Şimdi Ara

Naturel Sızma Doğal Zeytinyağı Fırsatları [Sadece Fırsat Paylaşımı ve Önerisi] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.598
Cevap
722
Favori
888.226
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arkadaşlar bu soruya bilenler yanıt verebilir mi.

Ayçiçek yağı ile pirina yağı karşılaştırırsak artıları eksileri nelerdir.

Sonuçta ayçiçek yağı büyük oranda yurtdışından gelen ürünlerden üretiliyor. Yurtdışından gelen bu ürünlerin içeriği GDO vs açısından güvenilir mi.

Alıntıları Göster

ayçiçek te gdo varmı bilmiyorum , duymadım ama olabilir . ben beslenme tercihi olarak hiç bir rafine yağı eve sokmuyorum

tereyağ , sadeyağ , hayvan iç yağı , sızma zeytinyağı dışında bir yağ tüketmiyorum

tabi gıda fiyatları malum bütçe her zaman el vermiyor bu duruma , ama prina ile ayçiçek arasında kalsam ayçiçek kullanırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Bir konuya değineceğim, Kavlak marka İlk Aşk Şişe Zeytinyağı almıştım 2020 baharında. Tadını beğendim. Lakin ilk aldığım zaman ki şişelerde Zeytinyağı yeşil renkliydi. Sonradan farkettim ki şişeler temizlendiğinde hafif mavi renk alıyor. ( mavi+sarı=yeşil ) Bunun bilerek yapıldığını düşünüyorum. Tabi bir kaç ay sonra bitti aldım bu renk oyunlu şişelerle gönderim yapmıyorlar.

Bu firmanın pazarlama/satış stratejisini beğenmiyorum maalesef. Yazdıklarınızı okuyunca şaşırmadım.

• hatay bölgesi yağı her ne kadar erken hasat soğuk sıkım olsa da aroma yüksek değil ben sıcak tüketim için kullanmak için aldım 10 litre 272 tl ye geliyor

https://www.trendyol.com/nily/2020-2021-yeni-sezon-soguk-sikim-sizma-zeytinyagi-5-lt-p-4935400?boutiqueId=549870&merchantId=107689

• Arkadaşlar birşey soracagım ben 2020 kasım sonunda orfion aldım hb den ama yag daha önceki aldıklarım gibi degildi, bulanık bir görüntüsü vardı ve dün Komili Ege Soğuk Lezzetler Naturel Sızma Zeytinyağı aldım, ikisinide buzdolabına çay tabagı içinde koydum 2 saat sonra komili kompe dondu ama orfion şu an 20 saat olmasına ragmen hala donmadı. Nedendir acaba filtre edilmemiş orfion bu yüzden donmamış olabilirmi ? Orfion sahte olma ihtimal varmıdır arkadaşlar

https://i.imgyukle.com/2021/01/29/HzZ3aU.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 29 Ocak 2021; 11:26:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

Arkadaşlar birşey soracagım ben 2020 kasım sonunda orfion aldım hb den ama yag daha önceki aldıklarım gibi degildi, bulanık bir görüntüsü vardı ve dün Komili Ege Soğuk Lezzetler Naturel Sızma Zeytinyağı aldım, ikisinide buzdolabına çay tabagı içinde koydum 2 saat sonra komili kompe dondu ama orfion şu an 20 saat olmasına ragmen hala donmadı. Nedendir acaba filtre edilmemiş orfion bu yüzden donmamış olabilirmi ? Orfion sahte olma ihtimal varmıdır arkadaşlar

https://i.imgyukle.com/2021/01/29/HzZ3aU.jpg

bu işi doğaya çevreye zeytine saygı ile yapan bir firma sürekli denetime tabi butik üretim yapan fiyatını emeği karşılığı bir seviyede belirleyen firma

.hile yapma ihtimali eğer ticari hayatının sonuna geldi iflas etti son bir vurgun yapıp kaçıyorum diye düşünmüyor ise mümkün değil .

bir hile hurda durumunda bütün emekleri boşa gider butik piyasada bunlara tahammül yoktur

donma önemli bir kriter değildir

ayrıca yağ geç hasat bir yağ tad aroma farkı olabilir

bulanık görüntü filtresiz olması kaynaklı olabilir taze meyve suyu gibi düşünün

• xantorus X kullanıcısına yanıt

ilk defa almadım hocam daha öncedende 5-6 adet 5kg tenekelerden aldıgım için bu son yag farklı geldi bana hem tad hem koku olarak, daha öncekiler filtre edilmişti ve donma testlerinde normaldi, ama bu hb den aldıgım yag hem filtresiz hemde donmadı bir türlü, zaten aldıgım zaman orfion konusunada yazmıştım yagı begenmedigimi.Ilk defa hb uzerınden aldım yagı o yüzden acaba sahte yag gönderildiginden şüpheleniyorum, daha önceden aldıgım orfionlardan çok memnundum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 29 Ocak 2021; 11:56:2 >
  • kampanya döneminde ben de hb üzerinden orfion olgun hasat zeytinyağı almıştım. renk bulanık ama lezzeti güzel, hatta siyah zeytin tadı alıyorum. ilk kez orfiondan olgun hasat alıp çok memnun kaldım.erken hasattan bence lezzeti daha iyi.

donma testi yapmadım ama içindeki partiküller yani filtresiz oluşu donma derecesini düşürüyor olabilir.

• Yalnız, aynı kampanyadan aldığımız yağı daha öncekilerden daha çok sevdik ve yemeklere bambaşka lezzet kattı.
  • Yağlar hakkında bilgim yok trendyola yeni giren yorum için kupon dağıtan satıcılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Aslında iyileri olabilir aralarında. Bazen ön yargılı oluyoruz. Burada da sizden olduğu gibi herkesten tadım yorumları bekliyoruz.
  • gerçek zeytinyağı yemek isteyen direk üreticiden alacak... şu an sıkım fabrikasından 20 tl ye toptan satılan yapı kimse 18 e vermez... en çok hilenin olduğu alanlardan birisidir bu yağ olayı... üreticiden olması tek çözüm

• quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

gerçek zeytinyağı yemek isteyen direk üreticiden alacak... şu an sıkım fabrikasından 20 tl ye toptan satılan yapı kimse 18 e vermez... en çok hilenin olduğu alanlardan birisidir bu yağ olayı... üreticiden olması tek çözüm

Direkt üretici dediğiniz, fabrikaya gidip kendinden önceki pis yağın suyuyla güzelim zeytinini sıktırıp, plastik şişeye dolduran, zeytinyağı bekledikçe değerlenir diyen köylüler mi

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Ben de dün duydum, tenekeyi delin, öyle beklemesi gerekir demiş üretici.
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt

sen hiç hayatında yeni nesil bir fabrikaya gittin mi ?? karnından konuşma..

bekleme işine gelince o beğenmediğin köylüler sana ders verir.. Evet zytinyağı uygun koşllarda saklanırsa 5 yıl kullanmanda sıkıntı yok.

• Avilo nasıl beyler 159'a alınır mı trendyol'dan ? 100/40 kuponum var 119'a gelecek değer mi ?

Edit: verdim siparişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 30 Ocak 2021; 20:52:10 >
  • yediyöre erken hasat soğuk sıkım ve naturel sızma şeklinde olan zeytinyağını deneyeniz var mı lezzet kalitesi olarak ne dersiniz
    kampanya ve indirim ile erken hasat soğuk sıkım litresini 31 tl ye geliyor alınır mı alınmaz mı bilemedim trendyolda sadece üç olumlu yorum var güvenemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Mut üreticisi olarak yazdığınız gerçekler için teşekkür ederim.

• DROlive D kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam. Annem mutlu olmasa inanın bende bilmezdim. Toros dağları öyle bir sıkıştırmış ki mutu gizli bir cennet haline gelmiş. Mutlu üreticinin zaten yeni pazarlara ihtiyacı yok. Bir alan zaten vazgeçemez bir daha ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

sen hiç hayatında yeni nesil bir fabrikaya gittin mi ?? karnından konuşma..

bekleme işine gelince o beğenmediğin köylüler sana ders verir.. Evet zytinyağı uygun koşllarda saklanırsa 5 yıl kullanmanda sıkıntı yok.

Yaw he he

• Bir tanıdık vasıtası ile Tarsus'ta köylü üreticiden 150 tlye 5 litre plastik kapta aldım. Kapağı fabrikasyon sıkımdı. Tadına bakmadım daha ama marketten aldıklarımızdan daha iyidir heralde. Bir de merak ettiğim bunun son kullanım tarihi veya saklama koşulları filan var mıdır çok yağ tüketen biri değilim

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.