Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    internet hizinin 1000 mb mi?

bende 212 modeli var 50 mb full indiiryor, bence sizde bir sikinti olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Home Theatre 2.0'da afişlediği filmlerin puanını imdb'den alıyor değil mi?
    Puanlar güncel değil, silip yeniden taratıldığında puan değişmiyor.
    Bugün film izlemeden önce farkettim.
    Durumu fark eden oldu mu?
    Normalde ingilizce kullanıyorum.Türkçe de denedim değişen bir şey olmadı.
  • Merhabalar,

Gearbest sitesinden Zidoo X10 sipariş imkanı var gözüküyor. Bu siteden sorunsuz alışveriş yapılabiliyor mu ? Gümrük sorunu çıkmadan teslim alınabiliyor mu ?
  • imtr kullanıcısına yanıt
    Bende zamanında gearbest sitesinden aldım. Nl post + sigorta ile getirmiştim(2 dolar farkediyor) 15 günde elime ulaştı.
    Telefonunuza 17trak programını indirin. Track number ile paketin durumunu anlık kontrol edersiniz.
    NOT : Nl post ile alınca ilk hafta herhangi bir güncelleme göremeyince, paniklemeyin. Bir hafta sabredin...
    Paketi 22 dolar fatura etmişlerdi, herhangi bir gümrük sınırına da takılmadı.
  • Gümrük 20 euroya indi zaten bundan sonrası hayal

• Teşekkürler yanıtınız için,
    Zidoo X10 kullanıyorsanız şunu öğrenebilir miyim.
    Ev ağı içinde mesela Nas cihazı içindeki herhangi bir 4K İSO dosyasını - mesela 80 Gb'lık bir dosyayı - takılmadan oynatabiliyor mu ? İşlemcisi bu anlamda yeterli mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Eğer NAS ile Zidoo arasındaki bağlantınız iyi ise sorunsuz oynatıyor. Örneğin ben LAN kablosu ile doğrudan bağladım ve 480 Mbps lik test videolarını (Saniyede 60 MB demek oluyor) bile sorunsuz oynattı. Kısacası işlemcisi çoook güçlü bu konuda sıkıntı yok.
    H.265 (HEVC) bile tamamen sorunsuz.
  • @sadays Geçen seneye göre cari açık %37 arttı.Sorsanız Avrupa birliği uyum yasaları kapsamında 22 euroya düşürdük derler. Konuşacak çok şey var da konuyu kirletmeyeyim.

@imtr X10 ile X9S'in hdd takılabilir ve fiziksel görüşünüzü dışında bir farklılık yok. Bendeki model X9S. Elimde şu an farklı farklı boyutlarda diskler var şök çıkar yapıyorum. Şu an NAS sistem kuruyorum. Dediğinizi de forum konusunu okuyan biri olarak cevaplandırayım. Rahatlıkla çalıştırır. Eğer bağlantı gigabit değil de wifi olacaksa o zaman nas ile zidoo nun arasında mesafe, kolon yapısı, modemin wifi gücü ve niteliği gibi bir sürü etken işin içine girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I.K.

@sadays Geçen seneye göre cari açık %37 arttı.Sorsanız Avrupa birliği uyum yasaları kapsamında 22 euroya düşürdük derler. Konuşacak çok şey var da konuyu kirletmeyeyim.

@imtr X10 ile X9S'in hdd takılabilir ve fiziksel görüşünüzü dışında bir farklılık yok. Bendeki model X9S. Elimde şu an farklı farklı boyutlarda diskler var şök çıkar yapıyorum. Şu an NAS sistem kuruyorum. Dediğinizi de forum konusunu okuyan biri olarak cevaplandırayım. Rahatlıkla çalıştırır. Eğer bağlantı gigabit değil de wifi olacaksa o zaman nas ile zidoo nun arasında mesafe, kolon yapısı, modemin wifi gücü ve niteliği gibi bir sürü etken işin içine girer.
    O açıdan bir problemim yok. Ev ağı içinde paylaştırdığım NAS cihazına ve ana bilgisayarıma nerdeyse tüm odalardan bağlantılarım gigabit switchler ve en az Cat6 kablolalarla bağlı. Yani wifi ağı yok.

Zidoo'nun cihazlarında ağ içinde paylaştırılmış bir klasör seçerken "o klasörün adını sadece tek bir kelimeden oluşması" mecburiyeti var mı ? Kullandığım Himedia Q10 Pro'da öyle bir sıkıntı var. Yani mesela ortak ağda "Seri Filmler" adında bir klasörü tanımıyor. Mutlaka "Serifilmler" olarak değiştirmek gerekiyor. Zidoo'da böyle bir kısıt var mı ?

Klasör kök dizini isimlerini konunun ilk sayfasındaki şekilde yapmış idim. Home Theatre 2.0'da bir-iki film ve bazı serilerin birleştirilememesi dışında bir problem ile karşılaşmadım. Eşleşmeyenleri de manuel olarak taratabiliyorsunuz. Dediğiniz şekilde başka bir diskimde düzenleme yapmadan afişleme yaptırdığımda da sorun olmuyor. Bahsettiğiniz şekilde bir mecburiyet yok.
  • quote:

Klasör kök dizini isimlerini konunun ilk sayfasındaki şekilde yapmış idim. Home Theatre 2.0'da bir-iki film ve bazı serilerin birleştirilememesi dışında bir problem ile karşılaşmadım. Eşleşmeyenleri de manuel olarak taratabiliyorsunuz. Dediğiniz şekilde başka bir diskimde düzenleme yapmadan afişleme yaptırdığımda da sorun olmuyor. Bahsettiğiniz şekilde bir mecburiyet yok.
    Evet detaylı olarak inceledim.

Sorum şu : anlatılan klasör yapılandırmasında mesela- XBMC'nin altındaki paylaşılan klasör adları :
    - Diziler yerine "Diziler 2" olsa idi,

Yani klasör adı "Diziler" yerine "Diziler 2" olarak adlandırılsa idi - arada bir boşluklu bir dizin adı ile sitem yine sorunsuz yolu tanıyacak mı idi ?

Himedia'da bu konuda problem var. Zidoo'da da var mı ?

Not : Anlatılan klasör yapılandırmasında sanki özellikle klasör adları tek kelimelik adlar olarak şeçilmiş gözüktüğü için (Belgeseller, Diziler, Filmler gibi) emin olmak için tekrar sorayım dedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imtr -- 22 Nisan 2018; 17:49:57 >

• Hayır...

Home Theatre 2.0 uygulaması ; dizi ve film afişlemelerindeki puanlama değerlerini IMDb'den ( Internet Movie Database ) değil , ona alternatif bir site olan TMDb'den ( The Movie Database ) alıyor.Dolayısıyla ekranda gördüğünüz puanları , IMDb puanları ile kıyaslarsanız fark görmeniz normal.

TMDb , bazı kullanıcılar tarafından IMDb'ye nazaran daha iyi kabul edilen bir site ama bu göreceli bir kavram.Tabii ki kişiden kişiye değişebilir bu beğeni fakat özellikle son dönemlerde IMDb'nin puan değerlendirmeleri bayağı eleştiriliyor.

https://www.themoviedb.org/

https://eksisozluk.com/themoviedb-org--3713864

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 23 Nisan 2018; 13:10:28 >

• Home Theatre 2.0 uygulaması ile filmlerin tanıtım videolarını izleyebiliyor muyuz?
    ZDMC de bu özelliği çok kullanıyorum ama HT 2.0 da bu özellik nerede bulamadım.

İkinci sorum ise bir film detaylarını okurken kenarda örneğin 84 tane yorum yapılmış diyor. Bu yorumları nasıl oluyoruz?
  • @Papirus bilgi için teşekkür ediyorum. Evet imdb'nin bazı film ve dizilerde şişirilmiş puanları oluyor. Yorumlar için bir kaç siteyi tarıyorum. (Rotten tomatoes, metacritic... gibi)

@imtr Sizin için denedim. Korkacak bir şey yok. Her türlü dizinde çok rahatlıkla afişleme yapıyor.(dizi, diziler, diziler 2, diziler2, seri filmler, serifilmler gibi...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Home Theatre 2.0 uygulaması ile filmlerin tanıtım videolarını izleyebiliyor muyuz?
    ZDMC de bu özelliği çok kullanıyorum ama HT 2.0 da bu özellik nerede bulamadım.

İkinci sorum ise bir film detaylarını okurken kenarda örneğin 84 tane yorum yapılmış diyor. Bu yorumları nasıl oluyoruz?
    Her yerini kurcaladım fakat ne tanıtım videolarını izleyebiliyorum ne de yorumları okuyabiliyorum. Kaldı ki yorum sayıları siteden neresinden çekiyor onu da anlamadım. Çünkü yorum sayıları da themoviedb sitesi ile örtüşmüyor. (Benim için ikisi de önemli bir özellik değil fakat HT 2.0 çalışsa fena olmaz)
  • quote:

@Papirus bilgi için teşekkür ediyorum. Evet imdb'nin bazı film ve dizilerde şişirilmiş puanları oluyor. Yorumlar için bir kaç siteyi tarıyorum. (Rotten tomatoes, metacritic... gibi)

@imtr Sizin için denedim. Korkacak bir şey yok. Her türlü dizinde çok rahatlıkla afişleme yapıyor.(dizi, diziler, diziler 2, diziler2, seri filmler, serifilmler gibi...)
    Teşekkürler emeğiniz için,

Bu konuda Himedia Q10Pro çok sıkıntılı idi. Afişleme özelliğini seçmeden bile paylaştırılmış bir klasörün içindeki video dosyasını sadece seçip oynatmak için sırf klasör adı tek kelimeden oluşmuyor diye klasörü görmüyordu yada hata veriyordu

Dün X9S'i ve V6 kumandayı Gearbest'ten sipariş verdim.

• Bende yorumları okuyup nvidia Shield den vazgeçip geekbuy dan sipariş verdim. 7 yıllık htpc serüvenimi bana bittirebilecek mi bakalım X9S? Bekleyip göreceğiz

• Hadi bakalım takipteyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

Bende yorumları okuyup nvidia Shield den vazgeçip geekbuy dan sipariş verdim. 7 yıllık htpc serüvenimi bana bittirebilecek mi bakalım X9S? Bekleyip göreceğiz
    7 yıllık htpc nizdeki ekran kartı na bağlı bu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Vallahi birisi nuh devrinden kalma ama halen iş görüyor birisi yeni nesil nuc

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.