Şimdi Ara

Naturel Sızma Doğal Zeytinyağı Fırsatları [Sadece Fırsat Paylaşımı ve Önerisi] (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.585
Cevap
720
Favori
885.918
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Askaparta

Hiç denediniz mi Güvenasa'yı hocam?
    Arada ismi geçiyor.

aynen arada ismi geçtiği için biliyorum bende eskiden daha ok geçiyordu hatta ...deneme imkanım olmadı

• Yüzde 28 diyor ama o kadar düşmemiş fiyatlar🤔

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antireis A kullanıcısına yanıt
    Uzmanlara bir soru sormak istiyorum.

Ayçiçek yağı alacağımıza aşağıda ki yağı alsak ve sıcak yemeklerde kullansak nasıl olur?

Fiyatı yeni zamlar ile neredeyse aynı fiyata gelmiş.. bu yağın besleyiciliği çok düşük ise gerek yok tabi..

https://www.guvenasazeytinyagi.com/zeytinata-rafine-pirina-yagi-5-l-teneke
  • quote:

Orijinalden alıntı: gggkkknnn

Uzmanlara bir soru sormak istiyorum.

Ayçiçek yağı alacağımıza aşağıda ki yağı alsak ve sıcak yemeklerde kullansak nasıl olur?

Fiyatı yeni zamlar ile neredeyse aynı fiyata gelmiş.. bu yağın besleyiciliği çok düşük ise gerek yok tabi..

https://www.guvenasazeytinyagi.com/zeytinata-rafine-pirina-yagi-5-l-teneke

Hocam kimyasal işlem görüyor. Sağlıklı değil. Netteki açıklama şöyle:

Pirina yağı zeytinden ilk sıkım naturel sızma yağ elde edildikten sonra zeytin posasında kalan zeytin yağının kimyasal çözücüler ve diğer farklı kimyasal prosesler ile rafine edilerek elde edilmektedir. Zeytin posası (pirina) naturel sızma zeytinyağı üretimi prosesinin yan ürünüdür.

Yemeklik olarak natürel birinci düşünülebilir. F/P olarak.

Edit: Ben uzman değilim ama, tuketiciyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 14 Ocak 2021; 0:38:3 >

• eskiden natural birinci kullanıyordum yemeklerde fakat piyasada kullandığım markaların stoklarında yok. incirya ve felole den alıyordum. şimdi soğuk sıkım natural sızma kullanıyorum hem sıcak hem soğuklarda. Acaba bir sıkıntısı olur mu sızmanın sıcak yemeklerde kullanımında ?

• Birkaç yıldır aynı üreticiden zeytin yağını alıyordum fakat bu sene oradan alamayınca bende forumda öncelikle sayfalarca okuma yaptım ve kendimce seçenekleri üçe indirdim. Orfion, palamidas ve incirya. Orfion firmasının ürünlerini henüz deneyemedim aynı anda 3 firmadan ürün alamayacağım için fakat sonraki siparişimde de Özgür beyden Orfion markasını alarak onların ürününü deneyeceğim. Şimdi gelelim satın aldığım Palamidas ve İncirya markalarına. Palamidas satın aldıktan 2 gün sonra, incirya ise 1 gün sonra İstanbul'a teslim edildi. İncirya soğuk sıkım erken hasat filtresiz 5 LT ürününü aldım. Teneke ambalaj ince bir kutunun içerisine konulmuş. Kutudan çıkarttığımda teneke ambalajın alt köşesinde bir ezik vardı fakat sızıntı görünmediği için sorun etmedim ve hemen tadım testine geçtim. Yağı renk olarak koyu yeşil güzel bir görünüme sahip ama bu kalite göstergesi değilmiş forumda okuduklarıma göre. Boğaz yakıcılığı yüksek benim hoşuma gitti. Tat olarak ise kendimce yorumlarsam ağızda orta derecede zeytin tadı bırakıyor. Daha sonra da Palamidas firmasindan aldığım özel harman soğuk sıkım yağın tadına baktım. Bu ürünün ambalajın değerlendirirsek 750 ml'lik şise önce büyük balonlardan oluşan bir zarfa sonrada kutuya konulmuş, muhtemelen uçaktan atsanız birşey olmaz. Tat olarak değerlendirirsem boğazda yaptığı yakıcılık daha düşük fakat ağzınızda daha yoğun bir zeytin tadı bırakıyor. İki üründe güzeldi fakat tat olarak palamidas bir adım öne geçti. Böyle olunca da Palamidas'ın kendi sitesinden 5 LT özel harman soguk sıkım yağ ve yeşil/siyah zeytinlerden oluşan bir paketini sipariş verdim. Akşam yaptığım tadım testinin ardından sabah mutfağa girdiğimde ise ufak bir şok ile karşılaştım. Ezilmiş olarak gelen incirya tenekesi yağ sızdırmış. Kendi sitelerinden canlı chat ile iletişime geçtim baştaki amacım sadece kötü ambalajları hakkında fikrimi söylemekti fakat firma sahibi Dilara hanım çok çok umursamaz davrandı. İlk mesaja ortalama 1 saat cevap yazılmadı sonrasında da mesajlara çok geç dönüşler yapıldı. Daha sonra whatsapp üzerinden iletişime geçmemi istedi fakat oradaki mesaja da 2 saat kadar dönüş yapılmadı. Whatsapp üzerinden de dönüş yapılmayınca canlı chat üzerinden tekrar yazdım ve bu seferde Dilara hanım "arkadaşlar müsait olduklarında yazarlar" cevabını verdi. Tabiki yoğunluk olabilir ama firmanın yazdığı mesajlarda bir incelik, bir özür maalesef bulunmuyor. Firmanın böyle umursamaz davranması sebebiyle sonucu merak ederek devam ettirdiğim konuşma ürünün teslim almasaydınız cümlesiyle son buldu. Evet ürünü kutudan ilk çıkarttığımda eziği gördüm fakat kutu kuru olduğu için hiç umursamadım. Fakat bu ezik ya yeni olmuştu ya da teneke kutuyu ben açtığımda ambalaj hava aldı ve minik bir yerden sızdırmaya başladı. Size tavsiyem sızdırma görmeseniz bile teneke kutuda bir darbe varsa ürüne dikkat edin. Insanlar arasındaki güçlü iletişimin her sorunu çözebileceğine inanan bir insan olarak bazı firmaların iletişim kabiliyetlerini biraz daha arttırmaları gerektiğini düşünüyorum yoksa dünyanın en iyi yağınıda üretseniz de pek değeri kalmayabiliyor. Şimdi son siparişim olan ikinci Palamidas kutumun gelmesini bekliyorum umarım daha önceki gibi hasarsız gelir.

• Sevgili İncirya müşterilerinizin şahsi bilgilerinide görseller ile internete yükleyerek onlara nekadar değer verdiğinizi birkere daha gösterdiniz. Keşke benim bahsettiğim kısmın da görselini atsaydınız ya da ben sizin yerinize paylaşayım. Önceki mesajimda yazdıklarım konusunda beni haklı çıkarttığınız için teşekkür ederim, lütfen firmanızın iletişim kabiliyetini biraz daha geliştirin. inanın daha iyi olacaktır.

• Weezer kullanıcısına yanıt

Sızma daha kaliteli bir yağ firmaların çoğu bu sene sorduğumda natürel birinci ürün çıkmadığını beyan ettiler bana. Hatta bu yap daha kaliteli natürel sızma olanlar bir tık daha az kullanılabilir. Afiyet olsun.

• ugurktu U kullanıcısına yanıt

Bu arada yeni ambalaj görüşmeleri hiç bitmiyor :)

• Yıllardır Ferhatoglu zeytinyağı kullanıyoruz. Edremit /güre bölgesine aittir.

Orfion kalitesindedir. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mericx -- 15 Ocak 2021; 11:31:43 >
  • Dilaraelmas D kullanıcısına yanıt

Bu nasıl bir piskinlik ve yüzsüzlük anlam veremedim gerçekten. Madem kargo firmalarının özensiz olduğunun farkındasınız ki kesinlikle öyleler ürünlerinizin zarar görmesini engelleyecek şekilde kargo hazırlamak da kesinlikle satıcının sorumluluğundadır. Bunun için strafor, havalı kargo paketi (airpack) gibi birçok yöntem var. Bir de sanki çok güzel çözüm bulunmuş gibi müşteri ile mesajlaşmanın paylaşılması da saçmalığın daniskası, mesajları okuyunca müşterinin ne kadar haklı olduğu açıkça belli oluyor. Kargo firması adına özür dileriz diyip olayı geçiştirmek çok garip gerçekten.

Satıcıların kargo firmalarının arkasına saklanarak sorumluluğu tamamen kendi üstlerinden atmaları kabak tadı vermeye başladı artık. Madem kargo firmaları özensiz ya ürününüzü hasar görmeyecek şekilde paketleyin ya da uzun mesafe gönderimi yapmayın bu kadar basit.

@ugurktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sansar64 -- 15 Ocak 2021; 11:32:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

bu haliyle de iyi ama 80 100 tl sıvıyağ tbg si varsa avantajlı fiyat oluyor..ben geçen hafta aldım ama açıp bakamadım daha .Erken hasat başka bir yağım var ondan dolayı

• Patlamış teneke için özür dileyip keşke teslim almasaydiniz demek neyin kafası anlamadım, ailem kardeşlerim çevrem iş arkadaşlarım olmak üzere yılda 100 teneke civarı yağ siparişim olur, incirya yi bu tavrı yüzünden alınmayacaklar listesinin en başına kaydediyorum, palamidas orfion felole nova vera ile yola devam...

• Dilara hanım ben sizinle siteniz üzerindeki chat kısmında üzerinden iletişime geçtim ve whatsapp üzerinden yazmamı siz söylediniz. Whatsapp üzerinden de dönüş dönüş yapılmayınca doğal olarak tekrardan chat üzerinden size yazdım. Yoksa şuan sizin dediğiniz gibi heryerden aynı anda yazmadım. Mesajlari kişi bilgileri kapalı olarak paylaştım diyorsunuz fakat adım ve soyadım gayet görsellerde mevcut ve bu yaptığınız da ayrı bir suç konusu farkında mısınız bilemiyorum?

Daha önce dediğim gibi ticari hayatınızda başarılar...

• realistspary kullanıcısına yanıt
    Bence market yağları içinde en iyisi. Tbg ile daha da uygun fiyata alınabilir.
  • Fiyatı da yorumları da iyi. Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif46 -- 16 Ocak 2021; 0:23:31 >
  • muhalif46 kullanıcısına yanıt

Cennet bu kadar ucuz değildir hocam. Bir de sabun ve salça hediyeliymiş. Yorumlara aldırmayın, bilhassa Hepsiburada ve Trendyol çoğu yorumu yayımlamıyor.

• Askaparta kullanıcısına yanıt

Evet, cehennem de lüzumsuz değil. Ama "kaliteli değildir." demek istediniz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif46 -- 16 Ocak 2021; 1:29:25 >
  • muhalif46 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, bu fiyata çok zor kalite.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.