Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ulen ,

Ya adamakıllı rip indir yada HDD'lerini değiştir...

Şaka bir yana hakikaten sendeki donanımda bir gariplik olmasın.Hadi benim dosyam daha düşük kapasiteliydi ve ondan donma yaşamadım diyelim ama baksana arkadaşlar da bizde takılma yok diyor.

Hadi gelde çık işin içinden.
  • Forumuna da yazmışlar moderatör usb 2.0 porttan takın demiş v.1.4.5de de var zaten usb 3.0 tranmission bug diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben agdan izledim usb ile denemedim hic bilmiyorum

Yalniz kablosuz izleyemedim takiliyor, appletv de zidoo da 5ghz ac band olmasina ragmen performans alamiyorum, halbuku daha hizli baglaniyorum 250mb civari, modem biraz uzak cihazlara, ama 100mbit kablolunun performasini veremiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılımsal hatalarla uğraşmaktan baktığım için, NVidia ile seyrediyorum. Hele son, filmleri arşivlememe sorununu unutmam mümkün değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    O zaman bu sıkıntı için farklı marka HDD'lerin çektiği güçle orantılı değişkenlik gösteriyor demek lazım.

Çünkü bendeki 2 TB'lık Toshiba HDD zaten USB 3.0 portunda takılı ve donma yaşamıyorum.

USB 3.0 portunda kronik bir problem olsa aynı donmaları benimde yaşamam lazım değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Haziran 2017; 14:2:8 >
  • muhtemelen düşük bitrateli film seyrediyorsundur isolarda bitrateler çok yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 15 Haziran 2017; 14:17:55 >
    Şimdiye dek Blu-Ray ISO film indirip seyretmediğim için bilemiyorum.

Ama bir fırsat bulduğumda bahsettiğin tarzda yüksek bitrateli bir film indirip denerim.
  • usb 2.0 da iso ları gayet rahat oynatıyor, usb 2.0 dan baglasanız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • inat ettik bir kere bende de bir huy var bir seyrettiğim filmi bir daha seyretmem şimdi usb 2.0dan bağla 2 saat aynı filmi seyret zor beee

neyse v.1.4.5 çıkınca sıkıntılarmız geçerse tamam olmuş deriz olmazsa usb 2.0dan bağlar geçeriz menü işindne vazgeçmeyiz
    Seyrettiğin Logan filminin tam torrent linkini ( indirdiğin yer , dosya boyutu v.s detayları ile ) PM'den at bana.

Aynı dosyayı indirip USB 3.0'dan bağlı HDD'te birde ben seyredeyim bakalım ne olacak ?
  • ok davetiye de göndereyim

• Zidoo X7'nin kullandığı arayüzle ilgili ilk video paylaşıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=_brzgV555BM

Videodan anladığım kadarıyla X7'de kullanılan arayüz , Nvidid Shield Tv ve MiBox 4k'da kullanılan Android TV Launcher arayüzü değil.

Zidoo firmasının kendine has yarattığı yeni bir arayüz.Haliyle Netflix desteği olacağını da sanmıyorum.

Bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ok davetiye de göndereyim

boşta davvetiye varsa bende alabilirmiyim bir dal

bu arada arşivleme olayını nasıl yaptırıyorsunuz arkadaşlar

ilaveten logitech harmony akıllı kumanda kullanan arkadaş varmı ayarlarda bana yardımcı olabilecek

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Emin olun hiç anlamadım ne demek istediğinizi açık açık yazın projeksiyonunuz da bluray playeriniz de halen elinizde ekrana gelenleri tam ismiyle yazın ki zidoo ile neler olacağını size söyleyebilelim

Hocam ben sorunu iyice inceledim. Projeksiyon ayarıyla falan alakalı değilmiş. 3d iso indiriyorum. Bilgisayarda sanal sürücüye bağlıyorum. Powerdvd bunu 3d bluray olarak görüyor. Projeksiyonda otomatik 3d moda geçiyor(orjinal blurayde geçtiği moda) Ancak sorun şu görüntü 3D değil. Acaba problem nedir sizler media oynatucılarda sorunsuz 3D iso izleyebiliyor musunuz? Ve şunu merak ediyorum ben orjinal bluray bağlıyken projeksiyonun 3d sini kapatınca üst üste gibi bi görüntü oluşuyo. Bu iso kalıbının içinde bu şekilde bi vidyo dosyası varmı acaba. Ben bi türlü bulamadım stream klasörünün içinde hep 2d vidyolar var. Çalışma mantığı nedir bu bluray iso 3D filmlerin?

• Sorun projeksiyonunda değil powerdvdnin versiyonu filan eski olabilir porjeksiyon 3d moduna geçiyorsa görüntünün 3d olması lazım ancak bazı bluraylerde hem filmin 3dsi hem 2dsi bulunur sanırım oynatıcı yazılımının otomatik 2d olanı filan oynatıyor bizim zidoo x9sde iso seçince oynat veya menülü oynat diye 2 seçenek çıkıyor ikisinde de tv otomatik 3d moduna geçiyor yani zidooda bir sorun yok 3d mvcnin çalışma mantığını inan bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Haziran 2017; 21:28:55 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam selam,

Sadece film izlemek için önerirmisiniz?

• Öneririz

• media playerinde film açıyorum donuyor resetleyip zdmc de çıyorum o da bir süre sonra atıyor çıkarsınlar artık şu firmwwware yi sıktı
  • semihmurat S kullanıcısına yanıt
    Yaşanan bu donma neye göre değişkenlik gösteriyor bilemiyorum ama şimdiye dek bende öyle bir donma problemi hiç yaşanmadı.

Yani "Cihazdaki v1.4.4 yazılımı , video dosyalarında donmaya yol açıyor " diye kesin birşey söyleyemek zor.

Derseniz ki " Yüksek kapasiteli ISO dosyaları seyrediyorum , onlarda donma yapıyor , ona birşey diyemem , haklı olabilirsiniz.Çünkü benim seyrettiklerim en fazla 10-12 GB'lık 1080p filmler ve donma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 18 Haziran 2017; 14:0:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yaşanan bu donma neye göre değişkenlik gösteriyor bilemiyorum ama şimdiye dek bende öyle bir donma problemi hiç yaşanmadı.

Yani "Cihazdaki v1.4.4 yazılımı , video dosyalarında donmaya yol açıyor " diye kesin birşey söyleyemek zor.

Derseniz ki " Yüksek kapasiteli ISO dosyaları seyrediyorum , onlarda donma yapıyor , ona birşey diyemem , haklı olabilirsiniz.Çünkü benim seyrettiklerim en fazla 10-12 GB'lık 1080p filmler ve donma yok.

yüksek boyutlu filmlerde bir donma görmedim hocam şöyle açıklayayım daha öncede yazdığım gibi dahili oynatıcısı mp4 dosyalarında oynatmadı sıkıntı çıkardı ondan zidoo ile oynatıyordum yine örnek vermek gerekirse aftermath diye bir film var onda oynatmayı kesip menüye ddönüyor ve dün denediğim drone isimli filmi dahilide oynatırken dondu cihaz tepki vermedi açıp kapamak zorunda kaldım tekrar denediğimde bir süre oynattıktan sonra menüye döndü 3 kerede filmi ana tamamladım bu dediklerim 4 gb lık mkv dosyaası açıkcası eski cihazım ne versem oynatıyordu bunda 3 aydır bir stabilite sağlanamayınca hayal kırıklığı oluyor 6-7 filmde bir dahiliyi dene açmadı zidoo ya dön yapmak zorunda olmamam lazım firma iyi niyetli anlıyorum sorunları çözmeye calışıyorlar ama artık çözsünler bir zahmet değilmi

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.