Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kodi 16 bildiğim kadarıyla https desteklemiyor bu nedenle acilen kodi 17.1 e geçmeleri gerek. Ayrıca Kodi 17.1 yanılmıyorsam harici video oynatıcı desteklemiyor (16 da bu destek vardı). Bu nedenle işleri daha da zor. Fakat Kodi 17.1 de harici oynatıcı desteği için kodi sitesinde istekte bulunabiliriz belki bir faydası olur.
  • Kodideki ısrarınızı anlayamıyorum kendi oynatıcısı çok daha kaliteli oynatıyor amacınız afişleme ise afişlemeyi yapın kendi oynatıcısı ile oynatın ama amacınız stream ise onu bilmem bak

ayrıca zidoo diğer media oynatıcıların tabutuna çiviyi çakacak galiba baksanıza 3d bluray menü desteği veriyorlar

V1.4.2 for X9S
    Updatelist

System:
    1, Add 1080P25 resolution option.
    2,Fix the issue that virtual keyboard doesn't appear when airmouse connected.
    3,Fix a format error that occurs when you try to format a TF or Udisk or harddrive.
    4,Fix the issue that no HDMI display after repetitious plug in and out HDMI.
    5,Optimize the fluency of playback from the very begining of a online video in some certain APPs.
    6,Fix the incorrectly display when switch between different live channels in some certain APPs.
    7,Fix the issue that a playing episode interruptedly switch to the next episode in some certain APPs.
    8,Fix the issue that no respond occasionally in some certain APPs.
    9,Fix the issue of USB audio switch.
    10,Fix the issue that the status of Downmix 5.1 doesn't be save after restart.
    11,Improve the compatibility of camera, support 1080P camera.
    12,Improve the compatibility of bluetooth, support bluetooth mouse better.
    13,Enable a new online player - nuplayer which will improve streaming media playback.
    14,Fix the blurred display when enter some APPs.
    15,Improve the algorithms of anti-aliasing, denosing and edge sharpening.
    16,Improve the rendering effect, Enhenced the sharpness and clearness.

Applications:
    Player:
    1,Fix the failure function of 'Repeat all' in play mode.
    2,Expand the time-shifting range of subtitle to 10 mins.
    3,Optimize the synchronicity of subtitle and audio.
    4,Add a menu prompt when pause the playback.
    5,Add the display of time when pause the playback.
    6,Optimize the function of download of subtitles.

Blu-Ray function:
    1,Fix the issue that the movie no longer be played after quit by press home key.
    2,Add the function that switch region code by press num-key 1,2,3.
    3,Add autoswitching of frame rate for 23.976 and 24.
    4,Add auto-downloading of subtitles function.
    5,Add 3D Blu-Ray menu function.
    6,Add switching chapter by press page down & page up.
    7,Optimize the effective and compatibility of Blu-Ray playback with BD menu.

Quick settings:
    1, Add a setting of Blu-Ray region code.
    2,Add a wifi hotspot setting.

Filemanager:
    1,Add a setting for manually refresh
    2,Fix the issue that the ISO files don't appear in Videos column.
    3,Fix the incorrectly display of progress bar when copying a large file.
    4,Fix the error which occurs when you open a CUE file.

Theater:
    1,Optimize the sharpness of poster.
    2,Add category of 4K and 3D.
    3,Improve the UI of the video manager and the movie's page.
    4,Add a IMDB search function in the movie's page.

Weather:
    1,Fix some Temp value don't follow the switch between Celsius and Fahrenheit.
    2,Add cities list

Launcher:
    1,Add a password confirm when set the password of APP lock.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 19 Nisan 2017; 0:1:6 >

• yesimçıraklı kardeş senin eklediğinde kırmızılı bölüm yok ya da daha sonra değiştirmişler merakla bekliyorum 3d.isolara menü desteği verirlerse bitirir diğer oynatıcıları
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Kodiyi sırf afişlemek için tercih ediyorum. Kedni media playerı çok daha kaliteli tabi ki.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Forumda iki aşamalı kodi 17 ye geçiş olacağı ile ilgili bir başlık var bakın isterseniz... İkinci aşamada passthrough da olacakmış...
  • river68 R kullanıcısına yanıt
    Evet passtrough önemli fakat bence asıl önemli olan harici medya oynatıcıya izin vermesi. Zidoo nun kendi oynatıcısı güzel, kodi'nin de film arşivini indekslemesi güzel. Ne yazık ki kodi 17 ile indeksleme yapsak bile başka oynatıcıya oynatamıyoruz. Kodi 17.1 içinden zidoo oynatıcıya transfer edebilsek o zaman passtrough sorun olmayacak zaten. Bu nedenle zidoo yu suçlayamıyorum sorun bence Kodi programcılarının v17 ile bu harici oynatıcı özelliğini devreden çıkarması ile alakalı. Umarım çok sürmez bir çözüm bulurlar.
  • şu anki zdmc yi (kodi) çalıştırdığımızda, oyantıcı olarak cihazın kendi oynatıcısını seçebiliyormuyuz, seçebiliyorsak hangi ayarları yapmamız gerekiyor
  • cce kullanıcısına yanıt
    Zaten varsayılan olarak cihazın kendi oynatıcısı ile oynatıyor bence. (v1.3.0. kurulu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Zaten varsayılan olarak cihazın kendi oynatıcısı ile oynatıyor bence. (v1.3.0. kurulu)

öyle oynatmıyor. kodi de video ayarlarında extenal seçili ama filmi oynattığımda görüntü kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cce -- 19 Nisan 2017; 14:44:18 >
  • Evet öyle denmişti. varsayılan olarak kendi oynatıcısını kullanıyor denmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cce

quote:

öyle oynatmıyor. kodi de video ayarlarında extenal seçili ama filmi oynattığımda görüntü kötü.

Diğer filmlerde de aynı mı. Film kaynaklı olmasın.
    Görüntü nasıl kötü olabilir ki ? Çünkü kendi medya oynatıcısındaki görüntü kalitesi KODI'den daha iyi.

Bir gariplik var bu işte...
  • şimdi görüntüleri tekrar değerlendirdim.ve istediğim sonuca ulaştım

kodi de external seçeneği aktif iken , görüntü soluklaşıyor, resim parlaklığı azalıyor.oran kaç derseniz belki %5 belki %10 .bu durum beni ve gözümü rahatsız ediyor.belki başkalarını rahatsız etmez

external seçeneği aktif değilken , tuhaf bir şekilde görüntü cihazın kendi oynatıcısı ile aynı oldu.ben hep external seçeneği aktif kullanmıştım.pasif seçeneği hiç denememiştim.

sistem bende mi ters çalışıyor, ben mi çalışma mantığını yanlış anladım bilemedim.

tüm filmlerde ve çözünürlüklerimde , durum aynı
    Çok enteresan. Bu akşam ben de external seçeneğini kapatıp açacağım ve sonucu size burdan yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_plt

zidoo x9s cihazına super mario run kuran oldu mu?

suan Türkiyede daha market üzerinden sunulmadığı için apk dosyasını indirip o şekilde kurulum yaptım. fakat oyunu açmaya çalıştığımda oyun açılırken cihaz menü ekranına atıyor. bir kaç farklı apk denedim ve hepsi aynı sonucu verdi. indirdiğim apk yı telefonuma kurduğumda sorunsuzca açıldı.

yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

bu konuda yardım edebilecek kimse yok mu?
    cevap veren olursa çok sevinirim.
  • immortal_plt İ kullanıcısına yanıt
    Kullanıcıların çoğu Zidoo X9S'i görüntü kalitesi açısından tercih ettiği için oyun konusundaki sorularında cevap alamayabilirsin...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    bende öncelikli olarak film ve dizi izleme amaçlı aldım.
    ama sonuçta cihazın tüm özelliklerini kullanmak için oyun da kurmayı planlamıştım. belki play store üzerinde normal yayınlandığında sorunsuz çalışmaya başlar.
  • x9s harici klavye kullanımımda canımı çok sıkıyor.

cihazı açtığımda üzerindeki klavyeyi tanımıyor.klavyenin kablosuz stickini usb soketlere yerimden kalkıp tekrar takmak zorunda kalıyorum.üstelik usblere taksamda ilk seferde çalışmıyor.usb girişlerini değiştiriyorum.canı isterse birinde çalışıyor.birinde çalıştıktan sonra, sticki başka bir usb girişine taktığımda orada da çalışıyor.

kullandığım 2 tane klavye var.logitech k400 diğeride avuç içine sığan markasını hatırlamadığım klavye.iki klavyede çalıştığında gayet iyi.ama bu tanıma problemi beni bezdirdi.

bir ara hard disk tanımada da aynı durum olmuştu.usb 2.0 girişleri hard diski tanımadı.usb 3.0 tanıdı.tanıdıktan sonra hhd yi usb 2.0 a taktığımda oda tanıdı.

cihaz anlıyacağınız kafasına göre takılıyor.

kalıcı bir çözümü varmıdır
    Hiç klavye sorunu yaşamadım. Belki yakında çıkacak firmware ile sorun düzelir. Hiç cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi?
  • quote:

Hiç klavye sorunu yaşamadım. Belki yakında çıkacak firmware ile sorun düzelir. Hiç cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi?

hdd tanıma sorunu için fb ayarlarına dönmüştüm.klavye için dönmedim.satın aldığımda üzerinde gelen yazılımda ve yüklediğim beta yazılımında hdd de belirttiğim sıkıntıyı yaşamıştım.

yeni yazılımı bekleyeyim.fb ye döndükten sonra kodi , youtube v.b leri için tekrar uğraşmak istemiyorum

siz kodi için görüntüyü test edecektiniz , bakabildinizmi
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.