çok ayarı rahatlıkla yapabiliyorum. Zdmc kullanımı zaten basitten de öte.

Dark cihazımda fimleri izlerken amfi dts olarak devreye giriyorken zidoo ile sesi auto seçtiğimde dolby olarak görüyor. Sebebi nedir bilmiyorum ama kalite olarak bir fark yok.

Zaten hd sesleri alabilmek adına amfi değişikliği de düşünüyorum.

Ayrıca youtube ve ip tv gibi programları denerken tv de aldığım görüntü çok kaliteli olmuyor. Ip tv kullanmıyorum, denemek için arkadaşımın kullandığını denedik ve aktarım çok zayıf oldu. Hd kanallar bile görüntü olarak kötüydü. Bir arkadaşımız aldığı server zayıf olabilir dedi ama youtube kullanırken de görüntüyü çok beğenmedim. Acaba hdmi çıkışıyla ilgili filmler hariç başka bir ayar mı yapmam gerekiyor?

Şu ana kadar cihazla ilgili herşey harika. Zaten amacım film izlemekti ve bunu fazlasıyla yapıyorum. Yeni nesil 4k veya bluray filmleri de indirip denemek istiyorum ama benim kotayı 2-3 filmle aşacağımdan şimdilik mkv ile devam edeceğim.

• Teşekkürler cevplarınız için, eraycelik80, spinmaster.
    Geçelim bakalım siparişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Filmleri genellikle mkv olarak indiriyorum. Boyut olarak 10-15 gb arası, 1080p x264 DTS destekli olanlarını indiriyorum. Arşivimdeki tüm filmleri amfi'm açıyor. Yeni olarak indirdiğim ve eski cihazımın çalıştırmadığı tüm filmleri de cihaz açıyor. Bu hafta sonu ilk defa yeni filmlerden birini izledik. Dark media cihazıma göre arada bariz bir görüntü kalite farkı var ve akıcılık konusunda zaten cihaz uçup gidiyor.

Arayüz benim için son derece kolay ve basit. Bir çok ayarı rahatlıkla yapabiliyorum. Zdmc kullanımı zaten basitten de öte.

Dark cihazımda fimleri izlerken amfi dts olarak devreye giriyorken zidoo ile sesi auto seçtiğimde dolby olarak görüyor. Sebebi nedir bilmiyorum ama kalite olarak bir fark yok.

Zaten hd sesleri alabilmek adına amfi değişikliği de düşünüyorum.

Ayrıca youtube ve ip tv gibi programları denerken tv de aldığım görüntü çok kaliteli olmuyor. Ip tv kullanmıyorum, denemek için arkadaşımın kullandığını denedik ve aktarım çok zayıf oldu. Hd kanallar bile görüntü olarak kötüydü. Bir arkadaşımız aldığı server zayıf olabilir dedi ama youtube kullanırken de görüntüyü çok beğenmedim. Acaba hdmi çıkışıyla ilgili filmler hariç başka bir ayar mı yapmam gerekiyor?

Şu ana kadar cihazla ilgili herşey harika. Zaten amacım film izlemekti ve bunu fazlasıyla yapıyorum. Yeni nesil 4k veya bluray filmleri de indirip denemek istiyorum ama benim kotayı 2-3 filmle aşacağımdan şimdilik mkv ile devam edeceğim.

İndirdiğiniz filmler zidoo ya yakışmıyor :))

Remux a geçin iyice görün farkı

:)

• İp tv isi server la alakalı iyi yerden alınca cam gibi de görüntü alırsınız

YouTube da da iki uygulama var bende cok ufak tekleme dışında sorun yok

• 4k blurayleri menülü gösteriyor ya gerisi boş sanırım dünyadaki tek oynatıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

4k blurayleri menülü gösteriyor ya gerisi boş sanırım dünyadaki tek oynatıcı

X20 isteriz

• Baba benim dac manyak işim olmaz x20yi sen al

• quote:

Baba benim dac manyak işim olmaz x20yi sen al

Ne dac i abi dacla isimiz Yok cihaz güzel görüntü de yol alır

İki de 14 tb takarim ona bitti gitti

• hayır dacdan dolayı pahalı olur onu demek istedim ess sabreli olacak ya

• quote:

hayır dacdan dolayı pahalı olur onu demek istedim ess sabreli olacak ya

Dac istemezuk alsınlar içinden fiyati makul hale getirsin ler

500 600 usd nedir yaw :)

• Aynen var bizim dacımız ess sabre olmasa maks 250 dolar olur

• takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

takip...

Cihazı al abi takıl Yok :))

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: erdote

takip...

Cihazı al abi takıl Yok :))

seninle konuştum zaten tugrul,biliyorsun almya karar verdim.
    ama almadan önce yeni cihaz zevki varya onu yaşamaya çalışıyorum :))
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.