Şimdi Ara

Zensor 1'e uygun Spotify uyumlu amfi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

stereo bir sistem kurmayı planlıyorum. tek amacım spotify'dan müzik dinlemek, bir de mevcut bluray player ve ps3'ü o sisteme bağlamak ve oyunlar ile filmlerde tv hoparlörü yerinde daha kaliteli bir hoparlörden ses alabilmek...
    yani oldukça amatör bir hedefim var.
    dolayısıyla bütçem fazla diil.
    en fazla 2000 liraya çıkabilirim.

en iyi f/p oranı sunan zensor 1 hoparlörde karar kıldım
    dolayısıyla ona uygun ve kesinlile spotify uyumlu bir amfi arıyorum.
    tavsiye deceğiniz amfi, ya da sirkecide uygun bir dükkan varsa seve seve dinlerim

haa bir de iyi bir f/p sunan kablo tavsiyeniz varsa almaktan memnuniyet duyarım.

teşekkürler.

• 1 haftadır denon x2000 kullanıyorum, Avr'nin kendisinde Spotify Premium kullanma özelliği var, yalnız Premium lazım. Bende Premium hesap yok, iPhone üzerinden normal account ile dinleyip AirPlay özelliği ile Avr'ye yine çıkış verip dinleyebiiiyorsunız . Valla şu spotify başlı başına bir hobi .
  • wm1tr W kullanıcısına yanıt
    Ps3, blu ray ve tv sesi işin içine girerse
    sizin stereo amfi değil avr bakmanız lazım öncelikle. Ayrıca dediğiniz programdan müzik dinlemek için o bütçe fazla kanaatimce.
    merhaba hocam diğer arkadaşlarında dediği gibi size avr+hoparlör sistemi lazım sirkecide istanbul hi-fi ve dikmen ses ve görüntü firmaları var onlara uğrayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam diğer arkadaşlarında dediği gibi size avr+hoparlör sistemi lazım sirkecide istanbul hi-fi ve dikmen ses ve görüntü firmaları var onlara uğrayabilirsiniz
    cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler
    göründüğü üzere bu işten fazla anlamıyorum

bu çeşit bir avr'ın fiyatı ne civarda olabilir? ve bildiğiniz tavsiye debielceğiniz bir model var mıdır?

çok büyük ihtimalle dikmen'e yarın bi uğrucam.
    hoparlörün özellikleri ve fiyatı belli de, avr'dan hem fiyat hem de bilgi olarak kazık yemeyelim diye soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

Ps3, blu ray ve tv sesi işin içine girerse
    sizin stereo amfi değil avr bakmanız lazım öncelikle. Ayrıca dediğiniz programdan müzik dinlemek için o bütçe fazla kanaatimce.

merhaba,
    nasıl bir sistem önerebilirsiniz acaba?
    çünkü dediğim gibi; temel amacım spotify dinlemek.
    gerekirse diğer enstrümanları bağlama işinden vazgeçebilirim.
    zensor hoparlörden bile vazgeçebilirm, yeter ki spotify için en f/p oranlı ürünü bulabileyim.
    Nacizane tavsiyem hoparlörlere de sadece okuduklarınız ile karar vermeyin. Başkasının beğendiğini siz beğenmeyebilirsiniz.

Mesela ben de Dali'lerin sesini hiç beğenmedim. Bana hep boğuk ve cansız geldi. Bu da benim fikrim. Bu sebeple beğenerek kullandığım Heco markasını önerebilirim. Mediamarktlarda bazı modelleri bulunabiliyor. Bu sebeple birkaç Avr ve hoparlör dinlemesi - denemesi yaptıktan sonra karar veriniz.

Bu arada kule tipi olması sizin için sorun olmayacaksa daha üst model bir hoparlör almak için elimdeki Heco Victa 601 kulelerimi 900tl'ye satıyorum. Ki sizin Zensor 1 bunun yanında her anlamda oyuncak kalır. Eğer çok uzakta değilseniz, misafir edip deneme yapabilirsiniz.

Ayrıca Heco ürünlerini Gsa elektronikte sıfır olarak bulabilirsiniz. İsterseniz Orhan bey ile de irtibata geçin.

Avr olarak ise ethernet bağlantısı olan bir Avr sizin işinizi görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 16 Ağustos 2014; 1:49:36 >
    Sizin aradığınız özellikte avrler sadece bütçeniz kadar hatta bazıları daha pahalı. Eğer başka bir kaynaktan dinleme yani avrye bağlama şansınız varsa o kadar para vermeyin ilk etapta. Kendi kullandığım harman kardon avr265 ve hkts16 hoparlörleri satışa çıkardım. Düşünürseniz ikisini bir veya tek tek alabilirsiniz arkadaşlar size ürün hakkında bilgi verirler. Ben birşeyler söylesem reklam olur :) Ama şunu söylemeden geçemicem avr265 in stereo performansı iyidir.
    Aklıma şöyle bir çözüm daha geldi. T sınıfı bir amfi ve 2 tane güzel raf tipi hoparlör alarak gayet güzel bir stereo sistem kurabilirsiniz.

Eğer 5.1 ses almak gibi bir hedefiniz yoksa elinizdeki tüm cihazları Tv'ye bağlarsınız. Tv'nin kulaklık çıkışından da T sınıfı bir amfiye giriş yaparsınız. Bu şekilde tüm cihazların sesini ses sisteminden alabilirsiniz.

İlk avr'mi satıp boşta kaldığımda deneme amaçlı olarak T sınıfı bir amfi aldım ve 100tl'lik fiyatı ile beni inanılmaz mutlu etti.
  • Sayin turuncu55 in fikrine katiliyorum. T Sinifi ampli+smsl dac+castle knight2 hoparlor ile bilgisayar araciligiyla dinleyebilirsiniz.avr sart degilse daha ekonomik olur ayrica kablolamaya butce ayirabilirsiniz.
    Merhaba bende seninle ortak beklentilerde stereo amfi ve hop için araştırma yapmıştım kısa bi süre önce.. Bütçen yetiyor ve f/p ürünü arıyorsan turuncu55 in Heco Victa 601 kulelerini mutlaka düşün...tek bir olumsuz yoruma rastlamadım bunlar hakkında...hatta imkanın varsa bildiğim kadarı ile kullandıgı amfiside spotfy destekliyor gidip bi dinlemen süper olur senin için...Ben kendim bugun bi avr li sistem sipariş ettim eger avr ye gecmeseydim son kararım Heco Victa 601 olucaktı...

@wm1tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor0636

Merhaba bende seninle ortak beklentilerde stereo amfi ve hop için araştırma yapmıştım kısa bi süre önce.. Bütçen yetiyor ve f/p ürünü arıyorsan turuncu55 in Heco Victa 601 kulelerini mutlaka düşün...tek bir olumsuz yoruma rastlamadım bunlar hakkında...hatta imkanın varsa bildiğim kadarı ile kullandıgı amfiside spotfy destekliyor gidip bi dinlemen süper olur senin için...Ben kendim bugun bi avr li sistem sipariş ettim eger avr ye gecmeseydim son kararım Heco Victa 601 olucaktı...

@wm1tr

Aynı benim durum.

Tek farkı benimm hoparlörler Dali Ikon 2 MK2.

Buna uyumlu USB girişli spotify çalan kalite bir amfi bulmak.

Bende aynı şekilde IKON 2 MK2'lerden vaz geçip daha küçük bir raf tipi hoparlör alabilirim yeterki makul fiyatta kaliteli ses alabileyim.

Öneri gelirse memnun olurum veya kullandığı ürünü satacak :)

wm1tr

Ben araştırmalarımda Marantz NR 1504 (1500 tl)sizin zevkinize uyuyor. Ancak bu bir AVR. Yada Marantz MCR 510 ancak bunun fiyatı 2200 TL
  • Selamlar, butce olarak biraz fark olabilir, dinlemis ve tecrube etmisligim yok fakat cambridge audio nun asagidaki urunu bir alternatif olabilir gibi gorunuyor.

http://www.cambridgeaudio.com/products/network-players/minx-xi
  • quote:

Orijinalden alıntı: darpa975

Selamlar, butce olarak biraz fark olabilir, dinlemis ve tecrube etmisligim yok fakat cambridge audio nun asagidaki urunu bir alternatif olabilir gibi gorunuyor.

Öneri güzel ancak bu da bütçenin yukarısında.
    Ya birgün satarsamı düşünüp baktığımda ikici elde ciddi zarar olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

quote:

Orijinalden alıntı: darpa975

Selamlar, butce olarak biraz fark olabilir, dinlemis ve tecrube etmisligim yok fakat cambridge audio nun asagidaki urunu bir alternatif olabilir gibi gorunuyor.

Öneri güzel ancak bu da bütçenin yukarısında.
    Ya birgün satarsamı düşünüp baktığımda ikici elde ciddi zarar olur.

Alıntıları Göster
    Merhaba temin etmede sıkıntı yaşamassan ben heveslenmiştim bi ara bu ürün için tabi o zaman bütçe oluşturamadıgım için rafa kalkmıştı hemen...""Onkyo TX-8050 Network Stereo Receiver"" spotify'ın yanında kullanabileceğin çok fazla servis de destekliyor...iinceleme siteleri yorumları çok iyi tabi anlayan arkadaşlar daha iyi değerlendirir ben dinlemedim sadece yorumlara göre konuşuyorum...ürünün benim hoşuma giden güzel bi tarafıda 25- 30 dolara amazondan Wireless LAN Adapter yada Bluetooth USB Adapter temin edilebilir olması...ayrıca harici hard disk te bağlanabiliyor cihaza..Phono Input ve zone 2 desteğide cabası...

Tabi benim yazdıklarım acemi görüşleri kendim alsaydım forumda bilen arkadaşlara danışırdım mutlaka nasıl ürün alınır mı diye...

Onkyo TX-8050 Network Stereo Receiver

http://www.amazon.com/Onkyo-TX-8050-Network-Stereo-Receiver/dp/B004UR486G

Onkyo UWF-1 Wireless LAN Adapter

http://www.amazon.com/Onkyo-UWF-1-Wireless-LAN-Adapter/dp/B004WR125O/ref=pd_tcs_compl_e_1?ie=UTF8&refRID=0S5JAWPG6XAP6GM4B03R

Onkyo UBT-1 Bluetooth USB Adapter

http://www.amazon.com/Onkyo-UBT-1-Bluetooth-USB-Adapter/dp/B008CX2A2I/ref=pd_tcs_compl_e_5?ie=UTF8&refRID=0S5JAWPG6XAP6GM4B03R

@Cromartie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteor0636 -- 16 Ağustos 2014; 12:29:40 >
    Forumdan Celalettin53 isimli arkadaş spotify destekli Onkyo TX-NR525 avr'sini satıyor. Kendisi ile irtibata geçin isterseniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-hi-fi-ses-sistemleri-onkyo-tx-nr525-3d-4k-5.2-130watt-175695642/detay/
    http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr525-92077.html

Ürünün sıfır TR garantili fiyatı Dikmen elektronikte 1200 TL. Bu fiyata göre Celalettin arkadaştan 800 TL gibi bir fiyata alırsanız, her iki taraf için de makul alışveriş olur..
    http://www.sesvegoruntusistemleri.com/TX-NR-525-Network-AV-Receiver,PR-1980.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor0636

Merhaba temin etmede sıkıntı yaşamassan ben heveslenmiştim bi ara bu ürün için tabi o zaman bütçe oluşturamadıgım için rafa kalkmıştı hemen...""Onkyo TX-8050 Network Stereo Receiver"" spotify'ın yanında kullanabileceğin çok fazla servis de destekliyor...iinceleme siteleri yorumları çok iyi tabi anlayan arkadaşlar daha iyi değerlendirir ben dinlemedim sadece yorumlara göre konuşuyorum...ürünün benim hoşuma giden güzel bi tarafıda 25- 30 dolara amazondan Wireless LAN Adapter yada Bluetooth USB Adapter temin edilebilir olması...ayrıca harici hard disk te bağlanabiliyor cihaza..Phono Input ve zone 2 desteğide cabası...

Tabi benim yazdıklarım acemi görüşleri kendim alsaydım forumda bilen arkadaşlara danışırdım mutlaka nasıl ürün alınır mı diye...

Onkyo TX-8050 Network Stereo Receiver

http://www.amazon.com/Onkyo-TX-8050-Network-Stereo-Receiver/dp/B004UR486G

Onkyo UWF-1 Wireless LAN Adapter

http://www.amazon.com/Onkyo-UWF-1-Wireless-LAN-Adapter/dp/B004WR125O/ref=pd_tcs_compl_e_1?ie=UTF8&refRID=0S5JAWPG6XAP6GM4B03R

Onkyo UBT-1 Bluetooth USB Adapter

http://www.amazon.com/Onkyo-UBT-1-Bluetooth-USB-Adapter/dp/B008CX2A2I/ref=pd_tcs_compl_e_5?ie=UTF8&refRID=0S5JAWPG6XAP6GM4B03R

@Cromartie

Dün Doğubank'a gittim.

Onkyo TX-8050 için fiyat sordum webde belirtilen ile uçurum kadar fiyat farkı vardı(WEB çok daha pahalı)
    Nakit para verdikten sonra epey makul hale geliyor fiyatlar.
    Ancak Onkyo TX 8050 wataj olarak beni korkuttu, epey güçlü apartman dairesinde kovarlar diye almadım.
  • Valla anfi güçlü olunca illa yüksek sesle dinlemek gerekiyor mu ben tam bilmiyorum bilen arkadaşlar aydınlatıcaktır muhakkak...

Aynı hoparlörler ile yapılan bir testi baz alırsak ; Müzik karakteristiğinde farklılık olmaması adına aynı marka ve seri anfinin örneğin 30wattx2 kanal modeli ile 60wattx2 kanal modeli ile aynı ses kademesinde(kısık kademelerde) dinlenen müzik kalitesinde farklılık varmıdır? Bilen arkadaşlardan bunu öğrenmemiz lazım bence...Çünki güçlü bi anfi aynı hoparlörler ile gücü daha düşük bi anfiden aynı ses kademesinde daha kaliteli dinletebiliyorsa şayet güçlü anfiden korkmamak gerekir gibi bi durum oluşur...madem konu açılmışken sormak istedim bende öğrenmiş olurum ve ilerde stereo anfili bi sistem kuracağım zaman çok işime yarar bu bilgi...

@Cromartie @turuncu55
  • meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Aradaki farkı tarif etmek biraz güç ama güçlü amfi daha doğru bir seçim olur. Mesela 20w'lık bir T sınıfı bir amfi ile kule hoparlörleri kullanırken ses fena değildi ama dolgunluk anlamında bazı şeylerin eksik olduğunu hissediyorsunuz. O hissiyat şu anki 100w'lık Onkyo ile olmuyor.

Ayrıca amfinin gücünün fazla olmasında bir sakınca yok. Sonuçta bu amfi direkt olarak %100 performansta çalışmıyor, adamlar ses düğmesi koymuşlar :-)

Bir de aynı amfinin zayıfı ve daha güçlüsü mü daha iyi çalar kısmı biraz karışık. Burada kullanılacak hoparlör büyük önem taşır diye düşünüyorum. Eğer ekstra gücü hissettirebilecek bir hoparlör ile kullanılıyorsa güçlü amfi öne çıkabilir ama basit bir hoparlör kullanılıyorsa o farkı anlamayabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim gayet açıklayıcı oldu benim için; Yani benim anladığım yüksek Db li bir hoparlör ile müzik dinleyeceksek güçlü bir anfiyle kısık seslerde dahi daha güçsüz bir anfiye göre daha kaliteli sas alabiliriz...

Aslında bu soruyu cromartie nick li arkadaşın "Ancak Onkyo TX 8050 wataj olarak beni korkuttu, epey güçlü apartman dairesinde kovarlar diye almadım." cevabı için sormuştum benimde aklım karışmıştı şimdi durum netleşti

@turuncu55
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.