Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstadım dün gece Resident Evil Vendetta BD iso izledim, hem menü açıldı hem görüntü iyiydi Ghost in the Shell isoyu tekrar gözden geçireceğim. Hatta bu akşam bir kaç iso daha deneyeceğim. Bu arada HDR ripler gerçekten süper onlarda sorun yok.

Ayrıca ufak bir tüyo vereyim (mzabi) 4K HDR riplerinden ne bulursanız çekin.
    Ben daha önce indirdiğim çok yüksek boyutlu dosyaları karşılaştırıyorum hadi canım diyecek bir fark göremedim.
  • Rt1295 işlemcili bu cihaz karşısında pentium g4400 seviyesi giriş seviyesi bir htpc kursak hangisi daha başarılı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Rt1295 işlemcili bu cihaz karşısında pentium g4400 seviyesi giriş seviyesi bir htpc kursak hangisi daha başarılı olur?

Olayın pentiumla alakasi yok

O pc ye ekran kartı almaz sanız

En az 970 gtx bu sevdandan vaz geçin

• pharmacist kullanıcısına yanıt
    Değerli kardeşim ,

Firmanın forum sayfasında bir test editörünün v1.4.11 yazılımına ait duyurusunu alıp kopyalamak değil ki marifet , onu zaten yapıyoruz.Bu gibi yazılım duyurularında önemli olan kimseyi riske atmamak.

Çünkü kopyaladığın mesajdaki v1.4.11 yazılım sürümünü yayınlayan Beta test sorumlusu : " Update on your own risk, we are not responsible if things break " şeklinde bir ifade kullanmış.Yani demişki : " Sorumluluğu kendiniz alıyorsanız yükleyin , işler sarpa sararsa biz sorumlu değiliz "

Şimdi sen böylesine önemli bir uyarıyı belirtmezsen ve verdiğin linki gören kişiler bu test yazılımı indirip kurduğunda bir sıkıntı yaşarlarsa ne olacak ? Kime dert yanacaklar , sorumluluğu kim alacak ?

Bu yüzden lütfen acele etmeyin.Ben farkettiğim anda zaten paylaşılan yazılım linkini veriyorum.Ama bu tarz uyarıları da ekliyorum mesajlarıma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 17 Ağustos 2017; 15:59:39 >
  • 4k film oynatmayı düşünmüyorsan şuanda iyi bir HD Graphics destekli board ve ona uyumlu HD Graphics işlemci aldın mı keyfi yapabilirsin
    4k ya geçmek istediğin zamanda 4k film acabilen ve formatını destekleyen ekran kartı alırsın sonrasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer007_ -- 17 Ağustos 2017; 15:21:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Değerli kardeşim ,

Firmanın yazılımın duyurusunu alıp kopyalamak değil ki marifet , onu zaten yapıyoruz.Bu gibi yazılım duyurularında önemli olan kimseyi riske atmamak.

Çünkü kopyaladığın mesajdaki yazılım sürümünü yayınlayan Beta test sorumlusu " Update on your own risk, we are not responsible if things break " şeklinde bir ifade kullanmış.Yani demişki : " Sorumluluğu kendiniz alıyorsanız yükleyin , işler sarpa sararsa biz sorumlu değiliz "

Şimdi sen böylesine önemli bir uyarıyı belirtmezsen ve verdiğin linki gören kişiler bu test yazılımı indirip kurduğunda bir sıkıntı yaşarlarsa ne olacak ? Kime dert yanacaklar , sorumluluğu kim alacak ?

Bu yüzden lütfen acele etmeyin.Ben farkettiğim anda zaten paylaşılan yazılım linkini veriyorum.Ama bu tarz uyarıları da ekliyorum mesajlarıma...

Hocam başında yazıyor zaten 1.4.11 Test Unofficial Firmware diye, ben neticede yazılım yapacak değilim, kimse değil, orada böyle bişey var diye yazdım, gereken uyarı da zaten var, yükleyen riski alıyor demektir... geçmiş sayfalarda da pek çok bu tarz paylaşımlar var... ama sayfa sizin, zararlı ise silebilirsiniz, hattaa sildim bile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pharmacist -- 17 Ağustos 2017; 15:32:50 >

• pharmacist kullanıcısına yanıt
    Tabii ki test bir yazılım olduğunu yazıyor ama bu cihazı kullanan ve İngilizce bilmeyen arkadaşları da hesaba katmak lazım.Çünkü İngilizce bilmeyen arkadaşların alttaki uyarıyı farketmeden yükleme ve sorun yaşayabilme ihtimali her zaman var.Ve farkında olmadan bir sorun yaşamalarını istemeyiz haliyle.

Riski göze alan kullanıcılar olarak önce bir yükleyelim , kullanalım , yabancı forumlardaki görüşleri değerlendirelim.O zaman az-çok bir fikrimiz olur ve yüklemenizi tavsiye ederiz.

Son olarak konu başlığını açan benim ama sayfa benim şahsıma ait bir sayfa değil , hepimizin , tüm cihaz kullanıcılarının.

Herkes dilediği gibi görüşlerini , tecrübelerini , sıkıntılarını paylaşmakta özgür.Çünkü ben bile , sizler gibi farklı kullanıcılar sayesinde cihazın hiç bilmediğim yönlerini keşfediyorum.Ve bu da çok önemli bir detay.

Dolayısıyla her konudaki bilgiyi paylaşmaya devam ama bu tarz gayri resmi yazılım duyurularında biraz dikkatli olmakta ve zamana bırakmakta fayda var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 17 Ağustos 2017; 16:1:54 >

• Üründe Google play telefonlardaki gibi mi yoksa android TV'lerdeki gibi kısıtlı sürüm mü? Teşekkürler,

Eğer tam sürüm ise bende gün içinde geekbuying.com'dan vereceğim siparişi. 114 usd.

Yeni kumandalı olan paketi hiçbir sitede bulamadım bu arada.

• Gördüğüm kadarıyla telefonlardaki gibi tam sürüm.Bunu şuna dayanarak söylüyorum.

Mesela daha önceden kullandığım Nvidia Shield TV ve 4K MiBox'taki Google Play sürümü kısıtlıydı ve kendilerinin onay verdiği uygulamaları gösteriyordu sadece.Ama Zidoo da öyle değil , direk olarak Google Play Store'a bağlanıyor.

Fakat yine de Netflix gibi bazı uygulamaları yüklemeye izin vermediği olabiliyor , bunu da atlamayayım.

Yeni kumandalı cihaza gelirsek ; firmalar herhalde ellerindeki eski stokları tüketiyorlardır ve yeni kumandalı olanları , eski stoklar bittiğinde satışa süreceklerdir.
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Yeni kumandalısinin ne zaman çıkacağını bilemediğimiz için sanırım bu akşam siparişi vereceğim.

Bilgilendiririm sizi de.

• Arkadaşlar Cihazın rca çıkışı mono mu? çünkü stereo çıkış alamıyorum. sadece kırmızı ve sarı çalışıyor. amfimde sadece analog giriş olduğu için mecburen rca çıkışını kullanmak durumundayım.
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Cihaz netflix onayı alamamış.
    Zidoo forumunda bu konuda bir tartışma vardı.
    http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/netflix-not-available-on-zidoo-products.4999/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 17 Ağustos 2017; 17:14:9 >
  • Ben olsaydım acele etmez ve yeni kumandalı olarak alırdım. Bence beklemeye değer...

• newfel kullanıcısına yanıt
    Bunu en başından beri yazıyoruz aslında.Alamamış mı yoksa başvurmamış mı?

Çünkü lisans için başvuran bir firma karşı tarafın taahhütlerini karşılar ve ona göre hazırlık yapar.

Görünen o ki Zidoo bu konunun üzerine bilerek eğilmiyor ve lisans konusunu önemsemiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 17 Ağustos 2017; 19:19:50 >
  • Birçok Media player kullanmış biri olarak görüntü kalitesi olarak açık ara bı cihaz önde gidiyor. Nvidia shield de denedim ama bundaki kalite onda yok kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

Birçok Media player kullanmış biri olarak görüntü kalitesi olarak açık ara bı cihaz önde gidiyor. Nvidia shield de denedim ama bundaki kalite onda yok kesinlikle.

Söylediğiniz sadece şahsi beğeni öyle kesin bir algı Yok öyle bir fark ta yok

40 civarı media player içinden bir birine çok yakın sadece Nvidia ve zido x9s var bunun farkını tv de anlamak imkansız

3 mt perde de belki oda belki zidoo bi tık hatta yarım tık önde

• Olabilir. Ama benim gözüme diğer playerlardan çok daha iyi geldi görüntüsü. Özellikle kontrast değerleri çok güzel. Şahsen nvidia shield ile hiç güzel görüntü alamadım. Daha doğrusu silahların derinliği vs hoşuma gitmedi

• quote:

Olabilir. Ama benim gözüme diğer playerlardan çok daha iyi geldi görüntüsü. Özellikle kontrast değerleri çok güzel. Şahsen nvidia shield ile hiç güzel görüntü alamadım. Daha doğrusu silahların derinliği vs hoşuma gitmedi

Muhakkak bir ayar vs bi eksik var yoksa cidden fark Yok aralarında

Tabiki şahsi beğeniniz hangisine ise onu kullanmak en iyisi

Ben al dene sat kafasın da adamım

• Zidoo bende çok beğeniyorum guZel alet parada degil olmalı evde illa bir adet

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Olabilir. Ama benim gözüme diğer playerlardan çok daha iyi geldi görüntüsü. Özellikle kontrast değerleri çok güzel. Şahsen nvidia shield ile hiç güzel görüntü alamadım. Daha doğrusu silahların derinliği vs hoşuma gitmedi

Muhakkak bir ayar vs bi eksik var yoksa cidden fark Yok aralarında

Tabiki şahsi beğeniniz hangisine ise onu kullanmak en iyisi

Ben al dene sat kafasın da adamım

hocam inan nvidia ile çok uğraştım. tamam çok kullanımı kolay, çok hızlı ama o istediğim görüntüyü bir türlü alamadım. 2 tane getirtmiştim. ikisini de denedim ama bir türlü beceremedim. mutlaka atladığım bir nokta vardır

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.