Şimdi Ara

Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1295 Chipsetli ) (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.617
Cevap
66
Favori
339.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cihazı bende sadece film için kullanıyorum ancak daha 4k film izlemedim. sadece fragmanlar ve test vıdeolarını ızledım bır sıkıntı yoktu. 4k fılm ızledikten sonra karar verebılırm bende sızın dedıklernızden dolayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pharmacist kullanıcısına yanıt
    Haklı olduğunuz noktalar var. Bende androidin tam düzeleceğine inanmıyorum.
    Rogue One UHD bluray çıkmadı daha. Bende meraktan indirdim denedim, ama bunu ölçü olarak almıyorum nasıl
    ripliyorlarsa gtx 1070 madvr bile zorlanıyor oynatırken, TEKNO3D riplerinden uzak durmak lazım.
    Ghost in the Shell BD iso menüyü açmadı bende mesela, hatta filmi izlerken ripmi izliyorum bluraymi farkedemedim.
    Ses konusuna bende denk geldim ama hangi film olduğunu şimdi hatırlamıyorum.

Dune rahatlığına daha doğrusu linux rahatlık ve stabilitesine alışan androide alışmakta zorlanır.
    Dune cihazı yaklaşık iki yıl rafa kaldırıp raspberry kullandım openelec ile, duneyi aramadım hiç.
    Tvyi değişince 4K bir medya player alayım dedim mutlumuyum çokta değilim. Player dışındaki uygulamalarını
    bende kullanmıyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Haklı olduğunuz noktalar var. Bende androidin tam düzeleceğine inanmıyorum.
    Rogue One UHD bluray çıkmadı daha. Bende meraktan indirdim denedim, ama bunu ölçü olarak almıyorum nasıl
    ripliyorlarsa gtx 1070 madvr bile zorlanıyor oynatırken, TEKNO3D riplerinden uzak durmak lazım.
    Ghost in the Shell BD iso menüyü açmadı bende mesela, hatta filmi izlerken ripmi izliyorum bluraymi farkedemedim.
    Ses konusuna bende denk geldim ama hangi film olduğunu şimdi hatırlamıyorum.

Dune rahatlığına daha doğrusu linux rahatlık ve stabilitesine alışan androide alışmakta zorlanır.
    Dune cihazı yaklaşık iki yıl rafa kaldırıp raspberry kullandım openelec ile, duneyi aramadım hiç.
    Tvyi değişince 4K bir medya player alayım dedim mutlumuyum çokta değilim. Player dışındaki uygulamalarını
    bende kullanmıyorum zaten.

Madvr de de sorun yok

Nvidia shild tv box da da sorun yok

Bu filmlerde

Bir şey yanlis olabilir mi sizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bende sadece film izlemek için kullanıyorum, onun dışında android kısmı benide pek ilgilendirmiyor, ama o kısmın kötü olduğuda bi gerçek, hiç pratik bi cihaz değil kullanım olarak. Ama film kısmı ile ilgili şimdiye kadar hiçbi sorun yaşamadım.
    4k filmlerde şimdiye kadar 6 adet film kırıldı, yani bunları indirdim remux olarak ve hiçbirinde sorun olmadı.
    Şimdiye kadar henüz 6 adet 4k film kırıldı, bu filmler; The smurfs 2 , İnferno, La la land, Passengers, Patriots day, The Huntsman Winters War. Bunların dışındaki 4k filmler tv den kayıt yapılıp farklı sıkıştırma yöntemi uygulananlardır, o yüzden çokta güvenmem, ha indirdim gene bikaçtane öyle 4k filmde ama genede bi sorun olmamıştı ,izlerken.
    Söylemiş olduğunuz ses sorunu bundan önceki yazılımdaki Truhd seslerle ilgiliydi o yüzden ingilizce seste ses yoktu, şu anda yok o sorun.

Normal bluray ve bdrip lerde ise hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Yani denk gelmiş herhalde size hepsi üstüste :)

• İlk zamanlara kıyasla çok mesafe katetti Zidoo. Daha da rayına oturacaktır.

Ama söylendiği gibi bir Android Box gibi değilde bir medya oynatıcı gibi değerlendirmek en doğrusu bu cihazları.

4K bir panelim olmadığı için o tür dosyalar için yorum yapamam ama mkv formatlı HD dizi ve film arşivimi seyretme amacıyla üzerine düşeni layıkıyla yapıyor Zidoo.

Sizde afişlemenizi KODI ile yapın ve oynatma işini de dahili medya oynatıcıya bırakın.Bakın keyfinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 14 Ağustos 2017; 22:9:37 >
    Cihazınızın yazılım güncellemesi varsa yapın daha sonra fabrika ayarlarına alıp sorunlu videoları tekrar deneyin. Ben bu cihaz ile neredeyse 20 4k film izledim ve sorun yoktu.
  • Hatta ben daha da farklı yapıyor ve yazılım güncellemesi öncesi de fabrika ayarlarına alıyorum.Ardından güncellemeyi yapıp tekrar fabrika ayarlarına döndürüyorum.Alışkanlık haline getirdim artık bu sistemi ve sorunsuz kullanıyorum.Size de her güncelemede fabrika ayarlarına dönmenizi muhakkak tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Ağustos 2017; 0:57:36 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Eray hocam madvr default ayarlarla gtx 1070 zorlanıyor ara sıra kekeleme gözlemledim.
    Ayarları konusuna hiç girmedim zidoo memnun etmezse htpc'ye dönerim.
    Nvidia box konusunu bilmiyorum siz sorun yok diyorsanız yoktur.
    Bu akşam bir kaç iso daha deneyeceğim olmazsa cihazı sıfırlarım.
    Bende iso menü gelmiyor siyah bir ekranda seçim kutucuğu beyaz olarak yürüyor ama
    ne resim ne ses ne yazılar çıkıyor. Doğrudan play yapıp ses altyazı seçeneklerini sonra
    seçiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Eray hocam madvr default ayarlarla gtx 1070 zorlanıyor ara sıra kekeleme gözlemledim.
    Ayarları konusuna hiç girmedim zidoo memnun etmezse htpc'ye dönerim.
    Nvidia box konusunu bilmiyorum siz sorun yok diyorsanız yoktur.
    Bu akşam bir kaç iso daha deneyeceğim olmazsa cihazı sıfırlarım.
    Bende iso menü gelmiyor siyah bir ekranda seçim kutucuğu beyaz olarak yürüyor ama
    ne resim ne ses ne yazılar çıkıyor. Doğrudan play yapıp ses altyazı seçeneklerini sonra
    seçiyorum.

Senin madvr ayarları yapalım bir hata var sende gün içi yada akşam 8 e kadar pm le tel no at bana team le pc ne bagla beni cozelim mevzuyu

• Ben htpc ve madvr siz sinema düşünemiyorum

biri ses sistemi biri htpc yani bildigimiz pc mi oluyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

biri ses sistemi biri htpc yani bildigimiz pc mi oluyor ?

Aynen

Eyvallah teşekkür ederim ama ancak hafta sonu yapabiliriz bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ben htpc ve madvr siz sinema düşünemiyorum

Yahu benim Zidoo konu başlığımı HTPC sohbetleri ile niye kirletiyorsunuz siz , hadi başka kapıya...

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Siyonist peder gibi her kesi çevirmeye uğraşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Cihazınızın yazılım güncellemesi varsa yapın daha sonra fabrika ayarlarına alıp sorunlu videoları tekrar deneyin. Ben bu cihaz ile neredeyse 20 4k film izledim ve sorun yoktu.

Güncelleme gelse yapacağım da, yok ki... Her gün en az 10 defa kontrol ediyorum.
    Bu arada ben cihaza soğuk değilim, onu belirtmek isterim, netice de hepsi illegal işler bunların, ripleme de bunu oynatmada, bu tarz problemler olacaktır, fiyatına göre iyi cihaz...
  • newfel kullanıcısına yanıt
    Eski ve yeni tip kumandanın farkı nedir? Yeni tip kumandanın fotoğrafını ekleme şansınız var mı? Teşekkürler,

• Buradakinden daha detaylı bir bilgim yok. Arka aydınlatmalı ve daha kullanışlı gibi duruyor.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=127899331
  • 24 Temmuz tarihli mesajımda var ama firmanın sitesinde cihazla ilgili detaylara girerseniz orada da bulabilirsiniz.

• Sevgili newfel senin cihaz da kesin bir sorun var ya da ripin sorunlu ghost in the shell benim bugüne kadar izlediğim en güzel bd isolardan biri 4k sandım izlerken ne görüntü ne ses sorunlu ne de menülü oynatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Ağustos 2017; 19:56:31 >
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.