Şimdi Ara

Naturel Sızma Doğal Zeytinyağı Fırsatları [Sadece Fırsat Paylaşımı ve Önerisi] (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: killforyou1981 , killforyou1981 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.597
Cevap
722
Favori
888.282
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tesekkur ederım baya ugrastırmısım sızı 😊 peki
    felole erken hasat,
    Palamidas soguk sıkım özel harman (siyah renk)
    Palamidas soğuk sıkım (beyaz renk)
    Palamidas domat yeni hasat (yeşil renk)
    Bunlardan birini alcak olsanız hangisini tercih edersiniz cok bilgim yok bu konuda palamidas kendi içinde bile çok çeşiti var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil0640

Hocam tesekkur ederım baya ugrastırmısım sızı 😊 peki
    felole erken hasat,
    Palamidas soguk sıkım özel harman (siyah renk)
    Palamidas soğuk sıkım (beyaz renk)
    Palamidas domat yeni hasat (yeşil renk)
    Bunlardan birini alcak olsanız hangisini tercih edersiniz cok bilgim yok bu konuda palamidas kendi içinde bile çok çeşiti var

Felole zeytinyağları biraz daha hafif bir tata sahip. Palamidas yağları biraz daha baskın tatlara sahip. Tabağa koyduğunda akışkanlık ve tat olarak anlarsın zaten.

Palamidas soguk sıkım özel harman (siyah renk) : daha tatlı , hafif, asit düşük. iki çeşit zeytin var.

Palamidas soğuk sıkım (beyaz renk) : daha kekremsi, hafif koyu renk, asit biraz daha yüksek.

Palamidas domat yeni hasat (yeşil renk) : en pahalı ve asidi en düşük. ilk defa yağ kullanacaklar alabilir

Orfion olgun hasat yukarıdaki firmalara göre yağ filtremele ile ilgili olarak daha puslu ve acılığı yüksek bir yağ geliyor. Yeni zeytinyağı başlayanlara acı gelebilir ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor, tat ve beğeni meselesi.

Tavsiyem denemek için her iki firmadan da yağ alabilirsin, ikisinin de ürünleri lezzetli. Biz sürekli her sofrada her yemekte kullandığımız için, hatta sabahları içtğimiz için hafif tadı ağzı buran, zeytin meyvesinin tadını yüksek oranda alabildiğimiz yağları tercih etmeye çalışıyoruz.

Her iki firma da şuan yeni sezon satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 15 Kasım 2020; 20:32:17 >

• awakado kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Ben Dilara Elmas. İncirya firmasının sahibiyim. Bizim yağlarımızın asit derecesinin yüksek olduğunu belirtmişsiniz? Bu bilgiyi nereden aldınız? Bizim yağlarımızın asit dereceleri açıklamalarda belirtilmiştir. Ki sızma grubunda 3 çeşit yağımız var. %0.3 , 0.5 ve 0.7. Siz hangisinden bahsettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilaraelmas

Merhaba. Ben Dilara Elmas. İncirya firmasının sahibiyim. Bizim yağlarımızın asit derecesinin yüksek olduğunu belirtmişsiniz? Bu bilgiyi nereden aldınız? Bizim yağlarımızın asit dereceleri açıklamalarda belirtilmiştir. Ki sızma grubunda 3 çeşit yağımız var. %0.3 , 0.5 ve 0.7. Siz hangisinden bahsettiniz?

Dilara hanım merhaba, dikkat ederseniz yorumumda asit oranı rakamsal vermedim, ben her yörenin yağları kullanan biriyim. Takdir edersiniz ki ege den akdenize ve doğu bölgesine geçtikce zeytin meyvesinin türü ve tat olarak iklimsel olarak tat farkı verir.

Bu da doğal olarak zeytinyağının rengine ve tadına yansır. Siz istediğiniz kadar oran verebilirsiniz. Zeytin cinsi ve yetiştiği bölge o yağın tadını bariz olarak etkiler.

Manisa daki 0,3 ile Hatay daki 0,3 ü farklı farklı firmalardan yan yana getirip herkes yesin. Aynı derse o zaman tekrar konuşalım.

Kaldı ki bu iş sadece asit oranı değildir. Ben ne asit oranı max 0,8 diyen yağlar tatdım, makina yağı daha lezzetlidir :)

Bunu farklılıkları belitmek adına farklı yörelerden ve markalardan örnekler verdim. Rahatsız olduysanız markanızın adını bir daha paylaşmam. İyi akşamlar...

• Dilaraelmas D kullanıcısına yanıt

Sizi yakalamış iken bir soru da ben sormak isterim, bunu gittigidiyordan aldım ekran görüntüsünü. Gıda bakanlığından sorguladığım zaman bu numara ile kayıtlı bir işletme çıkmamaktadır. bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. TR-35-K-065312 numaranız bu ve yaklaşık 6 aydır bakıyorum bu numara var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boostr B kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Evet haklisiniz. Arkadaşlar guncellemeyi atlamışlar. Teneke üzerindeki kodu ekledim. Bilgilendirme için teşekkür ederim..😊

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Dilara hanım merhaba, dikkat ederseniz yorumumda asit oranı rakamsal vermedim, ben her yörenin yağları kullanan biriyim. Takdir edersiniz ki ege den akdenize ve doğu bölgesine geçtikce zeytin meyvesinin türü ve tat olarak iklimsel olarak tat farkı verir.

Bu da doğal olarak zeytinyağının rengine ve tadına yansır. Siz istediğiniz kadar oran verebilirsiniz. Zeytin cinsi ve yetiştiği bölge o yağın tadını bariz olarak etkiler.

Manisa daki 0,3 ile Hatay daki 0,3 ü farklı farklı firmalardan yan yana getirip herkes yesin. Aynı derse o zaman tekrar konuşalım.

Kaldı ki bu iş sadece asit oranı değildir. Ben ne asit oranı max 0,8 diyen yağlar tatdım, makina yağı daha lezzetlidir :)

Bunu farklılıkları belitmek adına farklı yörelerden ve markalardan örnekler verdim. Rahatsız olduysanız markanızın adını bir daha paylaşmam. İyi akşamlar...

Alıntıları Göster

Hocam siz asit oranini yanlis anlamissiniz bence. Lezzet ile asit orani ayni sey degil

• Dilaraelmas D kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Sadece bu yüzden sipariş vermiyordum açıkçası. Buna da bakacağım. İyi çalışmalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boostr -- 15 Kasım 2020; 20:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

Hocam siz asit oranini yanlis anlamissiniz bence. Lezzet ile asit orani ayni sey degil

Alıntıları Göster

Asit oranı lezzeti etkileyen bir faktördür. Zeytin meyvesini 1 gün beklet sık, 5 gün beklet sık veya sağlıklı olmayan + yüksek ısılarda sıkın; çıkan asit oranı lezzete nasıl etki ediyor - nasıl etmiyor görebilirsiniz.

Asit oranı lezzete etki etmiyor olsaydı bu firmalardaki erken hasat - olgun hasat yağ çeşitleri de olmazdı. Siz hiç 2 - 3 asit oranına sahip zeytinyağı yediniz mi ? Nasıl bir tada sahip ?

Ayrıca mesajımda ilave olarak yazmıştım : "Kaldı ki bu iş sadece asit oranı değildir. " farkl faktörler de vardır lezzet için. Zeytin çeşidinden , yetiştiği topraklara. O bölgedeki yağmur sezonuna kadar etkiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 15 Kasım 2020; 20:58:40 >

• awakado kullanıcısına yanıt
    Yok rahatsız olmadım. Bahsettiğiniz konu farklı. Bunu sadece asit oranına bağlamanız yanlış. Zeytin cinsi, üretim şekli , sıkım zamanı vs . Yağın kalitesini etkiler. Sadece bunu asit oranı ile ölçemezsiniz. Markamızla ilgili dilediğiniz yorumu yapabilirsiniz 😊 Sağlıklı günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilaraelmas -- 15 Kasım 2020; 20:58:45 >
  • Felole kullanıcısına yanıt
    Merhabalar 10 dk önce birine cevap yazmıssınız 2019 hasatı dıye ama şuan trendyolda 184.99 tl olan erken hasat yağınız 2019 hasatımı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilaraelmas

Yok rahatsız olmadım. Bahsettiğiniz konu farklı. Bunu sadece asit oranına bağlamanız yanlış. Zeytin cinsi, üretim şekli , sıkım zamanı vs . Yağın kalitesini etkiler. Sadece bunu asit oranı ile ölçemezsiniz. Markamızla ilgili dilediğiniz yorumu yapabilirsiniz 😊 Sağlıklı günler dilerim

Dilara hanım son sayfadaki tüm yorumlarıma bakarsanız ben de aslında aynı şeyleri yazdım. Gözünüzden kaçmış olabilir.

Etrafımızda çok fazla kötü zeytiyağı ile tanışıp bir daha ömür boyu almayan kişiler var. Ayçiçek - mısır yağı gibi zararlı yağları salata döküp yiyen bir kitle var maalesef.

Burada yorum yaparken özellikle ilk defa zeytinyağı alacak ve yiyecek arkadaşları küstürmeden zeytinyağı gibi güzel bir ürünle tanışmaları için yorum yapıyorum.

Hayırlı işler dilerim...

• Son bir kaç sayfayı okudum ama şuan bir fırsat yok sanırım.

Migros 12tl ye satıyordu alıyorduk ne güzel. Riviera yapmış

• anil0640 A kullanıcısına yanıt

Burada şahıs 8 Ekim de soru sormuş. Satıcı da 11 dakika içinde cevaplamış. Forumda ki konusuna az önce yazdı ben de bilmiyordum. Buraya da yazmış. 2020 hasarı satılıyormuş. Burada 8 Ekim de 11 dakika içinde cevapladığında 25 gün içinde yeni hasat satılacağını söylemiş. Şimdi de bunları satışa sunmuş benim anladığım bu.

Merhabalar, 10 dakika önce değil, 10 dakika içinde cevaplandı yazıyor. Soru sorulan tarihte yani Ekim'de cevaplamışız aynı gün. Şu anda tüm platformlardaki ürünlerimiz yeni sezondur, sevgiler.
  • Felole kullanıcısına yanıt
    Anladım 😊 kusura bakmayın 😊😊 sizden sipariş verdim trendyol üzerinden ilk defa deneme şansım olcak umarım memnun kalırızda sürekli alırız 😊

Ne demek rica ederim. Çok teşekkürler siparişiniz için, umarım uzun yıllar sofranızda oluruz iyi akşamlar, şimdiden afiyet olsun
  • Palamuda fırsat paketinden sipariş vermiştim Trendyol üzerinden.Kargo geldi ama tenekenin içi bomboş olduğu gibi dökülmüş.Kutu komple ziyan oldu maalesef.watsapp hattındaki arkadaş yardımcı oldu sağolsun tekrar kargolayacaklar.Kullanınca tekrar yorum yaparım.

• Merak edenler varsa görsel ekliyorum. Felole filtresiz. Palamidas filtrelidir. Felole bulanık. Palamidas daha berrak bir yağ.

Tat olayına gelince. Hasta olduğumdan çok anlayamadım. Felole boğazımı yaktı. Sadece bunu anlayabildim.

• merdo1 M kullanıcısına yanıt
    Ne zaman vermiştiniz siparişi hocam. Ben 9 unda vermiştim hala hazırlanıyor siperiş. Birde gelen yağ siyah tenekemi beyazmı acaba. Görselde ve açıklama da siyah diyordu gerçi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.