Şimdi Ara

Zeytin çekirdeği yutmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
26.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • her mide eritemeyebilir bu da laktoz u sindirememek gibidir. ancak senelerdir ben de yutuyorum ve zeytin çekirdeğinden ölen birini de duymadım. hatta size birşey söyleyim zeytin çekirdeği insan sindirim sitemine o kadar uygundur ki sindirimi yemek borusuna girer girmez başlar. ayrıca dinimizce sünnettir peygamber a.s efendimiz de tavsiye etmiştir bu yönüyle kanseri önlediği de söylenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kucukken burnuma sokmustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeytin çekirdeği yutulması benim kafamı karıştıran bir konu;

Çok sayıda insan tarafından yutuluyor. Ancak bunun tehlikeli ve zararlı bir durumu olmuş olsa idi, şu ana kadar televizyon ve gazetelerde haber olarak görürdük.

Medya insanları uyarırdı. Zeytin çekirdeği yutmanın çok tehlikeli sonuçları olduğu televizyon programlarında saatlerce tartışılırdı.

Ara ara zeytin çekirdeği yutan bir kişi olarak tehlikeli mi değil mi halen kaygılıyım, içim rahat değil maalesef.

Şu da bir gerçek mide yanması ve hemoroid rahatsızlıklarıma çok iyi geldi.

Bu konuda gerçek ve doğru bir bilgiye ulaşmamız şimdilik zor gibi görünüyor.

Doktorların ve bilim adamlarının tarafsızca bir çalışma yapmalarını umut ediyorum.

Ortada çok net bir şey olmadığı için zeytin çekirdeği yutulmasını kimseye tavsiye etmiyorum, kuşkuyla yaklaşıyorum.

Allah herkese sağlık, sıhhat ve şifa versin. Sağlıklı günler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanTR -- 10 Aralık 2014; 10:59:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanTR

Zeytin çekirdeği yutulması benim kafamı karıştıran bir konu;

Çok sayıda insan tarafından yutuluyor. Ancak bunun tehlikeli ve zararlı bir durumu olmuş olsa idi, şu ana kadar televizyon ve gazetelerde haber olarak görürdük.

Medya insanları uyarırdı. Zeytin çekirdeği yutmanın çok tehlikeli sonuçları olduğu televizyon programlarında saatlerce tartışılırdı.

Ara ara zeytin çekirdeği yutan bir kişi olarak tehlikeli mi değil mi halen kaygılıyım, içim rahat değil maalesef.

Şu da bir gerçek mide yanması ve hemoroid rahatsızlıklarıma çok iyi geldi.

Bu konuda gerçek ve doğru bir bilgiye ulaşmamız şimdilik zor gibi görünüyor.

Doktorların ve bilim adamlarının tarafsızca bir çalışma yapmalarını umut ediyorum.

Ortada çok net bir şey olmadığı için zeytin çekirdeği yutulmasını kimseye tavsiye etmiyorum, kuşkuyla yaklaşıyorum.

Allah herkese sağlık, sıhhat ve şifa versin. Sağlıklı günler diliyorum.

yukarıda da yazmışım, ben 10 seneden fazladır yutuyorum ve hiçbirşey olmadı. sindirilemediği falan zaten (çok istisnai durumlar olabilir) hikaye. bunu anlamak zor değil; domates kabuğunu midemizin sindiremediğini nasıl anlıyorsak zeytin çekirdeğinin sindirilebildiğini de böylece anlayabiliriz. zeytinin faydalarını millet anlata anlata bitiremiyor, çekirdeği de boşa gitmesin o zaman yanlış anlaşılma olmasın da bize hocalarımız zeytin çekirdeğini yutmanın kanseri önlediğini söylerdi. bir araştırılma yapılacaksa bu konuda yapılsa keşke iyi olurdu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HünkarBeğendi -- 11 Aralık 2014; 0:27:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.